Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 13:26   #1881
Quote:
mrblue kaže: Pogledaj post
Do kada čekam..nemam pojma ,,sad ce mediji odigrat svoje ..već danas najkasnije sutra . Pa cemo vidjet ,ovaj status q nikome ne odgovara osim sitnim miševima koji se hrane "mrvicama" koje znaju biti poprilično na hrpi ponekad,samo ekipa ne spava 70h do danas,,ja volim spavati pa čekam.
ovakav btc, stabilan, odgovara altovima nadam se da ce danas vec malo skociti )))))
karatas_os is offline  
Old 23.02.2018., 14:16   #1882
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
ovakav btc, stabilan, odgovara altovima nadam se da ce danas vec malo skociti )))))
To je mantra već mjesecima, a ja vidim da altovi samo padaju, svejedno kako ide bitcoin.
hevi is offline  
Old 23.02.2018., 14:33   #1883
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
To je mantra već mjesecima, a ja vidim da altovi samo padaju, svejedno kako ide bitcoin.
tu se slazem, ALI tumacim to tako da ja kao pocetnik ne kuzim kako BTC nije dovoljno stabilan da bi altovi poletili ))))))
karatas_os is offline  
Old 23.02.2018., 15:16   #1884
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
A neki dan si me kritizirao kad sam izašao na 10400, a ti sad još niže.
Nije ista situacija, ja sam ostvario jedan zbilja impresivan profit i morao sam izaći da budem mirniji i vozim se sa ostalih 80%... A ovo što sam prodao sam uložio u jedan nešto konzervativniji investicijski alat.

Ja sam još deep in nemaš brige.

A što kaže Rotschild jedan kad ga pitaju kako se obogatio, kaže uvijek sam prodao prerano.
melodic.haze is offline  
Old 23.02.2018., 15:17   #1885
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
Ćaća je vidio da su djeca zaostala pa se vratio po njih, sad će svi zajedno gore.
hahahahah

Bit će ovo super momci Imam izrazito dobar osjećaj vezan uz btc.
astor pec is offline  
Old 23.02.2018., 16:44   #1886
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
hahahahah

Bit će ovo super momci Imam izrazito dobar osjećaj vezan uz btc.
ma da? kako sada pa to? izasao si van? )
karatas_os is offline  
Old 23.02.2018., 17:23   #1887
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Da ne gubim vrijeme čitanjem, što je poanta članka?
kolega je stavio graf i usporedio ga sa standardnim kretanjem grafa balona te rekao da izlazi jer mu se cini da balon puca... pa sam mu ja fino zalijepio link clanka koji takoder kaze da graf neodoljivo lici pucanju balona. Samo sto je ovaj moj clanak iz 2013.
kakolako is offline  
Old 23.02.2018., 18:03   #1888
Hvala na objašnjenju.......

A evo mali update LN mreže........
https://pbs.twimg.com/media/DWuoxWgX0AET7AC.jpg
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.02.2018., 18:48   #1889
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Hvala na objašnjenju.......

A evo mali update LN mreže........
https://pbs.twimg.com/media/DWuoxWgX0AET7AC.jpg
jel zivi to u mainnetu?
karatas_os is offline  
Old 23.02.2018., 19:17   #1890
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
jel zivi to u mainnetu?
Nemam pojma. Samo uzgred pratim. Evo još jedne dobre vijesti.......

It's great to see @coinbase having full-time engineers contributing to the #LightningNetwork. Just a matter of time before we see big merchants and wallets integrate lightning payments. Instant, free #bitcoin payments are about to go mainstream. #segwit

https://pbs.twimg.com/media/DWvSB0-VMAEHQo8.jpg
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.02.2018., 19:31   #1891
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Nemam pojma. Samo uzgred pratim. Evo još jedne dobre vijesti.......

It's great to see @coinbase having full-time engineers contributing to the #LightningNetwork. Just a matter of time before we see big merchants and wallets integrate lightning payments. Instant, free #bitcoin payments are about to go mainstream. #segwit

https://pbs.twimg.com/media/DWvSB0-VMAEHQo8.jpg
Uopće nema sumnje da će se bitcoin protokol u detaljima usavršavati i da će kad tad biti globalni decentralizirani novac, ako ga ne zabrane, i kao instrument transfera vlasništva superioran današnjim valutama.

No to će imati jednu posljedicu koju špekulanti neće voljeti a to će biti drastično smanjena volatilnost i stabilizacija vrijednosti na nekom nivou. Dakle, kao dosadašnje najbrže i najbolje sredstvo zarade on će izgubiti prednost.

