Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2018., 08:36   #21
Pozdrav!
Mi bismo krajem osmog mjeseca ove godine trebali ići u Grčku (tradicionalna Grčka, bez onih fancy otočića za partijanje) na tjedan dana. Agencija kojom bismo išli je Spektar, ja mislim. Sadržaj je raznolik, puno mjesta bismo trebali posjetit, neka i u Makedoniji putem do Grčke, a bit će mjesta i za zezanciju. Išli bismo s još jednim razredom, a ja sam manje vise okej sa svima. Putovanje košta oko 3800 kn, što je mojima veliko financijsko opterećenje.
Ima li netko iskustvo s maturalca u Grčkoj?
Isplati li se i meni i mojima uopće početi s isplatom rata pošto bih htio ići, no nisam od onih koji bi se smrtno posvađali sa svojima jer su im uskratili "putovanje života"?
divljivrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:04   #22
Ako ti se toliko želi ići, a roditeljima predstavlja veliko financijsko opterećenje, koga boga ti ne radiš nešto da skupiš taj novac? Kosi travu susjedima, frezaj, čisti stanove starim nepokretnim susjedima, bejbisitaj. Bilo što umjesto da sjediš i čekaš da ti pare padnu s neba.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 17:05   #23
Quote:
savagegarden kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Mi bismo krajem osmog mjeseca ove godine trebali ići u Grčku (tradicionalna Grčka, bez onih fancy otočića za partijanje) na tjedan dana. Agencija kojom bismo išli je Spektar, ja mislim. Sadržaj je raznolik, puno mjesta bismo trebali posjetit, neka i u Makedoniji putem do Grčke, a bit će mjesta i za zezanciju. Išli bismo s još jednim razredom, a ja sam manje vise okej sa svima. Putovanje košta oko 3800 kn, što je mojima veliko financijsko opterećenje.
Ima li netko iskustvo s maturalca u Grčkoj?
Isplati li se i meni i mojima uopće početi s isplatom rata pošto bih htio ići, no nisam od onih koji bi se smrtno posvađali sa svojima jer su im uskratili "putovanje života"?
Kad zavrsis srednju imas pravo odma od 6mj do 10mj (cak i ako ne upises faks) radit preko student servisa, studentske knjizice.

To mozes i ako si 16.godisnjak preko zimskih praznika i preko ljeta.
Na stranici studenstkog centra u tvom gradu imaju oglaseni poslovi (naravno vec sad pocni traziti).

Dogoovori s roditeljima da ces sudjelovati u trosku i da ces raditi preko student servisa (pogledaj vec sad oglase i imena firmi i reci im, pa kad vide da znas gdje traze radnike i da si shvatio ozbiljno, bit ce to ok.).

Reci roditeljima da ti ne treba obnova garderobe ni ogroman dzeparac, malo proguglaj i savjete "kako ustedit na putovanju"
Npr ako ces suvenire kupovat, bolje ti je kupit upaljace, kemijske, razglednice(pa ispisat nesto na njih) nego da kupujes neke kerefeke skupe i da razbijes po putu.
Ako neki suvenir vidis da ti je wooowa da nemas para, narucis lako naknadmo s ebaya.

Roditeljima reci da ti ne trebaju obnavljst garderobu prije puta, da ces radije kupit sebi majcu za uspomenu na putovanju, ne treba ti movi mobitel, najnoviji fotić, ne treba ti 2000kn dzeparca i ne obaziri se ako se neko bude hvalio
Putovsnje je prekrasno jer idete na povijesne lokacije i jos i Makedonija, idi, popricaj s roditeljima i def sudjeluj u trosku i ne bi bio jedini koji je radio da sudjeluje u trosku, na to trebas biti ponosan.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 18:16   #24
Moja mama je stava da se na maturalac mora ići, jer će ti kasnije biti žao što nisi išao.
Rekla je da ćemo tih 200 kn mjesečno izdržati sljedećih godinu dana, a nismo imali baš prevelika primanja. Naravno, ja sam htio ići jer mi je bilo OK društvo u razredu, bez obzira što dvojca s kojima sam se najviše družio (i još se družim) nisu išli.
Džeparac za maturalac sam skupio od rodbine i nešto imao ušteđeno. Mali problem je bio što sam dvaput u 3 mjeseca išao u Prag, ali prvi put je koštalo samo 400 kn.
Maturalac je bio naporan, tjerali su nas onako umorne da gledamo da nas valjda što više iscrpe da ne možemo tulumariti i da nas ne moraju paziti, ali mi se nismo dali, jedva par sati smo spavali Ali mi je drago što sam išao i još bolje se upoznao s ljudima.

A vozački, išao sam i na vozački poslje tog ljeta, tata je pogotovo forsirao da to obavim sa 18, a i ja sam jako htio položiti, ali su se dogodili neki novci, pa na kraju AŠ nije išla na rate.

Tako da se sve može, financije nisu preveliki problem ako se sve dobro posloži, veći je problem ako se nekome ne ide i ne valja mu društvo.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.