Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2013., 11:38   #341
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post

Lopovluk je srž svakog zločina, režim kojemu je svrha krađa od onih koji imaju ne može ni biti ništa drugo nego zločinački, jer da bi uzeo nečije vlasništvo moraš vrlo jednostavno ubiti vlasika.


.
Znači kapitalizam je ustvari zločinački režim koji ustvari ubija one koje potkrada i komunjare ako ga žele ukinuti moraju se spustiti na taj civilizacijski nivo jer kapitalisti ne razumiju drugi jezik ?

Ček malo pa i jesu jednom a što ih sprečava da ne urade opet kad kapitalističke ubojice opet izgube osječaj za mjeru u čuvanju i djeljenju svojeg ubojstivima i pljačkom stečenog imetka ?

Zadnje uređivanje krnk : 24.11.2013. at 11:49.
krnk is offline  
Old 24.11.2013., 12:35   #342
Bože dragi kako su hrvatski nacionalisti i "konzervativci" navini, da ne rečem nešto oporije. Ako taj prijedlog prođe, referendum o ustavnoj definiciji braka ne bi se niti održao. Ono, baci vam se kost, i dok ju vi glođete, lupež vam fino ordinira po kući. Fascinantno!

Europski zakon o slobodama građanina više će pogoditi vas i "desničarske" skupine nego komuniste, kojih ionako i ovako više niti nema.
Kurtzius Kuro is offline  
Old 24.11.2013., 12:57   #343
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
Znači kapitalizam je ustvari zločinački režim koji ustvari ubija one koje potkrada i komunjare ako ga žele ukinuti moraju se spustiti na taj civilizacijski nivo jer kapitalisti ne razumiju drugi jezik ?

Ček malo pa i jesu jednom a što ih sprečava da ne urade opet kad kapitalističke ubojice opet izgube osječaj za mjeru u čuvanju i djeljenju svojeg ubojstivima i pljačkom stečenog imetka ?
O čemu ti? Pa prvo pravilo liberalnog kapitalizma je nenasilje.

Dakle, dvije strane dobrovoljno razmjenjuju robu i usluge. Onoga trenutka kad ja tebi dođem u kuću, uzmem tv, nakit i sl. - imaš se pravo braniti.
krcmije is offline  
Old 24.11.2013., 13:23   #344
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
O čemu ti? Pa prvo pravilo liberalnog kapitalizma je nenasilje.
Jel je , pa ako je takav onda neće imati ništa protiv kad demokratska večina opet pokuša živjeti u komunizmu i s ukidanjem kapitalizmom opljačkanog privatnog vlasništvo na uštrb društvenog , posebno u državama koje su več bile pod komunizmom a u kapitalizam su se vratile , s naglaskom vratile mirnim putem jer su tad ko društvo večinski smatrali kako im trenutni kapitalizam može više pružiti ko društvu .

Baš me zanima koliko bi tad liberalni kapitalizam bio nenasilan bez obzira da i 90 % stanovništva glasa za preraspodjelu popljačkanog privatnog vlasništva jer se i onako to nebi ticalo njihovog privatnog vlasništva ili bi bio isto onakako nenasilan kao što je liberalni kapitalizam bio i prije oktobarske revolucije ili u Njemačkoj pod nacistima ?

Zadnje uređivanje krnk : 24.11.2013. at 13:42.
krnk is offline  
Old 24.11.2013., 13:51   #345
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
Jel je , pa ako je takav onda neće imati ništa protiv kad demokratska večina opet pokuša živjeti u komunizmu i s ukidanjem kapitalizmom opljačkanog privatnog vlasništvo na uštrb društvenog , posebno u državama koje su več bile pod komunizmom a u kapitalizam su se vratile , s naglaskom vratile mirnim putem jer su tad ko društvo večinski smatrali kako im trenutni kapitalizam može više pružiti ko društvu .

Baš me zanima koliko bi tad liberalni kapitalizam bio nenasilan bez obzira da i 90 % stanovništva glasa za preraspodjelu popljačkanog privatnog vlasništva jer se i onako to nebi ticalo njihovog privatnog vlasništva ili bi bio isto onakako nenasilan kao što je liberalni kapitalizam bio i prije oktobarske revolucije ili u Njemačkoj pod nacistima ?
Ljudi su danas prepametni i preobrazovani da bi opet zagovarali komunizam u većoj mjeri. Komunizam zagovara šačica neobrazovanih ekstremista ili psihopati kojima milijuni žrtava, te glad i siromaštvo koju komunizam nosi sa sobom - ne znače ništa.

