Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 22:58   #241
Quote:
kostovac kaže: Pogledaj post
To nije hrvatska nego mešovita županija, kao i Mostarska i Travnička.
Hrvatska je, u njoj je koliko, 2 muslimana?
Ili misliš da je Livno srpsko?
Quote:
kostovac kaže: Pogledaj post
Prednost u odnosu na SBK je jasna razdvojenost hrvatskih i srpskih opština.
U gradiću Glamoću su Hrvati npr (relativna) većina.
No nebitno, Srbi nemaju dio fBiH.
Ako imaju, onda imaju i Hrvati (i muslimani) dio RS.
Quote:
kostovac kaže: Pogledaj post
U SBK ima previše mešovitih opština i mutnih situacija.
Sve se to da riješiti.
Quote:
kostovac kaže: Pogledaj post
Razmena u Dejtonu je bila Posavina (Odžak) za Šipovo i Mrkonjić Grad.
Frulica.
Mijenjan je Mrkonjićki džep za pola Sarajeva i koridor prema Goraždu.
Tih par promila oko Odžaka je nategnuto negdje drugdje (kote oko Ravnog, Orašja...).
Quote:
kostovac kaže: Pogledaj post
Ni ja ni ti nemano šta jedan drugom vraćati. Kad dođe do razlaza svako će biti sa svojim narodom - u DGG su Srbi, u Posavini (mimo PK) nema Hrvata.
Nije baš istina, još dan danas imaš hrvatskih sela u Posavini.
Je da su pusta, ali su svejedno hrvatska.
Koja razlika između 2 Srbina u nekom grahovskom selu ili 2 Hrvata u brodskom?
To što su u gradovima u oba slučaja Srbi većina?
DGG baš i nisu gradovi, a u Glamoču ima više Hrvat nego drugih.

No provociraš.
Znaš onu, što si posadio, to ćeš i požnjeti.
Mene bi veselilo da se dirne u granice RSa, s obzirom na oblik razdvojenih rogova jelena lopatara (tko je ono većina u Brčkom?) vi imate puno više za popušiti nego dobiti.
Slobodno probajte
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:28   #242
Eno Slavonija prazna pa će tamo hercegovce naseliti, jasno i u Zagreb još, a mi domoroci put Njemačke, Švedske itd.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:03   #243
@Gustavo, ne želimo tvoju zemlju, dosta nam je priča kako smo došlje i kako smo mi za sve krivi, želimo svoju državu (ili po mogućnosti bi bilo bolje entitet) Hercegbosnu.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:20   #244
Quote:
kostovac kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali ne postoji ništa verodostojnije.

Moguće je praviti procene na temelju broja osnovaca ili broja prvačića, ali one daju još nepovoljniju sliku za Hrvate.
U svakom slučaju i statistika RKC i procene na osnovu broja školaraca su bliže stvarnosti od krivotvorenog popisa stanovništva.

U vezi sa statistikom RKC, postavlja se pitanje ko su Hrvati nekatolici, koliko ih ima i gde žive.
Hrvati u BiH uglavnom žive na selima i malim gradovima, a tamo postoji pritisak sredine ka javnom izražavanju pripadnosti RKC, kojem podležu i neiskreni vernici. Izuzetak su Hrvati koji žive u tri najveća bošnjačka grada (Sarajevo, Tuzla, Zenica).

Tu se mogu kriti Hrvati nekatolici - nekad projugoslovenski, danas "probosanski" Hrvati, koji glasaju za partije bošnjačkih sekularnih nacionalista (SDP i derivati). NJih može biti 10-20 hiljada, i zanemarivi su u svakom smislu.


I ne samo to. Mnogi ljudi su katolici, a ne primaju blagoslov kuća, dakle ne ulaze u evidenciju popova. Uglavnom, svima je jasno da ih se nije moglo 150.000 fiktivno popisati. Dakle, sve je to klimavo.

