Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 17:59   #121
Quote:
Tubular bells kaže: Pogledaj post
...
Sve ostalo je ponižavanje sebe kao osobe. A siguran sam da ga to neće potaknuti da je magično zavoli još više, osim ako nije sadist.
Htjela sam nesto napisati ali nema smisla. Ja fakat iz prve ruke, svog iskustva, RAZUMIJEM ovu situaciju. Prozivjela sam je i ne, nije se radilo o premisljanju sto cu za veceru. Oboje smo se lomili i prolazili fakin krizu i oboma je bilo i i dalje jest jebeno stalo. Spominjanje ponizavanja, bivanja krpom i sadizma u situaciji poput ove mi ne stima. Ni najmanje. Mislim da vidite nesto cega nema ovdje, na nacin na koji osobno ne gledam na veze i odnose i zivot uopce, pa ne vidim dalje smisla u objasnjavanju.

OT - moglo bi stogod autorici znaciti, kod mene se radi o vrlo dugoj vezi. Preko desetljeca mi je proletjelo, cudim se kako tako brzo. Dvije godine su mi piece of cake.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:02   #122
Quote:
Tubular bells kaže: Pogledaj post
Neke misli se ne dijele s partnerom, osim ako ga zelis iz nekog razloga namjerno povrijediti ili ako si u glavi vec prekrizio vezu.
Ne vidim nikakvu potrebu da ikad, u bilo kojoj fazi veze ili braka, s partnerom podijelis zelju da budes s nekim drugim, a i dalje imas jaku zelju za ostati u vezi s njim.
Slazem se. Osim u slucaju da si zbunjen pa ne znas sto pricas, ili u slucaju da zelis prekinuti, a ne zelis povrijediti partnera, a ne znas kako bi drugacije to izveo, ili u slucaju da si toliko naivan pa stvarno mislis da ce tvoj partner imati razumjevanja za tvoje nedoumice.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:02   #123
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Pa upravo to.
Ili ono sto si napisao iznad, drugo je da ima zelju da se usavrsava, napreduje, skoluje, pa cak menja posao, karijeru bilo sto sto podrazumeva licni napredak njega kao osobe. Ali reci partnerki da bi malo svrljao sa strane radi sticanja novih iskustava, I jos na nju drvlje I kamenje sto nema razumevanja za njegovu iskrenost, meni je van pameti. Pa meni tu vise usi para njegova sebicnost I samozivost, kao da je partner panj pa ga nase reci nemaju pravo zaboleti, jer smo eto, iskreni.
Pa da. Iskrenost se ovdje brka sa nemanjem sluha za necije osjecaje. Iskreno bi bilo i da joj dodje i kaze: znas ona tvoja prijateljica ima odlicnu guzicu, uff da ju je dirat malo.
To sto je njemu proslo kroz glavu jer jbg nije slijep i vidi sve, ne znaci da mora izgovorit na glas, a pogotovo sta zna da ce to povrijedit osobu koju kao voli.
Tubular bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:05   #124
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Pa i u braku ti je lijepo, ako je lijepo. I pocetak veze ima svojih drazi.
I nigdje ne pise da zato sto partner ne postavlja pitanje na glas i ne razmislja o tome sto bi bilo, kad bi bilo. Bez obzira na mjesece ili godine trajanja veze.
To sto si ti zaljubljena do bola i za vjecno, ne mora znaciti da partner ne zivi isto tako samo sirom rasirenih ociju, bistrog pogleda i sto dise punim plucima.
Ne razumem sta zelis da kazes.

Ja ne delim tvoje misljenje. Sigurno neces reci muzu dok lezi na tebi da upravo mastas o tome da je umesto njega Tom Hardy, ali ces ga mozda slatko zamisljati.
Pa ipak ti sigurno Tom nije bio na pameti u prvoj godini veze, jer da jeste mozda bi se zapitala da li tog coveka zelis, I kako ces ceo zivot provesti sa osobom pored koje ces zamisljas druge.
Mada verujem da ima osoba koje tako razmisljaju I koje veruju da je sve isto.

Ja ipak verujem da ljubav nije mucenistvo I da se moze voleti I biti srecan bez samobicevanja, krvarenja u srcima, golgote I razapinjanja na krstu ljubavi.

