Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 08:20   #141
Quote:
traperica kaže: Pogledaj post

Mogu ja odmah otići, ali treba objasniti mojima i njegovima prekid. Mojima će jako teško pasti, a i njegovima, svi su mislili ajde eto napokon je to to. Samo čekaju vjenčanje i unuke, a ja samo želim biti u miru od svega... od svega umorna više.
kakve su ovo gluposti
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 09:30   #142
Pa realne gluposti

Pritisak obitelji nije lako hendlat, pogotovo ako je obitelj bliska.
Imaš osjećaj da ćeš ih razočarati, da nisi ispunio očekivanja.

Ne znači da bi to trebao biti faktor za odluku, ali ti ju oteža, ne treba se praviti da to nije tako.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:25   #143
Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
I meni jako teško pada prekid, nije baš da ga ne volim. Jednostavno, ja i on nismo na istoj valnoj duljini, mada sam mislila da ćemo jednog dana zbilja se ženiti i biti skupa. Kako odmiče vrijeme shvaćam da nikad nije bilo iskrene obostrane komunikacije oko ciljeva.

Mogu ja odmah otići, ali treba objasniti mojima i njegovima prekid. Mojima će jako teško pasti, a i njegovima, svi su mislili ajde eto napokon je to to. Samo čekaju vjenčanje i unuke, a ja samo želim biti u miru od svega... od svega umorna više.
Zašto bi ti uopće objašnjavala nekome zašto želiš otići ?
Zbog toga što roditelji očekuju vjenčanje i unuke ?
Svašta sam čula , ali ovo ...
Roditelji se ne bi trebali petljati "djeci" u veze i brakove , isto kao što oni vama dvojima ne bi dopustili da se vi njima petljate .
Ženo ako si nesretna i dosta ti je svega pokupi kofere , okreni novi list u životu . Imaš samo jedan život , koja poanta ga živjeti nesretna da bi svi drugi oko tebe bili sretni i zadovoljni tj da bi ti udovoljila drugima .
Roditelji su tu da saslušaju , pomognu , savjetuju ako im dopustiš , ali nista vise . Zamisli se samo nakon 10 godina života u takvoj vezi ili vise .. nesretna , jadna , čangrizava , duševno uništena i sa još jednim ili dva djeteta oko sebe .
OrchidLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:37   #144
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
da me više ne voli
zašto ljubav prestaje kod žena. svih 12 god. glumila i ponašala se onako kako je mislila da se od nje očekuje i da nije bila sretna.
Ovdje ljubav nije prestala.
Ovdje je vjerojatno nikad nije ni bilo.
Žena ti je žešća šupendara.
Bilo joj je bitnije šta će selo reći, nego da se potrudi ostvariti ono što ju uistinu usrećuje.
Ali nije ona ni prva ni zadnja takva.
Zato tako puno brakova i puca, kad-tad.
Moramo udovoljiti tuđim jezičinama, a poslije shvatimo da je to bilo nevažno i pogrešno, ljudi će ionako uvijek pričati, uradili mi po njihovom ili ne.



Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Postoji li ijedan brak sa decom gde deca nisu prekrasna, sjajna, zlatna?
Vidiš, meni su jako smiješna ovakva pitanja.
Djeca jesu sve to, a poslije odrastu u čudovišta. Ali nekima su i dalje čudovišta draža od djece. Eh ☺