Što čekate, Uskočite u vlak dok je još vrijeme? Neki misle da je već prekasno, ja ne.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 23.02.2018., 19:55   #1892
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Uopće nema sumnje da će se bitcoin protokol u detaljima usavršavati i da će kad tad biti globalni decentralizirani novac, ako ga ne zabrane, i kao instrument transfera vlasništva superioran današnjim valutama.

No to će imati jednu posljedicu koju špekulanti neće voljeti a to će biti drastično smanjena volatilnost i stabilizacija vrijednosti na nekom nivou. Dakle, kao dosadašnje najbrže i najbolje sredstvo zarade on će izgubiti prednost.

Što čekate, Uskočite u vlak dok je još vrijeme? Neki misle da je već prekasno, ja ne.
ja si nekako kontam da kada drzave stvore zakonse okvira za kripto, ce doci do blage stabilizacije cijene, onda ce poceti ulaziti sve vise ljudi i institucija, sto ce opet dodatno stabilizirati, ali i povecati cijenu. kako vrijeme bude prolaziulo tako ce kripto siriti svoj utjecaj, dodatno se stabilizirati i vrijednost ce mu rasti.

mislim da nije nikada kasno
karatas_os is offline  
Old 23.02.2018., 20:15   #1893
Quote:
kakolako kaže: Pogledaj post
kolega je stavio graf i usporedio ga sa standardnim kretanjem grafa balona te rekao da izlazi jer mu se cini da balon puca... pa sam mu ja fino zalijepio link clanka koji takoder kaze da graf neodoljivo lici pucanju balona. Samo sto je ovaj moj clanak iz 2013.
Šefe ali balon se je raspuknuo tad. I to na nekoliko godina. Nešto tako je opet izgledno, prije nego se još razvije mreža i shvati koliko je koristan BTC.
melodic.haze is offline  
Old 23.02.2018., 20:19   #1894
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
No to će imati jednu posljedicu koju špekulanti neće voljeti a to će biti drastično smanjena volatilnost i stabilizacija vrijednosti na nekom nivou. Dakle, kao dosadašnje najbrže i najbolje sredstvo zarade on će izgubiti prednost.

Što čekate, Uskočite u vlak dok je još vrijeme? Neki misle da je već prekasno, ja ne.
Ta volatilnost je blagodat za trejdanje ali ubija svako normalno korištenje bitcoina. Meni se čini da će do smanjenja volatilnosti proći još dosta eksponencijalnih rastova i padova. Do sada se vidi da dosadašnja 3 najveća ciklusa (2010, 2013, 2017 - ovaj još ne mora biti gotov) nisu baš nešto primirila cijenu.

Plus, trebat će požurit sa razvojem fuzijskog reaktora da se rast cijene može pratit energijom koju su ljudi voljni upogonit. Nadam se da će netko smislit neku bolju alternativu sadašnjem PoW-u, jer se to stvarno ne čini održivo.
Dambalaja is offline  
Old 23.02.2018., 20:22   #1895
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Šefe ali balon se je raspuknuo tad. I to na nekoliko godina. Nešto tako je opet izgledno, prije nego se još razvije mreža i shvati koliko je koristan BTC.
Daj nam to malo elaboriraj??
Kako se to balon raspuknuo ako je cijena od ondašnjih 1200 usd došla na sadašnjih 10.000 usd.

Pa ako je nešto balon onda nema oporavka nakon što pukne.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.02.2018., 21:03   #1896
Quote:
Dambalaja kaže: Pogledaj post
Plus, trebat će požurit sa razvojem fuzijskog reaktora da se rast cijene može pratit energijom koju su ljudi voljni upogonit. Nadam se da će netko smislit neku bolju alternativu sadašnjem PoW-u, jer se to stvarno ne čini održivo.
Već sam pisao o ovome i ovdje i na blogu, al ajde da napišem još jednom, PoW je bio savršeno održiv u prošlosti, sadašnjosti i biti će bilo kada u budućnosti, nebitno koliko se i kako proizvodi struja jer će ju mineri koristiti samo i jedino ako im je isplativo. Kad prestane biti isplativo, smanjiti će se proizvodnja novog hardware-a ili će se krenuti u smjeru optimizacije hardwarea (isti hash rate za manje struje itd.) ili će se početi gasiti trenutni neefikasan hardware, što će potrošnju struje dovesti na razinu koja je održiva zbog cijene Bitcoina.

