Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2006., 21:35   #1
Uređaj koji pokreće sam sebe

Kako se pravilno piše Prepektum mobile?

Zašto je nemoguće napraviti stroj koji pokreće neku vrstu dinama i taj dinamo daje struju onome koga pokreće?
Zašto se to ne može?
domagoj412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 22:32   #2
za sada takav stroj ne postoji zbog gubitaka koji se javljaju kod svih danas poznatih strojeva/naprava. Gubici se javljaju zbog trenja, otpora zraka, gravitacije... dinamo (i svaki drugi stroj) daje manje energije od one koja je u njega uložena.
antonio_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 23:01   #3
Quote:
Kako se pravilno piše Prepektum mobile?
Perpetum mobile
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 23:37   #4
e, bas je perpetuum mobile.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 23:40   #5
odustani...
Ricky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 00:36   #6
za sada taj stroj postoji ali samo u tajnim vojnim bazama. i lagano ga je napraviti samo su materijali malo zeznuti. prstenovi se trebaju sastojati od bakra, nikla, željeza i još nećeg, magneti moraju biti određeno napravljeni i samo za pokrenuti treba struja, nakon toga se sam konstantno ubrzava i problem je što ga se ne može stabilizirati. vjerujem da je vojska otkrila naćin stabiliziranja. i može se upravljati s njim radiovalovima. To je već napravljeno 50-ih godina..samo ljudi traže neke komplikacije gdje ih nema
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 00:42   #7
Quote:
Sister kaže:
za sada taj stroj postoji ali samo u tajnim vojnim bazama.
aha, u area 51. lijevo od prostorije u kojoj drze aliene, jel?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 00:43   #8
Quote:
Crimson Petal kaže:
aha, u area 51. lijevo od prostorije u kojoj drze aliene, jel?
nije nego desno
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 00:44   #9
Quote:
Sister kaže:
za sada taj stroj postoji ali samo u tajnim vojnim bazama. i lagano ga je napraviti samo su materijali malo zeznuti. prstenovi se trebaju sastojati od bakra, nikla, željeza i još nećeg, magneti moraju biti određeno napravljeni i samo za pokrenuti treba struja, nakon toga se sam konstantno ubrzava i problem je što ga se ne može stabilizirati. vjerujem da je vojska otkrila naćin stabiliziranja. i može se upravljati s njim radiovalovima. To je već napravljeno 50-ih godina..samo ljudi traže neke komplikacije gdje ih nema
ma naravno
normalan nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 00:45   #10
ti si, ćerce, pobrkala akcelerator i perpetuum mobile
normalan nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 00:48   #11
Quote:
Sister kaže:
za sada taj stroj postoji ali samo u tajnim vojnim bazama. i lagano ga je napraviti samo su materijali malo zeznuti. prstenovi se trebaju sastojati od bakra, nikla, željeza i još nećeg, magneti moraju biti određeno napravljeni i samo za pokrenuti treba struja, nakon toga se sam konstantno ubrzava i problem je što ga se ne može stabilizirati. vjerujem da je vojska otkrila naćin stabiliziranja. i može se upravljati s njim radiovalovima. To je već napravljeno 50-ih godina..samo ljudi traže neke komplikacije gdje ih nema

Bedastoća...
Jedino supravodljivošću možeš izbjeć omski otpor vodiča (uz trošak hlađenja pomoću tekućeg dušika), al ne možeš izbjeć induktivne otpore (i kapacitivne)

