Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2009., 10:08   #1
Vježbe za oči - prirodno skidanje dioptrije

Nosim naocale vec 20 godina.Dioptrija -3.
Oci su mi bile uvijek glavni adut,..bile!
U zadnjih par godina,oci su mi postale kao ukocene,mrtve.To sam primijetila kod vecine ljudi koji nose naocale.
Da li netko zna neku metodu,vjezbu,-da se oci ozive?
je li neko isprobao one supljikave naocale?Da li to ista vrijedi?
I stalno su mi oci umorne,kao da ih moram naprezati.A sve vidim bistro.
Kod oftamologa su rekli da je sve o.k.Tj. stakla na naocalama su mi dobra.
Hvala
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 10:49   #2
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Da li netko zna neku metodu,vjezbu,-da se oci ozive?
Znam ja. Pošalji mi mail na pm da ti mailam knjigu.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 11:13   #3
@ashwinikumaras

je to imas knjigu knjiga od Harry Benjamin - Bolji vid bez naocala ili neku drugu

inace mozes vjezbati jos dolje ispod osjetio sam malo pomaka kombinirajuci Benjmina i yoga za ublazavanje naprazanja ociju

YOGA ZA UBLAŽAVANJE NAPREZANJA OČIJU
Slijedeće vježbe mogu pomoći kod jačanja očnih mišića i stvaranja protuteže posljedicama naprezanja očiju. Kod ovih vježbi najvažnije je opustiti se i isprazniti um kao da meditirate.
Opći savjeti kod vježbi za oči
Skinite naočale ili kontaktne leće, tako ćete se osjećati ugodnije i opuštenije. Dok radite vježbe usmjerite punu pozornost na vaše oči. Osjećajte kako rade i ponovno se vraćaju u život. Radite ih redovno, a idealno bi bilo tri puta dnevno. Rezultati će biti bolji.

Poboljšanje vizualne koncentracije.
Prvi je korak jačanje vizualne koncentracije. Udobno sjednite, izravnajte leđa i vrat i opustite se. Na početku u svakom položaju ostanite nekoliko minuta, a kasnije možete produžiti vrijeme.
1. Usmjerite svoj pogled na vrh nosa bez treptanja. Ostanite tako što duže možete. Zatim sklopite oči i opustite se.
2. Usmjerite svoju pozornost na područje između obrva, vaše «treće oko», bez treptanja. Zatim sklopite oči i opustite se. To će možda u početku biti neugodno ili teško, no s vremenom će biti sve lakše.
3. Ne okrećući glavu fokusirajte oba oka na vaše lijevo rame. Ostanite tako što dulje možete. Zatim ponovno sklopite oči i opustite se. Ponovite to pogledom u desno rame.
Nakon što ste završili, dlanovima pokrijte sklopljene oči i odmarajte se neko vrijeme.

Imaginacija za uravnoteženje vizualne koncentracije

Lezite na leđa, opušteno, dlanovi neka su okrenuti prema gore, a noge blago raširene u širini ramena. Ova vježba može se raditi i u sjedećem položaju, pa se udobno smjestite uspravne kralježnice, opuštenih ramena. Sklopite oči, duboko udahnite trbuhom. Osjećajte kako se vaš trbuh širi dok se lagano puni zrakom. Dišite tako par minuta i nakon toga otvorite oči i pogledajte neki predmet. Ponovno sklopite oči i nastavite «gledati» taj predmet. Ova vježba pomaže u opuštanju očnih mišića i uravnotežuje mentalni fokus s imaginacijom.

Dlanovanje

Oči pokrijte dlanovima na način da se dlanovi ne polažu izravno na očne jabučice, već se pritisak smije vršiti samo oko očne duplje. Nježno pokrijte oči tako da ne možete vidjeti nikakvo svjetlo. Možda ćete u početku vidjeti kratke bljeskove svjetla, no to je potpuno normalno i ukazuje na spontano aktiviranje neurona u vašim očima. Ako su bljeskovi previše intenzivni to može ukazivati da ste previše napeti. Pokušajte se opustiti. Trajanje dlanovanja ovisi o vama, u početku to može biti samo par minuta, ali s vremenom pokušajte doći do 30 minuta jer ćete tada osjetiti pravu vrijednost dlanovanja. Pazite da su vam ruke čiste.