Pogledaj samo ovu anketu, gotovo 70% bi zabranilo i sam spomen komunizma kao pozitivnog sistema. E da, ja sam glasao NE, tako da ni ovaj ostatak ne podržava nužno komunizam.

Što se boldanog tiče - tko određuje koje je privatno vlasništvo opljačkano, a koje nije? Ili bi to išlo po sistemu - imaš 3 nekretnine - daj dvije narodu
krcmije is offline  
Old 24.11.2013., 14:02   #346
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ljudi su danas prepametni i preobrazovani da bi opet zagovarali komunizam u većoj mjeri. Komunizam zagovara šačica neobrazovanih ekstremista ili psihopati kojima milijuni žrtava, te glad i siromaštvo koju komunizam nosi sa sobom - ne znače ništa.

Pogledaj samo ovu anketu, gotovo 70% bi zabranilo i sam spomen komunizma kao pozitivnog sistema. E da, ja sam glasao NE, tako da ni ovaj ostatak ne podržava nužno komunizam.

Što se boldanog tiče - tko određuje koje je privatno vlasništvo opljačkano, a koje nije? Ili bi to išlo po sistemu - imaš 3 nekretnine - daj dvije narodu
Što se brineš za pamet zagovartelja povrataka u komunizam , on bi i onako trebao biti samo put i konstantna mjena između kapitalističkog i socijalističkog uređenja kako bi društvo od oba sustava preuzelo ono što mu im paše .

Dovoljno je samo da liberalani nenasilni kapitalizam nastavi ovako kako ide , to što usput ima namjeru političke neistomišljenike nazivati komunistima te ko političke zatvorenike zatvarat te nastavit dalje propagirat neke visoke demokratske slobode bude jako puno škodilo več zaboravljenoj ideologiji komunizma , pogotovo jer ga to bude opet vratilo na političku površinu ko zaboravljeno zabranjeno voće .

Zadnje uređivanje krnk : 24.11.2013. at 14:25.
krnk is offline  
Old 24.11.2013., 14:33   #347
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
Što se brineš za pamet zagovartelja povrataka u komunizam , on bi i onako trebao biti samo put i konstantna mjena između kapitalističkog i socijalističkog uređenja kako bi društvo od oba sustava preuzelo ono što mu im paše .

Dovoljno je samo da liberalani nenasilni kapitalizam nastavi ovako kako ide , to što usput ima namjeru političke neistomišljenike nazivati komunistima te ko političke zatvorenike zatvarat te nastavit dalje propagirat neke visoke demokratske slobode bude jako puno škodilo več zaboravljenoj ideologiji komunizma , pogotovo jer ga to bude opet vratilo na političku površinu ko zaboravljeno zabranjeno voće .
Amerika i Engleska bit će zemlja proleterska?

Inače, ja sam zato i glasao NE. O komunizmu treba pričati, i treba ljude koji zagovaraju komunizam pustiti da se javno osramote.
krcmije is offline  
Old 24.11.2013., 14:33   #348
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Koja vražja Hrvatska vlada. Saveznici su priznavali kraljevsku vladu u Londonu i Dražu Mihajlovića. O čemu ti mantraš?:
Ja ti opet ponavljam da su u Novom Zagrebu izgrađene zgradurine bez ikakvih popratnih sadržaja i cesta. Novi Zagreb su nazivali velika spavaonica.
Najjače mi je kad o povijesti raspravljaju ljudi koji ju ne poznaju.

Da, kraljevska vlada je bila službeno priznati saveznik.... do 1943. i Teheranske konferencije, kada to postaju Titovi partizani, a što je službeno potvrđeno sporazumima Tito-Šubašić 1944.

