Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2009., 13:17   #3741
Quote:
Rocky64 kaže: Pogledaj post
Kao prvo pozdrav svima. Znam da imate problema, ali ove vaše rasprave na forumu su katastrofa. Samo proizvodite kakofoniju i spam, tako da je jako teško čovjeku izvući nešto korisno iz svega. Dajte probajte negdje (možda kao novu temu) zapisati kome je šta pomoglo, a ne samo jedan po jedan nabrajate svoje simptome i nudite različite recepte koji ni vama samima ne koriste.

Konkretno ja koristim mast Psorex iz apoteke Kajtezović u Bihaću. Vidim da je i Ja! koristi i da mu pomaže. Pa neka se neko još javi sa svojim iskustvima s tom kremom, a i vi ostali probajte pa javite svoja iskustva. Ova mast se može nabaviti i u Zagrebu, cijena nije visoka pa se javite ako želite.

Ajd neda mi se više. Znam da će sad vas deset zaspamati prostor i da će čitatelj namjernik naići samo na vaše jadikovke, bez da dođe do ičeg korisnog.
Isto su uadio ono sto i mi radimo rekao sta koristis i cekas druga iskustva da procitas.To je Ok.Mi svi to radimo sa malo duzeg ili kraceg teksta ali ja mislim da forum sluzi tome da razmenjujemo iskustvaJa imam psorijazu 20 godina pa zamisli sta sam sve probala prosla i zar nebi bilo lepo da to podelim sa sapatnicima u bolesti.Usput i ja sam nabavila Psorex i med zivota i za sada se stanje poboljsava ali jos je rano za radovanje, jos nenosim krace suknje. a do psoreksa sam dosla bas preko ovog foruma .Kakvo je tvoje iskustvo sa drugim lekovima kremama cajevima...
lapis azuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 00:28   #3742
Ja sam vam već napisala da se moje stanje na tabanima i dlanovima kuc, kuc, kuc poboljšalo.... pila sam zelenu glinu (jednu turu, ona navodno odstranjuje otrove i sl. iz organizma i čisti jetru), mažem sa običnom kremom od propolisa (kupila ju kod tete na tržnici) i bila sam na četverodnevnom tretmanu bioenergijom kod učenika Z.D. i nakon šest godina što sam ljeto provodila u zatvorenoj obući, ako samo ovako ostane moći ću i ja sebi priuštiti šetnju u japankama.... (onaj ko to nije doživio, a ne dao Bog nikome, vjerovatno ne može ni zamisliti što otvorena obuća za mene znači... jer moje stanje je bilo stvarno katastrofalno i za ničije oči, jer to je izazivalo gadno zgražanje i ne znam kako sve nazvati te poglede...), ah da, da ne zaboravim reći kako uživam i u ljutom kulenu (ovih godina sam u njega uglavnom gledala, a kada mu ne odolim tjedan dana se čistim kortikosteroidnim kremicama... a ja slavonka).

Zadnje uređivanje žuti leptirić : 17.05.2009. at 00:30. Reason: -
žuti leptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 00:41   #3743
Quote:
Rocky64 kaže: Pogledaj post
Kao prvo pozdrav svima. Znam da imate problema, ali ove vaše rasprave na forumu su katastrofa. Samo proizvodite kakofoniju i spam, tako da je jako teško čovjeku izvući nešto korisno iz svega. Dajte probajte negdje (možda kao novu temu) zapisati kome je šta pomoglo, a ne samo jedan po jedan nabrajate svoje simptome i nudite različite recepte koji ni vama samima ne koriste.

Konkretno ja koristim mast Psorex iz apoteke Kajtezović u Bihaću. Vidim da je i Ja! koristi i da mu pomaže. Pa neka se neko još javi sa svojim iskustvima s tom kremom, a i vi ostali probajte pa javite svoja iskustva. Ova mast se može nabaviti i u Zagrebu, cijena nije visoka pa se javite ako želite.