__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:52   #145
Pritisak je najgori po meni. Izaziva mi nervozu, puno vecu odgovornost nego sto je. Nema mi nista gore od pasivne agresije s njihovih strana. Briga mene sa njegove, njih necu ni vidjeti, hvala, bilo je lijepo, dovidenja, ali zao mi je mojih. Iz nekog postovanja zelim umanjiti im cijelu pricu. Nisu oni glavni uzrok ali jedan od njih jesu. Znam da me nebi trebala biti briga i da moram misliti samo na sebe, sto cu u konacnici najvjerojatnije uciniti.
Mislim zivimo u takvom drustvu gdje je najgore sta ce selo kazati(bar moje to jebe) pa cisto iz tog razloga mi je zajebano.
Znam biti ce tesko, ali to sve treba proci, a da ce proci vjerujem.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:00   #146
Poanta je ta kolika je covjeku granica trpljenja neceg sto ne stima, koja je njegova granica sve do ludila. Neki ljudi rade cijeli zivot sjebani posao, neki su cijeli zivot u usranim brakovima s djecom pa eto zbog njih ne prekidaju itd. Imam osjecaj kao da imam sve s njim, a razmazena sam koza kojoj ne odgovara.
Tu se radi o osjecaju krivnje koji imam. Mada i on sam kaze da mu nije dobro i vezi, iako neznam vise sta da mislim(jedan dan oce bit s menon i sve ce uciniti, a jedan dan posto poto trazi da njegov pogled o zajednickoj buducnosti vrtimo-moj ko sljivi). Meni je dopizdilo to sve, od pocetka je tako, mislim da sam si sama ubila osjecaje.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:27   #147
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
osjećam se kao da se moja bajka preko noći pretvorila u horor film..
ukratko.. u vezi sam s dečkom 9+ godina, živimo zajedno 6+ mj u vlastitoj kući, ja 23, on 28 god.. i sada, kada je sve idealno, ja njega više ne volim..

imali smo uspona i padova, ali nikad se nismo svađali, sve je nekako funkcioniralo.. zatim su došli problemi, rastava roditelja, izgradnja kuće, stres na poslu i on se ponašao jako loše prema meni, a ja sam šutjela i trpjela.. sada je to sve došlo na naplatu.. nisam to tada vidjela jer sam ga toliko voljela da sam to nekako stavljala pod tepih i samo sam maštala o vjenčanju, o djeci, našoj kućici itd..
već nekih godinu dana ne gledam ga istim očima, kao da mu sve to zamjeram.. toliko mi je trauma nanio da više ne znam da li se mogu uz njega oporaviti uz to.. svaki put kad želim otići, moli me da ostanem, da nam super ide, da ne može bez mene.. ali ja više njega ne poštujem, ne mogu ga iskreno pogledati u oči i reći mu da ga volim i da vidim budućnost s njim.. svi oko nas se udaju, došlo je i to vrijeme, a ja sam tako očajna i na sam spomen ljubavi bi najrađe plakala.. nikad nisam bila takva, vjerovala sam u ljubav i kompromis, u to da možeš na kraj svijeta ako voliš nekoga, a sad mi se cijeli svijet srušio.. svaki dan razmišljam o tome, a ne znam kako se pomaknuti, što napraviti.. ne želim nikoga povrijediti, ali povrijedila sam sebe time što se nisam dovoljno borila za ono što zalužujem i sad konačno znam što želim i ne pristajem na ništa ispod toga.. stvar je u tome da on to sve zna jer smo razgovarali i trudi se i bolji je čovjek, sada imamo sve što smo željeli i sad kad je vrijeme za ozbiljne poteze, ja više ne osjećam ono nešto i da je to zbilja to.. i da, jako me povrijedilo to što je znao da ja jako želim vjenčanje i djecu, ali je cijelo vrijeme ignorirao moje želje i snove sve dok nisam došla do toga da ne želim ništa od toga s njim.. očajna sam i ne znam kako izaći iz ovog svega.. pokušavam ostati smirena i nadati se da će se moja razmišljanja promijeniti i da će sve doći na bolje, ali padam u depresiju...
zašto se to moralo meni dogoditi? naizgled imam savršen život, koji bi mnogi poželjeli, zaista mi ništa ne nedostaje, ali ja sam tako nesretna da bi najrađe pobjegla nekud.. toliko se prazno osjećam da se to ne može opisati..
mama mi kaže da sam napravila savršenog muža od njega, a sad ga želim ostaviti i dati nekoj drugoj..
a ja samo želim onu sreću kad nekog ugledaš, onaj sjaj u očima, onaj osjećaj da zbilja voliš, smijeh, veselje.. trebate nas vidjeti, čangrizavi i ljuti, negativni ljudi..
u novu kuću sam donijela naše slike, stoje na dnu ormara i nemam ih volje staviti na zid jer imam osjećaj da lažem samu sebe..
upozanala sam neke nove ljude s kojima se smijem i sretna sam i sad mi je ova situacija još gora.. ali to je već neka druga priča.. mislim da oni nemaju veze s ovim problemom..
do sad smo bili većinom samo ja i on, i djelovalo mi je sve ok.. ali sad kada sam više među ljudima, mijenjam se i drugačije gledam neke stvari..
gledam dedu i baku kako su u braku 55 godina i plačem kako to i ja želim.. koma..
da li je to zbilja kraj? ili je kriza? ako je kriza, zašto traje tako dugo? što biste vi napravili? mogu li se osjećaji vratiti? kako? ako mislite da trebam otići, kako da odem bez da ikoga povrijedim?
tako mi je teško, tako se loše osjećam, a nitko mi nije izravno ništa učinio.. sve je u mojoj glavi koja pucaa..
rastrgana sam između odgovornosti prema toj vezi i traganja za vlastitom srećom..
Trgas se i ispunjavas tuda ocekivanja naustrb vlastite srece. Boldala sam ovo s postovanjem, nestalo je i tesko ce se vratiti. Zamjeras mu prijasnje ponasanje i tek ako sve to zametnes i zaista mu oprostis. Da li to mozes?
Tesko je dati pravi savjet, pogotovo ako je on sada dobar prema tebi, to ces sama morati odluciti.
Nemoj letit, popricaj sama sa sobom i upitaj se da li si sretna? Meni je to uvijek bilo mjerilo velikih odluka. Sretno
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:07   #148
Ne postoji ljubav, samo kemijska neravnoteža uzrokovana željom za parenjem. Ljubav je koncept lažnih ženskih časopisa.
Hammer Prime is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 07:12   #149
Quote:
Hammer Prime kaže: Pogledaj post
Ne postoji ljubav, samo kemijska neravnoteža uzrokovana željom za parenjem. Ljubav je koncept lažnih ženskih časopisa.
I evo nam jos jedne romanticne duse da nam objasni kako stvari stoje....
Kako onda objasnjavas potrebu za njeznosti, ljubavlju, kako onda objasnjavas to sto se tako dobro osjecas kad nekog "volis" i kad netko voli tebe, kad osjetis su onu toplinu i sve ono lijepo kad si u "ljubavi"?