Što se tiče izgradnje, nemoj izmišljati povijest. Ako baš želiš, evo ti primjer Siska. U Sisku je za vrijeme Juge izgrađeno ili nadograđeno:

Rafinerija nafte
Željezara
Kemijska tvornica Herbos
Termoelektrana
Lučko pristanište
Četverotračni cestovni most preko Kupe
Nekoliko novih zgrada Sisačke bolnice
Zatvoreni bazen
Otvoreni bazen
Gradska dvorana
Nekoliko osnovnih škola, nekoliko vrtića, Tehnička škola Veber
Čitav kvart (najveći u Sisku) zvan Željezara, sa desecima stambenih zgrada, gradskim sustavima grijanja itd.
Dvije gradske tržnice
Sustav obrane od poplava

Stanovništvo Siska je zbog svega nabrojanog ubrzano raslo, a u Sisku je bilo zaposleno oko 60.000 ljudi, što je 10.000 više od sadašnjeg ukupnog stanovništva s okolicom i 50.000 više nego je danas zaposleno.

U čitavoj Hrvatskoj od samostalnosti do danas je jedini usporedivi projekt autocesta, a ona generira gubitke.


Quote:
Mizerna manjina. Očito nisi gledao film Vlak bez voznog reda. 1970. se je masovno odlazilo,a do 1950. ili 1960. nisi mogao dobiti "pasoš" ako nisi bio " na titovom putu". Tih godina su ljudi bježali ilegalno preko granice.
Analizom stope emigracije je vidljivo da je odlazak Hrvata iz SFRJ manji nego iz Kraljevine Jugoslavije te na skoro istoj razini kao u RH.


Quote:
Definiraj"tendenciozno". Ovo je Hrvatski forum,pa kad pišeš stranim riječima po pravilima foruma bi to trebao prevesti.
"Tendencija" i njene izvedenice su tuđice inkorporirane u hrvatski jezik, te se nalaze u rječniku.

http://hjp.novi-liber.hr/index.php?s...&id=f19mXxZ%2F
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 24.11.2013., 14:51   #349
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
O komunizmu treba pričati, i treba ljude koji zagovaraju komunizam pustiti da se javno osramote.
A zar se bilo tko ako govori protiv liberalnog kapitalizma više može osramotit , pogotovo dok kapitalisti imaju šansu pokazati sve što znaju . Nitko ih ne sprečava .

Zadnje uređivanje krnk : 24.11.2013. at 15:02.
krnk is offline  
Old 24.11.2013., 16:07   #350
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
A zar se bilo tko ako govori protiv liberalnog kapitalizma više može osramotit , pogotovo dok kapitalisti imaju šansu pokazati sve što znaju . Nitko ih ne sprečava .
Pa i pokazuju, svjetski standard iz desetljeća u desetljeće raste. Koliko samo prosječni Kinez danas bolje živi nego prije otvaranja Kine kapitalistima?

http://www.theguardian.com/world/201...book-tombstone

Ili je ovo samo propaganda?
krcmije is offline  
Old 24.11.2013., 16:40   #351
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Pa i pokazuju, svjetski standard iz desetljeća u desetljeće raste. Koliko samo prosječni Kinez danas bolje živi nego prije otvaranja Kine kapitalistima?

http://www.theguardian.com/world/201...book-tombstone

Ili je ovo samo propaganda?
I što bi onda falilo uvest jednopartijski sustav kojom bi vladala komunistička partija po uzoru na Kinu kad imaju takve uspijehe ?

Eto i privatno vlasništvo ko i njegovo zgrtanje su omogučili unutar njega jer jako dobro znaju kako su novopečenim tajkunima omogučili zgrtanje bogatstva i na kakav način , te kako zbog toga preko noći istima mogu sve i oduzet ako po sudu Partije prestanu služit narodu i državi , pogotovo ako vide da Kini u globalnoj utakmici po kapitalističkim pravilima prestanu cvast ruže .

Zadnje uređivanje krnk : 24.11.2013. at 17:15.
krnk is offline  
Old 24.11.2013., 17:09   #352
Quote:
zeusxl kaže:
Koja vražja Hrvatska vlada. Saveznici su priznavali kraljevsku vladu u Londonu i Dražu Mihajlovića. O čemu ti mantraš?:
O, jesu. Ali su od 1943. priznavali i AVNOJ, što indirektno znači i ZAVNOH. Draža i četnici su te iste godine izgubili bilo kakvu potporu od strane saveznika. Mora se napomenuti da nijedna saveznička zemlja nikada nije priznala NDH.

