Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 14:03   #381
Hvala
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:10   #382
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
dosta je ta jedna za pocetak.u rodilistu nisu bas odusevljeni za dudice,ja mom po skrivecki davala odmah od pocetka
ako zelis dojiti ovo nikako ne smijes raditi!!! tako je moja frendica pa se kasnije cudila kako nema dovoljno mlijeka.

moj dudu ne zeli. samo je ispljune a ja mu je ni ne forsiram. istina da bi mi olaksala uspavljivanje.
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:16   #383
Imamo Nukovu silikonsku Disney. Ma ja se danas zablejala u ponudu tih duda i kao odlučila uzet jednu "noćnu" koju sam vidjela u prospektu, mada ne kužim baš razliku, ali ih nije bilo tih Nukovih u DM-u, pa sam odustala. Sad gledam njihove stranice, i već mi se vrti u glavi od ponude
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:18   #384
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Imamo Nukovu silikonsku Disney. Ma ja se danas zablejala u ponudu tih duda i kao odlučila uzet jednu "noćnu" koju sam vidjela u prospektu, mada ne kužim baš razliku, ali ih nije bilo tih Nukovih u DM-u, pa sam odustala. Sad gledam njihove stranice, i već mi se vrti u glavi od ponude
sve ti se svodi na dizajn i boje...

jedna ti je za početak sasvim dosta, ako planiraš dojiti-.- ne uvaljuj djetetu dudu koliko god duže možeš..

moguće i da ti ni neće prihvatiti dudu uopće, pa ti onda ne treba gomila istih.

noćne dude obično svjetle u mraku , pa ih je lakše naći kad ispadnu po noći.

i radije navikavaj bebu da spava bez dude, da ne bi na kraju se budila svakih pola sata i vraćala dudu u usta
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:25   #385
ja sam svom L. počela davati dudu kad smo krenuli s dohranom znači negdje oko njegovog 6 mjeseca. služila nam je da ga se malo smiri u šetnji, u vožnji u autu i pokušavala sam ga uspavati s dudom ali mi to nije baš uspjevalo.

sa godinu dana je sam odbacio dudu kod jedne prehlade i nikad je više nije stavio u usta. sad sa dvije i pol godine komentira djecu sa dudom - gle mama ova curica ima dudu.
Kolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:30   #386
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
ako zelis dojiti ovo nikako ne smijes raditi!!! tako je moja frendica pa se kasnije cudila kako nema dovoljno mlijeka.

moj dudu ne zeli. samo je ispljune a ja mu je ni ne forsiram. istina da bi mi olaksala uspavljivanje.
nisam dojila od pocetka jel nisam imala mlijeka uopce.poslije su vec pred kraj sestre u rodilistu vidjele dudu,skirivale ih sve pod jastukom i nista nisu rekle,cak ni dr na viziti.moj ju ima kad ga uspavljujem i onda kad zaspi ju ispljune
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:06   #387
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
ako zelis dojiti ovo nikako ne smijes raditi!!! tako je moja frendica pa se kasnije cudila kako nema dovoljno mlijeka.

moj dudu ne zeli. samo je ispljune a ja mu je ni ne forsiram. istina da bi mi olaksala uspavljivanje.
Ja i cimerice smo im u bolnici davali,jel stalno su htjeli navlačiti sisu a na početku jako bole,a nisu sada dudali satima,samo dok smo mi npr.išle ručat ili tuširat se tako da je glupost napisat da zbog toga neće imat mlijeka
Ne držiš bebu 24 sata na sisi
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:08   #388
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
nisam dojila od pocetka jel nisam imala mlijeka uopce.poslije su vec pred kraj sestre u rodilistu vidjele dudu,skirivale ih sve pod jastukom i nista nisu rekle,cak ni dr na viziti.moj ju ima kad ga uspavljujem i onda kad zaspi ju ispljune
ne radi se o tebi vec opcenito djeca na pocetku vise na cicama i stvaraju sebi mlijeko. ako dajes dudu nece se stvoriti dovoljno mlijeka. ja recimo prvih 8 tjedana nisam ni pokusavala dati dudu (prema preporukama sa trudnockog), poslije toga par puta i nije htio. jednom ju je prihvatio i zaspao sa njom. moj jednostavno ne zna dudlati. cim mu je stavi izbaci je.

moj savjet kupiti jednu dudu pa se lako kasnije kupi jos. mi imamo nukovu plus kutijica za dudu zali boze novaca kao i za nukove staklene bocice. stoji u ormaru. jedino sto voli su i ruke u ustima. ima 3 mj
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:08   #389
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
ako zelis dojiti ovo nikako ne smijes raditi!!! tako je moja frendica pa se kasnije cudila kako nema dovoljno mlijeka.

