Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2009., 13:34   #1
Kupanje/tuširanje beba i djece - združeni topic

Imam bebu od 2,5 mjeseca i ne kupam je svaki dan jer održavam svakodnevnu higijenu pranjem s vodom i gazom poslije obavljanja nužde i velike i male.kad ju kupamo prvo ju nasapunam s gazicom po tijelu kako mi je pokazala patronažna sestra i onda ju stavim u kadicu u koju sam stavila vodu i malo maslinovog ulja.po potrebi isperem jer bude malo masnija i to mi je pokazala patronažna sestra.nakon kupanja na pregibe stavim pavlovićevu kremu a na lice baby kremu za lice. da li netko radi drugačije?molim savjet jer čujem svakakve savjete od svekrve da dijete treba biti više mirišljavo a ja sam pročitala mišljenje pedijatra na net portalu na podforumu bebe da se ne treba previše tako malu djecu mazati sa kojekakvim kremicama i uljima pa sada tražim savjet
I.Vendl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 13:39   #2
ja tek trebam postati mama, ali čini mi se da ti radiš sve kako treba...

bebama ne trebaju parfemčeki i sapuni da bi mirisale. sveki je u krivu puno je važnije da se njihova osjetljiva koža zaštiti i ne iritira svakakvom baby kozmetikom. sve moje poznanice su u prvo vrijeme koristile vodu + par kapi maslinovog ulja.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 13:41   #3
I mi još uvijek radimo tako, a mali je prošao 6 mj., s tim da ga nasapunamo bebi sapunom, dakle onim neutralnim, praktički bez mirisa, bez parfema i koječega. Sigurno radiš dobro, osim toga valjda patronažna zna bolje od svekrve, pa se nemoj opterećivat...
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 13:44   #4
ja sam malca isto sa mrvcu kupke oprala područje vrata (jer je uivijek imao sljepljenog mljeka i svega), pišu i guzu, onda ga prebacila u vodu sa malo masl ulja i isprala...
na pregibe samo malo baby ulja stavljala ...

lice nisam mazala ničim..što manje kozmetike to bolje...

za guzu mi je savršena krema sa balzamom iz ljekarne Livia ili Dvoržak (oni je sami rade)...sa njom mu mažem i lice (zadnjih par mj ima dosta suhu kožu pa se pojave sitne točkice kao prištići ako ne mažem)....ima 2 godine
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:25   #5
prvih mjeseci (3,4) dovoljna je obična voda i kako cure kažu maslinovo ulje (osobno nisam koristila). poslije sam počela stavljati malo baby kupke.
mlijekom, losionom i uljem ga nikada nisam mazala.
ipak lijepo miriši
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 15:02   #6
I mi smo tako radili, a koristili smo Mustelin sapun sa Cold kremom i sjajan je. Ne isušuje kožu i jako dugo traje. Važno je dijete nakon sapunanja bilo čime dobro isprati ili otuširati.
Ulja mazanje se ne preporučaju za bebe jer zatvaraju pore kože ( bez obzira što postoje baby ulja). Jedino na tvojem mjestu ne bih koristila originalnu Pavlovićevu mast nego neku drugu.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:22   #7
Quote:
I.Vendl kaže: Pogledaj post
Imam bebu od 2,5 mjeseca i ne kupam je svaki dan jer održavam svakodnevnu higijenu pranjem s vodom i gazom poslije obavljanja nužde i velike i male.kad ju kupamo prvo ju nasapunam s gazicom po tijelu kako mi je pokazala patronažna sestra i onda ju stavim u kadicu u koju sam stavila vodu i malo maslinovog ulja.po potrebi isperem jer bude malo masnija i to mi je pokazala patronažna sestra.nakon kupanja na pregibe stavim pavlovićevu kremu a na lice baby kremu za lice. da li netko radi drugačije?molim savjet jer čujem svakakve savjete od svekrve da dijete treba biti više mirišljavo a ja sam pročitala mišljenje pedijatra na net portalu na podforumu bebe da se ne treba previše tako malu djecu mazati sa kojekakvim kremicama i uljima pa sada tražim savjet
tak i ja radim,
a uz mas.ulje stavim par kapi mlijeka...frendica je dermatolog,pa mi je to savjetovala
lice ne mažemo ničim
samo dok idemo van stavim malo kremice za sunčanje,ali i tu se večinom oslanjamna "mehaničku" zaštitu..što manje kemikalija,to bolje..
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 15:20   #8
Smile

bokić mi ti koristimo od rođenja nivea baby kupku bepanten mast za guzu, za lice melem a jednom do dva puta tjedno radimo masažicu sa niveinim noursing mlijekom za tijelo. i to nam je super. beba uživa. ja ti to s maslinovim uljem nisam radila ali cure znaju a i patronažna tak da mislim ako ti ne želiš mjenjati da je to ok.
MAREAbumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 16:03   #9
ne samo prvih mjeseci, ja sam svoju kupala prvih 8 il 9 mjeseci samo vodom ili vodom i maslinovim uljem (ok, bila je zima, da je bilo ljeto možda bih ju prala s malo neutralne kupke). i sad ju (13 mjeseci) kupkom perem samo jednom tjedno, eventualno guzu ponekad ako vidim da treba.

