Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2009., 19:07   #1401
Mozes uzimati kontracepcijske pilule i na taj nacin staviti jajnike u mirovanje. Diane osim zenskih hormona sadrze i antiandrogen koji djeluje protiv testosterona. No, uzrok povisenog testosterona moze biti i u nadbubreznim zlijezdama, pa svakako provjeri s endokrinologom i ginekologom koji je uzrok i koju terapiju preporucuju.

Neki doktori finasteride daju i zenama.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 22:21   #1402
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
hm, mogla bih i to jos probati.....
ali ne kuzim, taj lak je je tipo laka za ucvrscivanje ili nesto drugo?
meni bas treba lak za ucvrscivanje a ukinula sam ga zbog opadanja, tako da se vec dva mjeseca snalazim bez njega, ovo bi bilo super....
taj lak za kosu je ocajan,barem meni !uopce ne ucvrscuje, nakraju imam osjecaj kao da ga nisam ni stavila na kosu !
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 00:04   #1403
hm, danas nakon pranja preporucenim samponom i utrljavanjem tih dvaju losiona izbrojala sam 140 dlaka. To je od pocetka opadanja najmanji broj, cudi me malo da vec od prve promjene moze uduplo da se smanji, ali eto....sretna sam, vidjet cemo sto ce biti dalje.....
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 19:09   #1404
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
hm, danas nakon pranja preporucenim samponom i utrljavanjem tih dvaju losiona izbrojala sam 140 dlaka. To je od pocetka opadanja najmanji broj, cudi me malo da vec od prve promjene moze uduplo da se smanji, ali eto....sretna sam, vidjet cemo sto ce biti dalje.....
a o kojem je šampon? i što je uzrok tvog opadanja?
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 22:30   #1405
ahh...uzrok....doktorica je posumnjala da mi kosa opada zbog masnoce, a to se potvrdilo i na pregledu vlasista, ali ja bih tome dodala i stres i nedovoljno sna u posljednjih nekoliko mjeseci. Sampon je neki Taar cisteca pjena koju proizvodi Cosmofarma, a oba losiona su iz iste te linije. Po mirisu i po sastavu koji stoji na ambalazi mi se cini sve biljno i otkako to koristim broj vlasi koje mi padnu nakon pranja se ustalio na cca 150, voljela bih doci na 100, cini mi se da je to normala.
Voljela bih nakon ovoga probati jos i liniju od Klorane-a, to sam si odavno vec htjela kupiti jer je dosta hvaljena a i izgleda mi nekako ozbiljno, ali stalno mi nesto drugo (uglavnom preskupo) ulijece.....
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 19:09   #1406
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
ahh...uzrok....doktorica je posumnjala da mi kosa opada zbog masnoce, a to se potvrdilo i na pregledu vlasista, ali ja bih tome dodala i stres i nedovoljno sna u posljednjih nekoliko mjeseci. Sampon je neki Taar cisteca pjena koju proizvodi Cosmofarma, a oba losiona su iz iste te linije. Po mirisu i po sastavu koji stoji na ambalazi mi se cini sve biljno i otkako to koristim broj vlasi koje mi padnu nakon pranja se ustalio na cca 150, voljela bih doci na 100, cini mi se da je to normala.
Voljela bih nakon ovoga probati jos i liniju od Klorane-a, to sam si odavno vec htjela kupiti jer je dosta hvaljena a i izgleda mi nekako ozbiljno, ali stalno mi nesto drugo (uglavnom preskupo) ulijece.....
jaooo i meni muči masnoća i primjetila sam da mi se područje oko čela prorijedilo....

jel ti se peruta? jer meni se uz manoću i peruta ..to od šampona za masnu kosu...i onda sam pitala doktoricu i jednu frendicu koja je imala sličan problem za savjet i rekle su MERZ tablete??!

sljedeći tjedan počinjem s njima..navodno su supeeer
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 19:36   #1407
Nisu super. Meni nisu apsolutno ništa pomogle po pitanju kose, a pila sam ih mjesecima.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 00:57   #1408
ja pijem merz vec dva mjeseca, nisam primjetila neko poboljsanje vezano uz kosu, ali one su dobre i za kozu i nokte i cini mi se da mi je ten ljepsisada nego prije nekoliko mjeseci, imam uobicajeno pokoji pristic u PMS-u ali je vecinu vremena ten OK.
Nokti su mi isto bili mjesecima u banani (a bas nikad s njima prije nisam imala problema, uviek su bili cvrsti i lijepi) a sad su mi se opet popravili (moze biti od merza ali i ne mora)


Zabica, moj skalp je toliko masan da mi je perut uljepljena na njemu tako da nisam ni znala da ju imam, otkako koristim taj novi sampon i losione pocela mi je lagano perut i ispadati, na to sam bila upozorena da bi se moglo desiti i da je to jako dobar znak. Tjeme mi se treba prvo iscistiti da mi koza na glavi prodise i onda ce tek biti spremna za tretmane u vezi opadanja ako mi uopce budu potrebni tada.

