Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2024., 11:41   #1
Question TUMOR MOZGA - ŠTO GOVORI VRSTA LIJEČENJA O GRADUSU?

Pozdrav!

Radi se o ženskoj osobi od 27 godina. Osoba je prije 4 godine oboljela od tumora na mozgu. Koliko znam tumor je bio odstranjen kirurški + osoba je nosila periku(vjerojatno kemoterapija ).
Dakle osoba s time već živi 4 godine.

Nedavno sam pročitala da se kemoterapijom liječi tumori gradusa 3 i 4.

Je li to istina?
Znali li to da ta osoba ima 3. ili 4. stadij bolesti?
Koliko znam Gradus: 3/4 je težak stadij , dakle to bi trebala loša prognoza ili ne mora značiti?

Govori li ista podaci da se netko liječio kemoterapijom i kirurškim zahvatom o stupnju malignosti(gradusu)??

Molim da se javi nekakav stručnjak. I molim vas da ne napišete da se ništa ne može reći ako ne znamo točnu dijagnozu i odgovor na liječenje jer je i ovo dovoljno za početak.



Hvala!
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 14:37   #2
Molim vas da netko odgovori ako može. Sigurna sam da ovdje na forumu ima neki stručnjak.

Hvala!
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 15:24   #3
koji tip tumara ima?
postoje dvije tame tumora na mozgu, jedna je o glioblastomu, a druga o ostalim vrstama tumora.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 19:20   #4
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
koji tip tumara ima?
postoje dvije tame tumora na mozgu, jedna je o glioblastomu, a druga o ostalim vrstama tumora.

Nažalost,neznam. Zato i pišem sve ovo. Molim ako tko zna odgovor da kaže. Uvjeren sam i da se bez saznanja o kojoj vrsti tumora mozga je riječ može svašta reči samo što ljudi se ne usude nagađati. Ali ovdje se ne radi o nagađanju nego samo pitanju i sve se slobodno kaže.

Neznam koji je tumor ,ali osoba živi sa time već 4 godine ,a koliko znam gliblastom je jako agresivan,pa zar 4 godine bolovanja od toga nije predugo?? Osoba i normalno radi.

Hvala!
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 05:38   #5
Molim vas da se javi neki onkolog.
Hvala!
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 10:46   #6
Quote:
Komentatorica kaže: Pogledaj post
Nažalost,neznam. Zato i pišem sve ovo. Molim ako tko zna odgovor da kaže. Uvjeren sam i da se bez saznanja o kojoj vrsti tumora mozga je riječ može svašta reči samo što ljudi se ne usude nagađati. Ali ovdje se ne radi o nagađanju nego samo pitanju i sve se slobodno kaže.

Neznam koji je tumor ,ali osoba živi sa time već 4 godine ,a koliko znam gliblastom je jako agresivan,pa zar 4 godine bolovanja od toga nije predugo?? Osoba i normalno radi.

Hvala!
bila sam na bolovanju 3 godine, 7 mjeseci i 6 prokletih dana, 4 godine nije puno.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 20:36   #7
Quote:
Komentatorica kaže: Pogledaj post
Nažalost,neznam. Zato i pišem sve ovo. Molim ako tko zna odgovor da kaže. Uvjeren sam i da se bez saznanja o kojoj vrsti tumora mozga je riječ može svašta reči samo što ljudi se ne usude nagađati. Ali ovdje se ne radi o nagađanju nego samo pitanju i sve se slobodno kaže.

Neznam koji je tumor ,ali osoba živi sa time već 4 godine ,a koliko znam gliblastom je jako agresivan,pa zar 4 godine bolovanja od toga nije predugo?? Osoba i normalno radi.

