Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2015., 15:38   #1701
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
S obzirom da ima tek devet godina ne znam koliko su kod nje primjenjivi koritkosteroidi kao terapija jer utječu na hormone. Treba pričekati pregled i test audiologa pa kad dobijete rezultate javi što su rekli.. Moguće je da će proći samo, možda i neće,no kako je mlada vjerujem da će se uspješno adaptirati, kao i njezin mozak, samo ako iz toga se ne radi slon i ako nema nekog ozbiljnog oštećenja sluha, živaca itd.
Ona ne radi od toga drame samo sta sam ja po prirodi panicar i anksiozna i onda ona vidi da je mene strah.Muci je jedino navecer ali kako brzo zaspi ne radi nikakav problem,nego ja svako jutro kad se budi ispitujem je
__________________
Princezo borba je lakša kraj tebe!
Sarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 16:10   #1702
Tebi i govorim Znam što može napraviti pretjerano zabrinut roditelj.. znaš li možda uzrok? Buka, udarac?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 17:44   #1703
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Tebi i govorim Znam što može napraviti pretjerano zabrinut roditelj.. znaš li možda uzrok? Buka, udarac?
Buka ili udarac nije ali se pocela žalit od kad sam se bili vratili iz toplica.Sada me zvala na poslu i kaze da je boli glava
__________________
Princezo borba je lakša kraj tebe!
Sarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 18:15   #1704
Možda je samo upala uha ili nakupljen cerumen, sretno!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 18:12   #1705
Pozz, ima li netko iskustva tko je s tinitusom išao zubaru a da mu je zubar bušio zub? pitam jel bih trebala uskoro na jedan takav zahvat. je li vam se zujanje pogoršalo i ima li tko kakav savjet u vezi toga, je li bolje da začepim uši dok zubar buši ili slično?
hvala
MOREe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:06   #1706
Dobio sam ga sa 15 ili 16 godina na lijevo uho, a sad imam 18.Ja mislim da je meni to doslo od igrica,a mozda i zbog toga sto sam kao mal lose cuo bio sam na operaciji oba uha,pa amo rec da nemam srece s usima ko zna sta se tu izdesavalo.Uglavnom dode mi jednom u mjesec dana al u kratkom periodu,al evo zadnjih 5 dana mi uzasno jako zuji,ja se nemogu na ista skoncentrirat jer sam se toliko prepao samo mislim na to.Nije mi bilo ovako jako nikad bilo.Meni nije tipicno zujanje,pistenje ko sta vecina opisuje.Meni je neko puhanje,nesto kao vjetar.Mozda i bolje da je tako nego pistenje i zujenje.Neznam sve u svemu zadnjih 5 dana mi jako to puse,samo se molim da prestane da znam bar da nije za stalno,nego da se pojavi s vremena na vrijeme.Iako ce doc i dan kad ce ovo prijec za stalno..
Eh ovako do kraja zivota
brainiac96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 00:27   #1707
tinitus

meni zadnjih mjeseci ne zuji, već pišti na lijevo uho 24/7
najgore je kad legnem spavati, već sam dvije godine na lorsilanu 1mg,
pokušavam se priviknuti,
9.4 imam color doppler srednjeg uha pa da vidim što je.
mobikom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 11:36   #1708
Quote:
brainiac96 kaže: Pogledaj post
Neznam sve u svemu zadnjih 5 dana mi jako to puse,samo se molim da prestane da znam bar da nije za stalno,nego da se pojavi s vremena na vrijeme.Iako ce doc i dan kad ce ovo prijec za stalno..
Eh ovako do kraja zivota
Zadnjih dana je malo vrijeme li la.. primjetila sam a meni se šum pojača kad je ta promjena.. zovem šum baš zato jer je to neki kaos u glavi od više zvukova

