Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2013., 21:04   #161
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ja sam protiv svih ovih zabrana, ja sam za potpunu slobodu izražavanja.
al sad mogu vidjeti ljevičari kakve posljedica ima to što su uveli političku korektnost, kazne za tzv. govor mržnje, zabrane fašizma (ovdje na forumu se kažnjavaju čak i slike pinocheta i romela) i sl.

dođe maca na vratanca.
Nema slobode za neo-nacizam, antisemitizam i pro-cetnicke stavove.
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 21:54   #162
Glasao sam 'NE'. Zagovornicima komunizma treba omogućiti da pokažu koliko je ta ideologija blesava.

Isto vrijedi i za nacizam/rasizam itd.
krcmije is offline  
Old 15.11.2013., 21:54   #163
Sanitarni pregled završio - evo službenog nalaza

Uopće nisam nezadovoljan, diskusija je zapravo dosta živahna i proizvela je neka manja iskrenja, ali u mjeri koja nije prešla granice privatljivog i na tome svima čestitam.

Nekoliko malih prozivki - ali stvarno ništa jako ozbiljno:

1. Srebrni Medvjed - Kada uključiš roditelje i obitelj u javnu diskusiju moraš biti spreman na rizik da će to što si o njima napisao netko drugi možda izložiti kritici.

2. Rain - mislim da si u jednom ili dva posta prejako nagazio Srebrnog dovodeći u pitanje integritet njegovih roditelja. Mislim da u onom što je on o njima napisao nije bilo temelja za takav kontra-udar, drago mi je da si se u kasnijim postovima malo povukao, još bi mi bilo draže da mu se jednostavno ljudski ispričaš, javno ili peemom meni je svejedno.

3. Princess Daisy - kažeš ti Majki piše "preodvratno" pa tako nekoliko puta Vidim da ga još nisi dovoljno dobro upoznala, na Majkija se jednostavno treba naviknuti, on ti je kao gorki pelinkovac, prvi put ti je "pre-odvratan", ali ako se navučeš lako te može pretvoriti u Alkosa. O Banovini Hrvatskoj vidim ne znaš puno Nema veze, prouči što se s njom događalo od 1939-e do 1941-e, kako je nastala, sa istom povezanom pitanje konkordata, političku poziciju Regenta Kneza Pavla i tako dalje pa se vrati diskutirati. Nećemo nigdje otići.

4. ZeusXL - Pa čini mi se da ni ti ne znaš baš puno o Svetozaru Pribičeviću. Mislim nazivati ga "Kukavičjim jajem" i uspoređivati sa današnjim čelnikom hrvatskih Srba Pupovcem - mislim da je prepovršno.

I to bi bilo to od mene. Nema kartona za nikoga. Svima želim ugodan nastavak diskutiranja.

PL

Zadnje uređivanje PowerLock : 15.11.2013. at 22:28.
PowerLock is offline  
Old 15.11.2013., 22:50   #164
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Nema slobode za neo-nacizam, antisemitizam i pro-cetnicke stavove.
kad jednom bilo kome, ma koliko odvratan bio, oduzmeš pravo na slobodno izražavanje, otvorio si pandorinu kutiju.

kao što je voltaire rekao: "gadi mi se što pričaš, ali ću se uvijek boriti za pravo da to slobodno govoriš."

kad jednom taj princip pogaziš, NE ZNAŠ do kud to može ići. nije stalo samo na fašizmu, sad ide na komunizam...a tu neće stati.
divizija is offline  
Old 15.11.2013., 23:10   #165
Quote:
Princess Daisy kaže: Pogledaj post
Bili smo u rukama Bozijim, kombinacija vise cimbenika nas je izvukla. Ali ne mozes negirati da je i Tito bio vazni cimbenik u prici. Jer inace bi nas bili pokupili srpksi cetnici.
Zahvaljujući Titu četnici su nas pokupili odmah '45-te, pardon srpski partizani, pardon reformirani četnici iz '43 i '44, pardon partizani, pardon....