Kojom ste brzinom spremni pobit zakone termodinamike... stravično
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 09:37   #12
Quote:
nitko&ništa kaže:
Kojom ste brzinom spremni pobit zakone termodinamike... stravično
Nemoj se bedirati, ne namjeravaju oni pobiti SVE zakone termodinamike nego samo drugi.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 11:15   #13
Quote:
Daniels kaže:
Nemoj se bedirati, ne namjeravaju oni pobiti SVE zakone termodinamike nego samo drugi.
Onaj najrelevantniji za primjer sam izostavio : Zakon o očuvanju energije
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 13:12   #14
Quote:
nitko&ništa kaže:
Onaj najrelevantniji za primjer sam izostavio : Zakon o očuvanju energije
Eh, ako netko mozda i sumnja u drugi zakon termodinamike jer on nije fundamentalan, tada mu zakon ocuvanja energije rusi sve nade u stvaranje perpetuuma mobile jer je on doista fundamentalan zakon i nema veze s termodinamikom i njezinom statistickom prirodom.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 14:39   #15
Quote:
nitko&ništa kaže:

Bedastoća...
Jedino supravodljivošću možeš izbjeć omski otpor vodiča (uz trošak hlađenja pomoću tekućeg dušika), al ne možeš izbjeć induktivne otpore (i kapacitivne)

Kojom ste brzinom spremni pobit zakone termodinamike... stravično
kapacitivni otpor izbjegneš nekorištenjem kondenzatora
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 15:08   #16
Hmm...ok, nije baš da se razumijem u te perpetuum mobile i slične teorije, no jeste li se ikada zapitali da li je čovjek perpetuum mobile? Ne samo čovjek, već i životinje i biljke itd? Ok, najvjerojantije sam fulao, no samo pitam jer me zanima.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 15:46   #17
Jedes? Dises? Pijes? Nisi perpetuum mobile.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 12:57   #18
Quote:
Sister kaže:
za sada taj stroj postoji ali samo u tajnim vojnim bazama. i lagano ga je napraviti samo su materijali malo zeznuti. prstenovi se trebaju sastojati od bakra, nikla, željeza i još nećeg, magneti moraju biti određeno napravljeni i samo za pokrenuti treba struja, nakon toga se sam konstantno ubrzava i problem je što ga se ne može stabilizirati. vjerujem da je vojska otkrila naćin stabiliziranja. i može se upravljati s njim radiovalovima. To je već napravljeno 50-ih godina..samo ljudi traže neke komplikacije gdje ih nema



The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 13:00   #19
Quote:
Sister kaže:
nećeg
naćin
mozda vodiči i imaju otpor, ali ga vodići nemaju

mozda je u tome tajna, ha?


kuimo se ja i sister, kuimo!!!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 13:10   #20
To me je podsjetilo na ovo!
Dakle prije par mjeseci mi je jedan gospodin poslao pitanje kako ovo funkcionira jer ga je to zaintrigiralo.

link-->
energija iz vode


s njihovog site-a:
"a new method of generating electric power by exploiting the natural electrokinetic properties of a liquid such as ordinary tap water, by pumping fluids through tiny microchannels. A team of researchers and students, led by Dr. Daniel Kwok and Dr. Larry Kostiuk, has created a new source of clean, non-polluting electric power with a variety of possible uses, ranging from powering small electronic devices such as cell phones to contributing to a national power grid."

Ovi su likovi obični šarlatani. Nisu oni otkrili nikakvu novu metodu (primjerice na mom fakultetu studenti rade vježbu - povisenjem boce (povećanjem razlike tlaka) dobiju razliku potencijala na dvije elektrode, dakle napon, prije i poslije sinter stakla. Mogli su jedino načiniti drukčiju izvedbu (bolju!!!) a ovo je čisto mazanje očiju ljudima koji ne razumiju problematiku. Primjerice elektroforeza postoji već godinama u otkrvanju sekvenci DNA, elektroosmoza pri desalinizaciji morske vode itd. itd. To su izvedbe u kojem se koristi fenomen elektrokinetičkih pojava.

Ovo nije perpetuum mobile jer moraju pumpati vodu kroz mikrokanale. Od kud im energija za pumpanje vode? Još pogotovo jer je riječ o mikrokanalima gdje je iznimno velik pad tlaka. Energiju mogu dobit na račun kinetičke energije dakle različitih razina u dvije komore-spremnika gdje hidrostatski tlak "gura" vodu iz jednog spremnika u drugi kroz "mikrokanale".
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.