Ne mora dakle biti da će ostati, možda si samo pod stresom više, pao imunitet, promjena vremena.. daj par dana da se smiri
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 11:36   #1709
Quote:
MOREe kaže: Pogledaj post
Pozz, ima li netko iskustva tko je s tinitusom išao zubaru a da mu je zubar bušio zub? pitam jel bih trebala uskoro na jedan takav zahvat. je li vam se zujanje pogoršalo i ima li tko kakav savjet u vezi toga, je li bolje da začepim uši dok zubar buši ili slično?
hvala
AKo odeš molim te javi, jer i mene zanima.. to mi je baš
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 11:37   #1710
Quote:
Sarić kaže: Pogledaj post
Buka ili udarac nije ali se pocela žalit od kad sam se bili vratili iz toplica.Sada me zvala na poslu i kaze da je boli glava
Jeste bili na pregledu, što su rekli?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 11:38   #1711
Quote:
mobikom kaže: Pogledaj post
meni zadnjih mjeseci ne zuji, već pišti na lijevo uho 24/7
najgore je kad legnem spavati, već sam dvije godine na lorsilanu 1mg,
pokušavam se priviknuti,
9.4 imam color doppler srednjeg uha pa da vidim što je.
A neku terapiju kortikosteroidima nisu dali audiolog i ekipa?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:58   #1712
tinitus

Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
A neku terapiju kortikosteroidima nisu dali audiolog i ekipa?
Audiolog mi je preporučio 6 injekcija kortikosteroida ali sam privremeno odustao, pročitavši sve najgore o njima tu na forumu.
Još uvijek se dvoumun da li da uzmem kortikosteroide jer mi je situacija zabrinjavajuca naime meni vise ne zuji 24/7 nego pišti 24/7.
Pištati je počelo na Božić 2013 kad sam uho čistio i oštetio bubnjić.
Da li je netko uzimao kortikosteroide u injekcijama da mu se stišalo zujanje u uhu?
mobikom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 00:02   #1713
ne spavaj u tisini i vremenom skroz imas zaboravis na zujanje, meni zuji vec 14meseci i smetali mi zvuci u pocetku sad je sve ok,al zuji levo uho i briga me iskreno
DexY090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 11:46   #1714
Ako ti se drastično pogoršalo, uzmi kortikosteroide, ako si zdrav odhendlaš nuspojave, a možda pomognu. To je moje laičko mišljenje, naravno. Poslušaj preporuku doktora.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 18:16   #1715
E evo i mene,novi clan grupe zujaca,pistaca,zrikavaca itd.Patim se dva mjeseca,strasno 24 casa,nastalo tako sto sam imao upalu uha,i naravno pocne te lijeciti doktor opste medicine,te kapi za upalu,te kapi za gljivice,e kada se pojavio zvuk,sum stavi dijagnozu tintinus,i kao onda idi kod orl.Posto zivim i BIH,a kod nas rade dundjeri od doktora,ali i kod njih duga lista cekanja,mislim na orl ja se uputim u Srbiju ,tacnije u Loznicu kod Orl doktora koji je ujedno i subspecijalista audologije.Naravno kada je vidio kaze koji su te idioti lijecili jel sam imao upalu zvukovoda,koja se lijeci za trakicama ,a ujedno sam imao i gljivicnu infekciju,to najbolje znaju plivaci.Suma sumarum,covjek i dok sam se lijecio uradio test na sluh,ali i na kraju,i naravno sve u redu.Kaze sto se tice Orl zivjet cu sto godina ,a na zvuk da zaboravim ,ma nemoj ko da zvuk ima dugmice i iskljucis ga.Kao i svi vi u pocetku nada da ce proci,ali ne i padam u sve vecu krizu,poceo da hodam od doktora do doktora,naravno oni me blijedo gledaju i sto je najgore ja to sve radim na svoj zahtjev,jel ocigledno bas njih briga za nas zujace.Pijem i ja kao i vi Biobil forte od 120,al nekada ima efekta nekada ne ,mozda je to sve na psihickoj bazi.Danas bio u centru za fizikalnu terapiju,nadajuc da c me poslati na snimane vratnog dijela kicme,ali ona smatra da tu nema potrebe,jel po njenoj dijagnozi ja tu nemam problema,i jos me pita sto sam, dosao kad nemam bolova,haos,kaze jeste da je malo kicam kriva ali tu nema problema,mada ne mora da znaci da nece biti,pazi njene recenice,ja ostao bez teksta,lud,zbunjen,(ne)normlan.Zakazao u Centru za mentalno zdravlje kod neuro psihijatra,tek za 12 ovog mjeseca,jel sinoc sam jedva izdrzao,ne mogu vise,opirao sam se hemiji ali definitivnio be z toga nece ici,mislio sam da sam naso lijek na biljnoj bazi,posto mi je pri manjem intezitetu zujanja jako pomagao da sam mogao da normalno da funkcionisem ali sinoc avaj,posto zivim u ravnici promjene vremena stalne i psihicki jako uticu,znaci za manje zujace preprucujem lijek na biljnoj bazi koji mjenja bromazepane a zove se Alora imate na njemu upute,tablete i sirupe,ja koristio sirupe,meni pomaze da zaspim pri manjim zujanjem i cak preko dana pa skoro da utisa zvuk,mada je taj lijek za depresiju,aneksioznost,napetost i ima tamo jos necega pise za sta.Nije reklama imate njihov sajt pa sami odlucite,ovo govori za one koji imaju manja zujanja.Sto se mene tice ja sam izgleda zagazio u duboku depresiju i aneksioznost,mada ja to mozda sebi nisam htio da prizna,jel sam ranije imao velike strahove od smrti i bolesti,prvenstveno nisam mogao da zamislim smrt roditelja za koje sam jako bio vezan,naravno i to je stiglo,veliki sok za mene,kada ljudi kazu odsjekle im se noge,e to se i meni desilo,znaci smrt oca,tri mjeseca gledanja nekoga dragog u postelji,sve to progutas u sebe,i sahranu i itd,sva sreca poslije toga sam malo otisao na duze neko putovanje,pa se malo opravio,ali ne ne mozes pobjeci,pocinjem onda ja da vilenim u periodu jeseni i pocetak zime,umislajm da sam bolestan strah raste i gutas u sebe,jos uvijek nista,ali slag na tortu dolazi supruga zavrsava u bolnici za dijagnozob akutna gluvoca lijevog uha,toalna,ispitivanja po bolnicama,lose prognoze o opravku uha itd,jurenja bar komore,naravno preko veza,jel u ovoj usranoj zemlji nista drugacije ne ide,jel mi obicna raja ne trebamo da zivimo itd,vrcen sluh 40%,odradila 25 tretmana ali je pomoglo prvih deset.Poslije par dana ja dobijem upalu uha,i na kraju tintinus.Kako je ona pocela da govori da zuji krenulo i kod mene.Citao sam kod nekog ovdje da se zali drugaru da ima tintinus,ovaj htio da provjeri da li i on ima i on ga fasuje,ali u jos gorem obliku.
Nego pitanje je kako i sta dalje,razmisljam,pravim neke planove tipa vozim bicikl,itd,i pri tome nesto drugo mi dodje u glavu ,u trenucima dok ne zuji jako.Udruzenje/udruga ljudi sa tintinusom,posto vidim da vas najvise pise na ovom hr forumu,mada je moja ideja da se ta udruga pravi sa ljudima iz Hrvatske,Srbije,BiH.Zasto?Pa ljudi moji ,nas niko ne moze da razumije kada kazes,zuji,sumi ,zubori itd,vec mi sami sebe.I ako postoje rijesenje mi sa ovoga Balkana tesko mozemo kao pojedinci nesto uciniti,ako nista onda povecati svijest oko tinitusa,mada su to nadleznosto ministarstava zdravlja ,ali bas njih briga za nas oni ne zvone i zuje.Vidim da neki pisu moze ovo moze ono da pomogne,i to su donekle upravu jel je sve to invidualno.Ako bi postojalo neko udruzenje mozda bi kao grupacija mogli pokrenuti stvari sa mrtve tacke,mozda sam idealista,ali?Evo jedna konkretna stvar postoje oni tinitus maskeri,i postavlja se pitanje koliko su oni nama dostupni,ili postoje klinike u Njemackoj za lijecenje tinitusa,koliko mi znamo o tome ista itd.
Kao udruzenje bi imali vece sanse za sve,ako nista drugo mogli bi se okuplati i druziti razmjenivati iskustva itd.Svi se nadamo ovim ispitivanjem za miseve o nekim dlacicama,pa i ako se to desi jel vi mislite da ce to doci do nas ovdje brzo ,mozda do nekog pojedinca.Da, nisam napomenuo da imam 36 godina.Volio bih da se admin ukljuci u ovu pricu i da svoje misljenje,ali naravno i sve vas sapatnike,a do novog susreta zelim vam sto manje zujanja.
sinergija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 02:03   #1716
moras shvatiti da taj zvuk nije opasan... ja se isto borim sa anksioznoscu proizaslom iz zujanja i sad me najmanje zujanje brine... uglavnom strah je uz ljubav najjaca emocija koju covjek moze osjetiti i dok god se bojis tog zujanja to ce ti ono vise smetati, ja sad doslovno se sjetim da mi zuji samo kad navecer legnem spavati pa je tisina i namjerno spavam u tisini da se navikavam na to zujanje, mislim da je sva ta deprisija i anksioznost i proizasla iz straha i bjezanja od zujanja, a zapravo ga samo trebas prihvatiti... treba uvjeriti sebe, a zatim i podsvijest da zujanje nije opasno i prestat ce ti biti problem, lakse je za reci nego napraviti ali svatko moze uspjeti...
giga990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 02:06   #1717
sta se tice anksioznosti, ovo mi najvise pomaze....
http://www.depresija.org/forum/index...howtopic=10972
giga990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 01:16   #1718
tacno tako giga,ja sam se navikao samo sto ne spavam u tisini,pustim na tebletu sum beli tako da cujem i zujanje i belu buku
DexY090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 10:03   #1719
Dugo se ništa ne piše, nije valjda da ste svi ozdravili?

