Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2018., 13:32   #21
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
A sad dečko isto mislim da nije baš hardkor ateist, nije ono pozitivistički materijalist, više vjeruje u reinkarnaciju čiji ja nisam zagovornik.
Ali ok, ja mu se u to ne petljam.
Ok. Ako ti je pomoglo u rješavanju želje za samoubojstvom, onda ne shvaćam čemu se izrugiva tvoj dečko iskreno.
To mi je malo preloše.
Da malo staviš pod povećalo njegov odnos prema tebi, a na stranu tvoje vjerovanje.
Je li bio uz tebe kad su ti problemi počeli?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:35   #22
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
A da ti muž kaže da je htio počiniti samoubojstvo i da ga je neka sila u tome spriječila, bi li mu bila podrška ili bi i dalje intelektualizirala oko toga?

I ne bi prihvatila njegovu religiju iako te ne bi davio njome nego bi to bilo nešto privatno, njegovo?
Ja nigdje nisam rekla da ja nekoga time davim.
Za ruku i kod shrinka i to iz dva razloga.
Prvi je taj da se vidi zasto je htio pociniti samoubojstvo a drugi mozda i vazniji da mu objasni da ne postoji neka tajna sila koja kruzi okolo i rjesava psihicke probleme.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:40   #23
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ok. Ako ti je pomoglo u rješavanju želje za samoubojstvom, onda ne shvaćam čemu se izrugiva tvoj dečko iskreno.
To mi je malo preloše.
Da malo staviš pod povećalo njegov odnos prema tebi, a na stranu tvoje vjerovanje.
Je li bio uz tebe kad su ti problemi počeli?
Ma ne, ne izrugiva se on tome, to smo se kasnije šalili. Od tog dana je prošlo više od mjesec dana. Nikad se nije izrugivao, rekao je da mu je drago štogod da me taj dan spasilo. Malo je bio i tužan jer se nisam njemu obratila za pomoć, ali bojim se da mi nijedan razgovor nije baš mogao pomoći u tom trenu jer su mi misli baš bile megacrne.
Nisam nikad mislila da će se tako nešto dogoditi baš meni jer sam stvarno uvijek bila pozitivna i vedra osoba.

Par dana prije tog dana sam rekla i njemu i mami da me nešto tišti zadnjih dana. Razgovarali su sa mnom, tješili me, bodrili, stvarno su bili divni.
Ali dok su oni pričali, te misli su samo dolazile i dolazile. Preznojavala sam se, srsi su me prolazile i nisam im imala srca reći da ništa od toga do mene ne dopire.
Jednostavno nijedna riječ nije do mene dopirala.

A on je uvijek bio uz mene i ja uz njega, daleko od toga.
Ja samo želim biti sigurna da naša ljubav može i dalje rasti i razvijati se unatoč mome iskustvu.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:43   #24
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Za ruku i kod shrinka i to iz dva razloga.
Prvi je taj da se vidi zasto je htio pociniti samoubojstvo a drugi mozda i vazniji da mu objasni da ne postoji neka tajna sila koja kruzi okolo i rjesava psihicke probleme.
Nije on htio počiniti samoubojstvo nego ja.
Ali ok, nastranu sad to, moje pitanje nije bilo propitkivanje vjere nego kako uskladiti naša viđenja na svijet s obzirom na to da se moje sada promijenilo.

A postoji li ili ne postoji tajna sila jednostavno ne možemo znati, možemo samo vjerovati ili ne vjerovati.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:44   #25
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Ma ne, ne izrugiva se on tome, to smo se kasnije šalili. Od tog dana je prošlo više od mjesec dana. Nikad se nije izrugivao, rekao je da mu je drago štogod da me taj dan spasilo. Malo je bio i tužan jer se nisam njemu obratila za pomoć, ali bojim se da mi nijedan razgovor nije baš mogao pomoći u tom trenu jer su mi misli baš bile megacrne.
Nisam nikad mislila da će se tako nešto dogoditi baš meni jer sam stvarno uvijek bila pozitivna i vedra osoba.