Quote:
Ja ti opet ponavljam da su u Novom Zagrebu izgrađene zgradurine bez ikakvih popratnih sadržaja i cesta. Novi Zagreb su nazivali velika spavaonica.
Pa? Osim toga, Velesajam.

Quote:
U pravu si. Za takve kao što sam ja bi trebaloi ponovno otvorriti Goli Otok gdje bi se zatvarali svi protivnici sadašnjeg režima i oni koji se usude reći nešto protiv komunizma.
Aha, upravo sam to rekao, aha. A današnja vlast je komunistička

Quote:
Mizerna manjina. Očito nisi gledao film Vlak bez voznog reda.
Priznajem, nisam, ali koliko mi je poznato radnja tog filma se odnosi na kolonizaciju Slavonije i Vojvodine od strane Dalmatinaca ili tako nešto. Ne vidim povezanost

Quote:
1970. se je masovno odlazilo,a do 1950. ili 1960. nisi mogao dobiti "pasoš" ako nisi bio " na titovom putu". Tih godina su ljudi bježali ilegalno preko granice.
Nda, samo što je većina prelazila legalno i bez problema. Iz ekonomskih se razloga imigracija čak poticala.

Quote:
Koja vražja radnička vlast. Koji su to radnici vladali jugoslavijom?
NISU. To ti cijelo vrijeme pokušavam objasniti. Radnici nisu bili na vlasti u Jugoslaviji, ergo ne može se govoriti o komunizmu.

Quote:
PowerLock kaže:
Naravno da znači. Vrlo jednostavno, ako ti meni dođeš da bi uzeo nešto što je moje ti mene moraš ubiti, jer ako ne ubiješ ti mene budi sasvim siguran da ću ubiti ja tebe.
Gle, ako ti biraš smrt umjesto predavanja vlasništva, sretno ti bilo. Iako ni prisilna eksproprijacija ne povlači nužno za sobom bilo kakve egzekucije.

Ali uglavnom, drago mi je da imaš marksistički pogled na svijet

Quote:
Lopovluk je srž svakog zločina, režim kojemu je svrha krađa od onih koji imaju ne može ni biti ništa drugo nego zločinački, jer da bi uzeo nečije vlasništvo moraš vrlo jednostavno ubiti vlasika.
Ne moraš. A "privatno vlasništvo" je samo po sebi temeljeno na krađi.

Quote:
Ne sili te nikakva priroda sustava da ideš u nadničko ropstvo. Možeš uložiti svoj novac u "veliku kompaniju" i živiti od dividendske rente, pa dakle biti ti onaj koji će imati veliku površinu u vlasništvu i neće dozvoliti konkurenciji da se razvija kako bi zaštitio profit koji dijeliš sa drugim vlasicima.
Koji novac? Misliš da jedan prosječni radnik može raspolagati novcem kojim bi kupovao dionice, kad ne zna ni hoće li moći prehraniti obitelj idući tjedan? Da ne spominjem to da prosječni čovjek ne razumije ekonomiju i raznorazne makinacije, pa se ne može mjeriti s profesionalnim brokerima u trgovanju. Ukratko, idealizam je na razini.

Priroda sustava tjera ljude u nadničko ropstvo. Jednostavno tako što ti ne ostavlja izbora.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.

Zadnje uređivanje zami98 : 24.11.2013. at 17:17.
zami98 is offline  
Old 24.11.2013., 17:16   #353
Quote:
krcmije kaže:
O čemu ti? Pa prvo pravilo liberalnog kapitalizma je nenasilje.

Dakle, dvije strane dobrovoljno razmjenjuju robu i usluge. Onoga trenutka kad ja tebi dođem u kuću, uzmem tv, nakit i sl. - imaš se pravo braniti.
Opet ne uzimaš u obzir postojanje prikrivenog nasilja sustava, odnosno njegove nasilne prirode koja te tjera u nadnički rad i služenje kapitalistu-poslodavcu. Druge opcije jedan prosječni radnik jednostavno nema. Plus, čak i liberalni kapitalizam dozvoljava eksproprijacije 'privatnog vlasništva', ali samo kada se ono uzima običnim građanima za korist kapitalista, odnosno neke banke.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Old 24.11.2013., 18:14   #354
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Gle, ako ti biraš smrt umjesto predavanja vlasništva, sretno ti bilo. Iako ni prisilna eksproprijacija ne povlači nužno za sobom bilo kakve egzekucije.