Zasto onda, kad je to sve samo zelja za razmnozavanjem, i ne ostane samo na tome?
Zasto se priroda onda nije jednostavno pobrinula kao i kod zivotinja, da zene imaju odredeno vrijeme za parenje i rasplod i odaberu muskarca, poseksaju se i vozi dalje.
U cemu je onda problem? Zasto ne funkcioniramo na taj nacin? Zasto se onda borite za tu djecu koju ste napravili iz zelje za parenjem, ako je to jedini razlog seksa? Pa obavio si svoje, sto se bunis onda?
Daj molim te, bljuje mi se od ovakvih upisa.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 10:16   #150
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
I evo nam jos jedne romanticne duse da nam objasni kako stvari stoje....
Kako onda objasnjavas potrebu za njeznosti, ljubavlju, kako onda objasnjavas to sto se tako dobro osjecas kad nekog "volis" i kad netko voli tebe, kad osjetis su onu toplinu i sve ono lijepo kad si u "ljubavi"?


Zasto onda, kad je to sve samo zelja za razmnozavanjem, i ne ostane samo na tome?
Zasto se priroda onda nije jednostavno pobrinula kao i kod zivotinja, da zene imaju odredeno vrijeme za parenje i rasplod i odaberu muskarca, poseksaju se i vozi dalje.

U cemu je onda problem? Zasto ne funkcioniramo na taj nacin? Zasto se onda borite za tu djecu koju ste napravili iz zelje za parenjem, ako je to jedini razlog seksa? Pa obavio si svoje, sto se bunis onda?
Daj molim te, bljuje mi se od ovakvih upisa.
Znam da meni nijen upućeno pitanje ali ako smijem malo bih prokometirao tvoju upit

Bold 1 . Mace i peseki se isto vole maziti , vole nježnost i iskazuju ljubav kao i obratno .

Drugi bold . Jel vidiš ti u kakvom perverznom društvu živimo ? Prije kada nisu postojale civilizacije postojala su plemana u kojoj su svi međusobno imali odnose ili je samo se pario alfa mužjak . Brak i monogamija je bolest moderne civilizacije . Iako ne kažem da nekad imaš potrebu ostariti samo sa jednom osobom ali ja mislim da to najviše proizlazi iz stra odnosno želiš neku sigurnost .