PS. problem kod masne kose koja opada nije prihrana, nego rjesavanje sebuma i cirkulacija, Merz sadrzi sastojke koji su dobri za jacanje korijena kose, no medjutim tvoje kapilare zbog kolicine masnoce koja stvara tampon zonu izmedju njih i korijena nisu u mogucnosti te sastojke prenijeti kamo treba.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:58   #1409
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
ja pijem merz vec dva mjeseca, nisam primjetila neko poboljsanje vezano uz kosu, ali one su dobre i za kozu i nokte i cini mi se da mi je ten ljepsisada nego prije nekoliko mjeseci, imam uobicajeno pokoji pristic u PMS-u ali je vecinu vremena ten OK.
Nokti su mi isto bili mjesecima u banani (a bas nikad s njima prije nisam imala problema, uviek su bili cvrsti i lijepi) a sad su mi se opet popravili (moze biti od merza ali i ne mora)


Zabica, moj skalp je toliko masan da mi je perut uljepljena na njemu tako da nisam ni znala da ju imam, otkako koristim taj novi sampon i losione pocela mi je lagano perut i ispadati, na to sam bila upozorena da bi se moglo desiti i da je to jako dobar znak. Tjeme mi se treba prvo iscistiti da mi koza na glavi prodise i onda ce tek biti spremna za tretmane u vezi opadanja ako mi uopce budu potrebni tada.

PS. problem kod masne kose koja opada nije prihrana, nego rjesavanje sebuma i cirkulacija, Merz sadrzi sastojke koji su dobri za jacanje korijena kose, no medjutim tvoje kapilare zbog kolicine masnoce koja stvara tampon zonu izmedju njih i korijena nisu u mogucnosti te sastojke prenijeti kamo treba.

jao koji problemi sa kosom...

kako si ti došla do te dijagnoze? jel se još vrše analize vlasišta u ljekarnama? znam da j bila ta akcija neko vrijeme pod pokroviteljstvom vichya..

znači to se što se meni peruta je zapravo i dobar znak
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 15:56   #1410
joj to s opadanjem je tako individualno (kao i sve uostalom).......
Ja sad smatram da je to dobra dijagnoze jer mi puno toga stima, ali tko zna, mozda i nije to to....tko bi vise znao....evo bas idem opet oprati kosu i slijedi jos jedno brojanje.....
te analize ti svako malo vrse za razno razne firme, besplatne su, ali naravno pokusaju ti uvaliti sve i svasta i treba biti oprezan......
Neznam otkuda si...u mom kraju ja idem u Opatiji u ljekarnu prekoputa hotela Paris, oni tamo imaju par puta mjesecnom treba nazvati ljekarnu pa pitati kad ima i predbiljezit se ukoliko je guzva...
sretno i pazi da ne potrosis previse novca, ja jesam, problem mi je bio potpuno stran i ucila sam o tome usput, a usput sam i strasno osiromasila kucni budget
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 17:10   #1411
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
joj to s opadanjem je tako individualno (kao i sve uostalom).......
Ja sad smatram da je to dobra dijagnoze jer mi puno toga stima, ali tko zna, mozda i nije to to....tko bi vise znao....evo bas idem opet oprati kosu i slijedi jos jedno brojanje.....
te analize ti svako malo vrse za razno razne firme, besplatne su, ali naravno pokusaju ti uvaliti sve i svasta i treba biti oprezan......
Neznam otkuda si...u mom kraju ja idem u Opatiji u ljekarnu prekoputa hotela Paris, oni tamo imaju par puta mjesecnom treba nazvati ljekarnu pa pitati kad ima i predbiljezit se ukoliko je guzva...
sretno i pazi da ne potrosis previse novca, ja jesam, problem mi je bio potpuno stran i ucila sam o tome usput, a usput sam i strasno osiromasila kucni budget

sretno

ja se tješim da je to od farbanja,peglanja i promjene godišnjeg doba....još sam prepremlada da ćelavim

malo sam njuškala po netu i dosta ljudi hvale KLORAN šampon koji ne biljnoj bazi,protiv ispadanja i jačanja korijena...cijena 50tak kuna...nije strašno...evo pa ako ti to nešto posluži...
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 17:15   #1412
Ok, nisam vas baš previše čitala, pa ne znam kako stojite sa nekim biljnim (amo to tako nazvat = prirodnim, iliti ga "seljačkim") receptima??? Pouzdano (al ne iz osobnog iskustva) znam da čestim korištenjem npr.: prepeličjih jaja, žutanjaka, recepata s koprivom, dnevno (duže) masiranje tjemena (za cirkulaciju), kana (ima te neke zdrave sastojke), zobene pahuljice, itd...pomažu za rast i zdravlje kose, pa me zanima jeste to koristile? Ili biste li bile spremne to koristit? Mislim, je tlaka, ali odmoć ne može nikako... Eto, čisto tako...
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 19:15   #1413
Quote:
Labmaja24 kaže: Pogledaj post
Ni jedan šampon na svijetu ne može riješiti prhut ili zaustaviti opadanje kose. To je iz razloga što ne može djelovati na folikulu preventivno, već samo djeluje na površini kože glave.