Način proizvodnje struje i cijena struje ne igraju apsolutno nikakvu ulogu u radu samog Bitcoina. Ako struja postane preskupa, gasit će se mineri, ako pojeftini, kreirat će se novi. Jedino je pitanje, dali je isplativo ili nije te je isto tako nebitno dali Bitcoin koristi jedan jedini čovjek ili ga koristi svaki individualac na planeti. Ako mu je cijena po komadu ovakva kakva je danas te ako je cijena struje ovakva kakva je danas, onda će se i trošiti struje koliko se troši danas.
stjepan21 is offline  
Old 23.02.2018., 21:34   #1897
Sorry stjepane21 al ne kužim što hoćeš reći. Ja razumijem da bitcoin mreža može tehnički funkcionirati i sa malim brojem običnih starih kanti bez ikakvog fancy hadrware-a i sa minimalnon potrošnjom struje. Difficulty se prilagodi raspoloživoj snazi i opet u prosjeku ide blok svakih 10 minuta.

No, nagrada za majnanje su bitkoini. I ak im cijena poraste na $100.000, to je potencijalnih $1.250.000 svakih 10 minuta za nekoga. Tak je jasno da će ljudi upogonit što god imaju da majnaju, a to troši struju. I ok, netko napravi efikasniju opremu koja troši duplo manje struje ... i majner pri istoj cijeni kupi duplo takve opreme i opet troši isto struje jer mu se isplati.

Zarada majnera je cijena bitcoina - trošak majnanja (dobrim dijelom struja). Isplati se sve dok je pozitivna.
Gdje griješim u tome da se porastom cijene bitcoina troši više struje?
https://digiconomist.net/bitcoin-energy-consumption
Dambalaja is offline  
Old 23.02.2018., 22:11   #1898
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Već sam pisao o ovome i ovdje i na blogu, al ajde da napišem još jednom, PoW je bio savršeno održiv u prošlosti, sadašnjosti i biti će bilo kada u budućnosti, nebitno koliko se i kako proizvodi struja jer će ju mineri koristiti samo i jedino ako im je isplativo. Kad prestane biti isplativo, smanjiti će se proizvodnja novog hardware-a ili će se krenuti u smjeru optimizacije hardwarea (isti hash rate za manje struje itd.) ili će se početi gasiti trenutni neefikasan hardware, što će potrošnju struje dovesti na razinu koja je održiva zbog cijene Bitcoina.

Način proizvodnje struje i cijena struje ne igraju apsolutno nikakvu ulogu u radu samog Bitcoina. Ako struja postane preskupa, gasit će se mineri, ako pojeftini, kreirat će se novi. Jedino je pitanje, dali je isplativo ili nije te je isto tako nebitno dali Bitcoin koristi jedan jedini čovjek ili ga koristi svaki individualac na planeti. Ako mu je cijena po komadu ovakva kakva je danas te ako je cijena struje ovakva kakva je danas, onda će se i trošiti struje koliko se troši danas.
Zašto jednostavno ne pređu na POS sustav? POW je zastario. I te mb bi mogli povećat. A i bi, da nema klijentele kojoj ovo paše
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 24.02.2018., 03:15   #1899
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Već sam pisao o ovome i ovdje i na blogu, al ajde da napišem još jednom, PoW je bio savršeno održiv u prošlosti, sadašnjosti i biti će bilo kada u budućnosti, nebitno koliko se i kako proizvodi struja jer će ju mineri koristiti samo i jedino ako im je isplativo. Kad prestane biti isplativo, smanjiti će se proizvodnja novog hardware-a ili će se krenuti u smjeru optimizacije hardwarea (isti hash rate za manje struje itd.) ili će se početi gasiti trenutni neefikasan hardware, što će potrošnju struje dovesti na razinu koja je održiva zbog cijene Bitcoina.

Način proizvodnje struje i cijena struje ne igraju apsolutno nikakvu ulogu u radu samog Bitcoina. Ako struja postane preskupa, gasit će se mineri, ako pojeftini, kreirat će se novi. Jedino je pitanje, dali je isplativo ili nije te je isto tako nebitno dali Bitcoin koristi jedan jedini čovjek ili ga koristi svaki individualac na planeti. Ako mu je cijena po komadu ovakva kakva je danas te ako je cijena struje ovakva kakva je danas, onda će se i trošiti struje koliko se troši danas.
Dobro je neke stvari ponavljati da sjednu. Nije uzalud.

Ima onih koji jedva čekaju kome će prodati električnu struju.

https://news.bitcoin.com/montana-sco...mining-campus/

Onaj koji mrzi kruh bez motike može tu pošteno zarađivati. Jeli $40,000 godišnje dovoljno?

"He also suggested nearly 50 people will eventually be employed at the campus, with salaries averaging roughly $40,000".
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 24.02.2018., 09:23   #1900
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Zašto jednostavno ne pređu na POS sustav? POW je zastario. I te mb bi mogli povećat. A i bi, da nema klijentele kojoj ovo paše
LN je oblik PoS.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.