Što se tiče djece nemam ih pa nemogu to komentiratit iz iskustva ali mi je nekako prirodno da se brinem za maldunca dok neodraste
Živjela ugodan ostatk dana.
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:05   #151
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Znam da meni nijen upućeno pitanje ali ako smijem malo bih prokometirao tvoju upit

Bold 1 . Mace i peseki se isto vole maziti , vole nježnost i iskazuju ljubav kao i obratno .

Drugi bold . Jel vidiš ti u kakvom perverznom društvu živimo ? Prije kada nisu postojale civilizacije postojala su plemana u kojoj su svi međusobno imali odnose ili je samo se pario alfa mužjak . Brak i monogamija je bolest moderne civilizacije . Iako ne kažem da nekad imaš potrebu ostariti samo sa jednom osobom ali ja mislim da to najviše proizlazi iz stra odnosno želiš neku sigurnost .

Što se tiče djece nemam ih pa nemogu to komentiratit iz iskustva ali mi je nekako prirodno da se brinem za maldunca dok neodraste
Živjela ugodan ostatk dana.
Oprosti nisam shvatila jesi li se u startu ispricao zato sto mislis da sam u krivu pa mi zelis kontrirati ili samo zbog upadice?

No, ajmo dalje, bez obzira na bolesti modernog doba, zar sve ovo sto si napisao ne vodi upravo tome - potrebi za ljubavlju?
Jer zasto bi to bilo pravo samo privilegiranih?
Pa ako to nije nesto sto je vazno za prezivljavanje, cemu onda potreba za svim tim bolestima?

Zasto se onda ne pomirimo da nismo svi alfe i da ne mozemo svi dobit one stvari i biti voljeni, zasto onda patimo zbog toga?
Zasto je dolje US pun ljudi koji su prazni, usamljeni, koji razmisljaju da si oduzmu zivot, jer ne vide smisao u njemu ako nemaju s kime podijeliti onaj najtopliji dio sebe, zato sto zele uzivati u necijem pogledu, osmjehu, poljupcu, zagrljaju, zajednickim jutrima, a nemaju to i nedostaje im to?
Zasto jednostavno ne nadu nekoga za opaliti, napraviti dijete, dvoje, troje, i birati dalje neku za rasplod?

Zar nije onda logicno da su ljudi prerasli taj primitivni dio o kojem pises i shvatili da postoji i nesto bolje, ljepse, dublje?
Nesto sto te cini stvarno sretnim, potpunim i na kraju krajeva covjekom?
Prije bih rekla da je upravo tu tezu o monogamiji kao posljedici modernog doba i izmislio moderan covjek, da bi pobjegao i odmaknuo se od onog sto u stvari i je.

Ali postujem svaciji izbor i svatko ima pravo na svoje potrebe koje se ne moraju slagati sa vecinom. Nitko zbog toga ne mora biti obiljezen niti kamenovan.

Ali da, u principu, slazem se s velikim dijelom tvog upisa.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:20   #152
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Oprosti nisam shvatila jesi li se u startu ispricao zato sto mislis da sam u krivu pa mi zelis kontrirati ili samo zbog upadice?

No, ajmo dalje, bez obzira na bolesti modernog doba, zar sve ovo sto si napisao ne vodi upravo tome - potrebi za ljubavlju?
Jer zasto bi to bilo pravo samo privilegiranih?
Pa ako to nije nesto sto je vazno za prezivljavanje, cemu onda potreba za svim tim bolestima?

Zasto se onda ne pomirimo da nismo svi alfe i da ne mozemo svi dobit one stvari i biti voljeni, zasto onda patimo zbog toga?
Zasto je dolje US pun ljudi koji su prazni, usamljeni, koji razmisljaju da si oduzmu zivot, jer ne vide smisao u njemu ako nemaju s kime podijeliti onaj najtopliji dio sebe, zato sto zele uzivati u necijem pogledu, osmjehu, poljupcu, zagrljaju, zajednickim jutrima, a nemaju to i nedostaje im to?
Zasto jednostavno ne nadu nekoga za opaliti, napraviti dijete, dvoje, troje, i birati dalje neku za rasplod?