Par dana prije tog dana sam rekla i njemu i mami da me nešto tišti zadnjih dana. Razgovarali su sa mnom, tješili me, bodrili, stvarno su bili divni.
Ali dok su oni pričali, te misli su samo dolazile i dolazile. Preznojavala sam se, srsi su me prolazile i nisam im imala srca reći da ništa od toga do mene ne dopire.
Jednostavno nijedna riječ nije do mene dopirala.

A on je uvijek bio uz mene i ja uz njega, daleko od toga.
Ja samo želim biti sigurna da naša ljubav može i dalje rasti i razvijati se unatoč mome iskustvu.
Po svemu sudeći si imala jak napad anksioznosti i možda još koječeg, ali nisam struka pa ne znam točno.
Trebala bi sa stručnom osobm vidjeti zašto do njih dolazi.
Premda je religija u ovom trenu neškodljiva varijanta ukoliko ti ne remeti život i ne vuče te na razne aktivnosti, bolje riješiti pravi uzrok svega.

Pa ako budeš i dalje u vjerovanju, ok, ako ne, isto ok.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:45   #26
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Ispričavam se svima zapravo, jako sam pogriješila u uvodnom postu. Naime, nisam ja nikada bila ateist već agnostik. Uvijek miješam to, ispričavam se.
...
Cuj, dobro da si se ispravila.

A nadalje da je to "nesto" kao doslo, onda ti sad ne bi to "nesto" super ultra propitkivala, nego bi znala sta je "to" sta te "dirnulo nesto".

Ti propitkujes u vlastitioj nesigurnosti i tapkas u mraku onoga u sto kao vjerujes, po novom/starom.

Nista drugo to nije nego ti se u trenutku slabosti, upalio i aktivirao implementirani protokol samozastite instaliran u tvoju podsvijest od djetinjstva ili od negdje.

Odi psihlogou, psihijatru, potvrdit ce ti ovo sto sam ti napisao, osima ako taj/ta kojem ides nije takoder programiran sa takvim mind setom, koji je inficirao i tvoj um.

Nema ti tu slobode ni spasenja u takvom pristupu rijesavanju problema.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:49   #27
Hvala na savjetu, ali neke stvari za kojima ja tragam ne može riješiti psihijatrija niti se mogu objasniti kognitivnim procesima.

A sila koja te dotakne ne mora ostaviti pismo u poštanskom sandučiću s potpisom Allah, Hrišna, Atman, Isus ili netko treći. Ti bi htio očitovanje koje se prezentira imenom i prezimenom, ne ide to tako.
Dotakne te eventualno, a kasnije je sve naše imenovanje i interpretacija.
Kao i sve ostalo, uostalom.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:53   #28
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, ali neke stvari za kojima ja tragam ne može riješiti psihijatrija niti se mogu objasniti kognitivnim procesima.

A sila koja te dotakne ne mora ostaviti pismo u poštanskom sandučiću s potpisom Allah, Hrišna, Atman, Isus ili netko treći. Ti bi htio očitovanje koje se prezentira imenom i prezimenom, ne ide to tako.
Dotakne te eventualno, a kasnije je sve naše imenovanje i interpretacija.
Kao i sve ostalo, uostalom.
Drzi si ti um pod kontrolom da on ne pocne kontrolirat tebe, postane to opasna igracka ako se ne kroti i ne disciplinira.

To je tvoje, a ne tude.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:58   #29
Ajde nemojte zenu napadati zbog duhovne potrage.

I ja sam ateist ali razumijem potrebu za duhovnoscu, svatko je nalazi na drugom mjestu.

Autorice, pobrini se da svoju vjeru shvatis kao neki svoj, ali samo svoj izvor snage, i bit ce lakse.
Ima valjda 999 tema o kojima mozes pricati s muzem a da se ne doticu Isusa, zar ne?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:03   #30
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Drzi si ti um pod kontrolom da on ne pocne kontrolirat tebe, postane to opasna igracka ako se ne kroti i ne disciplinira.