Ajd neda mi se više. Znam da će sad vas deset zaspamati prostor i da će čitatelj namjernik naići samo na vaše jadikovke, bez da dođe do ičeg korisnog.
POTPIS
__________________
Put do pakla poplocan je dobrim namjerama . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 18:11   #3744
Moja susjeda je koristila biljku rosopast i kaze da joj je sve nestalo. Ja to jos uvijek nisam isprobala jer iskreno ni ne znam prepoznat tu biljku a i malo je gubavo uspjet nanijeti ju svud po tijelu buduci da se nanosi mlijeko iz nje a koje moras nanijeti cim ju uberes. Jos uvijek zato nisam skontala kako da to nanesem a da se ne valjam po sred livade ko od majke rodjena
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 18:18   #3745
[QUOTE=dimekoza;20583769][QUOTE=NEBOJSHA;20577339]
Quote:
dimekoza kaže: Pogledaj post
Ja nikome nisam stavio pistolj na glavu i terao ga da koristi Butavate. Imam pravo iskazati svoje misljenje, a ako se to tebi ne sviđa, to je tvoj problem. Ako si ti tako pametan i iskusan u pogledu ove bolesti , zasto onda nam ne kazes
nama ostalima kako se izleciti.... umesto da kritikujes ostale.
sto se ti ljutis,mislim da nemas razloga,manje ljutnje pa ce biti i manje psorijaze
samo sam tebi replicirao ali ne i ostalima.
Ja sa psorijazom zivim jos za malo pa ce biti 40 godina,sigurno da je to vise nego sto ti imas godina zivota.

ja sam svoje stavove o psorijazi veoma jasno stavio na ovaj forum a ti lijepo sjedni pa citaj.

NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 20:28   #3746
Quote:
cruce kaže: Pogledaj post
Moja susjeda je koristila biljku rosopast i kaze da joj je sve nestalo. Ja to jos uvijek nisam isprobala jer iskreno ni ne znam prepoznat tu biljku a i malo je gubavo uspjet nanijeti ju svud po tijelu buduci da se nanosi mlijeko iz nje a koje moras nanijeti cim ju uberes. Jos uvijek zato nisam skontala kako da to nanesem a da se ne valjam po sred livade ko od majke rodjena
Pokusat cu da vam pomognem kako raspoznati Rosopast.
Latinski nazivFumaria officinalis
Ostali narodni nazivi: Dimnjaca,rosnica,dimica,dimnjaca,crvena dimnjaca,pelinac,rosno zelje,crveni rosopas,rosulja,runjavac i rusnica.

Potrazi je na guglu u slikama,pod latinskim nazivom.Imas predivnih slika da pozelis da se valjas po njoj.
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 23:07   #3747
Ljudi moji, meni najbolje pomaze belosalic sa folijom...
Evo mjesec dana sam mazao sa masti od travara nekog i pio cajeve i kapi kojekakve, sve ispostovao... i nista!!! A ljeto kuca na velika vrata. Prije 2 dana uzmem ponovo ( nakon skoro godinu dana ) belosalic mast, mazem evo (samo ) 2 dana i skoro nema nicega. Jos koji dan i idem u kratke rukave, juhuuu.
Ali sa glavom punom nelogicnosti, kakva je i sama bolest ova. Jbg, ono sto najvise steti, najvise i pomaze... Najbolje sto sam procitao za kortikosteroide jeste da ih " treba korisiti samo kao vatrogasce! " . Ja sam svoja zarista skoro ugasio, a dalje cu ih probati odrzavati necim neutralnim, uljima, belobazom i sl. Toliko za sad.
Zelim svima ( i sebi ) mirno ljeto!!!
Psorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 23:23   #3748
Quote:
Psorry kaže: Pogledaj post
probati odrzavati necim neutralnim, uljima, belobazom i sl. !
Ja se mazem sa bijelim vazelinom u kog dodam 5% salicilne kiseline a to isto dodam i maslinovom ulju.

Sad ti jos malo dolazi vrijeme kantariona nije na odmet nabrati ga za napraviti sa maslinovim uljem.

Ovo ti nemoze nicem naskoditi a dobro je za odrzavanje postojeceg stanja.

