Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 00:28   #81
Quote:
Burmanska mačka kaže: Pogledaj post
Ma naravno, i ja sam za dogovor, ali smatram da nakon što se dogovorno podmire potrebe kućanstva svatko s određenom svotom ima pravo raspolagati kako ga volja. Čovjek mora imati određenu financijsku slobodu. Pa čak i da ponekad potroši na glupost. Osobno to ne radim, ali mislim da je OK imati to pravo.
Ja bas tako zivim od 18-ete i pase mi.
I to sto ne moramo jedan drugome polagati racune u cent ne znaci da se smije imati ljubavnicu, vidim neki malo daleko odose.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:31   #82
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Da toga sam svjestan, danas sam dobio email u kojem mi pise da ce ona ostavit curicu kod njenog oca, i da joj nece nista kupovat. A ja mogu da onda kupujem i ocu i majki, i braci sve sto pozelim. Znaci ucjena ziva, sve mi ovo lici na razvod.

Dostavio sam joj i pravilnik o porodici gdje pise da je djete duzno postovat i brinuti se o roditeljima ukoliko je roditelj nesposoban za rad a u ovom slucaju jest jer je imao automobilsku nesrecu.

Ja cu uraditi ono sto mi srce kaze, a ona ako se i dalje protivi ce sigurno zavrsiti na sudu, jer meni takva osoba ne treba od koje ja nemam podrsku.
Mogu ti reči da mi čitajući tvoje postove,gadno digao tlak!
Dakle tvoja zdrava i za rad sposobna žena,koja živi u BiH,ne zarađuje,a ti živiš i zarađuješ u USA,dakle u tuđini,iz čiste zlobe smatra da ne bi trebao pomagati roditeljima,osobito nakon što je otac radi nesreće nesposoban za rad.
Prijatelju,ostala sam sama s troje djece,uspjela sam zarađivati za život bez ijedne lipe pomoći od ex.supruga,uzdržavati i majku i to ne samo materijalno već i 2 g njegovanja u krevetu,brinuti se za oca,koji me ničim nije u životu zadužio(baš naprotiv)kad su ga odbacila djeca iz drugog mu braka.
Za to što radi tvoja žena u Hrvatskoj postoji jedan naziv,ali ga iz pristojnosti neću navesti.
A ona se posvetila podizanju jednog jedinog djeteta.....i još te njime i ucjenjuje!

Jesi li siguran da si izabrao pravog bračnog partnera s kojim ćeš biti dok vas smrt ne rastavi?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:35   #83
o davore, ja samo ne kužim kako takve samožive osobe kao tvoja supruga nađu tako dobre ljude za bračne partnere.
ne radi se tu samo novcima, vidim da je sklona dramatičnim prijetnjema (abortus, razvod itd). isto kao moj ex , bit ću blaga, pa ću samo reći: teško je s takvim ljudima jer ne možeš razgovarati, a kamo li se dogovoriti oko bilo čega s osobom koja niti sluša niti čuje drugu stranu, a još i ispaljuje ozbiljne ucjene k'o dobar dan.

da, u pravu si što pomažeš svoje. ja moje ne pomažem jer im ne treba, da kucnem u drvo, ali oni pomažu maminu mamu (jedina koja je živa) i pomagali su i tatine roditelje dok su bili živi i meni je to nešto najnormalnije na svijetu.
isto kao što bih pomogla i sestri da joj treba (završile smo isti faks, ali eto, možda sam ja imala više sreće u životu i situiranija sam od nje).

edit: skoro zaboravih najvažnije: čestitam na prinovi
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.

Zadnje uređivanje MariaDelMar : 04.10.2009. at 01:08.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 01:05   #84
Svakom kome treba pomoći treba pomoći-to je ljudski, a kamoli svojim roditeljima. Tvoja žena je škrta i zla, a ti si papučar!
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 01:33   #85
Quote:
theodora kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako tebe nije sram uopce ovakve stvari stavljati na forum. Ozenio se za ispraznu, samozivu zenu, nema ljepseg naziva za to, kojoj je prece gledati sto njene prijateljice imaju, nego sto je imalo dira sto tvoji otac i mater nemaju za kruha. I da stvar bude gora, ti koji crncis 14 sati dnevno moras se njoj opravdati sto saljes sicu roditeljima. Ne znam koliko to vrijedi u Bosni, ali 160 dolara je ovdje kod nas sica.
Ne znam je li se vise raspizdim ili rastuzim kad sve ovo procitam.
ne znam čemu karton, ovaj je post sasvim na mjestu. protiv pravila foruma je reći da je nečija žena sebična i samoživa?

Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Da toga sam svjestan, danas sam dobio email u kojem mi pise da ce ona ostavit curicu kod njenog oca, i da joj nece nista kupovat. A ja mogu da onda kupujem i ocu i majki, i braci sve sto pozelim. Znaci ucjena ziva, sve mi ovo lici na razvod.
Quote:
Zadnje je bilo da obrisem akaunt i prekinem kontakte sa svima tamo ili ce abortirat i rastat se.
uočavam obrazac!


preporučujem razvod. al nemoj zmiji dijete ostaviti ako boga znaš.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 03:16   #86
Tvoja situacija je zaista strasna, da si naleteo na tako sebicnu i samozivu osobu. Samo ti ignorises jednu cinjenicu, a to je da je ona u svemu takva, ne samo u jednom, za slanje novca tvojim roditeljima. Sebican covek je sebican u svemu i samoziv u svemu, razmisli malo, pa ces videti da je to tako. Ako ja volim nekog muskarca, pa najpre volim njegove roditelje, jer su ga oni rodili i kako bih mogla onda da budem tako sebicna? Pa ja zaradjujem u Evropi tri puta manje od tebe i trosim vise od 160 dolara samo na sminku, a ti se razmisljas o toj sumi! Nisi ni ti bas cist izgleda mi i ti si neka cicija. Pusti ti cuvanje braka na ovakvim osnovama, sta mislis koliko dugo ce ti trajati takav brak?
Smilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 06:36   #87
Hvala svima na ucescu u diskusiji, na gore postavljena pitanja, ona ne radio uopste, i nije nikad ni radila.

A rekla mi je da ce djete ostavit kod njenog oca, i ona ce ici trosit novac koji ja zaradim ako se ja budem ovako razbacivao.

Kako sam naveo, nakon saobracajne nesrece jedan brat se zaposlio i moze zaraditi tek toliko da ga otac ne mora izdrzavat.

Po meni cak ni 1000$ od ovih 6000$ meni nije puno. Koliko biste vi bili spremni da izdvojite za roditelje?
Davor25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 06:42   #88
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post

Jesi li siguran da si izabrao pravog bračnog partnera s kojim ćeš biti dok vas smrt ne rastavi?
Kako godine prolaze sve manje i manje sam siguran u bilo sto.
Ono sto znam da mi nije lijepo vise , da me tjera da zivim po njenim kriterijima a to vec prelazi granicu.
Davor25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 09:07   #89
Pomažem financijski svojoj mami, svom sinu ukoliko ima izvanrednih troškova ( iako radi ).
To ne znači da imam previše, to govori o prioritetima u obitelji. Neću kupiti novi npr. trosjed ako se mojoj mami pokvarila
perilica za rublje a ona nema novac za drugu ili popravak iste.
Da je situacija obrnuta moja mama bi isto postupila.
__________________
In the end love is the only thing that counts
isazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 09:36   #90
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na ucescu u diskusiji, na gore postavljena pitanja, ona ne radio uopste, i nije nikad ni radila.

A rekla mi je da ce djete ostavit kod njenog oca, i ona ce ici trosit novac koji ja zaradim ako se ja budem ovako razbacivao.

Kako sam naveo, nakon saobracajne nesrece jedan brat se zaposlio i moze zaraditi tek toliko da ga otac ne mora izdrzavat.

Po meni cak ni 1000$ od ovih 6000$ meni nije puno. Koliko biste vi bili spremni da izdvojite za roditelje?
Koliko mogu, kad odvojim za djecu. Onda bi vagali. Ali dobili bi.
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 09:41   #91
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na ucescu u diskusiji, na gore postavljena pitanja, ona ne radio uopste, i nije nikad ni radila.

A rekla mi je da ce djete ostavit kod njenog oca, i ona ce ici trosit novac koji ja zaradim ako se ja budem ovako razbacivao.

Kako sam naveo, nakon saobracajne nesrece jedan brat se zaposlio i moze zaraditi tek toliko da ga otac ne mora izdrzavat.