Kažeš broj osnovaca, a kada i to gledaš dosta ih ide u školu u Hrvatsku.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:28   #245
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Eno Slavonija prazna pa će tamo hercegovce naseliti, jasno i u Zagreb još, a mi domoroci put Njemačke, Švedske itd.
Ma e. Još da nestanemo iz BiH.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:39   #246
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Eno Slavonija prazna pa će tamo hercegovce naseliti, jasno i u Zagreb još, a mi domoroci put Njemačke, Švedske itd.
Ma e. Još da nestanemo iz BiH.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:08   #247
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Ma e. Još da nestanemo iz BiH.
nekako je čudno na ovom forumu vidjeti Hrvata da brani Hrvate iz BiH, obično bude spika kako su Hrvati iz BiH niža rasa, odgovorni za svu ekonomsku propast Hrvatske, dotepenci, i svakakve druge stvari.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:31   #248
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
nekako je čudno na ovom forumu vidjeti Hrvata da brani Hrvate iz BiH, obično bude spika kako su Hrvati iz BiH niža rasa, odgovorni za svu ekonomsku propast Hrvatske, dotepenci, i svakakve druge stvari.

To sa nižom rasom mi je ful primitivno. I da, uvijek su na udaru. A da nije njih, ja ne znam kako bi izveli ovu godinu s turizmom. Da ne govorimo koliki je postotak Hrvatske porijeklom iz BiH. To je srž hrvatstva i središte srednjovjekovne Hrvatske države. To je i "prirodno-geografski gledano centar, tj. sredina za Hrvate. A koliko mladi malo toga znaju o Hrvatima kroz povijest i u BiH je zastrašujuće. Najžešće mi je kada na komentaru nekog portala pročitam da oni nisu Hrvati, ili tek onu najžešću "Bosanci katolici". Ili da netko brani BiH jer se protivi Pelješkom mostu. Ne da bi se oni trebali protivit, već da je pravde autocesta bi išla preko Neuma! Dokad ovako, ne znam!
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:26   #249
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
To sa nižom rasom mi je ful primitivno. I da, uvijek su na udaru. A da nije njih, ja ne znam kako bi izveli ovu godinu s turizmom. Da ne govorimo koliki je postotak Hrvatske porijeklom iz BiH. To je srž hrvatstva i središte srednjovjekovne Hrvatske države. To je i "prirodno-geografski gledano centar, tj. sredina za Hrvate. A koliko mladi malo toga znaju o Hrvatima kroz povijest i u BiH je zastrašujuće. Najžešće mi je kada na komentaru nekog portala pročitam da oni nisu Hrvati, ili tek onu najžešću "Bosanci katolici". Ili da netko brani BiH jer se protivi Pelješkom mostu. Ne da bi se oni trebali protivit, već da je pravde autocesta bi išla preko Neuma! Dokad ovako, ne znam!
svaka čast tebi, ali imate u državi gomilu ljudi koji su u nedostatku Srba odlučili sebi načiniti novog neprijatelja, nižerasni Bosansko-hercegovački dotepenci. Ja se osobno ne mogu nositi sa tim jer sam u životu bio posvuda i doživio razna iskustva, od kojih je podosta bilo loših. A među tim iskustvima je i to da katolici BiH nisu Hrvati, od strane čitokrvnih Hrvata. Gebels bi pozavidio nekima.
Ti želiš reći da su Hrvati BiH jezgra države, ali ja ne želim da budemo dio Hrvatske, ne želim da budem dio države u kojoj će me neko svaki drugi-treći dan prozivati došljakom, nama je bolje ako ikada bude ta (za sada izrazito hipotetska nestvarna država) Hercegbosna, da živimo svoji na svom, dosta nam je bilo mržnje za sve ove godine, em nas ne vole Bošnjaci jer ne igramo kako oni žele i ne želimo se asimilirati u njih, em nas ne vole Hrvati. Ne trebaju nam takve stvari.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 21:28   #250
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
svaka čast tebi, ali imate u državi gomilu ljudi koji su u nedostatku Srba odlučili sebi načiniti novog neprijatelja, nižerasni Bosansko-hercegovački dotepenci. Ja se osobno ne mogu nositi sa tim jer sam u životu bio posvuda i doživio razna iskustva, od kojih je podosta bilo loših. A među tim iskustvima je i to da katolici BiH nisu Hrvati, od strane čitokrvnih Hrvata. Gebels bi pozavidio nekima.
Ti želiš reći da su Hrvati BiH jezgra države, ali ja ne želim da budemo dio Hrvatske, ne želim da budem dio države u kojoj će me neko svaki drugi-treći dan prozivati došljakom, nama je bolje ako ikada bude ta (za sada izrazito hipotetska nestvarna država) Hercegbosna, da živimo svoji na svom, dosta nam je bilo mržnje za sve ove godine, em nas ne vole Bošnjaci jer ne igramo kako oni žele i ne želimo se asimilirati u njih, em nas ne vole Hrvati. Ne trebaju nam takve stvari.