Hvala!
Nisu svi glijalni tumori visokog gradusa glioblastomi.
Ja pretpostavljam što je, ali neću ti reći. Nemaš pravo znati tuđe dijagnoze. Što tebe točno muči? Što je još živa? Misliš da laže?
Obzirom da već godinu dana imaš opsesiju o dijagnozi osobe s kojom ne razgovaraš, možda bolje da porazgovaraš sa psihijatrom i pobrineš o svom psihickom zdravlju.
Amybroj9 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 22:18   #8
Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
Nisu svi glijalni tumori visokog gradusa glioblastomi.
Ja pretpostavljam što je, ali neću ti reći. Nemaš pravo znati tuđe dijagnoze. Što tebe točno muči? Što je još živa? Misliš da laže?
Obzirom da već godinu dana imaš opsesiju o dijagnozi osobe s kojom ne razgovaraš, možda bolje da porazgovaraš sa psihijatrom i pobrineš o svom psihickom zdravlju.
Aha

Naravno da me ne muči/ili smeta što je osoba živa. I ta osoba od mene ne taji dijagnozu i da ju pitam bi mi rekla. Ali ja ne želim tu osobu ništa direktno pitati kad smo izgubile kontakt, iako ona zapravo na neki način nije ni svjesna da smo izgubile kontakt jer misli da se samo ne viđamo. I ništa prema toj osobi ne radim iz zle namjere.
Molim te da mi kažeš na pro ciljao u vezi te dijagnoze. Što misliš da ima.
Barem reci je li beginlo ili maligno. I ako je maligno - je li pozitivno ili negativni?
I nikako meni ne treba psihijatar,godinama su me radili ludom oni koji su zapravo to bili sami i to se dokazalo,među njima je i ta osoba. Iako joj ja zbog svega toga ne želim nikakvo zlo,baš naprotiv.

Hvala ti!
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 22:21   #9
Ajde ostavi sirotu ženu s tako teškom dijagnozom na miru, svi normalni ljudi ovoga svijeta te zajednički mole
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 22:22   #10
Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
Nisu svi glijalni tumori visokog gradusa glioblastomi.
Ja pretpostavljam što je, ali neću ti reći. Nemaš pravo znati tuđe dijagnoze. Što tebe točno muči? Što je još živa? Misliš da laže?
Obzirom da već godinu dana imaš opsesiju o dijagnozi osobe s kojom ne razgovaraš, možda bolje da porazgovaraš sa psihijatrom i pobrineš o svom psihickom zdravlju.
Quote:
Komentatorica kaže: Pogledaj post
Aha

Naravno da me ne muči/ili smeta što je osoba živa. I ta osoba od mene ne taji dijagnozu i da ju pitam bi mi rekla. Ali ja ne želim tu osobu ništa direktno pitati kad smo izgubile kontakt, iako ona zapravo na neki način nije ni svjesna da smo izgubile kontakt jer misli da se samo ne viđamo. I ništa prema toj osobi ne radim iz zle namjere.
Molim te da mi kažeš na pro ciljao u vezi te dijagnoze. Što misliš da ima.

I nikako meni me treba psihijatar,godina su me radili ludom oni koji su zapravo to bili sami i to se dokazalo,među njima je i ta osoba. Iako joj ja zbog svega toga ne želim nikakvo zlo,baš naprotiv.

Hvala ti!
Bravo Amybroj, napisala si tocno kaj sam ja pomislila, a bome je i potvrdila ovdje. Bas ima ljudi za psihijatriju.
Komentatorice pitaj ju sama ako te muci.
jednamalaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 22:53   #11
Quote:
jednamalaana kaže: Pogledaj post
Bravo Amybroj, napisala si tocno kaj sam ja pomislila, a bome je i potvrdila ovdje. Bas ima ljudi za psihijatriju.
Komentatorice pitaj ju sama ako te muci.

Pozdrav!

Uzalud joj pišeš "Bravo" i to što vas 2 mislite nešto ne znači da ste u pravu. Uopće ne znate pozadinu priče i apsolutno niste u pravu.

Zašto bi ovim postom potvrdila nešto što si si ti zamislila u svojoj glavi, a ne poznaješ me osobno ,niti mene a niti tu osobu .

I to što sam ja napisala da je mene netko radio ludom znači da mi je spletkario iza leđa zbog svoje vlastite koristi ,a ja sam na kraju dokazala istinu i to nitko ne može izbrisati ,q posebno ne vi koji ni ne znate o čemu se radi. I ako već ne želite odgovorit nemojte ,nego fino odgovorite da ne znate ili nećete reći. Nema potrebe za vrijeđanjem i razapinjanjem osobe koju ne poznate preko foruma samo zato što je postavila jedno normalno pitanje na fini način. I ne trebate dalje pisati o tome. Možete završiti temu kad ionako nećete ništa reći.