Tito je brzo zaključio da će lakše balansirati sa srpskim radikalima u partiji koji su u Jugoslaviji vidjeli priliku stvaranja Velike Srbije nego sa Hrvatima i Slovencima koji otvoreno zagovaraju višestranačje, autonomiju, samostalnoast nacija, ekonomsku pravednost, ideološke i religijske slobode. Zbog toga se i dogodilo da su Srbi, čim je Tito umro, preuzeli JNA u nekoliko godina i krenuli u akciju koja je završila ratom jer su već zahvaljujući Titu dominirali i držali karte u rukama.

Baš je bilo super sexy izvlačiti se iz prijateljskog srpskog zagrljaja u koji nas je Tito uvalio zbog svoje bolesne pohlepe za vlašću. Svi poginuli branitelji i civili, kao i uništene obitelji, sve ekonomski uništene obitelji svijesne ili nesvijesne razloga svoje bijede, ti se od sveg srca zahvaljuju na povijesno dokazanom Titovom dobročinstvu.

Jak lik. Beograd, Marakana, kraj trčanja štafete na Titov rođendan, slet, pioniri maleni, omladinci, komunisti, oduševljeni narod, voljeni vođa, štafeta ide bogu, iz zvučnika se ori Iiivooo Looolaaa Iiivooo Looolaaaa, ona pjesma posvećena partizanskom heroju i najistaknutijem hrvatskom komunistu Ivi Loli... svi su ponosni... Ivu Lolu je ubio Tito usred 2. svj. rata da bi privatizirao partiju... jaka scena, nezaboravno, ne znaš što je lažljivije u svemu... nakon toga svira Druže Titoo mi ti se kuuuneemoooooo, ajde se ne zakuni ako si faca... ubio je prave komuniste i samoproglasio se bogom svetim... valjda je zato i proganjao crkvu... to mu je bila konkurencija... rigotina sve skupa
karlo r is offline  
Old 15.11.2013., 23:15   #166
bez tita tvoja voljena banovina bi ostala bez kvarnera ,zadra, otoka i slicno.... a to da su tebi Hrvati s Primorja B kategorije a oni u Bosni A kategorije, to je tvoje osobno misljenje. Meni su svi vazni,ali izmedu jedne Istre ili Rijeke, bolje da smo ocuvali Istru i Rijeku nego Srednju bosnu jos izgubljenu od pamtivijeka.
Princess Daisy is offline  
Old 15.11.2013., 23:25   #167
Quote:
Princess Daisy kaže: Pogledaj post
bez tita tvoja voljena banovina bi ostala bez kvarnera ,zadra, otoka i slicno.... a to da su tebi Hrvati s Primorja B kategorije a oni u Bosni A kategorije, to je tvoje osobno misljenje. Meni su svi vazni,ali izmedu jedne Istre ili Rijeke, bolje da smo ocuvali Istru i Rijeku nego Srednju bosnu jos izgubljenu od pamtivijeka.
Prema naredbi Tita isti taj Zadar (hrvatski Dresden u 2. svj. ratu) nije smio biti taknut u smislu obnove do '54. Do '54 je srušeno i ono što je preživjelo bombardiranje, ipak se nije usudio rušiti najveće spomenike kulture, ali teatar je srušen do temelja iako je imao samo jednu rupu u krovu. Čak se angažirao Krleža kao utjecajni partizanski intelektualac da bi spasio poneki visoki spomenik kulture. Kad je dozvoljena obnova bila je tako intezivna da je trajala još ranih 70-ih pri čemu "obnova" znači raščišćavanje ruševina od savezničkog bombardiran krajem 2. svj. rata. Zbog svečanog dočeka tog živopisnog tipa se zadarska riva 60 i neke morala prati detrđentom.
karlo r is offline  
Old 15.11.2013., 23:44   #168
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post


2. Rain - mislim da si u jednom ili dva posta prejako nagazio Srebrnog dovodeći u pitanje integritet njegovih roditelja. Mislim da u onom što je on o njima napisao nije bilo temelja za takav kontra-udar, drago mi je da si se u kasnijim postovima malo povukao, još bi mi bilo draže da mu se jednostavno ljudski ispričaš, javno ili peemom meni je svejedno.

