Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2006., 20:33   #61
Quote:
Anastasia kaže:
i voljela bih da ne postoji "moje" i "njegovo" već "naše". Jel to ostvarivo u praksi?
ostvarivo je..
samo, baš zato što je ostvarivo jebeno smeta kad gledaš kako se to tebi/vama ne događa

i, tko bude kriv?
pa, uvijek onaj drugi
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 20:35   #62
Quote:
pumpkin pie kaže:
Mene ful zanima kako će to kod nas funkcionirati...
neće
čim te "ful zanima"
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 20:38   #63
Quote:
Rajna kaže:
A da vazda fali - fali.
i makar vjerojatno zvuči apsurdno - ali po gore kvotanoj rečenici se vidi da je ova žena sretna u svom braku
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 20:42   #64
Quote:
crtica kaže:
Kakva su vaša iskustva, razmišljanja glede financija u vezi? Da li treba sve dijeliti, pa i tekući račun (kao i ostale račune, ako ih se ima) ili ne?

Osobno, mislim kako je najpoštenije imati zasebne tekuće, uz pretpostavku kako oboje šljakaju, s punomoćima.
Ne znam da li imam krivi dojam, ali čini mi se da se na svim ovim topićima o financijama u vezi govori o tome kako trošit novce - da li trošite svaki svoje novce ili trošite zajednički?

E pa, žena i ja zajednički štedimo i ulažemo, a tek manji dio zajednički potrošimo. Zajedno smo kupili stan, zajedno smo pet godina odvajali u stambenu štednju i nakon toga s tim novcima zajedno kupili dionice, zajedno imamo životno osiguranje (ono sa štednom opcijom), zajedno uplaćujemo stambenu štednju za našu kćer (a uplaćivat ćemo i za drugo dijete kad se rodi), i zajedno smo se dogovorili da želimo za 10-15 godina imat dovoljno novaca da si možemo priuštit otić u mirovinu, odnosno radit ono što nas veseli, i aktivno radimo na tome.

Pa sad mene zanima, jel ima još netko tko tako razmišlja, ili ste svi većinom orijentirani na trošenje?
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 22:16   #65
pa zajedno trosite , na trosite svaki za sebe (ko neki ovdje)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 22:19   #66
Quote:
Elysium kaže:
neće
čim te "ful zanima"
A šta bi to trebalo značiti?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 22:25   #67
Quote:
Baan Dar kaže:
Pa sad mene zanima, jel ima još netko tko tako razmišlja
O, da. I mi bi išli u penziju ili bar od penzije dostojno živili. Stan ne mislimo mijenjat do penzije, kredit za vikendicu se otplaćuje, onda auto dolazi na red, a financijska pomoć starima i mladima u familiji je sama po sebi razumljiva. A nije nam baš neki pojam kupit sve što vidimo, onda poslije samo imaš problem pod a) di to stavit i pod b) brisat prašinu koja se na tome kupi.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 22:26   #68
Quote:
pumpkin pie kaže:
A šta bi to trebalo značiti?
to što piše
samo mi nekako više vuče da će se on prilagođavati tebi, no obratno

a jebiga, ti me ispravi ako griješim
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 22:42   #69
Quote:
crtica kaže:
Kakva su vaša iskustva, razmišljanja glede financija u vezi? Da li treba sve dijeliti, pa i tekući račun (kao i ostale račune, ako ih se ima) ili ne?

Osobno, mislim kako je najpoštenije imati zasebne tekuće, uz pretpostavku kako oboje šljakaju, s punomoćima.



inače, kao i svemu ostalom - nema pravila. no, jebiga kad živiš s nekim neminovno je i ovo pitanje, jer tu su zajednički troškovi zajedničkog života bla bla...

