Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2003., 12:15   #41
Dodala sam muževo prezime na svoje, ali bez crtice između, molim lijepo!

Zašto?

Zato što volim svoje prezime, puno toga sam prošla s njime, emotivno smo skupa rasli i - sviđa mi se.

Dodano prezime isto nema onaj uobičajeni nastavak (-ić,..), tako da se može izgovoriti cijela ta kobasa na gotovo svakom jeziku.

Djeca imaju samo muževo prezime.
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 12:34   #42
Re: Prezime nakon udaje

Quote:
margarita kaže:


Decki, da li bi ste / ili vec jeste insistirali na tome da vasa draga promjeni ime pri udaji?
Niti jesam, niti bih. Glupost. NOMEN NON EST OMEN
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 13:02   #43
Re: Prezime nakon udaje

Quote:
margarita kaže:
Decki, da li bi ste / ili vec jeste insistirali na tome da vasa draga promjeni ime pri udaji?
Da.

medžik:

Quote:
Nemam neki stav prema prezimenima kod udaje...ali zato mi nije nikako jasno zashto neke nakon razvoda zadrzhavaju muzhevljevo prezime
Nije ni meni to jasno ko zna možda im je mrsko ili im je svejedno koje prezime nose - ja samo znam da bih ja vratio svoje prezime.

Quote:
Postupak vracanja prezimena na staro je besplatan u roku od 45 dana nakon pravomocnosti presude, a dokumente ne morash mijenjati do njihova isteka.
Ovo nisam znao.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 13:36   #44
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Nemam neki stav prema prezimenima kod udaje...ali zato mi nije nikako jasno zashto neke nakon razvoda zadrzhavaju muzhevljevo prezime
--------------------------------------------------------------------------------
Zadrzala sam nakon razvoda muzevljevo prezime radi djece. Imam troje djece i ne zelim ih dovoditi u situaciju da svaki put moraju objasnjavati zasto oni imaju jedno prezime a mama drugo.
pincom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 13:43   #45
Quote:
pincom kaže:
quote:
Zadrzala sam nakon razvoda muzevljevo prezime radi djece. Imam troje djece i ne zelim ih dovoditi u situaciju da svaki put moraju objasnjavati zasto oni imaju jedno prezime a mama drugo.

..........da tako je postupila vecina majki oko mene koje su imale slicne situacije, i ja to drzim ispravnim dok djeca ne stasaju da sami mogu odluciti o sebi, a majka o sebi.........
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 13:56   #46
ja isto ne mislim da gubim svoj identitet time sto sam uzela njegovo prezime...

kad sam poslala mail o promjeni - jer mi se mijenja i poslovni mail zbog toga- juce svim svojim kolegama i poslovnim, suradnicima (kolege ga sve znaju jer radimo u istom odjelu) dobila sam brdo mailova nazad sa raznoraznim reakcijama: od - joj jesi staromodna do - e super cestitamo na udaji


ja cu ipak biti ja dok god sam ziva, a mijenjam se kako starim bez obzira na prezime ili ne

a diploma mi je sa djevojackim i to nikad ne moram prevoditi kao ni rodni list
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 14:06   #47
Re: Prezime nakon udaje

Quote:
margarita kaže:
Da li mislite da se vas (zene) identitet gubi prelaskom na muzevljevo prezime?
Ne. Svoj identitet ne povezujem s prezimenom. Ono treba iskljucivo birokraciji, a ja sam uvijek ono sto jesam, bez obzira kako se zvala.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 14:08   #48
Neki dan sam načela i tu temu sa dragim i pošteno smo se pošorali, jer on bi želio da uzmem samo njegovo a ja bih ga željela samo nadodati (čisti razgovor)..........katastrofa, svoje prezime jednostavno obožavam i jako mi je važno što on ne shvaća...........i ja mislim da ćemo ostati na ovome dok to neshvati.............ili meni pukne film i poravnim
__________________
I u najiskrenijim ispovjestima žene, uvijek postoji kutak šutnje!!!!!!
Pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 14:48   #49
Re: Re: Prezime nakon udaje

Quote:
Gospon Pes kaže:
Ne. Svoj identitet ne povezujem s prezimenom. Ono treba iskljucivo birokraciji, a ja sam uvijek ono sto jesam, bez obzira kako se zvala.
Potpisujem
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 14:51   #50
Ovo sam već pisala milion puta, ali nije naodmet opet

Ali kaj mislite o ovoj mogućnosti koja postoji u Mađarskoj.
Imamo primjer recimo žena se zove Eva XY. Uda se npr. za Isztvana Horvatha, i ima mogućnost ako želi uzeti sljedeći oblik:

Istztvanné Horvath ~ u kom slučaju ovo "né" znači žena/supruga. odnosno u prijevodu Ištvanova žena Horvat, i tak gubi svoje IME u potpunosti