H&S je agresivan šampon. Svaki agresivan šampon uz čišćenje kose i kože glave narušava prirodni hidro-lipidni sloj (film) koji naša koža formira na samoj površini. Ta, pojednostavljeno, pomješana masnoća s vodom (znojem) te nešto stanica epidermisa (gornjeg sloja kože) stvara prirodnu zaštitu kože glave. Čestim pranjem tu zaštitu skidamo i ostavljamo folikule (pore iz kojih dlaka raste) potpuno izložene atmosferijama (nečistoći iz zraka, UV zrakama itd..)

Oronazol je (jedino?) sredstvo koje stoji na raspolaganju dermatolozima, pa ga i preporučuju. Ipak njega ne možete sigurno koristiti bez konsultacije tog istog dermatologa i ne možete ga koristiti dugo.

Shema i nije toliko komplicirana. Treba tretirati problem u nastajanju, u porama gdje rastu dlake - folikulama i stimulirati samo okružje folikula. Sa čime? Pa sa preparatima koji imaju takvu molekularnu strukturu (malu) da mogu u njih penetrirati. To su uglavnom losioni ili ampule.

Šamponi? - da, ali ne kao solucija već kao sredstvo u kombinaciji.
pozzz

Potpisujem! Dosta cura koje se jave na forum sa problemom opadanja kose imaju iste ili slicne simptome, ali naravno ne znaci da je uzrok isti. Jedino me cudi da se stalno postavljaju ista pitanja bez da se procitao forum od pocetka. Kada je meni abnormalno kosa opadala svoje iskustvo sam cesto opisivala na forumu, a vidim da dosta cura ima iste probleme pa malo bolje prelistajte forum mozda vam pomogne. Vidim da dosta spominjete mascenje kose...to moze biti od stresa (ako su svi drugi uzroci otklonjeni) ali jos uvijek znanstveno nije dokazano da od mascenja opada kosa (pustite promotore u ljekarni). Kosa uvijek opada zbog nekog poremecaja u organizmu i kao sto je rekla Labmaja24 nema toga sampona koji ce to sprijeciti
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 00:40   #1414
evo u zadnje vrijeme sve više švrljam po netu i po forumima i zaprepaštena sam koliko mladih zdravih cura poput mene ima problema s kosom....


naišla sam na ovo i provođenjem neke statistike ulje od čička,pivski kvasac i tablete Kal i NW su pomogle u nekih 80% slučajeva

tu govorim samo o proizvodima za samoliječenje..znači ne ono od dermatologa tipa minoxidil i te teške stvari..

pogledajte - http://www.tegobe.com/samolijecenje/...anje_kose.html
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 01:20   #1415
vec sam bila na tom siteu....
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 16:41   #1416
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
vec sam bila na tom siteu....
i nije bilo rezultata ?
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 19:08   #1417
pa tamo samo nude milijardu proizvoda (nes ti samolijecenja), nija da sma sve pokupovala pa isprobavala hahah
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 12:42   #1418
ja mislim da sam sve isprobala (i ništa ne pomaže), doduše moj problem nije toliko u ispadanju kose, koliko u tom da mi kosa više ne raste. A nemam ni noktiju, polome se prije nego narastu...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 14:53   #1419
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
ja mislim da sam sve isprobala (i ništa ne pomaže), doduše moj problem nije toliko u ispadanju kose, koliko u tom da mi kosa više ne raste. A nemam ni noktiju, polome se prije nego narastu...
hm..kad ti se tako brzo lome nokti vjerojatno ti fali nešto u prehrani:vitamini,željezo,cink..ako si nedavno bila na nekoj strožoj djeti ovo može biti posljedica.ako to s kosom i noktima već dugo traje možda imaš nekih zdravstvenih problema..
inače,vitamin h(biotin) potiče rast kose i noktiju
narnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 12:59   #1420
Quote:
narnia kaže: Pogledaj post
hm..kad ti se tako brzo lome nokti vjerojatno ti fali nešto u prehrani:vitamini,željezo,cink..ako si nedavno bila na nekoj strožoj djeti ovo može biti posljedica.ako to s kosom i noktima već dugo traje možda imaš nekih zdravstvenih problema..
inače,vitamin h(biotin) potiče rast kose i noktiju
Jesam li dobro shvatila: ako je riječ o zdravstvenim problemima, svi te vitamini i minerali nisu baš od koristi?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.