Pozdrav
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:23   #3749
I skontala sam još jednu stvar - da mi od one metalne kopče na kaišu odmah u roku dana izbaci psorijaza po stomaku... Čim ne koristim kaiš dva - tri tjedna, povuče se. Međutim, čim opet počnem koristiti kaiš, u roku nekoliko sati ponovno mi izbaci. Trenutačno mi se dosta povukla. Imam ju još vrlo malo na laktovima (jedva se primjeti) i nešto po nogama te po stomaku od kaiša...
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:35   #3750
Quote:
NEBOJSHA kaže: Pogledaj post
Ja se mazem sa bijelim vazelinom u kog dodam 5% salicilne kiseline a to isto dodam i maslinovom ulju.

Sad ti jos malo dolazi vrijeme kantariona nije na odmet nabrati ga za napraviti sa maslinovim uljem.

Ovo ti nemoze nicem naskoditi a dobro je za odrzavanje postojeceg stanja.

Pozdrav
Hvala prijatelju !
Kantarionovo ulje sam neki dan nabavio i planiram ga upotrijebiti bas u te svrhe. A vjerujem da cu probati i taj tvoj miks. Pozdrav!
Psorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 09:19   #3751
Quote:
cruce kaže: Pogledaj post
I skontala sam još jednu stvar - da mi od one metalne kopče na kaišu odmah u roku dana izbaci psorijaza po stomaku... Čim ne koristim kaiš dva - tri tjedna, povuče se. Međutim, čim opet počnem koristiti kaiš, u roku nekoliko sati ponovno mi izbaci. Trenutačno mi se dosta povukla. Imam ju još vrlo malo na laktovima (jedva se primjeti) i nešto po nogama te po stomaku od kaiša...
Cruce sto se tice rosopasa mozes ga ubrati i miksirati te pomesati sa svinskom masti da dobije strukturu i tako koristiti.Inace svinsku mast su nase bake koristile za omeksavanje koze tako da je to ok.Mast prvo moras da prokuvas pre upotrebe.Mast je dobra i za ispucale pete.Ako mozes uvi se da bi koza bolje upila.Rosu koriste mnogi travari za svoe kreme protiv psorijaze.Jedan od sastojka je i psoreksa.Mozes ga naci pored reka i gde je vlaznija klima u prolece.
lapis azuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 22:50   #3752
[QUOTE=Psorry;20612726]Hvala prijatelju !
Kantarionovo ulje sam neki dan nabavio i planiram ga upotrijebiti bas u te svrhe.

Nije na odmet da te upozorim da kada se mazez sa kantarionovim uljem nikako se nemoj izlagati na suncu,vec sjedi u dobroj hladovini.Kantarionovo ulje koje namazes na tijelo a izlozis ga direktnoj suncevoj svjetlosti postaje fototoksicno.
Ako se mazes samo sa uljem bez bojazni se mozes suncati i dobiti lijepu boju,ali sa kantarionovim uljem budi oprezan.O ovome smo ranije dosta pisali u ranijim postovima.
Puno ljudi nezna za ovo pa se do besvijesti prze na suncu,i tako kozu dodatno upropastavaju.

Srdacan pozdrav
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 23:32   #3753
[QUOTE=NEBOJSHA;20629339]
Quote:
Psorry kaže: Pogledaj post
Hvala prijatelju !
Kantarionovo ulje sam neki dan nabavio i planiram ga upotrijebiti bas u te svrhe.

Nije na odmet da te upozorim da kada se mazez sa kantarionovim uljem nikako se nemoj izlagati na suncu,vec sjedi u dobroj hladovini.Kantarionovo ulje koje namazes na tijelo a izlozis ga direktnoj suncevoj svjetlosti postaje fototoksicno.
Ako se mazes samo sa uljem bez bojazni se mozes suncati i dobiti lijepu boju,ali sa kantarionovim uljem budi oprezan.O ovome smo ranije dosta pisali u ranijim postovima.
Puno ljudi nezna za ovo pa se do besvijesti prze na suncu,i tako kozu dodatno upropastavaju.

