Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 18:16   #2901
Živcira me svaki trenutak u kojem osoba sebično ne sagledava i drugu stranu a ne samo svoju.
Sukobi su normalna svakodnevna pojava, ali rješavati ih izljevima bijesa nije normalno.
Čak i malena nerazumijevanja, mini sukobi i sl. pojave su mi zapravo odlične - jer po načinu kako ih druga strana doživi i ishendla sa mnom vidim kakav/-a je zapravo osoba i kakav je zapravo naš odnos i imamo li isti cilj, a to je graditi što bolji.

Mičem se s godinama od ljudi koji se i nakon npr. moje isprike idu dalje sukobljavati, nabrajati razloge zašto je ljut/-a, uvjeravati sve kako je on/-a zapravo povrijeđen/-a (naravno nitko drugi osim XY osobe ne može biti povrijeđen, samo je njemu/-oj najgore, samo njemu/-oj ne sjedne dobro sukob, samo je on/-a žrtva, mi svi živimo lagodno i sjajno nam je...)
To mi je alarm i crveno svjetlo za vrstu odnosa koju definitivno ne želim, znajući da ja sama nikad nikom ne priuštim takve izljeve pa ne "zaslužujem" da se drugi tako prema meni odnose.
Akcija - reakcija.
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:09   #2902
Živcira me kad mi netko govori šta da radim bez da sam tražila savjet i onda mi govori da sam vakanaka jer ne želim vodit svoj život po tuđem netraženom savjetu. Naljuti se jer ja ne želim napraviti sa svojim životom ono što mi je rekla iako ju uopće nisam pitala šta da napravim. Kakve su to gluposti, šta je ljudima
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:38   #2903
Quote:
Austra kaže: Pogledaj post
Mičem se s godinama od ljudi koji se i nakon npr. moje isprike idu dalje sukobljavati, nabrajati razloge zašto je ljut/-a, uvjeravati sve kako je on/-a zapravo povrijeđen/-a
Ne znam zašto misliš ta bi tvoja isprika trebala biti titova točka. Druga osoba očito ima potrebu pričati još o tome. Ako ti s povrjeđenim frendom ili frendicom ne želiš pričati o njegovim ili njenim osjećajima, onda baš i nisi neki frend/ica..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:39   #2904
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Živcira me kad mi netko govori šta da radim bez da sam tražila savjet i onda mi govori da sam vakanaka jer ne želim vodit svoj život po tuđem netraženom savjetu. Naljuti se jer ja ne želim napraviti sa svojim životom ono što mi je rekla iako ju uopće nisam pitala šta da napravim. Kakve su to gluposti, šta je ljudima
Pa ako netko uzme vremne i truda i iz iskustva ti da savjet, najmanje što možeš je razmotriti i biti zahvalna da je nekome stalo, ao već nemaš trenutno zrnca u glavi da prepoznaš iskustvo i napraviš dobar potez..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:53   #2905
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Pa ako netko uzme vremne i truda i iz iskustva ti da savjet, najmanje što možeš je razmotriti i biti zahvalna da je nekome stalo, ao već nemaš trenutno zrnca u glavi da prepoznaš iskustvo i napraviš dobar potez..


Koja si ti otrovna spodoba
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:04   #2906
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto misliš ta bi tvoja isprika trebala biti titova točka. Druga osoba očito ima potrebu pričati još o tome. Ako ti s povrjeđenim frendom ili frendicom ne želiš pričati o njegovim ili njenim osjećajima, onda baš i nisi neki frend/ica..
Krivo shvaćeno ili ja nisam dobro objasnila.
Mislim na situacije gdje ti se ispričaš, a druga strana ko da se želi ponovo svađu. I ne misli se možda ona ispričati. I sl. Teško za objasniti, a i svaka situacija je za sebe.
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 00:36   #2907
Uvjeravanje u to da je baš ovaj najnoviji trening/edukacija/štogod na čemu je bila smisao života. Reiki, tai chi, theta healing, kristali, you name it, taj mjesec mi to mijenja život i odmah se trebam baciti na to.
nervous wallaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:30   #2908
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Pa ako netko uzme vremne i truda i iz iskustva ti da savjet, najmanje što možeš je razmotriti i biti zahvalna da je nekome stalo, ao već nemaš trenutno zrnca u glavi da prepoznaš iskustvo i napraviš dobar potez..
oni koji imaju ponesto tih zrnaca u glavi znaju sutat i ne soliti drugima pamet bez da ih je itko ista pitao.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:34   #2909
Is sorry što ako ti je netko PRIJATELJ onda valjda ima prvao nešto i reći, a vjerojatno te i poznaje.. a ako ima iskustvana temu.. ako piješ kave s frizerkom, onda da, kužim da te iritira savjet.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:39   #2910
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
oni koji imaju ponesto tih zrnaca u glavi znaju sutat i ne soliti drugima pamet bez da ih je itko ista pitao.
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Is sorry što ako ti je netko PRIJATELJ onda valjda ima prvao nešto i reći, a vjerojatno te i poznaje.. a ako ima iskustvana temu.. ako piješ kave s frizerkom, onda da, kužim da te iritira savjet.

Fascinira me da bi netko davao savjet i onda pizdio jer nećeš poslušati savjet, a niti si zaželio rješenje problema, niti imaš problem.

