Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 20:50   #41
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ja nisam iz tvog posta iščitala da su alkoholičari, kockari, drogeraši nego samo da žive bez odgovornosti i za njihove pojmove hedonistički, a najveći je problem što ona njega financira (po tvom mišljenju, jer ako je on recimo sezonski konobar može uredno sebi zaraditi da 6 mjeseci može ležati i imati 3-4 000kn mjesečno uza potrošiti). Puše i piju, što to znači, popuše kutiju, dvije dnevno? Kao i četvrtina Hrvata valjda... Popiju 6pack pive navečer na kauču ili se naroljaju vikendom?
Mislim, ja sam prva koja ne pušim niti sam ikad i ne podnosim duhanski dim, od alkohola pijem vino i koji liker tu i tamo... Ali da ću baš suditi da li oni koji puše i piju i to im odgovara sebi uništavaju život... Imaju ga pravo uništiti, pogotovo ako nemaju djece niti odgovornosti. Ti tvoji čak i dođu tu i tamo sebi pa se bace na dijetu i vježbanje.

Opet kažem, ako je cura/žena punoljetna i samostalna, i dvije godine žive skup, nemaš ti baš neko pravo propovijedati kako njihov životni stil nije zdrav ili je ovakav i onakav.

@Sviba ma da... financije ne predstavljaju problem, ženi ne predstavlja problem niti što on ne pomaže jer to ne bi trpila 15g i branila ga, tako da...
Jedino eto, neki joj detalj očito smeta, sad je li se prepala da će se on na odmoru previše zaigrati s prijateljima ili što, ne znam. Lik se vratio pa će opet cvjetati ruže, bar do idućeg godišnjeg odmora.
Problem je slican kao i kod autoricine polusestre, samo osim sta ga vecinom ona uzdrzava, dodatno jos cugaju (tipa on min 3 boce zestice tjedno, ona barem 2-3 l vina tjedno). Pusenje je stvar privatnog odabira, ali 2 kutije po glavi dnevno je vec previse. Plus kockanje svakodnevno.
Nema nitko pravo odredivati kome sta i kako, ali mislim da joj ovo steti jako i zelim joj pomoci prije nego bude prekasno. Nije ni svjesna koliko je ovo lose za nju. Nije ovo nesto sta mozemo reci “njen odabir pa nek je sretna”. To su opasne ovisnosti koje joj prijete. Tj oboje su vec zagazili u to jako
NightDive is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:19   #42
Ne znam što bih ti rekla... 2l vina tjedno i dalje nije tragedija, da si rekla litru dnevno ajde. U svakom slučaju ako stvarno misliš da trebaju intervenciju posjedni ih, zamoli ih da povedu računa o tome koliko popuše/popiju, da pokušaju smanjiti barem, nađi poznanike s rakom pluća i cirozom jetre pa im puni glavu njihovom poviješću bolesti i stadijem...
Al od svega toga ti nema ništa dok njih nešto ne zaboli i shvate da imaju problem.
Ne možeš pomoć onome tko pomoć ne želi primiti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:29   #43
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ne znam što bih ti rekla... 2l vina tjedno i dalje nije tragedija, da si rekla litru dnevno ajde. U svakom slučaju ako stvarno misliš da trebaju intervenciju posjedni ih, zamoli ih da povedu računa o tome koliko popuše/popiju, da pokušaju smanjiti barem, nađi poznanike s rakom pluća i cirozom jetre pa im puni glavu njihovom poviješću bolesti i stadijem...
Al od svega toga ti nema ništa dok njih nešto ne zaboli i shvate da imaju problem.
Ne možeš pomoć onome tko pomoć ne želi primiti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Napisala sam minimalno. Samo oni znaju koliko tocno.

A zao mi je gledati kako propada

Mozda je ona sad sretna, ali to je sve nerealno, opasno...
NightDive is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:48   #44
Ne možeš joj pomoći ako ona pomoć ne želi. Sve što možeš je biti uz nju ako se odluči nešto promijeniti u životu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 23:10   #45
Quote:
nevenka123 kaže: Pogledaj post
Bok,
ima li tko koju pametnu za ovu situaciju? Naime, imam polusestru koja se mlada udala. Već 15 godina suprug joj ne radi (ona je to prihvatila nije mu koliko znam puno prigovarala). Ne pomaže u kuci niti s djetetom. Ona radi jako dobro placćn posao i sve ostalo po kući i oko kuće.
Ponekad bi joj roditelji rekli da mora on nesto raditi, no ona bi to maknula u stranu i ne bi o tome pričala niti se žalila. Često bi napominjala kako ima dobar brak. Prije mjesec dana u dućan gdje radi su joj dosle nove tri kolegice kojima je ispričala svoju situaciju i one su ostale šokirane kako ona njega podnosi te joj vise puta to rekle prvo u šali, a poslije na grub nacin.
Otad je pala u depresiju...ne ide na posao uzela je slobodno mjesec dana leži samo i gleda televiziju. Ne brine se o kući i djetetu. Suprug je bez obzira na to otišao na jedno putovanje sa društvom (skijanje). Što učiniti?
Hvala svima na odgovorima!
Draga Nevenka

Tvoja sestra je površna submisivna tuka kao što sve vi žene u osnovi jeste (da sad ne ulazim puno u evolucijsku psihologiju, kad od toga nećete shvatit ni prihvatit ni 0,5%).