ovisi puno kakve su osobe u pitanju. ja nisam tip koji će sve precizno poslagat u životu i reć frajeru odmah - ovo je moje ovo je tvoje i to je to. dapače, volim određenu dozu spontanih situacija

i kako i različite osobe/različiti muškarci bude u nama različite osobe/različite žene, tako su i sve te veze - drugačije same po sebi

pa ako govorimo o nekim ozbiljnijim vezama i vezicama, ja sam iskusila i škrtog(fakat pizdeka po tom pitanju) maminog sineka u najgorem smislu te riječi a u kojeg sam bila beskrajno zaljubljena pa u tom trenu niej bendalo, i ludu budalu rastrošnu boemsku blesavu pa mi je i to u tom trenu bilo jebeno zanimljivo a sad me užas hvata kaj bi bilo da smo ostali zajedno, a onda sam na kraju završila s tipom koji se sve dogovarao s menom, bio fakat fer i dao mi sve svoje punomoći pinove .... i doista brižno sudjelovao u održavanju i kućanstva i svakodnevnih potreba i prohtjeva, pa sam ga na kraju ostavila stilom bahate glupe klinke..


nema pravila, kako rekoh
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 09:52   #70
Quote:
Baan Dar kaže:
Pa sad mene zanima, jel ima još netko tko tako razmišlja, ili ste svi većinom orijentirani na trošenje?
kupnja stana, auta i ostalih luksuza je isto trošenje

kod nas je ovako: zajednički štedimo za stan, imamo životna osiguranja i nećemo tako skoro u penziju
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 15:16   #71
Quote:
Elysium kaže:
to što piše
samo mi nekako više vuče da će se on prilagođavati tebi, no obratno

a jebiga, ti me ispravi ako griješim
To si sve pročitao iz jedne rečenice?



Griješiš.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 15:21   #72
Quote:
pumpkin pie kaže:
To si sve pročitao iz jedne rečenice?
nekima ni roman nije dosta da shvate priču.


ako griješim, sreća tvoja.
a njegova.. eh, to je tek upitno.
(znam, mogao bi ti težak biti ovaj rebus)
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 15:23   #73
rebus?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 15:23   #74
ja zivim s deckom i on drzi financije u kuci i tako mi najvise pase jer se najlakse kontroliram..kad mi nesto treba dvaput promislim prije nego se izjasnim ali nikad mi jos nije odbio nista..valjda nemam neke brutalne zahtjeve
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 15:30   #75
koda nas svako ima svoje financije , volimo se castiti medusobno , a vece troskove dogovaramo i dijelimo
nama takav setup odgovara , a i uklanja mogucnost da uopce dode do predbacivanja koliko tko i na kaj trosi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 15:31   #76
Quote:
pumpkin pie kaže:
To si sve pročitao iz jedne rečenice?
Pa procitao je nesto i iz samo jedne moje recenice, pa se ja ne bunim.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 16:22   #77
mislim da je lakše imat odvojene novce kad se više zarađuje neg kad oboje imaju malu plaću jer se onda itekako mora dogovarati i vagati što se može što ne

moji starci zarađuju bolje od nekog prosjeka al ne baš jako puno i oduvjek imaju svako svoje i koliko god to ima dobrih strana jer svako troši na što i koliko hoće, žalosno je da oni sa 60 god (zajedno) staža nikad niš pošteno nisu stvorili ni imali jer se lova uvijek rasprčkala ne zna se kud. tak ni mene nisu naučili baš pametno raspolagat s novcima jer znam da samo treba pitat.

i sad kad razmišljam o zajedničkom životu s nekim, ne znam kako bi mi to trebali živiti od cca 3500kn svako, ak svako troši kako hoće. jel to opće moguće?
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 16:42   #78
Quote:
plavva kaže:
ono kaj mene zanima je zakaj to vas zanima? kaj su pare bas tak bitne da se o njima palamudi svaka dva mjeseca na cca 12 strana?
Lova i djeca (ne sječam se redoslijeda) su glavna dva razloga za prepirke u braku.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 16:44   #79
dogada se i da netko prokocka zajednicke novce , ili da kupi nesto sto druga strana proglasi nevrijednim
uglavnom , bilo koji sistem je los ako se dvoje ne moze odraslo dogovoriti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 21:23   #80
Quote:
pumpkin pie kaže:
rebus?
dobro je
sad se već polako pitam jesi li ti većim dijelom Pumpkin ili Pie?

ja odustajem.
evidentno smo se mimoišli.
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.