To je tvoje, a ne tude.
Ne brini, nisam odlepela

Gle, realno, recimo da ste u pravu, recimo da su svi ljudi koji vjeruju u nešto takvo zabrijali. Dok je to u granici normale, dok nije ispiranje mozga radi nečije propagande i dok je promišljeno i dolazi od srca, dok ne ugrožava tuđu slobodu, dok ne čini zlo, zašto je to loše?

Ako je neki dodir nečega nekoga promijenio i učinio boljim čovjekom, čovjekom koji cijeni sebe i druge, što je u tome loše?
Bi li bilo bolje da sam se taj dan otišla nacugati i praviti se da me ništa ne muči?

Taj dan sam bila odlučila zvati onaj telefon za sprečevanje suicida. Na kraju mi nije trebao, ali dobro je znati da postoji takvo nešto.

Kad je čovjeku teško, tek onda shvati pravu važnost i vrednotu zajednice. Dok je čovjeku dobro, ne razmišlja o tome. Svi smo veliki intelektualci, nitko nam ne treba, važna nam je samo vlastita guzica.

Idem delati, tipkamo se kasnije, pišite, veselim se komentarima i savjetima.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:06   #31
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
A zašto sam počela vjerovati i ići u crkvu? Pa jako je teško o tome pričati, a da ljudi ne pomisle da si potpuni luđak.
Iskreno, prolazila sam kroz groznu fazu i ozbiljno sam razmišljala o tome da si oduzmem život. Nešto me vuklo, moje misli su bile potpuno crne.
I u jednom trenutku kad sam se vukla na posao i samo razmišljala o tome na koji način to napraviti, nešto se spustilo na moje misli. Nešto je bilo uz mene, hodalo uz mene. Kao da mi je šapnuto "volim te, ti si mi dragocjena, ja te volim i uz tebe sam".
Budući da živim u rimokatoličkom svijetu, moja prva misao je bila da je to Isus ili Duh Sveti. Da živim u Indiji bi vjerojatno to povezala s nečim drugim tako da je donekle i kulturološki uvjetovano.
Od toga dana je sve nekako drugačije, moje misli su dragije, lagane, nježne. Otišla sam i ispovijedila sve, baš sam izgrcala iz sebe sva sranja. Pomoglo je.
Imam potrebu ne zaboraviti to što se dogodilo, imam neku potrebu odužiti se nekako time što ću unaprijediti svoj život, postati bolja i čvršća osoba.

Eto, ukratko.
Je li moguće da su misli o samoubojstvu i nagla utjeha u vjeri dvije strane istog novčića, odnosno da je i jedno i drugo odraz tvog trenutno poremećenog psihičkog stanja? Mislim, meni bi to prvo palo na pamet i mislim da bi razgovor sa psihologom bila dobra ideja, čisto da dobiješ i nešto više od pukog izljeva emocija koji si dobila sa ispovjedi koja definitivno pomaže, ali možda bi i neki stručni feedback dobro došao.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:12   #32
Moji roditelji su bili spoj vjernice i ateista. I funkcionirali su sasvim dobro, jer nisu nametali svoja stajališta - ni jedno drugome, ni djeci.
Ako ti je dečko tolerantna osoba, moglo bi funkcionirati. Mora samo vidjeti u kolikoj mjeri tvoja "promjena" utječe na njegovu sliku tebe.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:17   #33
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Ne brini, nisam odlepela

Gle, realno, recimo da ste u pravu, recimo da su svi ljudi koji vjeruju u nešto takvo zabrijali. Dok je to u granici normale, dok nije ispiranje mozga radi nečije propagande i dok je promišljeno i dolazi od srca, dok ne ugrožava tuđu slobodu, dok ne čini zlo, zašto je to loše?

Ako je neki dodir nečega nekoga promijenio i učinio boljim čovjekom, čovjekom koji cijeni sebe i druge, što je u tome loše?
Bi li bilo bolje da sam se taj dan otišla nacugati i praviti se da me ništa ne muči?

Taj dan sam bila odlučila zvati onaj telefon za sprečevanje suicida. Na kraju mi nije trebao, ali dobro je znati da postoji takvo nešto.

Kad je čovjeku teško, tek onda shvati pravu važnost i vrednotu zajednice. Dok je čovjeku dobro, ne razmišlja o tome. Svi smo veliki intelektualci, nitko nam ne treba, važna nam je samo vlastita guzica.