Evo mog slučaja:

Naime, meni je sve počelo pred 2-3 mjeseca kad sam dobio neku virozu, pao mi je imunitet a morao sam radit u takvom stanju 2 dana, a radim puno sa motornom pilom, dakle u buci već 10 god. Nakon toga za tjedan dana su počele lagane upale uha kojima nisam prodavao previše pažnje jer mi je znalo proći vrlo brzo. Probao čistit uho h2O2 jer me kao svrbjelo.
Pošto mi nije prolazilo, a već tada mi je počelo lagano neprimjetno šumit, dakle pred mjesec dana prvo smo probali antibiotike pa ništa od toga, bol prestala ali šum i dalje, pa ORL gdje su utvrdili da imam oštećen sluh na desno uho do 50 a na lijevo do 30 ali samo na visokim frekvencijama, u govornom području čujem OK. Tko zna, možda to već imam od prije, a možda od sada.
Zatim su me nakrkali Medrolom i Pentilinom 2 tjedna i meni nakon prvog tjedna uzimanja počelo užasno šumit na oba uha i to traje sada 1 tjedan.

Pao u stres i depresiju jer prvo nisam spavao 4 dana, zatim sam dobio Helex za smirenje i konačno sam počeo nešto spavati.
Prošao sam i sve pretrage od MR glave, vrata, krv, štitnjača, neurolog ... i sve OK.
Primječujem da se i šum dosta smanji kad sam manje pod stresom, a poveća kod stresa i fizičkog napora. Čak mi je pred dva dan nakon što sam promjenio doktora opće prakse i otišao kod doktora koji je kućni prijatelj te nakon jednosatnog razgovora zujanje predvečer toliko se utišalo da sam morao otići na stranu i u potunoj tišini se poslušati i gotovo da ništa nisam čuo.

Taj šum mi je toliko glasan da ga čujem uvijek, ne samo u tišini, u vožnji, gledanju TV-a, ne znam kako je kod drugih, kod vas ...
Najviše me zabrinjava što mi još i nalijevo uho dodatno bipka kao morseov kod ali samo u tišini.

Na zadnjem ORL pregledu su utvrdili da nema daljnjeg pogoršanja sluha, dali mi Betaserc i rekli doviđenja.
Za desetak dana sam se naručio kod dr. Mihaela Riesa u Unimedic centar po preporuci cijenjene kolegice Hard Candy

Dajte mi molim vas savjet kako preživjeti tu agoniju, koliko treba da se čovjek navikne na šum, da li postoji mogućnost da će proći pošto mi ne traje toliko dugo?
Kako ste vi to prolazili u početku, koliko vam je lakše sada?

Zahvaljujem!
Vurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 21:16   #1720
šumi mi već oko dvije godine, prvo samo desno uho sad povremeno i lijevo... u biti lijevo jako rijetko šumi više ovo kao neko bipkanje koje primjetim u tišini kao sad na kompu a desno je samo šum, nekad slab pa ga ni ne primjećujem, a nekad me roka dosta jako ali prođe samo od sebe kroz koji dan.

uglavnom više se ni ne obazirem, nisam nikad imao smetnje sa spavanjem ili generalno sluhom, išao sam jednom na pregled audiologu kad mi je to prvi put počelo i sluh i bubnjić su bili na 100% ali tad se već bilo dosta smirilo/utišalo..

nemoj misliti na to i neće ti utjecati na kvalitetu života, ak se pojača smiriti će se kroz koji dan (bar je kod mene tako) i život ide dalje
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.