Sve znam. Iako to prije proizlazi iz vlasti i medija. Eventualno ekstremnih pojedinaca. Normalnom, prosječnom čovjeku to neće pasti na pamet. A jezgra, mislio sam na povijesnu i prirodno-geografsku. A negdje postoji podatak da preko 50% Hrvata u Hrvatskoj je porijeklom iz BiH. Tako da...

A što se tiče promjene granica/sustava, najrealnije rješenje bi tu bio treći entitet, ako ništa...


Opet se vraćam na to,ako je čovjek iole normalan neće to reći. Mislim da to proizlazi iz medija ili određenih dijelova vlasti u smislu prikrivanja pravih problema tim glupostima.

Za mene, i za dobar dio Dubrovčana, to su Hrvati kao i mi, odvojeni granicom. Na kraju krajeva i 50% Dubrovnika je iz Hercegovine....(najviše ih je živi u prigradskim naseljima, a najčešće su s područja današnje općine Ravno)
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 10:02   #251
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
To sa nižom rasom mi je ful primitivno
nisu baš neki Mozarti

https://www.youtube.com/watch?v=brBSY-SvG18
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 10:04   #252
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Eno Slavonija prazna pa će tamo hercegovce naseliti, jasno i u Zagreb još, a mi domoroci put Njemačke, Švedske itd.
Pola Slavonije su Hercegovci, Bosanci, pa i Dalmatinci čak i nešto Međimuraca u Baranji.

Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
A koliko mladi malo toga znaju o Hrvatima kroz povijest i u BiH je zastrašujuće. Najžešće mi je kada na komentaru nekog portala pročitam da oni nisu Hrvati, ili tek onu najžešću "Bosanci katolici". Ili da netko brani BiH jer se protivi Pelješkom mostu. Ne da bi se oni trebali protivit, već da je pravde autocesta bi išla preko Neuma! Dokad ovako, ne znam!
Rekao sam na drugoj temi, u političkom smislu Hrvatima u SR BiH je bilo gore nego Albancima na Kosovu.

Samo Sarajevo je sa 25% Hrvata planski svedeno na 6%
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:04   #253
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pola Slavonije su Hercegovci, Bosanci, pa i Dalmatinci čak i nešto Međimuraca u Baranji.
I više. Dosta je doseljeno nakon ww2 (četvrtina?), a i prije toga postoji priča o "pustoći" Turske Slavonije.
Eugen Savojski je doveo ljude iz središnje Bosne, a dobar dio Šokaca vuče korjenje iz okolice Tuzle.
Uostalom sam slavonski dijalekt je "domorodačko-doseljenička" kombinacija, originalno je bio "polukajkavski", pa se onda promjenio radi većeg doseljavanja.
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Rekao sam na drugoj temi, u političkom smislu Hrvatima u SR BiH je bilo gore nego Albancima na Kosovu.
Samo Sarajevo je sa 25% Hrvata planski svedeno na 6%
Da.
Za Hrvate nije bilo posla, Tuzla i Zenica su prije ww2 imale hr (katoličku) većinu).
U razdoblju od 1961-81. je iz BiH iselilo oko 250 tisuća Hrvata, a u njoj je ostalo 750 tisuća.
Što znači da je svaki 4. Hrvat otišao van, trbuhom za kruhom.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:17   #254
Bakir Izetbegović prijeti ratom:

http://www.dnevnik.ba/vijesti/izetbe...-treci-entitet

Robbie MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:58   #255
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
hoće li se ako ne do Bog opet počne rat, opet gospodin skrivati u trezoru
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:14   #256
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
svaka čast tebi, ali imate u državi gomilu ljudi koji su u nedostatku Srba odlučili sebi načiniti novog neprijatelja, nižerasni Bosansko-hercegovački dotepenci. Ja se osobno ne mogu nositi sa tim jer sam u životu bio posvuda i doživio razna iskustva, od kojih je podosta bilo loših. A među tim iskustvima je i to da katolici BiH nisu Hrvati, od strane čitokrvnih Hrvata. Gebels bi pozavidio nekima.
Ti želiš reći da su Hrvati BiH jezgra države, ali ja ne želim da budemo dio Hrvatske, ne želim da budem dio države u kojoj će me neko svaki drugi-treći dan prozivati došljakom, nama je bolje ako ikada bude ta (za sada izrazito hipotetska nestvarna država) Hercegbosna, da živimo svoji na svom, dosta nam je bilo mržnje za sve ove godine, em nas ne vole Bošnjaci jer ne igramo kako oni žele i ne želimo se asimilirati u njih, em nas ne vole Hrvati. Ne trebaju nam takve stvari.
Ne znam na kakve si ti ljude naletio, ali ja osobno nikad nisam sreo čovjeka iz Hrvatske koji vas BIH Hrvate ne bi smatrao Hrvatima, da vas Bošnjaci napadnu imali bi dragovoljaca koliko hoćeš.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:46   #257
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Budaletina. Primitivna. BiH mi sve više liči na Jugoslaviju 90-ih.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:54   #258
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Znači sprema se za bijeg
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:48   #259
Koliko mladi odlaze s ovih prostora može se vidjeti i na podacima o broju poroda u SKB-u Mostar, piše Večernji list BiH. Podatak kako je skoro deset posto manje poroda obavljeno u mostarskoj bolnici prošle godine u odnosu na prijašnje godine, jasno pokazuje koliki je negativni trend. Prema podacima koje smo dobili od nadležnih institucija, na Klinici za ginekologiju i porodništvo u SKB-u Mostar tijekom prošle godine obavljeno je 1658 poroda. - Tijekom 2015. godine imali smo registriranih 1769 poroda, dok je taj broj u 2016. godini bio 1796. To znači kako smo prošle godine imali 138 poroda manje nego pretprošle godine - rekli su nam jučer u SKB-u Mostar. Predstojnica Klinike za ginekologiju i porodništvo SKB Mostar prof. dr. sc. Vajdana Tomić, dr. med. nam je rekla kako je pitanje koliko liječnici mogu doprinijeti poboljšanju stanja, te kako se u svakodnevnom radu ne osjeti smanjen broj poroda.

Pročitajte više na: https://m.vecernji.ba/vijesti/broj-d...-encad-1220388 - m.vecernji.ba


Hrvati se masovno iseljavaju iz Mostara
Durilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 16:06   #260
Quote:
Durilo kaže: Pogledaj post
Koliko mladi odlaze s ovih prostora može se vidjeti i na podacima o broju poroda u SKB-u Mostar, piše Večernji list BiH. Podatak kako je skoro deset posto manje poroda obavljeno u mostarskoj bolnici prošle godine u odnosu na prijašnje godine, jasno pokazuje koliki je negativni trend. Prema podacima koje smo dobili od nadležnih institucija, na Klinici za ginekologiju i porodništvo u SKB-u Mostar tijekom prošle godine obavljeno je 1658 poroda. - Tijekom 2015. godine imali smo registriranih 1769 poroda, dok je taj broj u 2016. godini bio 1796. To znači kako smo prošle godine imali 138 poroda manje nego pretprošle godine - rekli su nam jučer u SKB-u Mostar. Predstojnica Klinike za ginekologiju i porodništvo SKB Mostar prof. dr. sc. Vajdana Tomić, dr. med. nam je rekla kako je pitanje koliko liječnici mogu doprinijeti poboljšanju stanja, te kako se u svakodnevnom radu ne osjeti smanjen broj poroda.

Pročitajte više na: https://m.vecernji.ba/vijesti/broj-d...-encad-1220388 - m.vecernji.ba


Hrvati se masovno iseljavaju iz Mostara
Paq to je i za očekivati. Dvojno državljanstvo je bila fatalna pogreška


Jedan od uzroka iseljavanja.

Isto kao što je pogreška prerani ulazak Hrvatske u europsku uniju.

Ili davanje poticaja na polj. površine, umjesto na proizvod.(potičeš nerad -vlaška politika)

Ili razgovor sa erdoganom, kada mu se nepotrebno na važnosti daje i uvlači

u susjedstvo iako nikakva prava na to ne polaže, osim nekakvih kofol"prijateljskih veza"


on nije dobrodošao čimbenik u bih i mora prije ulaza kuc kuc, jel slobodno?
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.