Idem delati, tipkamo se kasnije, pišite, veselim se komentarima i savjetima.
Uopce nisi nuzno losa osoba poradi toga, to nitko nije ni spomenuo.

Poanta je da ti to ne treba, hrpetina masmanipulatoriskog smeca koje ima samo jednu nakanu, a to je da se siri kao virus i jede zdravo tkivo dok ga ne posise i ne iscrpi do kraja i ne napravi um suovisnim o obrazcima, koristeci slabosti, strahove i ne znanje, kao moto, modus operandi, na koji se kelji, sve dok ne postane modus vivendi.

Ceznja za duhovnoscu je legitimna, i dakako cak i pozitivna stvar. Nju mozes pronaci u umjetnosti, u trazenju ljepote u kreaciji iste, u shvacanju svemira, itd, ne treba ti misticno dogmatsko religijski segment koji sigurno ti kazem nije nista drugo doli cista manipulacija za mase.


Um je podlozan trazenju najprakticnijih rijesnja a i najbezbolnijih, prvo poseze za onim implementiranim programima od malena, iz okoline, crkve, skole, itd. Poseze za onim sto je prvo na hard disku, onim sto je donekle dostupno i koliko toliko isprocesuirano kao moguce i stvarno od strane "autoriteta".

A propos tvog primjera;

Ic se nacugat i pravit se da nije nista, upravo pokazuje i potvrduje ti moje objasnjenje sta se u biti desava, samim time i sama to potvrdujes, upravo ovim primjerom, dakle u boli si i u trenutku si slabosti, i um vaze, da li da otkolnim bol, napijanjem ili da prihvatim da me nesto dotaknulo.

Analiziraj dogadaje i vrti filmove, sve je jasnije uvijek u aftermathu.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:41   #34
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali to nije baš tako jednostavno, Ako si vegetarijanac, nećeš sigurno djetetu spremati meso. Ne možeš djetetu prenijeti nešto što nisi ili mu zatajiti ono što jesi.

....
moj suprug je bio vegetarijanac dugi niz godine, uključujući i one kad nam se rodilo dijete
njegov izbor sam prihvatila s punim poštovanjem, dapače i prilagodila kuhinju jer u našem kućanstvu uglavnom kuham ja
djetetu se već od malih nogu mogu objasniti različiti izbori ali je bitno poštediti ih nadmudrivanja

Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
....

Problem je što moj dečko nema razumijevanja za to što ja sada osjećam, jednostavno mu je užasno čudno. Do jučer smo se doslovno tome svemu skupa izrugivali maltene, a sada ja imam potrebu moliti...
...
Imali smo mi uvijek prije teološke rasprave i složili smo se oboje da je Isus bio čovjek i moralni učitelj, ali meni je Isus sada nešto drugo.
...
promjena je radikalna i razumljivo je da je iznenađen
da ne kažem, u šoku
ako si našla odgovore i okrijepu u vjeri, budi spremna na osamljenost
nerijetko se dogodi da iznenada obraćeni (ne znam boljeg termina) imaju potrebu preusmjeravati i druge na svoj put
ako imate poštovanja i razumijevanja jedno za drugo, on će sam postavljati pitanja kad se oporavi od šoka ( )
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:09   #35
Bez obzira što si našla utjehu u vjeri, ja bih otišla popričati i sa dobrim psihologom. I ako možeš -pričaj sa roditeljima i sa dečkom, dijeli kako se osjećaš...
I probaj ne misionariti, ne planiraj život u vjeri svoje djece...prihvati vjeru kao lijek koji ti je trebao, ne kao put kojim svi sada odmah moraju krenuti.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:26   #36
Ja te razumijem. Ateist sam, ali mi je jednom kad sam dotaknula emotivno dno (nisam bila suicidalna, ali osjećala sam veliku emocionalnu bol) došlo da pomislim da je vjera možda odgovor. Pitala sam tad prijatelja vjernika što misli o tome i bio je oprezan, hvala mu na tome, nije mi gurao vjeru niz grlo kao odgovor. Moj skepticizam je prevladao i sama sam se iskopala iz tog užasnog anksiozno bolnog perioda. Znala sam i prije biti loše, ali ovo je bilo nešto gdje možeš iz temelja promijeniti uvjerenja ili se ostati držati za stijenu razuma. Ja sam ostala jer me uz Crkvu veže previše negativnog da prijeđem preko toga. I jer je to što jesam bitan dio mog identiteta, a i strah me grebati po duhovnosti/vjeri iz nekih svojih razloga.