Po meni cak ni 1000$ od ovih 6000$ meni nije puno. Koliko biste vi bili spremni da izdvojite za roditelje?
moj ujak i dan danas (52god) pomaže svog oca i majku. i povremeno sestru(moju mamu). a dugo godina i njezino četvero djece.

moji brat i sestra, te ja, i dan danas pomažemo mamu kad možemo, oni češće i više nego ja.

meni je to najnormalnija stvar na svijetu, i zgražanje tvoje supruge nad 160 usd mi je samo dno. a pogotovo ta poluprijetnja da će otićiu trošit pare ako tako nastaviš.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:01   #92
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Kako godine prolaze sve manje i manje sam siguran u bilo sto.
Ono sto znam da mi nije lijepo vise , da me tjera da zivim po njenim kriterijima a to vec prelazi granicu.
pa reci kucki, uz svo duzno stovanje, da svojim parama moze raspolagati kako god zeli.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:36   #93
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Supruga neradi, trenutno se posvetila nasem sinu, posto se nedavno rodio.
ok!!!Ali to ne znaci da ne treba uvazavati tebe i tvoje zelje odnosno moralne potrebe da pomognes roditeljima.
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Između štedljivosti i škrtosti postoji bitna razlika.
Mislim da se ovdje radi o skrtosti koja je upakirana u rijec stedljivost.
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Pa da, napisao sam to da nebude da bas bez razloga ima takav stav. Slao sam ja tako neke sitne novce i prije nesrece i desavalo se da stari kupuje cigare braci svaki dan a oni se izlezavaju. Ipak ja mu ne mogu pravit upute kako da trosi novac.
Zelim normalan i slozan zivot.
Oba roditelja nemaju niti ce imat penziju, a ona od mene ocekuje da se posvetim samo svojoj porodici. Mada sam siguran da niti njoj, ni djetetu nikad nece nista faliti.
Izgleda da mi jedino ostaje da uradim sto mi srce kaze, a ako ona nema razumjevanja i dalje onda mi pod hitno trebamo bracnog savjetnika i razvod. Nije u pitanju novac, vec moral, ego , postovanje i odnos prema partneru.
Na tebi je da pomognes.A kako ce oni trositi novce i dal ce se odricati hrane zbog cigareta bi trebao prepustiti njima.A sta mislis mozda o tome da im tvoja zena napravi popis sta smiju kupiti.Da im proracuna koliko grama secera smiju trositi dnevno?Dal smiju po osobi pojesti vise od jednog krumpira dnevno?Ona ce to sa zadovoljstvom napraviti.Ima i vremena za to!!
To sto si se ozenio ne znaci da roditelji i braca nisu dio tvoje porodice.
Da su kojim slucajem njeni roditelji u krizi a tvoji dobrostojeci mislim da bi ti onda tupila kako je u stvari tvoja obaveza da pomognes njenim roditeljima.Cini mi se da je to taj tip osobe.Dvostruki kriteriji.
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Ona finansijski ne pomaze svojim roditeljima, bar koliko ja znam. Ja ne pratim gdje i kako ona trosi novac. Ponekad kupi ponesto braci i sestrama tipa patike, ili knjige za skolu. Nesto sitno.
Ja inzistiram na tome da im saljem neku manju svotu svaki mjesec dok god sam zaposlen i primam dobru platu. Kad to prestane prestat ce i davanja.
Nesto sitno im kupi??Kraj dobrostojecih roditelja??Pa da je tako moralna kao sto bi htjela biti u tvojim ocima ne bi joj palo na pamet ni da nesto sitno kupi a da tebi prigovara za to sto ti sitno saljes.Samo za Bozic i za rodjendan bi kupila.Patike bas i nisu sitno,npr.
Po meni bi bilo normalno da roditeljima posaljes najmanje 5% svojih primanja.Oni su se isto odricali zbog tebe.Otac je crncio do nedavno.Trebao bi im slati barem onoliko godina koliko je otac tebe pomagao.A braci neka to bude na savjesti.Bez brige,ne mogu oni imati sve sto zele od toga sto im ti posaljes.Samo da se prehrane.
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Fazon je da smo mi u braku vec 6 godina mozda i vise, i sve dok nismo imali novca, nisam pomagao starce nismo imali ni ovakvih problema. Sada imam osjecaj da koliko god da zaradjujem njoj je malo, strah je da se ne vrati na ono staro finansijsko stanje, i ono sto mene ubija jest da gleda njene kolegice sta imaju, sta kupuju i zeli da se mjeri s njima. To moram zaustaviti pod hitno.
Najebo jesam, ali naci cu rijesenje.
To ti je ona lijepo upakirala pod strah da se ne vrati u staro fin. stanje ako ti posaljes svojima.A nije ju strah kad ona kupuje svojima novcem koji nije zaradila??
Meni se cini da ona debelo stavlja novac sebi na stranu.Pocni ti kontrolirati gdje se trosi.Mislim da ona tebi to prigovara zbog svojih sebicnih ciljeva.
Zeli da se mjeri sa kolegicama preko tvojih ledja i zeludca tvoje obitelji??
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Da toga sam svjestan, danas sam dobio email u kojem mi pise da ce ona ostavit curicu kod njenog oca, i da joj nece nista kupovat. A ja mogu da onda kupujem i ocu i majki, i braci sve sto pozelim. Znaci ucjena ziva, sve mi ovo lici na razvod.
Dostavio sam joj i pravilnik o porodici gdje pise da je djete duzno postovat i brinuti se o roditeljima ukoliko je roditelj nesposoban za rad a u ovom slucaju jest jer je imao automobilsku nesrecu.
Ja cu uraditi ono sto mi srce kaze, a ona ako se i dalje protivi ce sigurno zavrsiti na sudu, jer meni takva osoba ne treba od koje ja nemam podrsku.
Takav razvoj sam predpostavila.I nije mi jasno kako dozvoljavas da tvog oca naziva lazovom??
Covjek je od srca rekao da ce vam kupiti nesto ili da ce doci, a nedostatak novca ga je sprijecio.Ona da je prava rekla bi da ti platis ocu kartu da dodje.

