Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2015., 18:14   #81
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Naime, vidim da itekako na ovom forumu ima ljudi koji cijenu stavljaju na prvo mjesto u gastronomskoj ponudi.
Cuj, bio nekoc jedan Spicek u Zapresicu i cjenovno je bio tu negdje s Majsecovim mlinom (nepoznato mi je ime tamosnjeg chefa), ako ne i u visem razredu. Al je taj Spicek znao kuhati, eksperimentirati i stavljati twisteve na zagorsku kuhinju, sto ovaj u Majsecu ne zna. Ili mu se neda.

Cak i da gospon Majsec znatno spusti cijene hrane nisam sigurna da bih, osim deserta i vina, tamo pozeljela ista pojesti. Ovak bih radije isla na neku finu obicnu klopu.

Apropos Lojzekove hize, oni su jeftiniji (ne puno) i obicniji, al' im klopa svejedno nis ne valja. Ali zbilja nista.

Zao mi je jer volim taj kraj.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:43   #82
Jel zna netko kaj se dogodilo sa Zlatnom lisicom kod Trgovišća? Otišli u subotu, a nisu radili.
Ne mogu prežalit njihov restani i kobasice
bubily:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:55   #83
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Cuj, bio nekoc jedan Spicek u Zapresicu i cjenovno je bio tu negdje s Majsecovim mlinom (nepoznato mi je ime tamosnjeg chefa), ako ne i u visem razredu. Al je taj Spicek znao kuhati, eksperimentirati i stavljati twisteve na zagorsku kuhinju, sto ovaj u Majsecu ne zna. Ili mu se neda.

Cak i da gospon Majsec znatno spusti cijene hrane nisam sigurna da bih, osim deserta i vina, tamo pozeljela ista pojesti. Ovak bih radije isla na neku finu obicnu klopu.

Apropos Lojzekove hize, oni su jeftiniji (ne puno) i obicniji, al' im klopa svejedno nis ne valja. Ali zbilja nista.

Zao mi je jer volim taj kraj.
Špiček je uistinu bio klasa za sebe. Tomek je prvoklasni kuhar, ili kako bi se danas reklo Chef.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 22:59   #84
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Možda bi bilo dobro da se otvori neka tema tipa...najjeftiniji restorani.

Naime, vidim da itekako na ovom forumu ima ljudi koji cijenu stavljaju na prvo mjesto u gastronomskoj ponudi.

Pa neka tu budu ponude tipa Crno Jaje i sl...razno razne "špajze" kojih po Zagrebu i šire ima nemali broj a gdje se jeftino jede i pije (ne nužno i loše)...
Ja ću uskoro ići u jedan "pajzl", maltene restoran društvene prehrane (kad bolje razmislim i je upravo to), vrlo prihvatljive cijene, količinski obilno, a grah i fileki navodno izvrsni (naravno, ovo drugo ne kanim isprobavati na sebi ).

Mislim da kod većine gastrojedaca nije primarno pitanje cijene u apsolutnom iznosu, već value-for-money što je i meni samom jaaako važno.

Btw, nemaju moderatori ekskluzivno pravo otvaranja tema
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 01:30   #85
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ja ću uskoro ići u jedan "pajzl", maltene restoran društvene prehrane (kad bolje razmislim i je upravo to), vrlo prihvatljive cijene, količinski obilno, a grah i fileki navodno izvrsni (naravno, ovo drugo ne kanim isprobavati na sebi ).
ja ovo drugo volim više od bilo čega drugog naravno, ako je dobro spremljeno
pa javi lokaciju da se osobno uvjerim, te da obavijestim forumski puk
edit: da nije to restoran na mjestu kolodvora od Samoborčeka?

Zadnje uređivanje Krkimir : 20.01.2015. at 01:35.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 21:23   #86
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ja ovo drugo volim više od bilo čega drugog naravno, ako je dobro spremljeno
pa javi lokaciju da se osobno uvjerim, te da obavijestim forumski puk
edit: da nije to restoran na mjestu kolodvora od Samoborčeka?
Nije ta lokacija, ali je van metropole

Kad isprobam, dojavim (vjerojatno na primjerenijoj temi, mislim da ne idemo u Zagorje)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:28   #87
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nije ta lokacija, ali je van metropole

Kad isprobam, dojavim (vjerojatno na primjerenijoj temi, mislim da ne idemo u Zagorje)
i? jesi li isprobao?
__________________
unos automobila iz zemalja EU
ming is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 19:34   #88
Quote:
ming kaže: Pogledaj post
i? jesi li isprobao?
Nisam još

No, preporuke iz druge ruke (tj.usta) za one koji vole triPice - restorani KTC-a
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 21:37   #89
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nisam još

No, preporuke iz druge ruke (tj.usta) za one koji vole triPice - restorani KTC-a
meni fileki iz varaždinskog Ktca i nisu baš nešto - jeo sam ih triput tamo , jedanput su bili ok a dva puta su bili očajni - od okusa sam osjetio samo prezle sol i ljutinu , ko da luka , češnjaka i špeka nije bilo u njima. čak nisam osjetio ni okus dragog nam žutog začina
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 12:20   #90
Quote:
mare11 kaže: Pogledaj post
Vidim da se prije tu pisalo o Purgi. Neki dan smo prolazili onuda i vidjeli da je opet otvorena. Zgrada je obnovljena, izgleda super. Malo sam pogledala po fejsu i iznutra su se dogodile promjene i super izgleda. E sad, stala bi sljedeci put kad prolazim pa me zanima jel bio tko? Preporuke?