ja bih na tvom mjestu izbacila pavlovićevu skroz (ako je to ona originalna koja sadrži acidi borici, ako je neka arijacija pavlovićeve onda time mazalasamo guzu), na pregibe mazala samo bebi ulje (i to neko neparafinsko, pazi da u sastavu ne piše parafinum liquidum, ta ulja čepe pore), a na lice ništa. ako ti je bebi oža malo suha onda ulje po cijelom tijelu. i to je to.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 17:04   #10
ja osobno dijete ne bih kupala ni s niveom,ni s jonshonom,ni s ničim takvim..
frendica mi je rekla da sadrže neke kancerogene tvari,i isušuju dječju kožu
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 18:09   #11
...stariju kćer sam mogla kupati i mazati s bilo čim osim mustele, a mlađa se os svega peruta i crveni...probala sam onda jedno vrijeme samo s vodom i bademovim uljem, al mi je od toga bila površinski premasna, a onda bi drugi dan opet krenili problemi...probala i s a-dermom exomega, al ništa...na kraju sam kupila babylove sensitive gel u plavo-bijeloj tubi i odličan je...nema neki miris, a koža joj je mekana i hidratizirana...pregibe, vrat i guzu namažem s dječjom msti iz apoteke...a guzu i ostale dijelove uvijek perem samo s vodom, ovaj gel koristim samo za kupanje, s njim perem i tijelo i kosu...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 18:27   #12
ja nikad nisam ništa korisila,nekad masl ulja i to je to. Ni losione ni mlijeka,kupam ga svaku večer ili svaku drugu jer se to toliko uprasi preko dana da je to čudo
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:52   #13
Mališu kupamo u vodi s malo maslinovog ulja. Kosu mu prvi put oprali sa šamponom (Mustela) kad je imao 3 mjeseca, to inače radimo dva put tjedno iako je kosat Nikad nisam koristila nikakve kupke a ni ne planiram dok mu je koža ovakva kakva je

Lijepo miriše iako je u maslinovom ulju svaku večer. Lice u zadnjih mjesec, dva s melemom
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 21:41   #14
nemoj melem ni pod razno. to je isto parafinsko ulje, pogledaj sastav vidjet ćeš. a parafinum liquidum je derivat nafte. znala sam to i prije, al sam nekako po navici nosila uvijek u torbici kutijicu melema ak zagusti meni za usta, za ruke ili dori za obraze. onda sam prije tri dana razgovarala s curom koja radi s kozmetičkim sastojcima. pa mi je ona rekla nek zafitiljim melem u smeće, a bebi ni pod razno. čepi pore.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 15:46   #15
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nemoj melem ni pod razno. to je isto parafinsko ulje, pogledaj sastav vidjet ćeš. a parafinum liquidum je derivat nafte. znala sam to i prije, al sam nekako po navici nosila uvijek u torbici kutijicu melema ak zagusti meni za usta, za ruke ili dori za obraze. onda sam prije tri dana razgovarala s curom koja radi s kozmetičkim sastojcima. pa mi je ona rekla nek zafitiljim melem u smeće, a bebi ni pod razno. čepi pore.
Nikad nisam čitala sastav na melemu baš naivno ali je tako

A šta da uzmem onda ???

Zaboravila sam reći da sam u ledu imala izdojenog mlijeka i da sam ga nekoliko večeri okupala i da se kesio kao nikada da tad
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 16:17   #16
Mi stavimo čaj od kamilice u vodu, a nakon kupanja (jer mi je bio premasan od maslinovog, a i miris mi je bio prejak) ga premažem bademovim uljem iz apoteke. I tako već 10 mjeseci.
Mustela (u količini od jedne kapi) samo na guzu, pišulinca, pod pazuh i na nogice
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 17:57   #17
progooglaj si o pavlovićevoj kremi jer sam čitala da sadrži neke sastojke koji ne bi trebali biti u kremi za bebe, više se ne sjećam točno šta ali znam da je
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 16:51   #18
mi smo imali laganih problema koji su vukli na dermatitis kad je bebač imao 4 mjeseca, ali od kad smo izbacili sapune i kupke i šampone, koristili smo samo vodu i maslinovo ovo ulje, skroz smo se riješili problema.

Sada kada ima godinu dana lagano koristimo samo šampon za kosu i neutralni sapun.

Za lice koristimo Eucerin sa 12% omega masnih kiselina.
hemky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 16:56   #19
mi smo otpocetka koristili samo johnsonov obicni tvrdi sapun i vodu i za prvo i drugo djete.kad je prva navrsila godinu dana poceli smo upotrebljavat djecji sampon za kosu i nikad nije bilo nikakvih problema.
__________________
www.selidbe-kalimero.hr
sara87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 19:58   #20
Kupanje/tuširanje beba i djece - združeni topic

(poslušno sam ukucala kupanje u tražilicu i našla samo kupanje malih beba)

dakle, kak kupate/tuširate svoje vrlo pokretne bebače? s kojim pomagalima, kako izvodite to, a da se ne dižu?

mi imamo tuš kabinu, onu dublju...prvo smo ju tuširali na onoj nekoj običnoj podlozi kakti nesklizajućoj, al moš si mislit...mala može izdržat otprilike 30 sekundi u sjedećem položaju, onda se diže i skliže, skliže...k'o bambi na ledu, ja hvatam ruke, noge, ona se dere jer ju ja posjedam, a ja umirem od straha da ne ljosne...

onda smo išli kupit flipper da sjedi u tome, al nije bilo, al je prodavačica nagovorila MM-a na nesklizajuću podlogu od bebe conforta (za 130 kn , ovaak nešto http://www.bebeconfort.com/collectio...ires_tapis.htm , samo na pingvine neke), koja se ajde manje skliže, ali se skliže svejedno.
al ajde, neko vrijeme je htjela sjedit tijekom kupanja jer su joj ti pingvini bili fora, pa ih je proučavala, dirala, pričala...sad je i to dosadilo i eto nje dana hop! na nogice i penjala bi se po rubu tuš-kade..a to je koma sklisko kad je mokro!!!!

da ne duljim, kak vi to izvodite?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.