PL
Naravno. Ispričavam se Srebrnom
Rain is offline  
Old 15.11.2013., 23:48   #169
Quote:
Princess Daisy kaže: Pogledaj post
bez tita tvoja voljena banovina bi ostala bez kvarnera ,zadra, otoka i slicno.... a to da su tebi Hrvati s Primorja B kategorije a oni u Bosni A kategorije, to je tvoje osobno misljenje. Meni su svi vazni,ali izmedu jedne Istre ili Rijeke, bolje da smo ocuvali Istru i Rijeku nego Srednju bosnu jos izgubljenu od pamtivijeka.
Tito je bio oportunist, bonvivan i pajac diktator u rangu Borata.

Da su kojim slučajem Istra i Dalmacija pripale Italiji dam se kladiti da bi njihovi stanovnici danas bili dobrano ispred ostatka Hrvatske u svakom pogledu, a ako bi i bilo nekih progona neposredno nakon rata, to bi bilo neusporedivo s onim što su činili partizani.
Rain is offline  
Old 16.11.2013., 00:33   #170
Quote:
Princess Daisy kaže: Pogledaj post
Bili smo u rukama Bozijim, kombinacija vise cimbenika nas je izvukla. Ali ne mozes negirati da je i Tito bio vazni cimbenik u prici. Jer inace bi nas bili pokupili srpksi cetnici.
srećom to smo izbjegli, pa je samo 80% diplomacije, vojske i saveznih institucija bilo Srba...
I to duboko u 70-tima
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 16.11.2013., 02:55   #171
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
srećom to smo izbjegli, pa je samo 80% diplomacije, vojske i saveznih institucija bilo Srba...
I to duboko u 70-tima
Ta glupa loženja na Srbe su samo mućenje vode. Dovoljno je malo pogledati što Srbi kažu

Quote:
- Najnovija istraživanja su otkrila da je najmanje 60.000 građana Srbije likvidirano bez suđenja tokom 1944-1945. Po selima zaječarskog, smederevskog i čačanskog okruga taj broj se kreće do 40.000, a u Beogradu i Nišu i više desetina hiljada - kaže Srđan Cvetković, koji je bio na čelu Komisije za ispitivanje ratnih grobnica u Srbiji.
Nije mi jasno kako je moguće da netko može opravdavati likvidaciju tolikog broja ljudi. Da li je riječ o 6 ili 60 ili 600 ili 6 000 ili 60 000 ljudi je naprosto tako svejedno. I bilo je zločin. Pa neka su eto u pitanju i Srbi. I veličanje takvog sustava, sustava u kojima je nešto takvo uopće moguće i "zakonito" je zločin. Ma kako se taj sustav zvao. Komunizam, fašižam....ista stvar.

