Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2003., 15:09   #21
Zbog tih kasnih mini-serija mi je pretilo razvodom braka...jedino smo skupa gledali Halifaxicu!

Englezi su zakon!!!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 22:01   #22
Uz sve gore rečeno,još i Dalziel i Pascoe-čisti zakon,mrrrrak.
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 07:32   #23
Quote:
Sanjar61 kaže:
Zbog tih kasnih mini-serija mi je pretilo razvodom braka...jedino smo skupa gledali Halifaxicu!

Englezi su zakon!!!
Naravno da su super ..No ja niti nisam gledala navečer..ipak je bila subota...Slijedeći dan je bila repriza u popodnevnim satima...Ahhhh...tada su imali čime ispuniti nedelju
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 10:32   #24
Sam Ryan

Quote:
verica kazˇe:
Ajme, da, kako sam mogla zaboraviti dr Sam Ryan i forenzicˇarku Halifax - Halifax mi je odlicˇna, i jako zgodna (istina, malo 'baca' na Jasnu Zlokic´). A Cadfael je super, Derec Jacobi mi je ljubimac josˇ iz djetinjstva i serije Ja, Klaudije
Meni je ta glumica toliko bljak. Nesto mi je u njoj uzasno hladno, odbojno.
Uzasno mi je samodopadna.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 10:46   #25
Velika Agatha

Ta zena je zaista bila genijalka. Tko je procitao njezine knjige, moze se iznenaditi koliko ona ima junaka uz Poirota, miss Marple, jedan bracni par, gospodin Quin i Satrewait (tako nekako), spisateljica gdja. Oliver...
Zapleti su joj zanimljivi. Uvijek sam mislila da je Poirot dosao kasnije, a kada sam procitala malo njezinu biografiju ispostavilo se da je on bio medju prvima ! Meni je simpa i glumac koji glumi Hastingsa, bas ga tako zamisljam.
Najdraza mi je Ubojstvo u Orient-ekspresu. Najtuznija "Zavjesa" posljednji slucaj Poirota.
Po njezinom djelu je netko snimio i film "Alibi", ta knjiga nije kod nas prevedena.

***
Taggart je bio , meni zvuci poznato jako.
Taj glavni glumac nije mozda sijedi, koji je umro prije par godina?

***

Dalziel i Pescoe

Ovaj sto glumi Dalziela mi je faca, nije zgodan, ali je markantan.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 12:22   #26
Re: Sam Ryan

Quote:
ankada kaže:
Meni je ta glumica toliko bljak. Nesto mi je u njoj uzasno hladno, odbojno.
Uzasno mi je samodopadna.
Ajme, a meni je baš odlična - a i mom mužu .. njemu je to isto jedina serija ovog tipa koju voli gledati. Jedino mi je zabranio gledati kad je Halifaxica radila papa-test
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 12:24   #27
Re: Velika Agatha

Quote:
ankada kaže:
Ta zena je zaista bila genijalka. Tko je procitao njezine knjige, moze se iznenaditi koliko ona ima junaka uz Poirota, miss Marple, jedan bracni par, gospodin Quin i Satrewait (tako nekako), spisateljica gdja. Oliver...
Zapleti su joj zanimljivi. Uvijek sam mislila da je Poirot dosao kasnije, a kada sam procitala malo njezinu biografiju ispostavilo se da je on bio medju prvima ! Meni je simpa i glumac koji glumi Hastingsa, bas ga tako zamisljam.
Najdraza mi je Ubojstvo u Orient-ekspresu. Najtuznija "Zavjesa" posljednji slucaj Poirota.
Po njezinom djelu je netko snimio i film "Alibi", ta knjiga nije kod nas prevedena.
Ne mogu se uopće odlučiti koja mi je knjiga od Agathe Christie najdraža. Možda Bija baja buf - tu sam prvu pročitala.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 12:54   #28
Meni su najdraže knjige zavjesa i tajna sedam satova
To te tak izokrene na kraju, da opće ne znaš što te snašlo
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 13:14   #29
Sve koje ste spomenuli su dobre, ali Top lista ipak ide ovako:

1. Cracker (Psihološki pristup)
2. Prime Suspects (Osumnjičeni)
2. Frost's Touch (Frostov pristup)

3. ostali ...


nenormalno je kako volim gledati takve serije
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 13:34   #30
Mislim da ste zaboravili spomenuti:

Unsuitable Job For A Woman (Neprikladan posao za ženu) sa Helen Baxendale.

