Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 11:16   #1
Bračni savjetnik

Poslije dulje vremena i problema u braku, želio bih sa suprugom posjetiti nekog stručnjaka za savjetovanje u braku. Probao sam naći preko interneta, ali bez uspjeha.
Molio bih vas ako netko zna dobre bračne savjetnike ( u Zagrebu) bio bih zahvalan na pomoći.
muzun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 11:30   #2
Probaj u "Slavi Raškaj" u Ilici kod Britanca (u susjedstvu ALU).
Tamo ponedjeljkom poslijepodne profači sa faxa volontiraju.
Išao sam redovito godinu dana i mogu ti reći da su meni pomogli. Što se ne bi moglo reći za moju bivšu ženu.
Možete doći pojedinačno ili kao cijela obitelj sa djecom....
Sretno!
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 11:54   #3
dr.ljiljana bastaić.. terapija "imago"
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 12:26   #4
Možda sam brzao, no čini mi se da ovo zaslužuje biti top tema na ovom pdf-u.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:46   #5
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Probaj u "Slavi Raškaj" u Ilici kod Britanca (u susjedstvu ALU).
Tamo ponedjeljkom poslijepodne profači sa faxa volontiraju.
Išao sam redovito godinu dana i mogu ti reći da su meni pomogli. Što se ne bi moglo reći za moju bivšu ženu.
Možete doći pojedinačno ili kao cijela obitelj sa djecom....
Sretno!
gresnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:49   #6
Quote:
gresnica kaže: Pogledaj post
Znala sam da ces se ovdje javiti , HAjd sad kazi covjeku gdje je to bracno savjetovaliste
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:11   #7
Voljela bi da znam, pa da tom doci dam neke "instrukcije"
Al, ovo moje je specijalizirano savjetovaliste za brakove sa ljubavnicama, ne vjerujem da to covjeku treba.
gresnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 18:19   #8
Nego, kako to izgleda kad dođete na savjetovalište?
Uglavnom, parovi se čupaju pred neutralnim strancem koji zapisuje njihove reakcije i što onda?

Mislim, jesu li ljudi koji im pomažu neki sa superuspješnim brakovima ili?

Šalam se, šalam se....

Kako to izgleda, stvarno?
__________________
Denial is not a river in Egypt
IsadoraW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 18:33   #9
Quote:
IsadoraW kaže: Pogledaj post
Nego, kako to izgleda kad dođete na savjetovalište?
Uglavnom, parovi se čupaju pred neutralnim strancem koji zapisuje njihove reakcije i što onda?

Mislim, jesu li ljudi koji im pomažu neki sa superuspješnim brakovima ili?

Šalam se, šalam se....

Kako to izgleda, stvarno?
I mene to zanima, kako to oni pomazu i pomognu li, zlu ne trebalo?
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:30   #10
Mislim da je njihov glavni ako ne i jedini zadatak natjerati partnere na iskren razgovor.
gresnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 02:02   #11
Quote:
IsadoraW kaže: Pogledaj post
Mislim, jesu li ljudi koji im pomažu neki sa superuspješnim brakovima ili?

?
ova žena koju sam navela, je rastavljena...ja sam se odvalila smijati kad sam čula,,,

mi smo kod nje bili-prošli tu imago terapiju kao dio prof. edukacije i taj mi se pristup čini dosta ok...

onda ona taj pristup imago-objašnjava vama kroz terapiju,daje vam zadatke i na taj način se shvati prvenstveno što je bit problema i kako to onda riješiti...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 13:43   #12
bračni savjetnik