Ma,izivcirana sam i tuzna sto vidim da nezasitne i nemoralne zene imaju kraj sebe dobrog muza.
Izgleda da su u pravu oni koji kazu da zena treba biti kucka prema muskarcu.Da bi je on postivao.
__________________
"Nemoj da na kraju svoga zivota shvatis da nisi ni zivio!!"Iz filma "Drustvo mrtvih pjesnika"
ella... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:08   #94
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Kako godine prolaze sve manje i manje sam siguran u bilo sto.
Ono sto znam da mi nije lijepo vise , da me tjera da zivim po njenim kriterijima a to vec prelazi granicu.
Davore,teška je odluka kada se shvati da nam bračni partner nije ono što smo željeli ili očekivali.Ali nije ni kraj svijeta ni tvog života.
Bolje kraj sa užasom nego užas bez kraja.

Očito ti si spreman na razgovor i dogovor,ali nju njen egoizam i besčutnost(jer da voli tebe voljela bi i tvoje),samo za sada pokazujući prema tvojim roditeljima,a kasnije će i s tobom na jednaki način,(vješta u manipulaciji je očito),priječe da bude drugačija.Teško je vjerovati da će se promijeniti.Njeno ucjenjivanje djetetom govori o njoj najviše....dijete joj je sredstvo za postizanje cilja.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:09   #95
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Da toga sam svjestan, danas sam dobio email u kojem mi pise da ce ona ostavit curicu kod njenog oca, i da joj nece nista kupovat. A ja mogu da onda kupujem i ocu i majki, i braci sve sto pozelim. Znaci ucjena ziva, sve mi ovo lici na razvod.

Dostavio sam joj i pravilnik o porodici gdje pise da je djete duzno postovat i brinuti se o roditeljima ukoliko je roditelj nesposoban za rad a u ovom slucaju jest jer je imao automobilsku nesrecu.

Ja cu uraditi ono sto mi srce kaze, a ona ako se i dalje protivi ce sigurno zavrsiti na sudu, jer meni takva osoba ne treba od koje ja nemam podrsku.
Ma nemojte se razvesti, u braku uvijek bude problema i nije sve divno krasno, ali ne moze se razvoditi za prvu prepreku koja nastane.
Naravno nije u redu sto njoj smeta da pomazes starcima. Drugo bi bilo da im saljes toliko da tvoja obitelj pati radi toga- da si ne mozete priustiti osnovne zivotne potrebe, ali ovaj iznos koji saljes je zaista mizeran.

Eto ja ti opet savjetujem da budes pametan i lukav i da joj ne govoris tocan iznos koji saljes radi mira u kuci a pomogao bi roditeljima. I naravno ne mozes im vjecno pomagati, bar dok tvoja braca ne pocnu zaradjivati ili dok ti se otac ne oporavi.
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:19   #96
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Ove koji ti savjetuju razvod, nemoj slušati. Oni su samo brzi na tipki, kao što su ljudi uvijek s tuđim životima.