Ta je isto bila dobra.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 16:35   #31
Quote:
Black Hawk Down kaže:
2. Frost's Touch (Frostov pristup)

u stvari se zove a touch of frost

ma britanske serije općenito = +++++
__________________
..::put a gun to my head and paint the walls with my brains::..
everhate is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 18:17   #32
Re: Velika Agatha

Quote:
ankada kaže:
Taggart je bio , meni zvuci poznato jako.
Taj glavni glumac nije mozda sijedi, koji je umro prije par godina?
Ja ga sigurno nisam gledala na HRT-u, ali mozda je i bio. Da, glumac koji glumi Jim Taggart-a je sjed i mislim da je umro prije par godina. Prve epizode su snimljene 80-tih. Mislim da je to bila 1988-a, a posljednja 2000-te, s tim da u posljednjih nekoliko epizoda Taggart ne glumi jer je (u seriji, a mozda i stvarno) umro.

Vidim da se netko sjetio Frostovog pristupa, a bas sam ga se i ja jucer sjetila, ali nisam stigla napisati. Slozila bih se za sve navedene serije da su jako dobre.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 02:47   #33
misli mda se sječam da je bio taggart na htv-u ili možda nešto slično, mislim da se serija zvala brnjica ili tak nešto. meni su dosta dobre knjige od M. Higgins Clark iako su filmovi jako loši, uopće nisu ni sluga knjizi. i naravno priče r.rendall, ona također piše i pod aliasom Barbara wine, ali te su malo blaže, bacaju na ljubavnu tematiku.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 09:53   #34
Re: Re: Velika Agatha

Quote:
viky kazˇe:
Ja ga sigurno nisam gledala na HRT-u, ali mozda je i bio. Da, glumac koji glumi Jim Taggart-a je sjed i mislim da je umro prije par godina. Prve epizode su snimljene 80-tih. Mislim da je to bila 1988-a, a posljednja 2000-te, s tim da u posljednjih nekoliko epizoda Taggart ne glumi jer je (u seriji, a mozda i stvarno) umro.

Vidim da se netko sjetio Frostovog pristupa, a bas sam ga se i ja jucer sjetila, ali nisam stigla napisati. Slozila bih se za sve navedene serije da su jako dobre.
E onda je sigurno bio. Voljela bih da ga opet repriziraju.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 10:02   #35
Barbara

Quote:
hellie kazˇe:
misli mda se sjecˇam da je bio taggart na htv-u ili mozˇda nesˇto slicˇno, mislim da se serija zvala brnjica ili tak nesˇto. meni su dosta dobre knjige od M. Higgins Clark iako su filmovi jako losˇi, uopc´e nisu ni sluga knjizi. i naravno pricˇe r.rendall, ona tako?er pisˇe i pod aliasom Barbara wine, ali te su malo blazˇe, bacaju na ljubavnu tematiku.
Velis blaze? Meni je dobra njezina knjiga "Dimnjacar" (nisam sigurna u tocnost naziva), ali to je po jednom leptiru , koji glavni lik koristi , dobra, ali mracna knjiga.
Dobro pise ta autorica, ali kao i ona Minette Walters (Tko je citao njezina djela jeste primjetili incestualne motive koji su skoro uvijek prisutni ?), knjige koje one pisu ne bude u meni zelju da ih opet citam.
Dok bih Agathu uvijek mogla iznova citati.
Higgins Clark je dobra, ali zato filmovi i serije po njezinim djelima, prava koma, imas potpuno pravo.
Ja bih voljela da otkupe malo i onoga Inspektora Columba, na A kanalu, je cijeli serijal.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 10:04   #36
"Strasilo"

Pa zar nitko nije gledao tu seriju u djetinjstvu?
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 12:08   #37
Quote:
hellie kaže:
misli mda se sječam da je bio taggart na htv-u ili možda nešto slično, mislim da se serija zvala brnjica ili tak nešto. meni su dosta dobre knjige od M. Higgins Clark iako su filmovi jako loši, uopće nisu ni sluga knjizi. i naravno priče r.rendall, ona također piše i pod aliasom Barbara wine, ali te su malo blaže, bacaju na ljubavnu tematiku.
Sad se sjetih te serije (Taggart)...Ja sam to gledala na Sloveniji....
Ja pročitala ...pardon baš čitam zadnje dvije knjige koje mogu naći u knjižnici od Mary Higgins Clark...
I ove ostale sve koje su bile dostupne sam pročitala...
Nedavno su bile ekranizacije (ajme američke ) romana M.H.Clark..isuse koja je to ljiga i jad bila..nisam ni mogla pogledati do kraja
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 12:09   #38
Re: "Strasilo"

Quote:
ankada kaže:
Pa zar nitko nije gledao tu seriju u djetinjstvu?
Jesam ja, znam da mi je bila dobra ali se ne sjećam baš previše
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 12:11   #39
Re: Re: "Strasilo"

Quote:
Unregistered kaže:
Jesam ja, znam da mi je bila dobra ali se ne sjećam baš previše
To sam i ja napomenula
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 21:17   #40
O Midsomeru sve najbolje...
Od ostalih krimi serija super mi je bila "Ledana".I općenito volim one snimljene po knjigama raznih britanskih autora/ica.
Dee Pee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.