Uglavnom, kad se tvoja polusestra uz široku podršku i troškove zajednice materijalno i emotivno isčupa iz te za svakog makar poluinteligentnog promatrača presmiješne situacije, nek se javi meni -ja ne volim toliko skijanje ali obožavam druge slobodne aktivnosti, a mogu joj i ostavit bebača za uspomenu kao + da me lakše zamrzi u slučaju da joj posao postane ne tako jako dobro plaćen
Hloyge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 23:29   #46
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ne znam što bih ti rekla... 2l vina tjedno i dalje nije tragedija, da si rekla litru dnevno ajde. U svakom slučaju ako stvarno misliš da trebaju intervenciju posjedni ih, zamoli ih da povedu računa o tome koliko popuše/popiju, da pokušaju smanjiti barem, nađi poznanike s rakom pluća i cirozom jetre pa im puni glavu njihovom poviješću bolesti i stadijem...
Al od svega toga ti nema ništa dok njih nešto ne zaboli i shvate da imaju problem.
Ne možeš pomoć onome tko pomoć ne želi primiti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Amolimte Bože... šta sad svi koji se držimo legaliziranih psihotropnih supstanci trebamo smrtno obolit kao primjer neprihvatljivog društvenog ponašanja?
Oš ti prestat ovdje tipkat pošto si u braku a ovo izaziva kvarenje očiju, atrofiju mišića, rak mozga, i deformaciju kralježnice?

Zadnje uređivanje Hloyge : 08.01.2018. at 23:44.
Hloyge is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 01:07   #47
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
I meni je čudno odakle zgražanje... Vjerojatno je počelo u stilu on je išao na porodiljni jer nije radio ili je radio lošiji posao, a ona imala dobru plaću. Onda se taj porodiljni rastegao na 15g. Njoj dobro jer zna da je doma i neće je varat s dobrim kolegicama, njemu dobro jer... Kad je situacija obrnuta, pa muž financira, dama šeta okolo po dućanima, svekrva ili mama kuhaju i peru onda sve 5. To što on ništa ne radi isto nije ni bitno kad je očito baka tu da pere, kuha i ostalo, iako je to "ništa ne radi" relativan pojam, nitko ne zna što se događa unutar 4 zida kad nema gostiju. Ako je njihov dogovor takav i ona smatra da je njen brak ok nema se tu što familija petljati. Ne shvaćam jedino što joj je trebalo da s nepoznatim glupačicama raspravlja kako je svoj život posložila. Danas su te ljudi u stanju posrat i da živiš u zlatnom dvorcu i jedeš srebrnim priborom, kamo li ako u njihovim očima tvoja situacija nije idealna. Reci joj da kolegice ignorira i odsad na distancu. Već će one nać drugu zanimaciju, dosad im je već vjerojatno ona lanjski snijeg. Jedino to što je pala u afan kad je on otišao... probaj čisto sestrinski pričat jel to bilo zbog tih lajavica ili jer je on otišao, a htjela i ona s njim ili nešto treće.
Slažem se s tobom, ali mi se njena reakcija čini pretjerana za nekog koga je samo ubediralo mišljenje kolegica... Pasti u takvu depru, pazi. Meni se zato čini da tu ima dosta potiskivanja nezadovoljstva s njezine strane i da su je kolegice upiknule negdje gdje ju ionako svrbi, a nije ranije primjetila.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 09:05   #48
Quote:
Hloyge kaže: Pogledaj post
Amolimte Bože... šta sad svi koji se držimo legaliziranih psihotropnih supstanci trebamo smrtno obolit kao primjer neprihvatljivog društvenog ponašanja?
Oš ti prestat ovdje tipkat pošto si u braku a ovo izaziva kvarenje očiju, atrofiju mišića, rak mozga, i deformaciju kralježnice?
O čemu ti sinko mili? Pa samo sam joj rekla da možda malo pretjeruje jer ako se njoj čini da oni žive na destruktivan način, ne mora značit da je u njihova 4 zida tako, a čak i ako jesu, nije da im ona to može zabranit. Nisam napisala da svi alkoholičari imaju cirozu niti svi pušači rak, ali eto, nekome može biti poticaj za zdraviji život. Činjenica da gadne slike i predavanja nisu baš smanjile ni broj prodanih cigareta ni litražu alkohola, svjedoči da ipak, kao obično, ne učimo na tuđim greškama dok nas na našoj koži ne opeče. Ako sami zaključe da bi htjeli drugačije, ona i dalje može bit tu da pomogne, na silu ništa ne ide.

I p.s. na forumu si, baš svatko s pristupom internetu i registracijom ima pravo iznijeti svoje mišljenje.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 18:54   #49
Treba joj velika podrska i po mogucnost bracno savjetovanje ako joj suprug pristane na to.
anna94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2019., 19:18   #50
Evo da sve koje zanima napišem rasplet.Ovde nevenka123.Sestra je još uvijek isto malo živčani, malo drpra .Pomoc nije potražila niti hoce ( nudili smo joj dolazak doma psihologa).Muz je sve po starom ne radi. Mali je u drugom gradu upisao školu.zahvaljivam svima
danielaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2019., 06:55   #51
Lijepo.
Svi zadovoljni znači.
__________________
Stavovi i izjave su osobno vlasništvo i nisu prenosive na treće osobe!
Snorrdlax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.