Ove koji tvrde da su to samo tvoji novci,. Isto tako nemoj slušati jer nisu: žena ti posve sama odgaja vaše dijete. Ti nisi tamo kad ga treba previti, uspavati, odvesti kod doktora, očistiti ti mu dom, nahraniti ga i sl. Da ti to rade dadilja i čistačica, plaćao bi više.

Prema tome i po zakonu i po moralu, polovica tvoje plaće prirpada njoj neovisno o tome što ona ne radi službeno (jer briga o djetetu valjda nije rad, to je hobi!?).


Mene su iznenadili postovi - "napucaj je sad, napucaj je sad", nemoj joj ni reci, ostavi je...
To vodi u brakove pune lazi i ucjena i prijetnji raskidom...

I nije da je zena sizofrenicna kucka, vec prosto ne voli njegove, a nije da nema razlog za to...
Stavimo se malo u cipele zene koja je skoro rodila, muza ne vidja mjesecima, gleda kako njihovo djete raste, a niti ono vidja oca, niti otac vidi odrastanje svog djeteta...
On crnci i radi 14 sati, a salje novac onemocalim roditeljima i dvojici brace u punoj snazi koji betere!!!
A otac ce sigurno (iako i sam zna da je teska situacija u kucanstvu i iako je teska situacija u kucanstvu i razlog za financijsku pomoc) opet njima kupiti cigare...za novac koji autor teme bogme crnacki zaradi (ako radi po 14 sati i odvojen je od vlastite zene i djeteta 6 mjeseci , nece vidjeti svoju bebu kako raste - a oni ce tu lovu u dim).
A sigurno ne pomaze ni cinjenica da se njegovi nisu udostojili doci (ne preko bare, a cijela BiH je jedno vece selo) da vide nju i bebu.

I zakon je jasan po tom pitanju, ali najvaznija bi joj ipak trebala biti tvoja osjecanja...roditeljima pomazi...


Roditeljima trebas pomoci, ali ne krisom od zene...
Sjedni i objasni joj kako se osjecas, te saslusaj zasto se ona osjeca tako kako se osjeca...jer ocito nije stvar u lovi (nije ona skrta, ne smeta joj trosenje 2000), vec je stvar u tome kome lovu dajes...tvoji starci su je vjerovatno povrijedili iako ce i sama shvatiti da im moras pomoci inace nisi covjek...a za bracu - trebao bi ih uputiti da i oni pocnu malo raditi pa se nece olako razbacivati s lovom...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:20   #97
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post



Iskreno receno a zasto bi skrivao da pomaze roditeljima? Pa tek to bi bilo jadno, da on to mora tajiti.
nije mizerno ni jadno, da on salje neku veliku lovu rekla bih da nije red da to taji, ali tih 160 dolara, to sigurno nije puno i ne moze skoro ni osjetiti da daje.
A u braku se cesto neke stvari moraju presutjeti radi mira u kuci ako s esmatra da nije dobro da ih se iznese (ne mislim sad na nevjeru i slicno). Mi zene smo obicno te koje muzevima na oko radimo sve sto oni zele ali dok ne vide opet idemo po svome. Radi mira u kuci i blagostanja
Treba biti lukav, najlakse se rastati, i sto onda imas?
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:33   #98
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
On crnci i radi 14 sati, a salje novac onemocalim roditeljima i dvojici brace u punoj snazi koji betere!!!
A otac ce sigurno (iako i sam zna da je teska situacija u kucanstvu i iako je teska situacija u kucanstvu i razlog za financijsku pomoc) opet njima kupiti cigare...za novac koji autor teme bogme crnacki zaradi (ako radi po 14 sati i odvojen je od vlastite zene i djeteta 6 mjeseci , nece vidjeti svoju bebu kako raste - a oni ce tu lovu u dim).
A sigurno ne pomaze ni cinjenica da se njegovi nisu udostojili doci (ne preko bare, a cijela BiH je jedno vece selo) da vide nju i bebu.

I zakon je jasan po tom pitanju, ali najvaznija bi joj ipak trebala biti tvoja osjecanja...roditeljima pomazi...


Roditeljima trebas pomoci, ali ne krisom od zene...
.
to sto njegova braca ne rade je njihov problem, medjutim roditelji su drugo i pomaze njima a ne braci. Braca da rade bi mozda otisla svojim putem i pitanje bi li pomagali ocu, i to je opet njihov problem a ne njegov. Ako oni ne pomazu to ne znaci da i on mora biti takav i ciniti isto.
To su njegovi starci koji su ga othranili i odskolovali i red je da ako su u trenutnoj gabuli da im pomogne. Naravno ne moze vjecno ali jedno vrijeme sigurno moze pogotovo jer si to moze priustiti.
A sad oce li otac braci kupovati cigarete ili nece nije bitno. Ne mozes kad nekome pomazes traziti tocnu listu na sto ce trositi novac. To me podsjeca na alimentacije koje rastavljeni ocevi (obicno su oni) moraju placati zenama za dijete i onda se bune jer da ona to trosi na sebe a ne dijete One trose kako najbolje znaju.