inace su nam oci u banani kad nosimo naocale, zasto ? zato jer se oko onda uopće nemice stoji citavo vrijeme ispred/ravno gledajuci kroz staklo, a svaki dio tijela se mora micati jer inace vise nema niti cirkulacije koje bi trebale biti to je isto ko kad si mjesec dana lezo u krevetu i onda odlucis odmah iza toga potrcati, posljedicu znate kako je tada katastrofalna od zakrzljenosti, nizaju se same upale od vrata do petiju
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 11:31   #4
Kratkovidne osobe ne bi smjele nositi naočale, barem ne za uobičajene aktivnosti. Nošenjem naočala oko se sve više i više opušta i dioptrija raste. Evo jedan zgodan tekst.
http://www.korcula.net/ppages/myopiaprev/default.htm
maja0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 12:36   #5
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
@ashwinikumaras

je to imas knjigu knjiga od Harry Benjamin
Ne, to su tehnike iz yoge. Bilo koja bolest se može liječiti pomoću yoga tehnika, ako odvojimo iz nje religijsku komponentu i mantre.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 12:55   #6
kratkovidnosti ima više oblika, vrsta uzroka, tako da nenošenje naočala može kod degenerativne kratkovidnosti biti štetno.

no, postoje i drugi tipovi kratkovidnosti kao npr. rana odrasla miopija kod koje se može pojaviti npr. dioptrija -0,5 i da se godinama ne pogoršava, čak se nakon 40 godine može i smanjiti.

slažem se da nije potrebno nositi cvikere za sve tipove kratkovidnosti, no samo nošenje očala kod određenih kratkovidnosti, ne utječe na povećanje ili smanjenje dioptrije.

inače, za alternativce postoji Batesova metoda.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 13:26   #7
Hvala na svemu navedenome!
Aa li je neko probao one supljikave naocale?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:37   #8
Samo da napomenem da u toj knjizi osim vježbi za oči postoje vježbe za gotovo sve bolesti i poremećaje zdravlja. Na kraju knjige se nalaze vježbe za svaku pojedinu bolest.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:44   #9
[
Quote:
QUOTE=ashwinikumaras;20765923]Samo da napomenem da u toj knjizi osim vježbi za oči postoje vježbe za gotovo sve bolesti i poremećaje zdravlja. Na kraju knjige se nalaze vježbe za svaku pojedinu bolest.
[/QUOTE]
save-la sam je!Dobro da je na hrvatskom!
400 stranica!
Hvala
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 15:17   #10
Quote:
=utisana;20766055]
save-la sam je!Dobro da je na hrvatskom!
400 stranica!
Hvala
Jest, inače su takve knjige u pravilu na engleskom. Sada imaš metodu kako prevenirati večinu bolesti, a postojeće srediti na sasvim prirodan način, ako ne u potpunosti onda barem u jednoj većoj mjeri

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 26.05.2009. at 15:26.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 10:09   #11
Ove gore navedene vjezbe vec primjenjujem.
Pomakla sam monitor na nekih 50 cm i citam bez naocala.Mutno vidim,ali vidim.
Prije sam obavezno u toku dana skidala naocale na bar pola sata.
U zadnjih par .2-3 godinemih stalno ih nosim.
Bas od tada primijecujem taj zamor ociju i ukocenost.
Tko bi rekao da gledanje u kriz(gledanje vrha nosa)zapravo pomaze??!!
Kad smo bili klinci,i gledali u kriz,roditelji su nas znali vikati-Nemoj tako gledati!Ostati ce ti oci u kriz!!
A,u stvari,to je dobra vjezbica...
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:25   #12
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Tko bi rekao da gledanje u kriz(gledanje vrha nosa)zapravo pomaze??!!
Kad smo bili klinci,i gledali u kriz,roditelji su nas znali vikati-Nemoj tako gledati!Ostati ce ti oci u kriz!!
A,u stvari,to je dobra vjezbica...
Gledanje u križ prema gore (treće oko) i prema vrhu nosa je veoma dobra gimnastika za naše oči. Na žalost, roditelji su nas učili mnogo toga što nije dobro... Ja sam isprobao te vježbe i vid mi se rapidno poboljšao, kao i koncetracija. Generalno pravilo je da vježbajući oči vježbamo i našu koncetraciju, jer se moramo fokusirati na neki objekt.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 27.05.2009. at 11:30.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:35   #13
gledanje u kriz kako je to stetno su zapravo sami doktori vikali, pa otuda su roditelji od njih pokupili recenicu... prestani gledati u kriz jer je stetno za oci