Kažu Mađarice, da je to bilo nekad uobičajeno, da sad ove mlade ne uzimaju to tak. Ali to je po meni čista brutalnost!
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 14:52   #51
Đizus

Ovo prvi put čujem.
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 14:57   #52
Quote:
Crow Jane kaže:
Ovo sam već pisala milion puta, ali nije naodmet opet

Ali kaj mislite o ovoj mogućnosti koja postoji u Mađarskoj.
Imamo primjer recimo žena se zove Eva XY. Uda se npr. za Isztvana Horvatha, i ima mogućnost ako želi uzeti sljedeći oblik:

Istztvanné Horvath ~ u kom slučaju ovo "né" znači žena/supruga. odnosno u prijevodu Ištvanova žena Horvat, i tak gubi svoje IME u potpunosti

Kažu Mađarice, da je to bilo nekad uobičajeno, da sad ove mlade ne uzimaju to tak. Ali to je po meni čista brutalnost!

jebote ja ne bih nikad skontala kad me prozivaju kod doktora onda
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 15:05   #53
Hm, moj identitet. Ja, recimo, jako licim na mamu, po svemu. I logicno bi onda bilo da nosim mamino djevojacko prezime. Ali kako cu, kad ga je ona udajom promijenila u tatino.

Ma serem i zajebavam se. Poruka je: Ne, nisam izgubila svoj identitet kad sam uzela muzevo prezime. Zamislite, ostala sam ista.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 15:08   #54
kada sam se odlučivala za prezime uopće nisam razmišljala o emancipaciji, kako će zvučati niti sam bila praktična (bome, ime u kombinaciji s prezimenima su za popizdit - jezična vježba).
bila sam i još uvijek sam poprilično emotivno vezana za roditeljsko gnijezdo pa je odluka više vođena osjećajima, nego razumom. nisam požalila.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 15:23   #55
Quote:
Crow Jane kaže:
Ovo sam već pisala milion puta, ali nije naodmet opet

Ali kaj mislite o ovoj mogućnosti koja postoji u Mađarskoj.
Imamo primjer recimo žena se zove Eva XY. Uda se npr. za Isztvana Horvatha, i ima mogućnost ako želi uzeti sljedeći oblik:

Istztvanné Horvath ~ u kom slučaju ovo "né" znači žena/supruga. odnosno u prijevodu Ištvanova žena Horvat, i tak gubi svoje IME u potpunosti

Kažu Mađarice, da je to bilo nekad uobičajeno, da sad ove mlade ne uzimaju to tak. Ali to je po meni čista brutalnost!
to ti je slicno , malo off topic, kad na pozivnici pise request a pleasure of Mr. and Mrs. Mickey Maus!

ona ko da ne postoji svojim imenom!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 15:36   #56
Re: Re: Prezime nakon udaje

Quote:
Gospon Pes kaže:
Ne. Svoj identitet ne povezujem s prezimenom. Ono treba iskljucivo birokraciji, a ja sam uvijek ono sto jesam, bez obzira kako se zvala.
Ma to stoji, ali zamisli da ti se muz preziva npr. Guzina? Kaj bi napravila....narocito ako ti imas neko lijepo prezime....
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 15:59   #57
Re: Re: Re: Prezime nakon udaje

Quote:
T@nja kaže:
Ma to stoji, ali zamisli da ti se muz preziva npr. Guzina? Kaj bi napravila....narocito ako ti imas neko lijepo prezime....
Ma zamisli, a ti se zoves, recimo, Pichuga?

Pa djeca ce joj se svakako zvati Guzina, po toj logici se ne treba ni udavati za njega.....

Mislim, zaista....
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 16:00   #58
Re: Re: Re: Re: Prezime nakon udaje

Quote:
Rajna kaže:
Ma zamisli, a ti se zoves, recimo, Pichuga?

Pa djeca ce joj se svakako zvati Guzina, po toj logici se ne treba ni udavati za njega.....

Mislim, zaista....
joj tebe Rajna

pa zar ti nisi pazila kako ti se muz preziva - ne bi se valjda udala za nekog Guzinu tamo....joj Rajna
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 16:06   #59
Re: Re: Re: Re: Re: Prezime nakon udaje

Quote:
margarita kaže:
joj tebe Rajna

pa zar ti nisi pazila kako ti se muz preziva - ne bi se valjda udala za nekog Guzinu tamo....joj Rajna
Za Guzinu nikad.

Za Kurechicha odmah, jer taj mi je nesto vise promissing.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 16:07   #60
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezime nakon udaje

Quote:
Rajna kaže:
Za Guzinu nikad.

Za Kurechicha odmah, jer taj mi je nesto vise promissing.
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.