Srdacan pozdrav
Iskreno, procitao sam sve i jedan post, kant. ulje se dosta spominje, ali vrlo malo o njegovoj upotrebi. Iz tog sam razloga nedavno i pitao ovdje na forumu da mi neko kaze kako se moze koristiti, ali niko nista, ni rijeci...Valjda su mislili: Imas google pa nadji! To sam i uradio i saznao dosta toga. Iako vise volim informacije iz prve ruke, posebno od osoba sa istom bolesti kao sto je moja...jer k. ulje je za svasta nesto dobro.

A tebi prika hvala na informacijama i nadam se da ces me i ubuduce savjetovati
Evo kad smo kod toga nesto me interesuje:
Obzirom da imam psorijazu vec 12 godina na istim mjestima (laktovi, skoro cijele ruke sad, sake i koljena-ne siri se toliko, a stomak i ledja skroz cisti ), pitam se dali ce to tako i ostati ili mi je dovoljan samo neki okidac poput stresa jaceg i sl. pa da mi izbije i na mojim prelijepim ledjima i stomaku, pa i sire, kako ona to vec zna i umije.
Pitam ovo tebe jer imas dugogodisnje iskustvo, nazalost. I znam da je sve individualno, ali eto...
Opet preeedugacak post
Psorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 23:51   #3754
[QUOTE=Psorry;20630187]
Quote:
NEBOJSHA kaže: Pogledaj post

Iskreno, procitao sam sve i jedan post, kant. ulje se dosta spominje, ali vrlo malo o njegovoj upotrebi. Iz tog sam razloga nedavno i pitao ovdje na forumu da mi neko kaze kako se moze koristiti, ali niko nista, ni rijeci...Valjda su mislili: Imas google pa nadji! To sam i uradio i saznao dosta toga. Iako vise volim informacije iz prve ruke, posebno od osoba sa istom bolesti kao sto je moja...jer k. ulje je za svasta nesto dobro.

A tebi prika hvala na informacijama i nadam se da ces me i ubuduce savjetovati
Evo kad smo kod toga nesto me interesuje:
Obzirom da imam psorijazu vec 12 godina na istim mjestima (laktovi, skoro cijele ruke sad, sake i koljena-ne siri se toliko, a stomak i ledja skroz cisti ), pitam se dali ce to tako i ostati ili mi je dovoljan samo neki okidac poput stresa jaceg i sl. pa da mi izbije i na mojim prelijepim ledjima i stomaku, pa i sire, kako ona to vec zna i umije.
Pitam ovo tebe jer imas dugogodisnje iskustvo, nazalost. I znam da je sve individualno, ali eto...
Opet preeedugacak post
ajla29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 00:03   #3755
Kantarijonovo ulje je dobro samo par dana koristenja koza se navikne i djeluje kao i sve drugo.Kod mene koza naj podnosi kombinaciju jojobino ulje i curukotovo ulje :koza blijedi gubi se crvenilo ,nema ljuspica ,nema svraba polako se svodi na manje krugice dok konacno ne nestane.Kod mene na mjestina gdje je zaraslo samo je blago koza tamnija i nije mi se vracalo na ta mjesta,a nemam ni novih fleka.
ajla29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 00:13   #3756
Quote:
ajla29 kaže: Pogledaj post
Kantarijonovo ulje je dobro samo par dana koristenja koza se navikne i djeluje kao i sve drugo.Kod mene koza naj podnosi kombinaciju jojobino ulje i curukotovo ulje :koza blijedi gubi se crvenilo ,nema ljuspica ,nema svraba polako se svodi na manje krugice dok konacno ne nestane.Kod mene na mjestina gdje je zaraslo samo je blago koza tamnija i nije mi se vracalo na ta mjesta,a nemam ni novih fleka.
Ovo je dobro cuti!!!

Samo, molim te, pojasni malo svoju prvu recenicu. Mislis, koza se brzo navikne i nakon par dana ulje vise nema nikakvog efekta?

I reci mi jos, jel imas neki blazi oblik psorijaze ili ti je zahvaceno bas puno tijela?