Jednom dijelu mene to da je viša sila hodala pored tebe zvuči na psihotičnu epizodu, ali drugi dio mene te razumije što si promijenila uvjerenja. To što mislimo i osjećamo nije uklesano u kamen. Jako je ružno sprdati se s osobom koja se promijenila ako joj ta promjena čini dobro. To rade ograničeni umovi.
Međutim, da budem iskrena do kraja, teško je biti u vezi s vjernikom ako imaš izrazito negativan stav prema Crkvi. Treba i njega razumjeti, nije mu jasno što se preko noći desilo i to se kosi sa svim što ste oboje vjerovali dosad. Jer htjela ne htjela, postala si druga osoba. Iako je tvoja suština ista i nepromjenjiva, njemu je to kao da je u vezi s novom osobom. Što ne mora nužno biti loše ako može to prihvatiti. To će vrijeme pokazati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:23   #37
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
A da si odeš pregledati glavu?
Bez zezancije.
Takva nagla promjena u uvjerenjima mi ne miriši na dobro premda sam i sama vjernik.
Mladi čovjek jedan dan prolazi pokraj one Pentakostalne crkve u Ilici i dobije iznenadan poriv da "postane jedno sa Isusom". Doma ga svi čudno gledaju. Nikad nije bio nekakav vjernik. Ali ustrajan je u tome. Za mjesec dana tijekom mise sruši se na pod. Pri svijesti je, ali ne može se maknuti i fuflja u govoru. Crkveni frendovi slave da je dobio dar tisuću jezika ili kako se to već zove. Roditeljima dopizdilo i odvedu ga na hitnu. Ispalo je da ima ugrušak u mozgu.

Moj ujak je imao giht i nakupila se urea u mozgu pa je imao simptome demencije. Nije u životu stupio u crkvu, ali odjednom zove popa da mu dođe blagosloviti kuću.

Ovo sam u polu šali napisao, ali iz mog (anedoktalnog) iskustva čim se primijeti nagla promjena u stavovima/ponašanju/otkrivanju životne mudrosti prvi je korak otići na snimanje glave. Makar tlak izmjeriti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:26   #38
Ako je čovjek zadovoljan životom i ne prolazi nikakvu veću krizu, da, čudno je. Ali sama je rekla da je prolazila tešku fazu i nije ništa neobično da traži iz nje neki izlaz, u ovom slučaju vjeru. Teško da je sve to izazvalo nešto na mozgu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:46   #39
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Mladi čovjek jedan dan prolazi pokraj one Pentakostalne crkve u Ilici i dobije iznenadan poriv da "postane jedno sa Isusom". Doma ga svi čudno gledaju. Nikad nije bio nekakav vjernik. Ali ustrajan je u tome. Za mjesec dana tijekom mise sruši se na pod. Pri svijesti je, ali ne može se maknuti i fuflja u govoru. Crkveni frendovi slave da je dobio dar tisuću jezika ili kako
Ti glosolanti su opcenito malo cudni. Sad zamisli koliko u Americi ima tih s ugruscima, oni vole cirkusirati po misama. 😁
Salim se, sreca pa su otkrili sta im je.

Autorici sve najbolje. Nadam se da je zaista spoznala ono vise.
Unutarnji mir tu puno govori.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:35   #40
Vjera je unutar nas i jeste naša lična stvar i imamo pravo na nju sve dok ne ugrožavamo druge i ne namećemo im svoja vjerovanja. To uključuje i tvog dečka i buduću djecu. Ako te voli prihvatiće i taj dio tebe, ljudi smo i mjenjamo se vremenom a tako i naša uvjerenja.
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.