Ali uglavnom, drago mi je da imaš marksistički pogled na svijet
Ma kada je u pitanju moja imovina, moje vlasništvo i moj novac - vjeruj mi, ne da imam "marksističke", imam i puno gore poglede. Poanta: Moje je moje a nije tvoje i dok sam ja živ neće ni biti tvoje osim ako mi za to ne platiš. Dakle ako mi ne misliš platiti (i to samo onu cijenu za koju ja to dobrovoljno želim prodati) možeš me samo ubiti, ako ja prije ne ubijem tebe.

Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Ne moraš. A "privatno vlasništvo" je samo po sebi temeljeno na krađi.
Molio bih da me se ne naziva lopovom ne samo bez dokaza nego i bez bilo kakve indicije što sam ja to konkretno i komu ukrao.

Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Koji novac? Misliš da jedan prosječni radnik može raspolagati novcem kojim bi kupovao dionice, kad ne zna ni hoće li moći prehraniti obitelj idući tjedan? Da ne spominjem to da prosječni čovjek ne razumije ekonomiju i raznorazne makinacije, pa se ne može mjeriti s profesionalnim brokerima u trgovanju. Ukratko, idealizam je na razini.
Naravno da može raspolagati novcem i naravno da se može obrazovati o temeljima tržišne ekonomije čak i na Internetu. Nije to čak ni previše zahtjevno jer je tržišna ekonomija puno bliža naravnom zakonu nego bilo koja intervencionistička teorija, pa tako i komunistička. Da bi razumio komunističku intervenciju u tržišne odnose trebaš se dobro obrazovati, pročitati cijeli Marksov Kapital i nekoliko uđbenika iz "Političke Ekonomije", dakle ekonomskog koncepta temeljenog na Marksovom Kapitalu.

S druge strane da bi razumio temelj funkcioniranja londonske ili new yorške burze sve što je potrebno je jedno malo iskustvo sa bilo koje kladionice, ili još bolje, iskustvo prodaje nečega - naprimjer jabuka iz djedovog voćnjaka. Ili ne znam, u doba moje mladosti iskustvo šverca kino-ulaznicama za američke hit-filmove ili tako nešto - jednostavno jedno malo iskustvo obrtanja novca, gdje nešto svoga uložiš da bi nakon nekog vremena (jednog poslijepodneva, ili nekoliko godišnjih doba - sasvim svejedno) to što si uložio vratio natrag i dobio još nekakav profit preko toga.

Ne treba čitati velike knjige ni provoditi godine na faksu. Samo treba razumjeti prirodne zakone i biti odlučan postati uspješan.
PowerLock is offline  
Old 24.11.2013., 19:01   #355
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma kada je u pitanju moja imovina, moje vlasništvo i moj novac - vjeruj mi, ne da imam "marksističke", imam i puno gore poglede. Poanta: Moje je moje a nije tvoje i dok sam ja živ neće ni biti tvoje osim ako mi za to ne platiš. Dakle ako mi ne misliš platiti (i to samo onu cijenu za koju ja to dobrovoljno želim prodati) možeš me samo ubiti, ako ja prije ne ubijem tebe.
Hahahahahaha... lako je biti drčan kad od komunista više nema niti k.


Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Da bi razumio komunističku intervenciju u tržišne odnose trebaš se dobro obrazovati, pročitati cijeli Marksov Kapital i nekoliko uđbenika iz "Političke Ekonomije", dakle ekonomskog koncepta temeljenog na Marksovom Kapitalu.
Da si ti od Marxova Kapitala vidio išta više od korica, ako si vidio i to, onda bi znao da se u njemu ne raspravlja o "komunističkoj intervenciji u tržišne odnose, nego upravo, kako mu i sam naslov veli - o kapitalizmu.