Zar nije onda logicno da su ljudi prerasli taj primitivni dio o kojem pises i shvatili da postoji i nesto bolje, ljepse, dublje?
Nesto sto te cini stvarno sretnim, potpunim i na kraju krajeva covjekom?
Prije bih rekla da je upravo tu tezu o monogamiji kao posljedici modernog doba i izmislio moderan covjek, da bi pobjegao i odmaknuo se od onog sto u stvari i je.

Ali postujem svaciji izbor i svatko ima pravo na svoje potrebe koje se ne moraju slagati sa vecinom. Nitko zbog toga ne mora biti obiljezen niti kamenovan.

Ali da, u principu, slazem se s velikim dijelom tvog upisa.

Isprike radi upadice , ne mislim da si ti u krivu nego mi svi mislimo da smo upravu . Svako ima svoju priču i ima svoju percepciju, samim time oblikujemo svoju stvarnost, dok nam se ne dokaže suprotno (obično život voli šamarčinu zavaliti ali to je najbolja lekcija

Pa krenimo

Ja tu potrebu za ljubavlju gledam iz neke druge perspektive . Ako smo mi dio kreacije (boga , svemira kako god ,nisam religiozan da se razumijemo )
Bog , svemir , kreacija je ljubav . Najuzišeniji osjećaj i najjača droga u ljudskom organizmu. sama potreba da budemo jedno sa istim (bog , svemir) je upravo to . Manifestiranje ljubavi kroz naša fizička tijela je romantična ljubav (zaljubljenost), koja vodi da stvaranje novog života , međutim današnji pokazatelji ukazujku da takva ljubav je neodrživa (govorim iz iskustva) , jer eto potrošna je , a i živimo u izopačenom društvu gdje je sex samo mehaničko trlanje . A istina je sasvim suprotna , ja to gledam kao prijenos energije Pomalo romatično i čudno (ali takav sam ) .

Krenimo od boldanog. Potreba kao i svaka . Tijelo (ono što nam je dano) i kroz što mi percipirmo svijet je na prvom mjestu . Mislim da je to sve nastalo iz bioloških trikova naše drage Majke Prirode za održavanjam . zamisli si da nema te zaljubljenosti i famozne ljubavi . Pa svi bi karali a nitko se za familju nebi brinuo odnosno bi a to bi žene radile . Ali kako jadana žena koja živi u pećini se može brinuti o djetetu i tražiti hranu (može ali malo teže) . Znači jedan malii biloški trik : Iako ja sam vjernik u prave ljubavi one božije (bezuvjetene , tipa kako majka voli svoje djete) . Da se svi bezuvjetno volimo svijet bi bio daleko lijepše mjesto življenje i uživanje . Ali u uživanju je samo stagnacija odnosno ništa nebi smo naučili , jer eto uživamo . Zato je ovako da ti život tu i tamo pruži šamarčinu pa nešto i naučiš.

Najteža stvar koju sam naučio kroz život je prihvaćanje stvari . I za to je potrebno određeno vrijeme da naučimo prihvaćati stvari onakave kakve jesu.

Da nismo svi Alfe , niti trebamo biti . DAnas su Omega muškarci u modi.

Jednom tokom prvog prekida pričao sam sa svojim dragim prijateljem , jbt ja nikad neću sada biti sretan sve dok nebudem imao nekoga pored sebe. On je samo rekao gluposti , kasnije sam shvatio i zašto.

Ljudi imaju tendenciju ovisnosti (netko više netko manje). Pa nakon što se skidaju od ovisnosti (od veze ) imaju apstinecijske krize , i to je prolazno . Prva stvar potrebno je voljeti sebe da bih mogao voljeti druge (klišej znam, , ali je istina) , skakanje iz veze u vezu (imam takvih frendova) , po meni je apsolutna debilana jer ništa nisi naučio , samo si se skionio s jedne droge i prešao na drugu . Daj si vremene očisti se , sve je prolazno

Taj primitivni dio je jako potreban za preživljavanje. Probaj se sjetiti kako izgleda kada si napaljena tj osjećaja maximalne napaljenosti, i penetracija samo što nije nastupila , jel imaš osjećaj da ti se nešto gadi ? Iz svog iskustva govorim da mi se naravno ništa ne gadi ( nepričam tu o two girls one cup fora niti o golden shoverima jer to nema veze sa sexom ) , ja samo znam po sebi da u tim trenucima bi lizo koljena ,nožne prste itd. Što sam time htio reći taj primitivni um je potrebam da bi se stvai odigrale , u smislu da se tada zoabilazi neka ego ličnost i nerazmišljaš o tome kako izgledaš dok se sexas nego si jednostavno tu u trenutku , naravno ako partner zna što radi i koje gumbe treba potiskati . Nadam se da si skužila poantu