A zasto su se oni trebali udostojiti i doci? Mogla je ona doci k njima kad beba malo naraste- pokazati baki i djedu njihovo unuce. Ako nemaju novaca kako da dodju? Troskovi puta, pokloni za bebu i trosak boravka nije malo za nekoga tko nema sto za jesti.

Da, ne krisom od zene, ali ako ta zena nema razumjevanja onda je to jedino sto preostaje.

Imam ja slican primjer muzevog rodjaka koji je pomorac i koji salje zeni placu ciji jedan dio ona daje svojim roditeljima i tako im pomaze d aoni dobro zive. A njegovoj majci koja ima mizernu mirovinu od 1200 kuna ne smije po njoj dati vise od 100 dolara mjesecno jer da je to rastrosnost. Naravno zena mu ne radi i samo ceka novce koji stizu na racun i uz pomoc kojih ona zivi tako d aputuje po cijeloj Europi i kupuje sebi i kceri sve sto pozeli. Vec svi okolo pricaju d aje lik budala sto si to dozvoljava.
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:38   #99
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
nije mizerno ni jadno, da on salje neku veliku lovu rekla bih da nije red da to taji, ali tih 160 dolara, to sigurno nije puno i ne moze skoro ni osjetiti da daje.
A u braku se cesto neke stvari moraju presutjeti radi mira u kuci ako s esmatra da nije dobro da ih se iznese (ne mislim sad na nevjeru i slicno). Mi zene smo obicno te koje muzevima na oko radimo sve sto oni zele ali dok ne vide opet idemo po svome. Radi mira u kuci i blagostanja
Treba biti lukav, najlakse se rastati, i sto onda imas?
kad imamo normalnog psihicki zdravog partnera nije potrebno bas nista tajiti

i zasto ne bi mogao pomagati vjecno? o cemu ti pricas...
moja mama je imala veliku placu koju je naravno dobrim dijelom dobivala na ruke i ve je davala nama, jednog dana imat ce penziju od koje jedva moze zivjeti...
ona je preko 20 godina placala moje skolovanje, robu, hranu a ja bi trebala jednog dana kad ce joj to biti potrebno samo slegnti ramenima??
koliko becutna moras biti za takvo razmisljanje?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:45   #100
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
nije mizerno ni jadno, da on salje neku veliku lovu rekla bih da nije red da to taji, ali tih 160 dolara, to sigurno nije puno i ne moze skoro ni osjetiti da daje.
A u braku se cesto neke stvari moraju presutjeti radi mira u kuci ako s esmatra da nije dobro da ih se iznese (ne mislim sad na nevjeru i slicno). Mi zene smo obicno te koje muzevima na oko radimo sve sto oni zele ali dok ne vide opet idemo po svome. Radi mira u kuci i blagostanja
Treba biti lukav, najlakse se rastati, i sto onda imas?
Ajd, molim te, ne generaliziraj, jer me zbog ovakvih stvari sram što sam žensko. Da se nekakvo muško drznulo ovako nešto napisati, već bi mu pet baba u oči skočilo.

I još uz to uopće ne razumiješ poantu. Nije pitanje da li će ta crkavica ugroziti njihove financije, pa da je zato treba ili ne treba prešutjeti, nego da li možeš ili ne možeš živjeti s osobom kojoj to moraš prešutjeti radi mira u kući. Fućkaš takav mir i takav brak. I blagostanje.

Nego, Davore, zabavljaš ti i sebe i nas?
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
... ne zelim da se svadjam sa zenom, pogotovo sad kad imamo malog djecaka koji je star 2 mjeseca. I ona se brine o njemu jer ja sam odvojen od njih po 6 mjeseci radeci na udaljenoj lokaciji. ...
Quote:
Davor25 kaže: Pogledaj post
Da toga sam svjestan, danas sam dobio email u kojem mi pise da ce ona ostavit curicu kod njenog oca, i da joj nece nista kupovat. ..
Ako ništa drugo, simpatičniji si od većine trolova.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.