Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2005., 12:03   #101
Quote:
Libby kaže:
Kako ste dosli na Herbalife u topicu o N. Hill-u? Uopce vas ne razumijem. I na cajeve i sta ti ja znam. Da mi je sad ona mentalna snaga mle crnkinje koja trazi svojih 50 penija bijelog gazdu... Isti ste mi kao Vojky koji bi vjesao MLM-ovce. Tamo sam vas branila, jer ne volim nikakva vjesanja, ali cini mi se da ste totalno fulali s temom. Tako su i bibliju tumacili razlicito kroz stoljeca razliciti ljudi, neki su na zalost bili visoko pozicionirani, neki, na zalost nisu...
Netko me je od vas pitao kako se sluzi ljudima? Tako da ste autenticni, tako da slusate, tako da kad napisete "Misli i postani bogat", razmjenu misljenja ne vodite Herbalife-u, jer tako ostajete uskraceni za velika bogatsva misli i odnosa koja ste mogli imati. Ali, kako bilo, imate pravo pisati sto vas volja. By the way MLM se ne razlikuje po strukturi ljudi od ostalih poslova, ima svakakvih. Ono sto je doista vazno je da su mogucnosti unutar takvog posla limitirane samo onim sto covjek ima u glavi i srcu. Ova knjiga je doista zasluzila drugaciju raspravu.
Odgovorit ću ti na tvoja pitanja.

Ja ne skrivam sa čime se bavim, ali bilo koju temu u kojoj nešto napišem (pametno ili ne) određene osobe koje nemaju tu ništa pametno dodati skreću temu na moj posao i nameću neke zaključke koji su preteški da bi ih i oni sami shvatili, tj. briju bez veze.

Ja smatram da svatko ima pravo na iznošenje svojeg mišljenja ali kada su ta "mišljenja" usmjerena protiv neke određene osobe ili firme logično je da to i obrazlože ili da ga argumentiraju, što ovdje baš i nije praksa.
Bilo kakvo neargumenirano optuživanje smatram ništavnim, čak i bezobraznim, a svako normalno pitanje zaslužuje i odgovor, bio on o čaju ili nečemu drugom, samo je pitanje da li onaj koji postavlja pitanje to čini na pravom mjestu.

U ovom topicu bi se trebalo konkretno razgovarati o spomenutoj knjizi, ali s obzirom da je tema dosta široka smatram da ima dovoljno prostora da i onaj koji nije pročitao tu knjigu nešto kaže na tu temu, a moja životna iskustva koja sam na forumu nesebično i otvoreno iznosio su ona koja su vezana za mene tako da mi se često nabaci na nos i posao s kojime se bavim, što kada to spomene netko tko samo trabunja, jednostavno me povlači za jezik, i rasprava ode u krivom smjeru.

Ono što neko ima u glavi i srcu je ustvari najbitnije da bi se uspjelo u životu, i postalo bogatim (kaj god to značilo), a kome je u interesu provocirat druge samo da bi oni zadovoljili neke svoje zločeste potrebe neka si dobro razmisli (ako ima čime) što od toga uopće posjeduju. (jel tak moonwalker ? )

Kada netko spomene MLM normalno je da se tamo puno više priča i čita o psihologiji poslovanja (i bogaćenja) jer je to najnovija ideja, puno mlađa od svih klasičnih sistema i poslova, i da bi se ljude potaknulo da malo više počnu razmišljati (i skrenu sa uobičajenih "utabanih" puteva) normalno je da im se sugerira da počnu čitati nešto što nikada nisu i sagledaju opću situaciju malo realnije ... ali slažem se s tobom da ne čitaju samo MLM-ovci takve knjige i da bilo kakva generalizacija u tom pogledu nema smisla.

Svi smo mi ljudi i samo se bavimo sa različitim poslovima, i tko god to želi osporiti i kome to smeta neka mi se slobodno najavi za razgovor, a sve bezobrazne budale neka znaju da i kulturni ljudi mogu ponekad poblesavit, i spustit se na njihov nivo, pa nek si i o tome malo razmisle.

__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 12:31   #102
Quote:
J-C kaže:
Pa čitaj ga tko ti brani. Meni se ne sviđa. Mene zanima rekreacija a ne zabava.

Ne dobro nego odlično. Valjda ovako imam priliku upoznati kakvih sve ima ljudi a što je 'smeće' to sam i sam sposoban procijeniti.
O okusima se ne raspravlja, ali tko za Alan Ford kaže da mu se ne sviđa to jednostavno nešto govori o njemu, svatko procjenu o takvoj osobi donosi sam, i na to ne možeš utjecati.

Kada u životu neke stepenice pokušamo preskočiti, ili smo negdje zaostali pa to naglo želimo sustići, ili se unaprijed žurimo negdje gdje još nismo nikada bili, to se jednostavno osjeti, nema u tome ničega lošeg ali se osjeti.
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.