moj dudu ne zeli. samo je ispljune a ja mu je ni ne forsiram. istina da bi mi olaksala uspavljivanje.
gluposti. moja od pocetka ima dudu(ne moze zivjet bez nje ) a jos uvijek dojimo. ima 6 mjeseci.
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:11   #390
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Ja i cimerice smo im u bolnici davali,jel stalno su htjeli navlačiti sisu a na početku jako bole,a nisu sada dudali satima,samo dok smo mi npr.išle ručat ili tuširat se tako da je glupost napisat da zbog toga neće imat mlijeka
Ne držiš bebu 24 sata na sisi
znam kako bole i to bole prva 2 tjedna. ja sam jednom pocela plakati kad je mali poceo plakati da je gladan. izdrzala sam tih 8 tjedana i sad uspjesno dojimo
i moje cice su mu u to vrijeme bile dude. dobivao ih je kad je god htio. ali ja sam cvrsto odlucila da cu dojiti i imala sam srece i u tom uspjela. a toliko puta sam bila na granici da odustanem. sad mi je drago da nisam...

edit. nisam napisala da nece imati mlijeka vec da frendica nije imala dovoljno!

Zadnje uređivanje ancika : 02.06.2011. at 15:21.
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:19   #391
Quote:
sara0103 kaže: Pogledaj post
gluposti. moja od pocetka ima dudu(ne moze zivjet bez nje ) a jos uvijek dojimo. ima 6 mjeseci.
ti ocito imas srecu da si imala dovoljno mlijeka. ja da sam mom dala dudu ne bi sigurno mogla reci da sa svoja 3 mj nije okusio ni kapi AD.

ali sad smo otisli u totalni off
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:20   #392
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Možda je glupo pitanje ...Zanima me kako ću znati (još nisam rodila) kada djetetu dati dudu varalicu a kad ustvari želi jesti?
I koliko duda da kupim za početak-imamo 1 Nukovu silikonsku.
Hvala!
dudu izbjegavaj dok se dojenje ne uhoda da se beba ne zbunjuje ...bar 4 tjedna..

skužit ćeš brzo po plaču/vriskanju jel gladno dijete ili je ešto treće..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:22   #393
nije stvar u tome da će duda nekako izravno utjecati na mlijeko... nego- različit je način/refleks dudanja dude i sisanja sise.. kod nekih beba to može izazvati zbunjenost- tako da onda više ne znaju dobro povući sisu.
ako ne vuku dobro, ostaju gladni-pa im daješ dohranu (AD)- pa time ih zasitiš i onda oni opet manje sisaju- ergo... smanjena je potražnja- dakle- smanjena je i proizvodnja mlijeka..

to sve polako ali sigurno, može dovesti dojenje kraju...

nisu sve bebe, naravno iste- tako da kod nekih nema nikakve veze jel mu daješ dudu, bočicu, sisu... sve prolazi.. al,kod nekih ne.. neki nakon dudanja dude se pogube i ne znaju vući na sisu..

e sad- rizik je što ne znaš kakvo će tvoje dijete biti- može biti sve super, ali duda može i zeznuti dojenje..
u tom je stvar.. ja nisam htjela riskirati.. moja je dudu dobila tek sa 3 tjedna kad sam bila ziher u dojenje , ali i to samo navečer kod večernje nervoze....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 18:59   #394
Moja je dudu dobila odmah, ništa ju nije zbunjivalo. Kad je bila gladna ju je ili pljuvala ili onak nervozno dudala. I po tome sam odmah skužila da hoće papati.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 21:22   #395
eto,ocito nije svako dijete isto,neko sa dudom od pocetka prihvati dojenje i sve ok
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 21:51   #396
ja sam svom malom dudu dala sa dva tjedna....nijeu ju htio prije i sad nema nikih problema s dudom i sisom on hoce sve....

i okruglu dudu i plosnatu i sisu...sve mu pase
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 21:53   #397
Quote:
malena curica kaže: Pogledaj post
ja sam svom malom dudu dala sa dva tjedna....nijeu ju htio prije i sad nema nikih problema s dudom i sisom on hoce sve....

i okruglu dudu i plosnatu i sisu...sve mu pase
dobar je
moj gosp oce dudu od nuka,ta mu pase a od aventa nije bas zadovoljan,evo 4 nam stoje doma,isto tako od chicca ne pase mu ni ona od kaucuka nocna,ni od TT
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 21:58   #398
Quote:
malena curica kaže: Pogledaj post
on hoce sve....

i okruglu dudu i plosnatu i sisu...sve mu pase
i moja hoce sve, samo da se duda
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 22:03   #399
Quote:
sara0103 kaže: Pogledaj post
i moja hoce sve, samo da se duda
Moj ne priznaje nista osim sise.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 23:15   #400
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
eto,ocito nije svako dijete isto,neko sa dudom od pocetka prihvati dojenje i sve ok
potpis!

Nisam imala nikakvih problema s dojenjem a bebač voli dudu! Smiruje ga kad je nervozan, i pomaže pri uspavljivanju...
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.