I ja ću ponoviti upit, u zadnjih dva mjeseca sam onuda prošao tri puta i svaki puta vidio parking pun auta. Istina, dvaput je bila subota popodne pa može biti da je bila neka proslava, krštenje, vjenčanje i sl.

Ako je netko bio nek javi. ja sam žurio na dernek svaki puta tako da nisam imao vremena svraćati.

Kolko vidim otvoreni su već 4 mjeseca, aktivni i na fejsu:
https://www.facebook.com/pages/Resto...=page_internal
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 11:17   #91
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
I ja ću ponoviti upit, u zadnjih dva mjeseca sam onuda prošao tri puta i svaki puta vidio parking pun auta. Istina, dvaput je bila subota popodne pa može biti da je bila neka proslava, krštenje, vjenčanje i sl.

Ako je netko bio nek javi. ja sam žurio na dernek svaki puta tako da nisam imao vremena svraćati.

Kolko vidim otvoreni su već 4 mjeseca, aktivni i na fejsu:
https://www.facebook.com/pages/Resto...=page_internal
evo tu nešto piše.

tekst je iz 11.2014

http://domidizajn.jutarnji.hr/restoran-purga/
__________________
unos automobila iz zemalja EU
ming is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 18:35   #92
Danas sam htjela isprobati tu Purgu, ali nas nisu pustili sa psom, a bilo mi je prehladno za sjediti na terasi.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 09:03   #93
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Danas sam htjela isprobati tu Purgu, ali nas nisu pustili sa psom, a bilo mi je prehladno za sjediti na terasi.
Ma ne mogu vjerovati Koja im je bila argumentacija?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 11:41   #94
Da se ne može sa psom unutra ? Zar to nije uobičajeno, nemam dugo psa pa nemam niti iskustva, nisam baš niti pokušavala sa psom u restorane kad nema terase.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 11:43   #95
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Danas sam htjela isprobati tu Purgu, ali nas nisu pustili sa psom, a bilo mi je prehladno za sjediti na terasi.
Yup, potvrđujem, pokušali u 10-11. mjesecu, terasa je bila zatvorena, došli, pitali, dobili odgovor da ne može jer po našim zakonima psima nije dozvoljeno ući u restoran (što je potpuna i apsolutna glupost i neistina) i da oni ne žele platiti kaznu.

Nije mi se dalo objašnjavati koliko to užasno jako nije istina. Ima i drugih restorana, ne moram takvim debilima ostavljati svoje novce.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 12:39   #96
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Yup, potvrđujem, pokušali u 10-11. mjesecu, terasa je bila zatvorena, došli, pitali, dobili odgovor da ne može jer po našim zakonima psima nije dozvoljeno ući u restoran (što je potpuna i apsolutna glupost i neistina) i da oni ne žele platiti kaznu.

Nije mi se dalo objašnjavati koliko to užasno jako nije istina. Ima i drugih restorana, ne moram takvim debilima ostavljati svoje novce.
Nisi u pravu. Pitanje je kakva je odluka općine Zlatar Bistrica. Svaki grad ima pravo ovo pitanje riješiti za sebe, a kako ga je riješila Zlatar Bistrica nemam pojma. U Zagrebu do promjene ove Odluke u Skupštini grada 18. 12. 2008. nije bio dopušten ulazak s psima u restorane. Tek se novom Odlukom to prepustilo vlasniku objekta.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 12:45   #97
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Nisi u pravu. Pitanje je kakva je odluka općine Zlatar Bistrica. Svaki grad ima pravo ovo pitanje riješiti za sebe, a kako ga je riješila Zlatar Bistrica nemam pojma. U Zagrebu do promjene ove Odluke u Skupštini grada 18. 12. 2008. nije bio dopušten ulazak s psima u restorane. Tek se novom Odlukom to prepustilo vlasniku objekta.
On je meni rekao da postoji zakon, koji to tako propisuje na razini cijele države

To ne postoji, niti je ikad postojalo.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 14:08   #98
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
On je meni rekao da postoji zakon, koji to tako propisuje na razini cijele države

To ne postoji, niti je ikad postojalo.
Glupost !
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 15:17   #99
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
On je meni rekao da postoji zakon, koji to tako propisuje na razini cijele države

To ne postoji, niti je ikad postojalo.
Nama su u jednom kafiću u Westgateu rekli da ne možemo sa psom unutra jer nemaju dozvolu za pse (nije mislio na dozvolu gazde, nego na službenu dozvolu koja se negdje vadi).
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 11:37   #100
Evo jučer sam u restoranu Stara škola u Sv. Križ Začretje vidjela da ljudi ulaze sa psima (a ja sam svog ostavila doma).
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.