i tako mnoge stvari krivimo bas nase roditelje, a zapravo trebas kriviti druge koji su nase roditelje ucili da nas djecu tako uce/neuce


ja bas imam cudan slucaj al bas svaki puta je isto, prije stavljanja naocala mogao sam procitati tablice na autima na jedno 7-8m, no kasnije kad bi nosio naocale i nakon toga ih skinuo jednostavno nemogu procitati tablice na autima niti na 2 metra

pito okulisticu vezano uz taj problem veli samo ih nosi samo ih nosi da ti vid nepogorsa a uopce nenosim naocale osim u slucaju kad trebam na predavanju na faksu, u tih 8 godina kad sam prvi put iso kod okulistice dioptrija mi je tada bila -0.5 i -1 a sada -1.75 na oba oka, prepostavljam da mi se vid pogorsao jos prije 2 godine, tak da ispada 10 godina da nenosim naocale, dok moji frendovi skoro svake godine za 0.25-0.5 pojacavaju cvitke

pitam ovako informativno jel mi mozete reci kako Vama se mjenjala dioptrija kroz godinu dana posto okulistica govori da treba ici svakih 6mj. na kontrolu ?
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:43   #14
Meni je u posljednjih 10 godina isla gore za 1.0
prije toga,je bila dosta stabilna,sve dok jednom nisam imala jaku anginu i viiisoku temperaturu.U tih 2 dana dioprtija mi se pogorsala za 1.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:55   #15
Prije par godina sam primjetila da malo slabije vidim, reda radi sam otišla na pregled gdje mi je rečeno da mi je dioptrija -0.25 lijevo i -0.50 desno. Pokušali su mi na silu uvaliti naočale. Nisam pristala i posvađala sam se s njima. Svi koje poznajem, a koji uredno nose naočale imaju svake godine povećanje dioptrije.
Mislim da mi se dioptrija nije mijenjala. Nisam bila na pregledu nakon toga. Imala sam jednu fazu u kojoj sam vježbala oči i nosila blagu + dioptriju za čitanje i bilo je pomaka na bolje.
maja0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 01:48   #16
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Tko bi rekao da gledanje u kriz(gledanje vrha nosa)zapravo pomaze??!!
Kad smo kod toga, pogledaj ovaj link: https://www.forum.hr/showthread.php?t=414154

Ja to koristim za meditiranje (i zadovoljan sam), ali se ocito moze koristiti i za jos neke stvari. Jos nisam primjetio da mi je vid popravljen, ali ako nista, bar ces se bolje osjecati psihicki, zbog sinkronizacije polutki (meni se svida).

Upute su u linku, a stvar je stvarno jednostavna, samo ti treba printer.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 12:30   #17
Što je s plusom?

Evo da pitam, i oprostite ak ste i o tome pisali, a ja nisam vidjela, ima li kakvih vježbi ili tehnika za plus?
arja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 12:50   #18
mislis leca plus ?

bolje kreni vjezbanjem ociju mozda ostavis sva ta sranja za druge lijencuge koji nezele osobno raditi na sebi ili bar da upola smanjis postojecu dioptriju pa da koristis naocale samo u slucaju nuzde

jer ako je vjerovati ondasnjem Benjaminu koji je imo naocale od -20 i da si je uspio prema uputama iz knjige od dr. Bates nakon tri tijedna ponovno citati knjigu bez naocala i nakon dvije godine rada na sebi ponovno dovesti sebe u nov zivot bez ikakvih staklenih pomagala mislim da tih 5-10min rada na sebi nece oduzeti toliko dragocijenog vremena koje provodimo citajuci po forumima i nadmetati se drugim formuasima
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 13:02   #19
Mislim na plus dioptriju (dečko je ima, ja imam mali minus)...A hvala bogu, odustao je od lasera, pa me zanima jel si može pomoć (ima +4), naime posao mu je takav da dugo gleda u računalo i u karte i sl. pa se jako brzo umara...Naočale nosi samo dok vozi i radi (čita)...
arja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:36   #20
Quote:
arja kaže: Pogledaj post
Evo da pitam, i oprostite ak ste i o tome pisali, a ja nisam vidjela, ima li kakvih vježbi ili tehnika za plus?
Yoga vježbe za oči utječu na dioptriju plus i minus.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.