Zadnje uređivanje Rain : 16.11.2013. at 03:00.
Rain is offline  
Old 16.11.2013., 03:07   #172
U nedostatku ideja za zaustavljanje ekonomskog i političkog propadanja Europske Unije i tamošnji pajaci našli marginalnu temu kojom će zabavljati stado diljem kontinenta i skrenuti mu misli sa egzistencionalno bitnih tema, kao ovi naši sa brakom, seksualnim odgojem i ostalim ubervažnim temama u trenucima katastrofalne gospodarske krize koja prijeti raspadom sustava i društva u cjelini.
To je orwellovska dresura sitnozubih i onih koji se takvima osjećaju, ništa drugo.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Old 16.11.2013., 03:19   #173
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
U nedostatku ideja za zaustavljanje ekonomskog i političkog propadanja Europske Unije i tamošnji pajaci našli marginalnu temu kojom će zabavljati stado diljem kontinenta i skrenuti mu misli sa egzistencionalno bitnih tema, kao ovi naši sa brakom, seksualnim odgojem i ostalim ubervažnim temama u trenucima katastrofalne gospodarske krize koja prijeti raspadom sustava i društva u cjelini.
To je orwellovska dresura sitnozubih i onih koji se takvima osjećaju, ništa drugo.
Baš naprotiv.....ko je kickstart nogom u dupe. Da zapadna europa nije prigrlila komunistički istok, počevši sa rušenjem berlinskog zida i ujedinjenjem njemačke, istok bi danas bio ruševina gladna trave, a zapadu bogme niš ne bi falilo. Trebalo je ogromno i para i truda i vremena da se istok koliko toliko upristoji. I zapravo cijela priča još i dobro ide, a daleko od toga da propada, bilo ekonomski, bilo politički.
Rain is offline  
Old 16.11.2013., 03:40   #174
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Baš naprotiv.....ko je kickstart nogom u dupe. Da zapadna europa nije prigrlila komunistički istok, počevši sa rušenjem berlinskog zida i ujedinjenjem njemačke, istok bi danas bio ruševina gladna trave, a zapadu bogme niš ne bi falilo. Trebalo je ogromno i para i truda i vremena da se istok koliko toliko upristoji. I zapravo cijela priča još i dobro ide, a daleko od toga da propada, bilo ekonomski, bilo politički.
Možda u nekoj paralelnoj stvarnosti.
A u ovoj Istok, Jug, ali i dio Zapada ide prema tome da pase travu, dok ostatak Zapada žica pare od Kineza kako bi mogli funkcionirati.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Old 16.11.2013., 05:18   #175
Europa ce doniti dekleracije o totalitarnosti komunizma, sebi ocrniti stoljece povijesti i intelektualnog stvaralastva na celu s Balkancima kao avantgardom da bi udovoljili Amerikancima koji s njima upravljaju a Britanci daju komunistickoj Kini gradnju nuklearnih elektrana i da London postane financijski centar za trgovinu s kineskom valutom Juan.
Ti isti Europljani ispranog mozga odlazu u hodosasce kod komunista u Peking u potrazi za njihovim novcem, investicijama i u nadi da povecaju trgovinsku razmjenu. Nije ni cudo sto 50% Europe nema od cega zivijeti, oni jos uvijek zivu na ideologoijama. Prije su zivijeli na komunisticko-kapitalisticko ideologiji a danas pokusavaju zivijeti od proganjanja komunisticke ideologije, proganjanja samog sebe.
Jadan narod.
Ili bolje receno "Jadna ova nova tamnica naroda".

Zadnje uređivanje znanost2000 : 16.11.2013. at 05:31.
znanost2000 is offline  
Old 16.11.2013., 05:44   #176
Ocajni i prozirni potez EU-a i gospodje Merkel.

Socijalisti Evrope dozivljavaju novi uspon na zapadu i na istoku. Naravno da se oni sluze ideologije komunizma. Sad to treba samo povezati da se to radi u duhu Staljinizma. Kao da su pripadnici ili simpatizanti kumunizma tezili da ih ceka diktatorska politika Staljina ili Maoa.

Srednji sloj nestaje, privremeni rad raste, a s tiime padaju place i svakakva sigurnost radnika, jer nestaje i njegovo pravo. Narod trazi sve vise spas kod socijalista i desnicara.

Posto u Njemackoj velika koalicija cini blizu 70% glasova biraca velika je opasnost da ce narasti simpatije prema Lijevici, koja bi bila najjaca stranka opozicije. CDU i SPD znaju da ni velikom koalicijom do slijedecih izbora 2017. narodu nece ici nabolje. Oni mogu samo da izgube. Sad se tesko predomisljaju. Ocigledno se dogovaraju da posalju SPD na lijevom, mozda i u opoziciju, prije nego im "Die Linke" uzme glasove.

Nije cudo sto vade kartu zabrane komunistickih simbola koje treba demonizirati i kriminalizirati. Njemacke celave fasiste koji na svojim od policije zasticenim prosvjedima dizu desnu ruku i vicu "Heil Hitler" i koji nose fasisticke zastave i znacke ne kaznjavaju do dan danas. Iako stoji pod zabranom siriti ideologije NSDAP.

EU je na rubu propasti. Nema njoj spasa. Ceka se neizbjezni veliki crash svjetskog financ-sistema. Jedini zadatak EU-a je preostao da prilagodi Amerikancima da se oni geostrateski pozicioniraju prije nego sto narodima Evrope dojadi.

Ovo se izgubilo na ovoj temi. Nikoga ne zanima sadasnjost i zasto bas sada tematika sa strane EU-a.