U nekim kullturama se i potiče poligamija (mislim tibet) nemoj me uzet za riječ , gdje frajer ima više žena i preko noći se izšulja da bi išao kod druge spavati i tako cijeli život (iskreno meni bi to bilo malo naprono ali bi se prilagodio)

Čuo sam podatak da su brak izmislili židovi (iz vjerovatno socijalno finacijskog razloga , kao i neke određene kaste i kraljevi i princeze). Da se zna da je tvoja krv . Nekako iz predostrožnosti i sigurnosti da mali princ nije od konjušara, ali ni taj osigurač nije uvjek bio dovoljan i siguran

Ovisi što misliš pod moderan ako misliš na ovo tehnološki naprednijeg čovjeka onda mislim da će se tu stvari polako mjenjati , brakovi se raspadaju samo tako . Da se razumijemo ja nisam siguran da bih mogao živjeti u otvorenom braku (problem ega) , ali ispada da takvi parovi bolje opstaju nego neki drugi konvecionalni i zatvoreni .

ko je bez grijeha neka baci prvi kamen .

Nadam se da kužiš moje viđenje. I drago mi je da se slažeš , ndam se da sam ti sad malo bolje objsnio zašto tako razmišljam i osjećam

Živjela
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 13:07   #153
Na Tibetu je uobičajena poliandrija , gdje kada drugi muževi vide cipele jednog ispred kuće -spavaju van iste. Poliandrija i poliginija su uslovljene prije svega prirodom i mogućnošću prehranjivanja porodice, te je u toplijim krajevima gdje je više plodne zemlje bila veća potreba za radnom snagom, a više se djece moglo i prehraniti. Čista matematika -jedna žena sa više muškaraca znači manje djece; jedan muškarac sa više žena > više djece. Čist osvrt na izneseno...
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:10   #154
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Isprike radi upadice , ne mislim da si ti u krivu nego mi svi mislimo da smo upravu . Svako ima svoju priču i ima svoju percepciju, samim time oblikujemo svoju stvarnost, dok nam se ne dokaže suprotno (obično život voli šamarčinu zavaliti, ali to je najbolja lekcija

Pa krenimo
....
Prije svega dobra ti vecer.
Tri puta sam citala ovaj tvoj upis, ne zato jer ga ne mogu razumjeti, nego zato sto i inace u zivotu kad mi netko nesto prica, uglavnom pronadem smisao u tim rijecima, pronalazim opravdanja za nekoga ili opcenito u toj necijoj izjavi, osim ako se u startu ne slozim s njom.

Dakle, slazem se s vecinom napisanog.
Sto mogu, dobri argumenti cuda cine u mojoj glavi
Slazem se sa ovim samarima sudbine, vjerujem da su nam i potrebni, zbog naseg razvoja i mira. I ja sam dobila ne samarcine, nego cigle u glavu, tako da znam o cemu pricas.
Ali nekad ti samari, tj sudbinski ekvilajzeri, jer nama je to samar u nasem nerazvijenom u uskom svijetu, ali u stvari sluzi necemu. I kad to neko razocaranje bi tog trenutka kad se dogodi,mogli pogledati sa strane i sa odmakom, vjerojatno ga nebi prihvatili kao samar nego kao dar.

