Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2006., 22:12   #61
Studentsku imam doma
Zgodno je, čak ima i recepte za pire krumpir i rižu
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 22:33   #62
Quote:
Tinchi kaže:
Studentsku imam doma
Zgodno je, čak ima i recepte za pire krumpir i rižu
a pečeno jaje?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 22:34   #63
Mislim da čak i to, ali s dodacima (tipa luk ili povrće)
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 13:26   #64
bolje navracaj tu, citaj redovito "sto imate za dorucak/rucak/veceru" i pitaj za detalje ak ti se nesto svidi. i sve zapisuj.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 18:42   #65
Za početnike u pečenju kolača preporučam Oetkerovu kuharicu - novo je izdanje oko 150 kn, ali vrijedi svaku lipu. Doslovce piše sve - uzmi toliko brašna, mješaj toliko minuta mikserom na toj brzini, pa toliko minuta na toj brzini, čak i veličina posude u kojoj se peče - jednostavno ne možeš pogriješiti a ima sve klasične recepte koji bi ti mogli zatrebati. A onda, kad sve to savladaš, slijede eksperimenti...

Inače, što se tiče recepata u ženskim časopisima, potreban je oprez, jer često manjkaju sastojci, a objašnjenja su dvojbena. Problematične su i kuharice razmjerno nepoznatih izdvača, zapravo prijevodi, najčešće engleskih ili američkih kuharica. U tim prijevodima ima doslovce svašta - moj favorit je - dodajte custard prašak... u pitanju je, naravno, puding... ali to prevoditlj očito ne zna... a tek kad se dođe do nekoliko vrsta grožđica (raisins, sultanas etc...)

Dakle, poznati izdavači, provjereni recepti, detaljne upute...
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 20:13   #66
Quote:
Tinchi kaže: Pogledaj post
Studentsku imam doma
Zgodno je, čak ima i recepte za pire krumpir i rižu
Pa ja ne znam napravit pire krumpir Mislim, ne znam koliko to treba kuhat, koliko maslinova ulja kasnije kapnit i to

Uglavnom, dižem topic jer ću na jesen na faks. Kuhati ne znam ništa osim kave. Frigana jaja ne jedem, pomfrij ne jedem tako da mi od jednostavnijih stvari ostaju neko frigano meso i pire krumpir. Naravno da ne bi htjela jest samo to tako da bi htjela naučit još stvari. Iz Dalmacije sam i ostala bi na toj prehrani.
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Probaj nać "Studentsku kuharicu" - malo bolje od brošure - prodaje se po štandovima u SC, a foto recepti izlaze po ženskim časopisma, Lisa, Mila, ...
Znači u toj studentskoj nema slika? Je l` barem detaljno objašnjeno (ala ovo što BBlue spominje za kolače)?
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Iako bi sugerirala uložit par sto kuna u dobru kuharicu koja ima i dobar uvod. Nešto što je debelo ko enciklopedija i ima nazive tipa "Dalmatinska kuharica" , "Hrvatska kuharica" , "Obiteljska kuharica", "Velika kuharica" , "Francuska kuharica", većinom nemaju autore nego su zbirke recepata - ali imaju uvode u kojima je objašnjeno kako, što i zašto.

Ako želiš birat po autoru, onda Vučetić - generacije su s nojm naučile kuhati.
Radi para i pitam sad u 6. mjesecu tako da to nabavim preko ljeta, a ne u 10. mjesecu kad bude strka oko svega i novci odjednom budu išli na puno toga novoga.

Je l` u toj Vučetićki ima dalmatinskih elemenata?
Je l` se ove dalmatinske kuharice uglavnom baziraju na ribu i čisto dalmatinska jela ili se može naći i onih u kojima bude i uobičajenih ručkova/jela?
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:33   #67
Pa ne jedu dalmatinci samo ribu, ima u kuharici i tjestenine, saftova, njoka, juha, divljači...
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 12:16   #68
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Pa ne jedu dalmatinci samo ribu, ima u kuharici i tjestenine, saftova, njoka, juha, divljači...
Pitam je l` se u takvim kuharicama koncentrira samo na ono što jedu samo Dalmatinci ili se može naći i jela koja su zajednička svima
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 13:15   #69
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Pitam je l` se u takvim kuharicama koncentrira samo na ono što jedu samo Dalmatinci ili se može naći i jela koja su zajednička svima
Ova Vučetičkina koju ja imam je uglavnom je dalmatinska varijanta, ali neki recepti su univerzalni, pileći saftovi, kuhano meso, čušpajzi.. ali ima i drugih kuharica ovakvog pristupa. (Ta knjiga u našoj familiji ide u nasljeđe 1. ženskom djetetu pa ću je vjerojatno prosljedit)

Pod poštena kuharica milsim na deblju knjigu koja ima uvodni dio gdje su opisana kuhinjska pomagala (slikovno), kuhinjske tehnike (pečenje, prženje, kuhanje, dinstanje...), začini, tablice pasteriziranja, načini kuhanja šećera, vrste tijesta (vučeno, dizano, lisnato...) - takve stvari. A recepti se lako poslje nadograđuju.

Kad sam ja kupovala meni je bilo važno da imam u kuharici recepte za sarmu, grah, kelj čušpajz
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:28   #70
Dobra je kuharica "Kuhanje za neznalice" Bryan Miller, Marie Rama - imaš je po knjižnicama... Možeš naći zgodnih i jednostavnih stvari na stranici http://www.coolinarika.com/
Mimi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 16:39   #71
Kuharica za početnike

E ovako, bila bi zahvalna kada bi netko dao link ili preporuči neku kuharicu za početnike (gdje fino i omjeri pišu i najjednostavnija jela za raditi), a možete i sami neki recept napisati.
Nadam se da ovo nije bilo..
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 16:40   #72
evo ja te vodim na kebab

kako to da kuhaš?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 16:52   #73
kupi na kiosku par onih LISA knjižica sa receptima ...više nego dovoljno za početak
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 17:03   #74
Studentska kuharica, ona mala zelena
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 14:53   #75
reklame
mouse is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 18.08.2007., 04:42   #76
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
evo ja te vodim na kebab

kako to da kuhaš?
Samo daj. Jela sam ga davno zadnji put, negdje prošli tjedan. Kako to da kuham..pa ne mogu svaki dan živjeti od fast food-a, a mi nije doma
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 23:22   #77
Imaš na indexu hrpu recepata, napiši index kuharica u google i eksperimentiraj
Edea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 07:32   #78
j.oliver ima kuharicu za početnike i odlična je. imaš u algoritmu za kupiti ju. crna debela knjiga. unutra ima sve kaj te može interesirat.
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 01:18   #79
Baš ću si nabavit nekaj. Krajnje je vreme Fala na savjetima.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 00:36   #80
ma kuharice su meni bezveze vecina recepata mi se uopce ne svidja, nadjem svega par zanimljivih. ja radije prosurfam ili prolistam neki casopis pa izrezem/printam recepte koji mi se svidjaju i cine jednostavnim za mene pocetnika i ,naravno, ukusnim
ja vec mjesecima samo citam teme na gastronomiji i "slusam" iskusnije kuhare
SmthSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.