Onako, voleti sa osmehom.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:06   #125
Quote:
Tubular bells kaže: Pogledaj post
Naravno. Jer je besmislen razgovor. Isto kao sto svi znamo da partneru nismo prvi seksualni partner, pa isto tako ne vidim potrebu da mi opisuje kako se jebala s drugim. Poanta tog razgovora moze jedino bit da me ponizi.
A to se ne radi osobi koju volis.
Moj prvi dečko i ja smo o tom pričali i nismo se uopće osjećali poniženo tim priznanjima. To je samo bilo ustanovljavanje činjenica.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:08   #126
Kazes sto je jer ne mozes nekom lagat u facu kad te pita sto ti je a ne zato sto ga hoces poniziti.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:08   #127
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Htjela sam nesto napisati ali nema smisla. Ja fakat iz prve ruke, svog iskustva, RAZUMIJEM ovu situaciju. Prozivjela sam je i ne, nije se radilo o premisljanju sto cu za veceru. Oboje smo se lomili i prolazili fakin krizu i oboma je bilo i i dalje jest jebeno stalo. Spominjanje ponizavanja, bivanja krpom i sadizma u situaciji poput ove mi ne stima. Ni najmanje. Mislim da vidite nesto cega nema ovdje, na nacin na koji osobno ne gledam na veze i odnose i zivot uopce, pa ne vidim dalje smisla u objasnjavanju.

OT - moglo bi stogod autorici znaciti, kod mene se radi o vrlo dugoj vezi. Preko desetljeca mi je proletjelo, cudim se kako tako brzo. Dvije godine su mi piece of cake.
Na kraju ti se sve svede na to imas li izbora, kao sto je i rekla Mist. Neki ljudi nemaju izbora tj. bar misle da ga nemaju i onda prelaze preko svega. Neki ljudi znaju da ne trebaju trpiti takve stvari jer bit ce ljudi, prilika, ljubavi, veza... Nije ta osoba s kojom si jedina na svijetu.
Za ljubav se ne treba ginuti jer ljubav mora bit uzivanje za oboje, a ne patnja i ponizavanja i milijun kompromisa.
Tubular bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:13   #128
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Ne razumem sta zelis da kazes.

Ja ne delim tvoje misljenje. Sigurno neces reci muzu dok lezi na tebi da upravo mastas o tome da je umesto njega Tom Hardy, ali ces ga mozda slatko zamisljati.
Pa ipak ti sigurno Tom nije bio na pameti u prvoj godini veze, jer da jeste mozda bi se zapitala da li tog coveka zelis, I kako ces ceo zivot provesti sa osobom pored koje ces zamisljas druge.
Mada verujem da ima osoba koje tako razmisljaju I koje veruju da je sve isto.
Prije par postova si mi napisala da nije isto u svjezim i dugogodisnjim vezama razmisljati tako.
Osobno, mislim da je sasvim svejedno koliko dugo si u vezi, jer jednostavno nisi cijepljen od toga da mjerkas druge osobe, da preispitujes svoje odluke, osjecaje i da je jedina razlika u tome volis li ti svog partnera i zelis li biti s njim, pa su takve misli samo prolazne musice i mozgovna podbadala, ili se preispitujes zato jer stvarno mislis da postoji nesto/netko bolji i da zelis krenuti dalje.
A to sto ne izgovoris te svoje musice ili ozbiljne nedoumice na glas, ne znaci da one ne postoje. I u friskoj i u staroj vezi.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:14   #129
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Kazes sto je jer ne mozes nekom lagat u facu kad te pita sto ti je a ne zato sto ga hoces poniziti.
Pa dobro kazes mu i zasto bi on to morao tolerirati? Sta zato sto je iskreno njega ne bi trebalo boliti i morao bi biti pun razumjevanja?
Tubular bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:29   #130
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Prije par postova si mi napisala da nije isto u svjezim i dugogodisnjim vezama razmisljati tako.
Osobno, mislim da je sasvim svejedno koliko dugo si u vezi, jer jednostavno nisi cijepljen od toga da mjerkas druge osobe, da preispitujes svoje odluke, osjecaje i da je jedina razlika u tome volis li ti svog partnera i zelis li biti s njim, pa su takve misli samo prolazne musice i mozgovna podbadala, ili se preispitujes zato jer stvarno mislis da postoji nesto/netko bolji i da zelis krenuti dalje.
A to sto ne izgovoris te svoje musice ili ozbiljne nedoumice na glas, ne znaci da one ne postoje. I u friskoj i u staroj vezi.
Ja ne razumem. Nisam za to da se sve sto nam prodje.kroz glavu kaze u ime iskrenosti.

Sto se tice drugih veza, nekada umeju da odaju utisak razocaranosti koja proizilazi iz mirenja sa sudbinom kao kada sebi kazes, ma sve se to na kraju svede na isto. Jer gledas iz ugla rezultata, umesto iz ugla nekoga ko nesto treba da pocne sa entuzijazmom, I meni odaje utisak obeshrabrenosti.