Kao da ti imaš problem s gumom na biciklu i ja kažem tebi "mislim da ti je novi opel corsa super auto i da ga trebaš uzeti", ti kažeš "ali ja ne želim kupiti auto" i ja te krenem nagovarati da digneš kredit i pilim te, pa ti onda kažem da si koza jer ne želiš taj novi super auto iako ti auto uopće jebeno ne treba niti si tražila rješenje za biciklovu gumu

Gdje je tu pomoć?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:43   #2911
Ako taj auto košta isto kao zamjena gume na biciklu, pa poslušaj savjet.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:48   #2912
sve ovisi o situaciji i osobi
ima jednostavno ljudi koji se guraju gdje im nije mjesto, pa bili mi oni sto puta PRIJATELJI
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:57   #2913
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Ako taj auto košta isto kao zamjena gume na biciklu, pa poslušaj savjet.
Ne košta.

A i da košta, savjet mogu poslušati i reći ok, ali svakako neću trpiti da me poslije napada i nabraja jer ja ne želim kupiti auto.
De odjebi, da si mi roditelj
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:20   #2914
To je ok stav.
Samo onda nema stalnog kukanja frendici oko istih stvari.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:26   #2915
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
To je ok stav.
Samo onda nema stalnog kukanja frendici oko istih stvari.
Pa nisam joj kukala, u tom i je stvar, zato me i nervira
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 02:56   #2916
Više niš, otpalo je kaj je trebalo! Ako me nešto živcira, zašto bih se družila s takvima! too old for that shit!
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 12:59   #2917
Sporo hodanje. Samo jedna ima brz korak kao ja.
edisonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 12:22   #2918
Živcira me što se ja uvijek prva javim i zovem.
black friday is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 11:58   #2919
Ne znam jel pretjerujem, al ovo je samo ustvari kap koja je prelila casu... Velicine atlanskog oceana gluposti .

Neki dan ja u Zg i posaljem sms jel ju mogu nazvat za 10 min. Nista.
Zovem za 10 min u stilu app. Javi se njena sestra i veli da ova vozi. Reko kul kul, ok, ajd bok .

Razlog poziva je sad manje bitan, nije bilo nista hitno, aliiii i da je - nije mogla znat.
Nebi ziher njenoj sestri na telefon isla pricat ista.

I sjedim ja tak sutradan, prosao je vec dobar dio iduceg dana i skuzim - jebote, pa meni se ova nije "povratno" javila.
Ni da pita sta trebam ni nista.
Super.

Natipkam poruku na wappu i na kraju dodam "not kul xD" trudeci se dat joj do znanja da to sto je napravila nije bas lijepo (jer ono, mozda te neki kurac trebam?!), ali i da se ne ljutim (jer necu radit dramu, nisam trenutno u zivotnom periodu kad bi imala zivaca za to).

Dobijem njen odgovor, krenem odgovarat i skuzim - nigdje nije napisala da joj je zao.
Ona je zaboravila jer je ona bila tu i tu i onda je ona radila to i to i onda je ona zaboravila.

Ma da je napisala "sori" preko kurca, nebi okom trepnula, nego ovak imam crno na bijelo da eto... Sta ja sad radim dramu kad je ona zaboravila. Bez isprike. Pa makar i lazne.

Nisam odgovorila na poruku (vidi gore novo uveden no drama policy), al mi je to bas diglo tlak.
Ja ne zaboravljam frendove, a ak se i desi onda ne da mi je krivo nego bi se ziva pojela.

Samo da nadodam, ona se inace druzi samnom i sa jos jednom curom i to je doslovno to.
Nije da je zena sveCki jet setter, pa ja sad ocekujem od nekog tko je frisko sletio u Dubai nakon sto je mjesec dana bio u New Yorku na modnim revijama da mi salje poruke.

Ne znam "nastavit" nakon ovog jer mi je jako draga, al s druge strane kad bi krenula pisat makar trecinu bullshitova koji su se izdogadjali mislim da bi umrla od srama.
U mnogim stvarima je slicna mom bivsem decku koji je imao fakat simple policy - ak sjebem i ne svidja ti se, vrata su ti tamo , ja sam takva osoba i ne mislim nista lose, al ti uvijek sve okrenes da ispadnem bad guy , zast me guiltripas i zelis da se osjecam lose .
Jer svaka stvar koja bi mene povrijedila i ako bi ju htjela rjesit je bio znak da ja zelim da se on(a) osjeca lose .



Jel moram nadodat (imam filing da moram xD) da me samo jednom pitala kako sam u vezi operativnog zahvata na kojem sam bila i to isti dan kad sam isla. Poslije je to postala voda ispod mosta, iako se ja jos uvijek oporavljam i trebat ce mi bar 2-3 tjedna da dobijem "all good" od doktorice.

Damn.
Nisam bila ljuta kad sam ovo krenula pisat, al sad su krenula sjecanja .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 12:07   #2920
Kada se nešto dogovorimo i onda to moram potvrđivati 16 puta ili se druga strana jednostavno ponaša kao da dogovor ne postoji i sukladno time i ne ispoštuje dogovor. Ako smo se dogovorili da ćemo nešto raditi/ići/naći se/woteva taj dan u toliko sati onda to vrijedi dok se ne dogovorimo drugačije. Mislim zar je tako teško reći: "sorry danas ne mogu/taj dan ne mogu...". Ovako se nahajpam i kad treba doći do realizacije, hladan tuš.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.