Romanticna ljubav? Ok, za mene je ljubav, ljubav. Dijete volim kao majka, muskarca na drugaciji nacin, Boga na drugaciji.
Da ne nabrajam dalje. Svaka ta ljubav ostavlja drugaciji trag u mom zivotu, srcu i u mojoj glavi.
Ali nama je sada vazna ova ljubav koja nas ispunjava i zaokruzuje na najcjelovitiji nacin.
Vec sam negdje napisala. Ja volim nekoga zbog njega samog. Ne zbog toga jer je moj ili nije moj. Ne mogu nekoga voljeti, a onda ga prestati voljeti zato jer sada pripada nekom drugom. Mozda sam zakinuta pa nemam taj prekidac.
Naravno, ako nekog volim, a ta osoba odluci voljeti neku drugu osobu umjesto mene, nakon godinu, pet, deset, dvadeset...sto je ljubav duze trajala, vise se gradila i vise je mene zauzimala, i bit ce tu i ako ta osoba ode dalje. Naravno, vise ju necu voljeti otvoreno i isijaviti svoju ljubav i osjecaje prema njoj, jer bi to bilo glupo, ali voljela bih tu osobu i dalje u svom srcu, zbog onog sto smo bili nas dvoje, zbog onog sto je bilo lijepo u svim tim godinama, zbog svih nasih radosti, osmijeha, zbog predivnih sjecanja i zbog nase predivne ljubavi koju smo imali. Zato ja ne mogu voljeti ili osjecati ljubav pet puta u zivotu.
Ne bih prestala zivjeti ili bih si zivot pretvorila u nadu da ce se vratiti ili ocaj sto vise nije moj. Zivot ide dalje. Mozda sretnem nekog poslije njega, a mozda ne. Ali on ce uvijek biti dio mog zivota i moje ljubavi. Nema to veze sa ovisnosti. Ne zelim nikoga voljeti na nacin da razbolim sebe ili ugusim tu drugu osobu svojim ocekivanjima, nadanjima, obecanjima sa bilo koje strane.
Dakle, ne bih ja podcjenjivala moc osjecaja niti potrebu za osjecajima. Mozda ljubav ima rok trajanja koji se ne poklapa s nasim ocekivanjima, to je istina, ali tu je, i ja ne zelim, niti bih si dopustila ubijati tu potrebu ili vjeru da cu opet voljeti, zato jer sam razocaranje prihvatila ograniceno i bez pokusaja razumjevanja. Naravno, do te razine se dolazi s godinama, i moje viđenje i razumjevanje necega tako osjetljivog ne moze biti isto kao i nekoga od 20 ili 30 godina.
Takoder da bi se doslo do te razine,potrebno je dugo zivjeti u ljubavi i sudjelovati u njenom rastu, razvoju, i uskladivanju sa svim ostalim sto nosi zivot u dvoje, sudbina i osobne potrebe, zelje, razvoj i dojmovi i percepcije zivota, ljubavi i osobe koju volis.

I daj molim te, ajmo izbaciti ono sto je bilo prije milijun godina, ono sto ce biti za sto, i prihvatimo se onoga gdje jesmo sada, jer nas oblikuje nase iskustvo unutar par godina i dozivljaja ne doslovno par, ali desetak godina, plus minus je ono sto znam, sto sam dozivjela i iskusila na onim najosjetljivijim razinama, a sad kako zive plemena u dzungli, ili kako je povijest mijenjala potrebe cojecanstva da bih ja danas bila ovakva kakva jesam, sto ja imam s tim?
Ja sam u ovoj kasi u kojoj jesam, i moram se nositi s tim kako najbolje znam. Da sam u indiji, brinula bih o drugim stvarima, da sam u albaniji, neke druge situacije utjecale bi na moj zivot, da sam riba, opet bi mi bilo svejedno.
Bitni smo mi, sada i ovdje i ono sto zelimo i trebamo sada. Izmedu ostaloga.

Je, seks je i za mene izmjena energije. Samo vjerojatno je to za mene sasvim drugacija razina, jacina i vrsta energije nego zrecimo nekome tko preferira ons.
Osim toga, za mene je seks oduvijek bio posebna kategorija u zivotu, nevezana uz probleme ili opcenito za zivot.

Takoder, sigurna sam da kod mene mogucnost otvorenog braka nebi dolazila u obzir. S tim da nemam nista protiv onih koji to mogu i kojima je to mozda samo plus u zajednistvu i povezanosti.