Da li bi neko svesno bio u vezi I grcevito se borio za brak sa osobom koja ti jasno stavlja do znanja da ga zanimaju druge zene ili muskarci, I to sebi objasnila musicama?

Ne znam, ako je tako onda je potpuno nebitno s kim cemo biti jer se sve svodi na isto.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:32   #131
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Ja ti to ne razumem.

Ti bi svesno bila u vezi I grcevito borila se za brak sa osobom koja ti jasno stavlja do znanja da ga zanimaju druge zene I to sebi objasnila musicama?

Pa ne znam, ako je tako onda je potpuno nebitno s kim cemo biti jer se sve svodi na isto.
Ne, ocito nisi shvatila sto sam htjela reci.
Ali sve pet, shvatila sam tvoju poantu.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:45   #132
Quote:
Tubular bells kaže: Pogledaj post
Na kraju ti se sve svede na to imas li izbora, kao sto je i rekla Mist. Neki ljudi nemaju izbora tj. bar misle da ga nemaju i onda prelaze preko svega. Neki ljudi znaju da ne trebaju trpiti takve stvari jer bit ce ljudi, prilika, ljubavi, veza... Nije ta osoba s kojom si jedina na svijetu.
Za ljubav se ne treba ginuti jer ljubav mora bit uzivanje za oboje, a ne patnja i ponizavanja i milijun kompromisa.
"Ali ona je sama vaznija od svih vas zajedno zato sto sam bas nju ja zalijevao... Zato sto je ona moja ruza."

Osobno polazim od ovog gore. I to mi je u zivotu daleko dragocjenije i bitnije od "jer bit ce ljudi, prilika, ljubavi, veza".

Ali autorica nema istu situaciju, njen decko je osoba za sebe. Po mom misljenju, prerano im je doslo do ovakvog neceg.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:48   #133
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ne, ocito nisi shvatila sto sam htjela reci.
Ali sve pet, shvatila sam tvoju poantu.
Ma ne, mrzim da kucam sa moba.

Poenta mi je da mogu donekle da razumem ljude u brakovima I dugim vezama I kada imaju toleranciju za svasta, jer imaju drugacije interese I nisu najcesce u pitanju samo oni, vec I porodica, deca, sigurnost...
Pa su ljudi onda I tolerantniji, a I nekako valjda I cula otupe, prepuste se da ih nosi. Boris se jer si nesto gradio I u nesto pola zivota ugradio. Mogu da razumem, ali mislim da ja ne bih mogla tako. Mene bi to skroz ohladilo I ne bih mogla to trpeti.

Ali nisam za to da svesno u startu ulazes trud u nesto sto vec u pocetku pokazuje jasan problem, I to onaj najvazniji a pogotovo da puzis I pravis od sebe pacenika pod sloganom ljubavi.

Meni ljubav treba da bude izvor zadovoljstva, uzivanja, samopouzdanja, podrske, utociste, sigurnost, gnezdo, borbe za zajednicke ciljeve, da daje krila, ne da ih reze.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:50   #134
Quote:
Tubular bells kaže: Pogledaj post
Pa dobro kazes mu i zasto bi on to morao tolerirati? Sta zato sto je iskreno njega ne bi trebalo boliti i morao bi biti pun razumjevanja?
Tko kaze da ga ne bi trebalo boljeti i da bi se trebao ponasati kao Superman? Jedino sto mi je smijesno gledanje ovakve situacije kroz prizmu borbe za ocuvanje ega samo zato sto joj se reklo da ga pusti da se zbroji bez ignoriranja i hladnoce. Mozes napraviti distancu i uz to sto razumijes tudje stanje. Ako je to tebi ravno mazohizmu ne znam sto bih ti uopce rekla. Meni nije.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:56   #135
Meni se ucinilo da ste joj savetovali da se bori za njega.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:02   #136
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
"Ali ona je sama vaznija od svih vas zajedno zato sto sam bas nju ja zalijevao... Zato sto je ona moja ruza."

Osobno polazim od ovog gore. I to mi je u zivotu daleko dragocjenije i bitnije od "jer bit ce ljudi, prilika, ljubavi, veza".

Ali autorica nema istu situaciju, njen decko je osoba za sebe. Po mom misljenju, prerano im je doslo do ovakvog neceg.
Super, a to što su njemu sve ostale ruže važnije od njegove ruže ćemo izignorirat?