Ali mene ipak fascinira na ovoj temi nešto drugo - kada hrvatskim "desničarima" i "konzervativcima" spomeneš komuniste i socijalizam, koji oni zovu komunizam, oni naprosto totalno pobenave da uopće više ne mogu niti i malo racionalno razmišljati - jer da mogu, onda bi vidjeli da se ovaj zakon donosi zbog njih, a ne zbog komunista kojih više nema. Ali ima nešto fascinantno u tome - ovako, sami će ga sebi smjestiti odostraga.
Kurtzius Kuro is offline  
Old 24.11.2013., 19:30   #356
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
I što bi onda falilo uvest jednopartijski sustav kojom bi vladala komunistička partija po uzoru na Kinu kad imaju takve uspijehe ?

Eto i privatno vlasništvo ko i njegovo zgrtanje su omogučili unutar njega jer jako dobro znaju kako su novopečenim tajkunima omogučili zgrtanje bogatstva i na kakav način , te kako zbog toga preko noći istima mogu sve i oduzet ako po sudu Partije prestanu služit narodu i državi , pogotovo ako vide da Kini u globalnoj utakmici po kapitalističkim pravilima prestanu cvast ruže .
Pa bolje i jednopartijski kapitalizam nego jednopartijski komunizam, iako je standard u prosjeku ipak najviši u zemljama u kojima osim ekonomske slobode postoji i visoka razina ljudskih prava.

Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Opet ne uzimaš u obzir postojanje prikrivenog nasilja sustava, odnosno njegove nasilne prirode koja te tjera u nadnički rad i služenje kapitalistu-poslodavcu. Druge opcije jedan prosječni radnik jednostavno nema. Plus, čak i liberalni kapitalizam dozvoljava eksproprijacije 'privatnog vlasništva', ali samo kada se ono uzima običnim građanima za korist kapitalista, odnosno neke banke.
Gdje to postoji eksproprijacija privatnog vlasništva u liberalnom kapitalizmu? Ako misliš na kredite - tu se radi o ugovorima u koje su obje strane dobrovoljno ušle. Isto tako ako banka propadne, štediše (vjerovnici) se namiruju iz imovine banke (ili ako je velika firma dužna malom dobavljaču npr. iz imovine te velike firme), tako da se ne može reći da se tu ide samo u korist bankama/velikim firmama već ista pravila vrijede za sve.

Zadnje uređivanje krcmije : 24.11.2013. at 19:35.
krcmije is offline  
Old 24.11.2013., 19:53   #357
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Ne moraš. A "privatno vlasništvo" je samo po sebi temeljeno na krađi.


Svaki pošteni anarhist je kapitalist/libertarijanac. Sve ostalo su pozeri s Filozofskog.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Old 24.11.2013., 20:33   #358
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma kada je u pitanju moja imovina, moje vlasništvo i moj novac - vjeruj mi, ne da imam "marksističke", imam i puno gore poglede. Poanta: Moje je moje a nije tvoje i dok sam ja živ neće ni biti tvoje osim ako mi za to ne platiš. Dakle ako mi ne misliš platiti (i to samo onu cijenu za koju ja to dobrovoljno želim prodati) možeš me samo ubiti, ako ja prije ne ubijem tebe.
Dobro je on to smislio. Tvoji novci su i njegovi. Tvoj stan je i njegov. Sad će tražiti da i tvoju ženu bratski podijelite.
Ti si reakcionar jer nećeš s njim podijeliti svoju imovinu.
JJhebi ga idem kod Mesića da mi da stan onaj od milijun kuna,jer to nije samo njegovo nego i moje.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 24.11.2013., 20:35   #359
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ako misliš na kredite - tu se radi o ugovorima u koje su obje strane dobrovoljno ušle.
Hahahahahaha... da ti komunisti pokucaju na vrata i zatraže te da im "dobrovoljno" predaš svoje privatno vlasništvo nad sredstvima za proizvodnju, baš me zanima bi li odbio.

Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post


Svaki pošteni anarhist je kapitalist/libertarijanac. Sve ostalo su pozeri s Filozofskog.
Nestor Mahno i katalonski anarhisti su bili pozeri s Filozofskoga?!

Za razliku od revolucionarnoga anarhizma, koji je u nekim područjima bio masovan pokret, anarholiberalizam je bio i ostao marginalan.
Kurtzius Kuro is offline  
Old 24.11.2013., 20:40   #360
Quote:
PowerLock kaže:
Ma kada je u pitanju moja imovina, moje vlasništvo i moj novac - vjeruj mi, ne da imam "marksističke", imam i puno gore poglede.
Mislio sam na teoriju klasnog sukoba koju poprilično očito prihvaćaš.