Takvih diskusija kao ovdje vodili su se vec na 500 drugih tema foruma cim se krizali stavovi kapitalista, komunista i fasista. Pa se skrece na kraju paznja na povijesno-teritorijalna pitanja.

Zadnje uređivanje Ravell : 16.11.2013. at 05:51.
Ravell is offline  
Old 16.11.2013., 08:37   #177
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Ocajni i prozirni potez EU-a i gospodje Merkel.
Dodaj tome i sve ostale zemlčje EU,jer taj zakon neće izglasati Njemačka nego Europski parlament u kojem sjede zastupnici svih svjetonazora.
Podsjećam da je VE već u svojoj deklaraciji osudilo komunističku ideologiju kao totalitarnu i fašističku.
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Socijalisti Evrope dozivljavaju novi uspon na zapadu i na istoku. Naravno da se oni sluze ideologije komunizma. Sad to treba samo povezati da se to radi u duhu Staljinizma. Kao da su pripadnici ili simpatizanti kumunizma tezili da ih ceka diktatorska politika Staljina ili Maoa.
Brtkaš kruške i jabuke. Jedno su socijalističke stranke,a drugo komunističke stranke i stranke krajnje lijevice.
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Srednji sloj nestaje, privremeni rad raste, a s tiime padaju place i svakakva sigurnost radnika, jer nestaje i njegovo pravo. Narod trazi sve vise spas kod socijalista i desnicara..
Potpuno krivo. Upravo u Hrvatskoj Lin ić i SDP nastoje uništiti srednji sloj. Najočitiji je primjer pokušaj oporezivanja s 40% tzv druge plaće i ugovora o djelu ,pokušajem nametanja diskriminatorskog KU liječnicima i uvođenje protuzakonite radne obveze.

Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Posto u Njemackoj velika koalicija cini blizu 70% glasova biraca velika je opasnost da ce narasti simpatije prema Lijevici, koja bi bila najjaca stranka opozicije. CDU i SPD znaju da ni velikom koalicijom do slijedecih izbora 2017. narodu nece ici nabolje. Oni mogu samo da izgube. Sad se tesko predomisljaju. Ocigledno se dogovaraju da posalju SPD na lijevom, mozda i u opoziciju, prije nego im "Die Linke" uzme glasove.
Sad si sam sebi kontradiktoran. U prvom dijelu posta opisuješ ekonomsku krizu i kako u zemljama EU sve više prevladavaju socijalističke stranke,a sad si napao SPD koja je socijalistička stranka. U Njemačkoj za stranke krajnje ljevice još uvijek glasuje jedan dio građanba bivše DDR koji kao i kod nas žale za izgubljenim privilegijama.
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Nije cudo sto vade kartu zabrane komunistickih simbola koje treba demonizirati i kriminalizirati. Njemacke celave fasiste koji na svojim od policije zasticenim prosvjedima dizu desnu ruku i vicu "Heil Hitler" i koji nose fasisticke zastave i znacke ne kaznjavaju do dan danas. Iako stoji pod zabranom siriti ideologije NSDAP.
Kažnjavaju i te kako. Policija jednako postupa prema fašistima bilo oni lijevi ili desni. Dakle fašisti su komunisti jednako kao i NSDAP.

Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
EU je na rubu propasti. Nema njoj spasa. Ceka se neizbjezni veliki crash svjetskog financ-sistema. Jedini zadatak EU-a je preostao da prilagodi Amerikancima da se oni geostrateski pozicioniraju prije nego sto narodima Evrope dojadi.
Loša je ekonomska situacija u Španjolskoj,Portugalu,Italiji i Grčkoj. To nisu sve zemlje EU. Opet prosipaš demagogiju. Oprostite mi na digresiji,ali ovo me neodoljivo podsjeća na neka loša vremena kad je Hrvatska stenjala pod srpskom komunističkom čizmom i kad se je između ostalih pjesmica pjevalo i ovo: Amerika i Engleska bit će zemlja proleterska.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević

Zadnje uređivanje zeusxl : 16.11.2013. at 09:40.
zeusxl is offline  
Old 16.11.2013., 09:03   #178
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Tito je bio oportunist, bonvivan i pajac diktator u rangu Borata.