pozdrav!
Da li netko zna da li u Rijeci postoji bračni savjetnik?
jossip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 21:44   #13
Quote:
jossip kaže: Pogledaj post
pozdrav!
Da li netko zna da li u Rijeci postoji bračni savjetnik?
ja znam za obiteljsko savjetovalište u sklopu centra za obitelj riječke nadbiskupije.
ne znam koliko ti to odgovara??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 15:17   #14
Dali taj "bracni savjetnik" ima porodicu da bi mogao reci tko koga voli i ne i cemu je razlog:the big bulshitt,ja znam dali me voli ili ne i taj problem cu jedino sa njom resiti
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 17:11   #15
Quote:
Valderama kaže: Pogledaj post
Dali taj "bracni savjetnik" ima porodicu da bi mogao reci tko koga voli i ne i cemu je razlog:the big bulshitt,ja znam dali me voli ili ne i taj problem cu jedino sa njom resiti
na kojeg "bračnog savjetnika" misliš??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 17:24   #16
Hej,

diplomirala sam psihologiju, pa mi je drago cuti da su ljudi spremni priznati da ako sve ne stima (pod time ne mislim nista lose), da mogu potraziti pomoc strucnjaka i da to vise nije bauk...

Ipak, toplo bi savjetovala da prije nego se bacite na terapije, da mozda malo proucite literaturu i neke savjete od tamo...ponekad je dosta sam malo poslusati svog partnera i saslusati sto to tocno on ili ona prica
danijela211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:36   #17
Quote:
danijela211 kaže: Pogledaj post
Hej,

diplomirala sam psihologiju, pa mi je drago cuti da su ljudi spremni priznati da ako sve ne stima (pod time ne mislim nista lose), da mogu potraziti pomoc strucnjaka i da to vise nije bauk...

Ipak, toplo bi savjetovala da prije nego se bacite na terapije, da mozda malo proucite literaturu i neke savjete od tamo...ponekad je dosta sam malo poslusati svog partnera i saslusati sto to tocno on ili ona prica
A šta napraviti kada partner ne sluša nego sve razgovore iskreče u svojoj glavi tako da njemu pašu i onda još pored sebe ima svoju mamu koja nadoljeva ulje na vatru. Ja sam sa svojim odnosom također u stvarnoj gabuli i volio bih pomoć nekog stručnjaka jer mislim-znam da sami ne možemo jer pokušavam već dugo i uvijek se vraća na početak!
mascarpone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 16:07   #18
Znam da ću sada zvučati jako kliše, ali odnos dvoje odraslih ljudi nikada nije jednostavan...i kad kažu da je komunikacija najvažnija, to je stvarno istina. Također, mi bi svi rezultate odmah i sada...npr., ti se jedan, dva, tjedan dana trudiš, a tvoj partner to ni ne vidi...i ti odustaneš...i kažeš, ma kaj sam ja isto lud/luda...a njoj/njemu bi trebalo barem još mjesec dana da uoči promjenu i vidi da to nije samo trenutak tvoje dobre volje.

Ono što želim reći je da iako imaš osjećaj da se trudiš i daješ sve od sebe, budi iskren/a i reci koliko stvarno daješ sebe. Koliko stvarno vremena potrošiš na brak/vezu?
Ti radiš neki posao, ugovor, tender, pišeš članak, diplomski, radnju, mjesec, dva, tri...i imaš neki mali rezultat...jedan ugovor ili članak... a sad zamisli dvoje ljudi...odraslih sa svim njihovim stavovima, emocijama, dobrim i lošim danima...i da se sve odmah poklopi...teško...

Ali treba poceti
...danas sam zagrlite svog partnera i reci mu/joj da vam je važan i jako drag...

I nemojte odmah poluditi na nju/njega za svaku sitnicu...sebi brzo oprastamo, zasto ne i njima, koje volimo vise od sebe...
danijela211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 18:22   #19
Ovo je sa foruma vicevi ali ja sam u tom uvidjeo neśto vażnoga za partnerstvo.

"Ne dozvoli da misli tvoga partnera lutaju,jer su premalene da bi bili na slobodi"

Da li će vam to uspijeti i kako, to prepuśtam vaśoj fantaziji.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 15:25   #20
Probaj ovdje: www.sretneveze.com

Iako mi se čini da još ne primaju za individualnu terapiju
dr Duerf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.