Da....najvise od svega slazem se sa onim da trebas voljeti sebe. Cijeli zivot, tj vecinu zivota mislila sam da volim sebe i da funkcioniram na taj nacin. Sve dok me nadavno nije pogodila jos jedna cigla u glavu i malo me ukopala na mjestu i sokirala. I tada sam u stvari i shvatila da mi se te cigle dogadaju samo zato jer mislim da se volim, ne i stvarno.
I pocela sam uciti voljeti sebe i biti sretna sa sobom i u sebi. Pocela sam uciti postivati sebe, svoje tijelo, svoje potrebe, svoje mogucnosti i nemogucnosti
Ali trebalo je puno cvrga na glavi i cigla za jedan cijeli zid da bih dosla pameti

Ok, pretpostavljam da sam negdje malo skrenula, nesto i izostavila, ali muslim da smo oboje shvatili sto je ono drugo htjelo reci

Sto god bilo, bilo bi ljepse kad bi ljudi zivjeli u skladu sa svojim potrebama, a ne u skladu sa ocekivanjima okoline.
Bilo bi manje povrijedenih, bilo bi mozda i manje brakova, ali i manje razvoda i manje razocaranja. I puno, puno manje nesretne djece koja su se rodila u nezdravoj obitelji samo zato sto oba ili jedan od roditelja nisu imali hrabrosti uzeti svoj zivot u svoje ruke.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:13   #155
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Na Tibetu je uobičajena poliandrija , gdje kada drugi muževi vide cipele jednog ispred kuće -spavaju van iste. Poliandrija i poliginija su uslovljene prije svega prirodom i mogućnošću prehranjivanja porodice, te je u toplijim krajevima gdje je više plodne zemlje bila veća potreba za radnom snagom, a više se djece moglo i prehraniti. Čista matematika -jedna žena sa više muškaraca znači manje djece; jedan muškarac sa više žena > više djece. Čist osvrt na izneseno...
Ajme, pa sto ti ili ja imamo s tim kako se zivi negdje, kako se zivjelo nekad, i kako ce se zivjeti kad nas nebude?
Tu smo, sada, ovaj trenutak i na ovom mjestu, takvi kakvi jesmo.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:25   #156
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Prije svega dobra ti vecer.

Dakle, ne bih ja podcjenjivala moc osjecaja niti potrebu za osjecajima. Mozda ljubav ima rok trajanja koji se ne poklapa s nasim ocekivanjima, to je istina, ali tu je, i ja ne zelim, niti bih si dopustila ubijati tu potrebu ili vjeru da cu opet voljeti, zato jer sam razocaranje prihvatila ograniceno i bez pokusaja razumjevanja. Naravno, do te razine se dolazi s godinama, i moje viđenje i razumjevanje necega tako osjetljivog ne moze biti isto kao i nekoga od 20 ili 30 godina.
Takoder da bi se doslo do te razine,potrebno je dugo zivjeti u ljubavi i sudjelovati u njenom rastu, razvoju, i uskladivanju sa svim ostalim sto nosi zivot u dvoje, sudbina i osobne potrebe, zelje, razvoj i dojmovi i percepcije zivota, ljubavi i osobe koju volis.


Da....najvise od svega slazem se sa onim da trebas voljeti sebe. Cijeli zivot, tj vecinu zivota mislila sam da volim sebe i da funkcioniram na taj nacin. Sve dok me nadavno nije pogodila jos jedna cigla u glavu i malo me ukopala na mjestu i sokirala. I tada sam u stvari i shvatila da mi se te cigle dogadaju samo zato jer mislim da se volim, ne i stvarno.
Sto god bilo, bilo bi ljepse kad bi ljudi zivjeli u skladu sa svojim potrebama, a ne u skladu sa ocekivanjima okoline.
Bilo bi manje povrijedenih, bilo bi mozda i manje brakova, ali i manje razvoda i manje razocaranja. I puno, puno manje nesretne djece koja su se rodila u nezdravoj obitelji samo zato sto oba ili jedan od roditelja nisu imali hrabrosti uzeti svoj zivot u svoje ruke
.
Boldala sam rečenice s kojima se slažem. Lijepo su napisane i objašnjene. Slažem se s svim što si napisala gore u postu.
Mislim da ljudi imaju prevelika očekivanja u vezi, a neki premala... Nekima što su imali premala dogodi im se da u braku ili dugoj vezi skuže prekasno,a ovi s velikim očekivanjima lete tražeći nešt savršeno, pa naidu na normalne ljude s manama.
Isto tako, mi smo socijalno nastrojeni što nas čini "ovisnima" o drugim mišljenjima, pa zbog toga možda i ostajemo u lošim odnosima,vezama, brakovima itd. Nadajući se nekom boljem danu i čudu. A sve što trebamo je mrdnuti sami svoju stražnjicu i bit aktivni oko promjena i vlastite sreće.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.