Možda ju i pitam ako je sretnem.
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 23:01   #12
Smile

Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
bila sam na bolovanju 3 godine, 7 mjeseci i 6 prokletih dana, 4 godine nije puno.


Želim ti svako dobro.
Ako smijem pitati: koji tip tumora imaš i u kojem si stadiju?

Misli pozitivno i nadaj se najboljem,također se raspitaj za mnoge nove metode liječenja čak i u inozemstvu ako treba.

I nije sramota: mnogi bolesni ljudi su preko interneta našli neku novu metodu liječenja tumora u inozemstvu pa se preko televizije,novima,medija skupljale donacije za put i samo liječenje. Probaj i ti tako. Mnogi su uspjeli na dan način.
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 23:07   #13
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ajde ostavi sirotu ženu s tako teškom dijagnozom na miru, svi normalni ljudi ovoga svijeta te zajednički mole

Pa kaj joj baš ništa loše ne radim,ali baš ništa.
Zašto misliš da sam ja nešto kriva?

Ako joj je netko pomogao u životu onda sam to bila ja.
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 23:08   #14
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ajde ostavi sirotu ženu s tako teškom dijagnozom na miru, svi normalni ljudi ovoga svijeta te zajednički mole

Pa ja joj baš ništa loše ne radim,ali baš ništa.
Zašto misliš da sam ja nešto kriva?

Ako joj je netko pomogao u životu onda sam to bila ja.
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 00:21   #15
Smatram da je tema koji je otvorila Komentatorica potpuno neprimjerena ovom forumu. Što to ima koga da briga kakvu točno dijagnozu ima oboljela osoba?

Jasno da je svaka osoba koja dobije bilo kakav oblik tumora na mozgu duboko nesretna osoba. Osobno držim do toga da je svako zanimanje za tuđu nesreću skrajnje niskotno.

Predlažem da se ova tema zaključa ili u potpunosti obriše.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 04:55   #16
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Smatram da je tema koji je otvorila Komentatorica potpuno neprimjerena ovom forumu. Što to ima koga da briga kakvu točno dijagnozu ima oboljela osoba?

Jasno da je svaka osoba koja dobije bilo kakav oblik tumora na mozgu duboko nesretna osoba. Osobno držim do toga da je svako zanimanje za tuđu nesreću skrajnje niskotno.

Predlažem da se ova tema zaključa ili u potpunosti obriše
.
I j se slažem sa zadnjom rečenicom. AKo netko nešto zna i nije u stanju odgovoriti nego izmišljati teorije zavjere da sam ja onakva -ovakva a da me ni ne poznaje neka se tema slobodno obriše.

I nije niskotno jer ti ne znaš iz kakve namjere se to pitam.
Ne sudi nečije cpelw ako u njima niste hodali.
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 06:05   #17
Quote:
Komentatorica kaže: Pogledaj post
I j se slažem sa zadnjom rečenicom. AKo netko nešto zna i nije u stanju odgovoriti nego izmišljati teorije zavjere da sam ja onakva -ovakva a da me ni ne poznaje neka se tema slobodno obriše.

I nije niskotno jer ti ne znaš iz kakve namjere se to pitam.
Ne sudi nečije cpelw ako u njima niste hodali.
Uopće nije bitno kakva si. Ne moraš znati tuđe dijagnoze.
Negdje si napisala da "se istina mora znati". Zbilja ne mora.
Ako misliš da bi ti ta osoba rekla, pitaj. Koliko puta i koliko dugo misliš nagađati na forumu?

Zapamtila sam priču slučajno, jer smo imali kolegicu koja je na zadnjoj godini faksa dobila glijalni tumor visokog gradusa. Dali su joj 2-4 godine. Liječila se, završila faks, proputovala pet država i sama neko vrijeme radila u ambulanti. Mislim da je sada isto četvrta godina od dijagnoze.
Tako da ne moraš imati teorije zavjere jer se tvoja osoba zaposlila, smijala u toplicama ili što nije umrla u roku 3 mjeseca.
Amybroj9 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 09:52   #18
Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
Uopće nije bitno kakva si. Ne moraš znati tuđe dijagnoze.
Negdje si napisala da "se istina mora znati". Zbilja ne mora.
Ako misliš da bi ti ta osoba rekla, pitaj. Koliko puta i koliko dugo misliš nagađati na forumu?