Quote:
Poanta: Moje je moje a nije tvoje i dok sam ja živ neće ni biti tvoje osim ako mi za to ne platiš. Dakle ako mi ne misliš platiti (i to samo onu cijenu za koju ja to dobrovoljno želim prodati) možeš me samo ubiti, ako ja prije ne ubijem tebe.
Neću ti ja ništa oduzimati. Komunistička teorija jednostavno ne podupire individualnu eksproprijaciju (što bi se nazvalo 'pljačka'). Sad, to što ti ne bi dopustio društveno korištenje "tvojih" sredstava proizvodnje u revolucionarnoj situaciji i još k tome pucao po radnicima koji ih žele preuzeti... jebiga. Ako uopće ne posjeduješ sredstva proizvodnje nema te što ni brinuti.

Quote:
Molio bih da me se ne naziva lopovom ne samo bez dokaza nego i bez bilo kakve indicije što sam ja to konkretno i komu ukrao.
To se odnosi na tebe samo ako posjeduješ neka sredstva proizvodnje i koristiš tuđi rad kako bi stvorio profit.

Privatno je vlasništvo krađa na dvije razine:
a) Primitivna akumulacija kapitala - ne mora biti legalna ili temeljena na bilo kakvim dogovorima dvije ili više strana. Ratni profiteri su lijep primjer toga. Ali nisu svi kapitalisti lopovi, što nas dovodi do druge točke...
b) Korištenje radne snage radnika/ca i posljedično trošenje njihovog života na rad od kojeg oni nemaju ništa što ne bi i sami mogli stvoriti, a mogu imati i zdravstvenih i inih problema. Možda 'krađa' nije dobra riječ za ovaj slučaj, ali prisila jest.

Quote:
Naravno da može raspolagati novcem i naravno da se može obrazovati o temeljima tržišne ekonomije čak i na Internetu. Nije to čak ni previše zahtjevno jer je tržišna ekonomija puno bliža naravnom zakonu nego bilo koja intervencionistička teorija, pa tako i komunistička. Da bi razumio komunističku intervenciju u tržišne odnose trebaš se dobro obrazovati, pročitati cijeli Marksov Kapital i nekoliko uđbenika iz "Političke Ekonomije", dakle ekonomskog koncepta temeljenog na Marksovom Kapitalu.
Ne vjerujem da si pročitao Kapital kada misliš da se u njemu radi o marksističkoj ekonomiji. Štoviše, u Kapitalu se govori o kapitalističkoj, tržišnoj ekonomiji. A Kapital je jedna jako debela i dosadna knjiga, ali teze izložene u njoj nitko nije uspio pobiti (čak ni oni koji su pokušali nisu pokušali dovesti sve u pitanje), što nas dovodi do toga da je kapitalistička ekonomija prilično komplicirana pojava, ne?

Quote:
S druge strane da bi razumio temelj funkcioniranja londonske ili new yorške burze sve što je potrebno je jedno malo iskustvo sa bilo koje kladionice, ili još bolje, iskustvo prodaje nečega - naprimjer jabuka iz djedovog voćnjaka. Ili ne znam, u doba moje mladosti iskustvo šverca kino-ulaznicama za američke hit-filmove ili tako nešto - jednostavno jedno malo iskustvo obrtanja novca, gdje nešto svoga uložiš da bi nakon nekog vremena (jednog poslijepodneva, ili nekoliko godišnjih doba - sasvim svejedno) to što si uložio vratio natrag i dobio još nekakav profit preko toga.
Ne baš. Švercanje kino-ulaznica nije pretjerano slično burzovnom mešetarenju. Prosječni čovjek u drugom slučaju nema dovoljno dobar background da bi se mogao natjecati s brokerima. Da ne govorim o tome da nema ni vremena ni novca za to.

Quote:
Ne treba čitati velike knjige ni provoditi godine na faksu. Samo treba razumjeti prirodne zakone i biti odlučan postati uspješan.
Da, jer prirodni zakoni nalažu da dijelovi svijeta gladuju jer se hrana može bolje prodati u bogatim državama.

Socijal-darvinisti su odvratni.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.