Da su kojim slučajem Istra i Dalmacija pripale Italiji dam se kladiti da bi njihovi stanovnici danas bili dobrano ispred ostatka Hrvatske u svakom pogledu, a ako bi i bilo nekih progona neposredno nakon rata, to bi bilo neusporedivo s onim što su činili partizani.
puno lipo da su se talijanizirali vidis, u Italiji vec juzni Talijani su gradani B kategorije, a sto bi bili Istrani i Dalmatinci, obicni slaveni sto su Talijani zvali "schiavoni" to jest robovi?
bili bi gradani Z kategorije i Dubrovnik bi postao nesto poput Napulja ili Palerma.
Mozda bi onda mogli ostvariti plan jos iz 16. stoljeca da povuku Pulsku Arenu u Veneciju.
Da, Venecijanski sabor je htio razmontirati Pulsku Arenu i povuci u Veneciju. Mozda bi im palo napamet cak razmontirati Dioklecijanovu Palacu i odvesti u Rim ....
Kao sto su fasisti u Puli povukli sve iz Pulskog muzeja u Italiju,tako bi sigurno povukli sve iz Dalmatinskih muzeja u Italiju....tamo kod Dubrovnika bi mozda bili izgradili jedan industrijski centar kao sto su izgradili kod Venecije Margheru te tako unistili okolicu Dubrovnika.
Dalmacija,gdje su se uselili bas prvi Hrvati i sto je bila dio Kraljevine Hrvatske jos u 10. stoljecu,bi se pripojila nekoj Italiji koja u 10. stoljecu je bila Prvi Reich zajedno s Njemackoj i od Italiji nije bilo niti i.

A sto bi bilo u ostatku Hrvatske?
pa u ostatku Hrvatske bi vladale ustase sto su Amerikanci oslobodli (bas kao sto su Italiju oslobodili od fasista) koje su pretvorili umjetnicku galeriju u Dzamiju u sred Zagreba.
I to bi bila Hrvatska. Sa Dzamijom u centru Zagreba ,postali bi neka katolicko-muslimansko-pravoslavna drzava. I to bi bile ustase.

Bas fino.....

Zadnje uređivanje Princess Daisy : 16.11.2013. at 09:44.
Princess Daisy is offline  
Old 16.11.2013., 09:11   #179
Quote:
karlo r kaže: Pogledaj post
Prema naredbi Tita isti taj Zadar (hrvatski Dresden u 2. svj. ratu) nije smio biti taknut u smislu obnove do '54. Do '54 je srušeno i ono što je preživjelo bombardiranje, ipak se nije usudio rušiti najveće spomenike kulture, ali teatar je srušen do temelja iako je imao samo jednu rupu u krovu. Čak se angažirao Krleža kao utjecajni partizanski intelektualac da bi spasio poneki visoki spomenik kulture. Kad je dozvoljena obnova bila je tako intezivna da je trajala još ranih 70-ih pri čemu "obnova" znači raščišćavanje ruševina od savezničkog bombardiran krajem 2. svj. rata. Zbog svečanog dočeka tog živopisnog tipa se zadarska riva 60 i neke morala prati detrđentom.
Na hrvatskom se kaze kazaliste a ne teatar.
Princess Daisy is offline  
Old 16.11.2013., 09:38   #180
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kapitalizam je dao prava ženama, manjinama, stvorio srednju klasu i vladavinu zakona i poštivanje vlasništva.

Fašizam se kao i komunizam, volio mješati u ekonomiju i društvo
Za ovo boldano

Sve to je danas vrlo vidljivo u Hrvatskoj, pogotovo srednja klasa i vladavina zakona.
Kad si več taki zagovornik kapitalizma podsjeti nas kolko vremena je trebalo kapitalizmu za sve ovo kaj si nabrojil i kolko ljudi je u tom razdoblju postalo žrtvama tog vrhunaravnog kapitalizma, dok se nisu koliko toliko počela poštivati neka ljudska prava.
I molim ne smetnuti s uma da danas zbog kapitalizma jaaako veliki broj ljudi pa i djece ne živi u ništa boljim uvjetima nego što su živjeli u Evropi pod "blagodatima" kapitalizma prije stotinjak godina.
sury or'o is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.