Zapamtila sam priču slučajno, jer smo imali kolegicu koja je na zadnjoj godini faksa dobila glijalni tumor visokog gradusa. Dali su joj 2-4 godine. Liječila se, završila faks, proputovala pet država i sama neko vrijeme radila u ambulanti. Mislim da je sada isto četvrta godina od dijagnoze.
Tako da ne moraš imati teorije zavjere jer se tvoja osoba zaposlila, smijala u toplicama ili što nije umrla u roku 3 mjeseca.

Bok!

Bitno je kakva sam ako me netko bezveze optuži da nekome loše radim ako zapravo ne radim.
Da napisala sam "da se istina mora znati" ,ali ovo je izvađeno iz konteksta i krivo shvaćeno . Nisam mislila na istinu da kao netko mora svoje osobne stvari ,a posebno one najintimnije (bolest,...) nekome mora izreći. To se odnosila na nešto iz života mene i te osobe ,a ne to da mi ona kao mora reći dijagnozu. Naravno sa ne mora.

Drago mi je zbog tvoje osobe.
I nemam teorije zavjere,nego sam samo razmišljala da je takvo ponašanje osobe koja je saznala od čega boluje svakako pozitivno. Mislim u smislu da su joj rekli da je kao stanje teško da bi takva osoba ležala u krevetu i tako.

Hvala na odgovoru za tu tvoju curu.
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 18:06   #19
Mene bi na tvom mistu bilo sram po forumima pitat eventualne mogućnosti karcinoma osobe s kojom ne pričaš. Razmišljaj o sebi i o svojim najbližima a pusti se drugih ljudi koji nemaju komunikacije s tebon neka žive svoj život i vode svoje borbe.
Moja doktorica koja mi je doktorica zadnjih 25 godina je imala tumor na mozgu pa mi iz poštovanja nije palo na pamet ispitivat je detalje. A ti ovde tražiš da ljudi nagađaju bolest od tvoje bivše prijateljice šta li već.

Poslano sa mog 2306EPN60G koristeći Tapatalk
ante88888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 22:06   #20
Quote:
ante88888 kaže: Pogledaj post
Mene bi na tvom mistu bilo sram po forumima pitat eventualne mogućnosti karcinoma osobe s kojom ne pričaš. Razmišljaj o sebi i o svojim najbližima a pusti se drugih ljudi koji nemaju komunikacije s tebon neka žive svoj život i vode svoje borbe.
Moja doktorica koja mi je doktorica zadnjih 25 godina je imala tumor na mozgu pa mi iz poštovanja nije palo na pamet ispitivat je detalje. A ti ovde tražiš da ljudi nagađaju bolest od tvoje bivše prijateljice šta li već.

Poslano sa mog 2306EPN60G koristeći Tapatalk

Ni najmanje me nije sramota. Imam čvrst obraz jer znam da ne radim na šta loše,sramotno, krivo.
Bez brige , nauživala sam se ja raznih sramota za života koje nisu bile moja krivnja a ipak sam se morala sramiti bez razloga. Tako da danas imam čist obraz nešto pitati za što znam da nije ništa kriva pitati jer sam s cijeli život doslovno bez razloga.srsmila.
I živim svoj život i to itekako. I dio tog življenja mog života je saznanje o dijagnozi te osobe,ne znaš o čemu se radi pa ne sudi.

I puštam tu osobu da vodi svoje borbe,vodim i ja mnogo veće pa ništa ne govorim.
Bavite se vi svojim životima ,a ne mojim. Pitanje na forumu je jasno ako tko nezna neka zaobiđe ili zaključajte temu ako ćete davati moralne prodike bez da išta znate o mom životu i razlozima zbog kojih tražim odgovor.

I naravno da bi i mene bilo sramota.to pitati doktoricu ili nepoznatu osobu. Ponavljam moji razlozi nisu čista znatiželja ili zloba kako ti misliš.
Ovo sve je otišlo i krivom smjeru pa se neka tema zaključa.

Hvala!
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.