Lijep pozdrav!
Psorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 13:30   #3757
htela bih jedno pitanje kakvo vam je iskustvo sa oporavkom koze od raznoraznih kortika.Moja koza na nekim mestima bas nije najbolje.Naravno prekinula sam sa korticima i koristim biljne kreme ali kako da je oporavim?
lapis azuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 23:09   #3758
[QUOTE=Psorry;20630187][QUOTE=NEBOJSHA;20629339]

.jer k. ulje je za svasta nesto dobro.

ja kantarionovo ulje preko zime sa cescim pauzama pijem naste svako jutro.Zaista ga nijesam podnosio preko ljeta jer mi je bilo nekako neugodno.
Ali sinoc sam malo guglao po neto i naidjem na podatak da ga za vrijeme ljeta treba izbjegavati piti zbog svoje fototoksicnosti.pameti nikad dosta.



kako ona to vec zna i umije.
Kod psorijaze nikada se nezna,svaka psorijaza je individualna za sebe.Meni je bilo slucajeva da tretiranjem odredjenih lokaliteta postignem dobre rezultate pa mi se na tim mjestima vise ne vraca ali zato veoma brzo nadoknadi izgubljeno pa se pojavi na drugom mjestu u vecem obimu.
Sto se tice stresa to je za nju okidac ali koji stres i kojeg inteziteta i koji je to vremenski period od nastanka stresa do pojave psorijaze,to je zaista diskutabilno.prema neki dermatolozima koji se bave iskljucivo ovom problematikom oni tvrde da se psorijaza moze pojaviti i nakon 6.godina od nastanka stresa.Ovdje covjek nemoze biti pametan.Meni se u poslednjih par godina totalno sama povuce preko zime i bez nekog tretiranja dabi mi se pojavila sa dolaskom proljeca i trajala do kraja avgusta kada bi se opet sama povlacila.

Ja ga bas oduzih sa ovim postom.

Srdacan pozdrav
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 23:16   #3759
Zaboravih.
Na forumu imas i podforum prirodna kozmetikapod naslovom Jojobino i Kantarionovo ulje,tu imas da cujes mnogo dobrih stvari.

Pozdrav
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 02:15   #3760
[QUOTE=NEBOJSHA;20648680][QUOTE=Psorry;20630187]
Quote:
NEBOJSHA kaže: Pogledaj post

.jer k. ulje je za svasta nesto dobro.

ja kantarionovo ulje preko zime sa cescim pauzama pijem naste svako jutro.Zaista ga nijesam podnosio preko ljeta jer mi je bilo nekako neugodno.
Ali sinoc sam malo guglao po neto i naidjem na podatak da ga za vrijeme ljeta treba izbjegavati piti zbog svoje fototoksicnosti.pameti nikad dosta.



kako ona to vec zna i umije.
Kod psorijaze nikada se nezna,svaka psorijaza je individualna za sebe.Meni je bilo slucajeva da tretiranjem odredjenih lokaliteta postignem dobre rezultate pa mi se na tim mjestima vise ne vraca ali zato veoma brzo nadoknadi izgubljeno pa se pojavi na drugom mjestu u vecem obimu.
Sto se tice stresa to je za nju okidac ali koji stres i kojeg inteziteta i koji je to vremenski period od nastanka stresa do pojave psorijaze,to je zaista diskutabilno.prema neki dermatolozima koji se bave iskljucivo ovom problematikom oni tvrde da se psorijaza moze pojaviti i nakon 6.godina od nastanka stresa.Ovdje covjek nemoze biti pametan.Meni se u poslednjih par godina totalno sama povuce preko zime i bez nekog tretiranja dabi mi se pojavila sa dolaskom proljeca i trajala do kraja avgusta kada bi se opet sama povlacila.

Ja ga bas oduzih sa ovim postom.

Srdacan pozdrav
Bas pameti nikad dosta! Evo sad znam nesto i o pijenju ulja, a sto nisam nigdje nasao ( dosta guglao! ), a bas me interesovalo. HVALA!
Kao i o teoriji da nakon duzeg vremena od stresa moze izbiti psor.--cini se dosta logicno i kao da sam to dozivio, ali nisam obracao paznju....Ma joj, nebi joj Bog usao u trag Ziva misterija.
Psorry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.