I ja polazim od toga da mi je ona važnija od svih ostalih zajedno. Sve dok sam i ja njoj. Ako mi dođe i kaže da više nije tako, očito da to više nije moja ruža. I zašto je zalijevati?
Tubular bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:03   #137
Mislim da je cura ok napravila kaj je napravila, kad je popričala s njim.
Na početku joj je i bila možda prejaka reakcija kad se odma pokupila.

Poanta neke veze je komunikacija, ak ona ne štima...
Nema svatko isti nivo rasprave, ne znam na poslu je jedan kolega kojeg žena zeza kada prođe zgodna ženska, bi ju (ševio), ali to je po meni ponižavanje (barem u kontekstu u kojem nam je on ispričao).
Njemu je to ok.
Glupe su mi priče o dostojanstvu, nekako zvuče uštogljeno, previše drame.
Ako netko kaže da bi su mu ti i ti privlačni i da bi se s njima karao/la dan i noć to je malo to much.
Ako netko kaže da taj/ta ima zgodno dupe/biceps/sisu, baš i ne.
No opet, granice crtamo sami...

I situacija gdje je osoba zaljubljena u nekoga, a osjećati da nešto fali, iako je u vezi sve super nije ništa neobično.
Jbg. priča o buridanovom magarcu koji je umro između 2 plasta sijena jer nije znao na koju će stranu

Ljudi nisu kamen, ima iskušenja i svega.
Samo niti druga strana ne želi biti "druga violina" i držati svijeću dok Hektor/ka kara uokolo.
On je tebi uletio dok si bila u braku s drugim, zar ne?

Rekavši to sve, mislim da je ova veza gotova. Sasvim je lijepo što autorica daje dečku neko vrijeme da razmisli, ali nažalost vrijeme je dragocjena stvar i ne isplati ga se rasipati uokolo.
Rekli ste si sve, dečko je još student, daj mu par mjeseci i to je onda to.
Jbg. imate pravo na sreću i jedno i drugo, a ako nekog ne možeš usrećiti (a voliš ga), onda se makneš.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:05   #138
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Meni se ucinilo da ste joj savetovali da se bori za njega.
Osobno ne. Savjetovala sam joj da ga pusti bez kaznjavanja sutnjom i optuzbi i da se sada posveti sebi.

Ideja borbe za nekog mi je potpuno besmislena. Ne mozes se boriti za to da te netko voli.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:13   #139
Quote:
Tubular bells kaže: Pogledaj post
Super, a to što su njemu sve ostale ruže važnije od njegove ruže ćemo izignorirat?

I ja polazim od toga da mi je ona važnija od svih ostalih zajedno. Sve dok sam i ja njoj. Ako mi dođe i kaže da više nije tako, očito da to više nije moja ruža. I zašto je zalijevati?
Govorila sam za sebe i ono sto je meni vazno. Ako on do toga ne dolazi, ako je izricito rekao da mu ona ta jedna ruza nije, nek ode svojim putem.

Samo zasad nisam primijetila ni jedno ni drugo.

Gle ja razumijem poziciju iz koje mi se cini da ti govoris (njezina) i da se sama nadjem u istoj popizdila bih, ubilo bi me u pojam. Ali svejedno stojim iza svega sto sam rekla i time bih se i osobno vodila. Ma koliko mi bilo tesko.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:28   #140
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Osobno ne. Savjetovala sam joj da ga pusti bez kaznjavanja sutnjom i optuzbi i da se sada posveti sebi.

Ideja borbe za nekog mi je potpuno besmislena. Ne mozes se boriti za to da te netko voli.
da. ali zapravo je svejedno kako će se ona postavit i šta će izgovorit, hoće li biti dostojanstvna i prerezat, ponižavat se puna razumijevanja ili histerizirat i dramit.. to je stvar osobnosti, neka radi kako njoj paše, kako joj je lakše. to ne mijenja ni uzrok ni konačni ishod. dečko bi sad van, i bude, izaći će koliko god se sad postavljao kao zbunjeni jelenak. ne znam jel bi joj bilo ljepše za vidit da je jednostavno prekinuo jer to njemu više nije to, nego što joj je iskrcao svoje dileme da ih rješava, ali to je nebitno.
možda se nakon sabatikala poželi vratiti, no to je druga tema, i opet važi da nema univerzalnog savjeta.

svatko od nas zna kako bi on al to nije sveto pismo.. ja bi prekinula bez puno razgovora, bez durenja i ljutnje, jebiga, selavi, nitko tu nije kriv i stvarno lijepo od njega da ju nije prevario.. i maknula bi se čim prije, ili još bolje, vratila bi ga mami. evo, ne mogu zamislit da živim s njim nakon toga, šta je rekla, 2 mjeseca. teški mazohizam.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger