Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 00:20   #5461
Quote:
Bozurr kaže: Pogledaj post
Prijepolje, 2015

Ukupno 325 / 423

Srbi 125 / 273
Bosnjaci 82 / 7
Muslimani 105 / 137

Prijepolje, 2016

Ukupno: 334 / 446

Srbi 139 / 286
Bosnjaci 73 / 7
Muslimani 107 / 141
Bošnjaci+Muslimani 54% rodjenih.Do skoro su bili na 2/3 rodjenih.
gargash is offline  
Old 18.08.2017., 00:25   #5462
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Bošnjaci+Muslimani 54% rodjenih.Do skoro su bili na 2/3 rodjenih.
Moze za ranije godine, ako imas?
Bozurr is offline  
Old 18.08.2017., 00:28   #5463
Quote:
Bozurr kaže: Pogledaj post
Moze za ranije godine, ako imas?
Nemam ništa od podataka,sećam se da je do 2011ili 2012.god.Prijepolje imalo i preko 400 rodjenih i više.Oni su bili nekad na 60% nekad i na 2/3 rodjenih.
gargash is offline  
Old 18.08.2017., 02:45   #5464
Ako Bosnjaci uspeju da preuzmu Prijepolje dugorocno a sa druge strane i Bjelo Polje sa Crnogorske strane dok Vucic izgleda vec odlucio da napusti Kosovo i da Albanci dolaze do Jarinja to ce biti tektonske lose prilike za Srbiju dugorocno. Citava ta regija dramaticno vec gubi Srpsko stanovnistvo sa sve 4 strane granice od Bosne do Kosova i Sandjaka sa obe strane granica. Daljim padom Plevlja i Priboja i smanjenjem procenata Srba u Prijepolje i Bjelo Polje dugorocno tu ce biti nesagledivih posledica za Srbe za citav ovaj vek.
burmur is offline  
Old 18.08.2017., 08:45   #5465
Quote:
burmur kaže: Pogledaj post
Ako Bosnjaci uspeju da preuzmu Prijepolje dugorocno a sa druge strane i Bjelo Polje sa Crnogorske strane dok Vucic izgleda vec odlucio da napusti Kosovo i da Albanci dolaze do Jarinja to ce biti tektonske lose prilike za Srbiju dugorocno. Citava ta regija dramaticno vec gubi Srpsko stanovnistvo sa sve 4 strane granice od Bosne do Kosova i Sandjaka sa obe strane granica. Daljim padom Plevlja i Priboja i smanjenjem procenata Srba u Prijepolje i Bjelo Polje dugorocno tu ce biti nesagledivih posledica za Srbe za citav ovaj vek.
A Muslimanima i vama, siptarima bas dobro ide. Eto, sve vas je vise u tim delovima.
Sa 2/3 kroz 6, 7 godina pad na 1/2 rodjenih, neka bude i na 3/5, dok na Kosmetu svake godine pad od 3 do 5% rodjenih, samo jos cekam Nis da poklopite

I treba uzeti u obzir da nisu svi Muslimani Bosnjaci, vec sigurno ima bar 20% tih Muslimana koji se osecaju kao Srbi. Da oni dozivljavaju Bosnu kao svoju drzavu, zvali bi se tim izmisljenim imenom, ali ocigledno je da su sad samo Muslimani, a pitanje je kako ce se izjasnjavati kroz 50 godina, mozda opet kao Srbi.
Bozurr is offline  
Old 18.08.2017., 10:20   #5466
Quote:
Franjo-Jusuf kaže: Pogledaj post
Nije mi jasan pad bosnjaka i porast muslimana. Da li to slucajno ima kakve veze sa politickim partijama ili sa ove dvije islamske zajednice?
pad bošnjaka je u 2016 godini bio veliki , ali razlog može biti što novopazarsko porodilište nije radilo prošle godinedo novembra meseca, a porodilje su se porađale u kraljevu i kragujevcu, e možda im je bilo truleks da kažu nacionalnost u gradovima gde su srbi većina i gde su se mahom porađale
ako ima podaci za opštine novipazar sjenica i tutin , tu možemo da vidimo koliko je porastao broj nepoznatih i neizjašnjenih u 2016 godini u odnosu na 2015 godinu, ako je broj isti onda su bosnjaci stvarno pali što se tiče rođenih beba.
a ovo oko muslimana, ima povećanja u raškoj oblasti gde pretežno žive bošnjaci, ali glavni rast po meni prave romi muslimani kojih je popisano 2011 godine mislim nekih 37 000 hiljada, a uglavnom su to izbeglice sa kosmeta, makedonije i žive u gradskim favelama. evo primer tije zemun polje tamo gde je srušena nedovršena đžamija, tamo se romi deklarišu ko muslimani, i skoro svi su izbegli sa kosmeta i tu se nastanili,
SLANINA is offline  
Old 18.08.2017., 10:33   #5467
Quote:
burmur kaže: Pogledaj post
Ako Bosnjaci uspeju da preuzmu Prijepolje dugorocno a sa druge strane i Bjelo Polje sa Crnogorske strane dok Vucic izgleda vec odlucio da napusti Kosovo i da Albanci dolaze do Jarinja to ce biti tektonske lose prilike za Srbiju dugorocno. Citava ta regija dramaticno vec gubi Srpsko stanovnistvo sa sve 4 strane granice od Bosne do Kosova i Sandjaka sa obe strane granica. Daljim padom Plevlja i Priboja i smanjenjem procenata Srba u Prijepolje i Bjelo Polje dugorocno tu ce biti nesagledivih posledica za Srbe za citav ovaj vek.
lupetaš brale a nikad nisi bio tamo
bošnjaci + muslimani su mlađe stanovništvo od srba u opštini prijepolje i normalno da imaju veći natalitet i manji mortalitet, nešto slično ko srbi i mađari u subotici. drugo bošnjaci u opštini prijepolje većinom žive u okolini prijepolja, ivanje, kovačevac, ratajska pa putem do brodareva. a srbi su ugradu i većinom u malim selima. e sada pošto znamo da je privreda pukla, bosnjaci se bave poljprivredom i pritom žive u selima koja broje preko 1000 stanovnika i samim tim su u boljoj poziciji od srba.
a za opštinu priboj je suprotna slika od opštine prijepolje, gde su bosnjaci+muslimani skoro svi skocentrisani u gradu, a i stariji su od srba i samim tim padaju brže od srba
e sada opština prijepolje
popis 2011 37 500
popis 2021 32000-33000 od toga srbi bi imali neku relativnu većinu od nekih 48%, bošnjaci idu na 38% i muslimani na 10% i ostali 4%
ali tas na vagi bi bile spoljne migracije , ko je više išao u inostranstvo srbi ili bosnjaci+muslimani iz opštine prijepolje
a za opštinu priboj nema zime za srbe , čak će udeo na popisu 2021 godine da im skoči na nekih 78% skok od 2% u odnosu na popis 2011 godine, a broj bošnjaka muslimana na nekih 21 pad od 2% u odnosu na popis 2011 godine%. inače očekujem da opština priboj padne sa 27 133 sa popisa 2011 godine na 22 000-23000 na popisu 2011 godine. i tamo je situacija teška fap neradi, a ovo ostalo je sve boranija
SLANINA is offline  
Old 18.08.2017., 10:35   #5468
Quote:
Bozurr kaže: Pogledaj post
A Muslimanima i vama, siptarima bas dobro ide. Eto, sve vas je vise u tim delovima.
Sa 2/3 kroz 6, 7 godina pad na 1/2 rodjenih, neka bude i na 3/5, dok na Kosmetu svake godine pad od 3 do 5% rodjenih, samo jos cekam Nis da poklopite

I treba uzeti u obzir da nisu svi Muslimani Bosnjaci, vec sigurno ima bar 20% tih Muslimana koji se osecaju kao Srbi. Da oni dozivljavaju Bosnu kao svoju drzavu, zvali bi se tim izmisljenim imenom, ali ocigledno je da su sad samo Muslimani, a pitanje je kako ce se izjasnjavati kroz 50 godina, mozda opet kao Srbi.
kod albanaca odbi nekih 50 rođenih, pošto se toliko u proseku porodi albanki iz albanije u srbiji, akoje su se udale za srbe
SLANINA is offline  
Old 18.08.2017., 11:06   #5469
Quote:
SLANINA kaže: Pogledaj post
pad bošnjaka je u 2016 godini bio veliki , ali razlog može biti što novopazarsko porodilište nije radilo prošle godinedo novembra meseca, a porodilje su se porađale u kraljevu i kragujevcu, e možda im je bilo truleks da kažu nacionalnost u gradovima gde su srbi većina i gde su se mahom porađale
ako ima podaci za opštine novipazar sjenica i tutin , tu možemo da vidimo koliko je porastao broj nepoznatih i neizjašnjenih u 2016 godini u odnosu na 2015 godinu, ako je broj isti onda su bosnjaci stvarno pali što se tiče rođenih beba.
a ovo oko muslimana, ima povećanja u raškoj oblasti gde pretežno žive bošnjaci, ali glavni rast po meni prave romi muslimani kojih je popisano 2011 godine mislim nekih 37 000 hiljada, a uglavnom su to izbeglice sa kosmeta, makedonije i žive u gradskim favelama. evo primer tije zemun polje tamo gde je srušena nedovršena đžamija, tamo se romi deklarišu ko muslimani, i skoro svi su izbegli sa kosmeta i tu se nastanili,
I ti ga sada komplikuješ.Saberi ukupad pad broja rodjenih u Raškoj oblasti u odnosu na godinu ranije i rast rodjenih Srba i dobićeš tačno 100 manje rodjenih Bošnjaka+muslimana.I to ti je tih 5%.
gargash is offline  
Old 18.08.2017., 11:37   #5470
U Priboju jedino gde jos ima zivota van grada su predgradja Pribojska Banja i Raca, koja su potpuno srpska. Naselja gde zive Bosnjaci su manja i za razliku od Novopazarskog kraja ne preterano prosperitetna.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 18.08.2017., 12:09   #5471
Odobrio mi je RZS da postavim. Moze li da se udje?

Rodjeni 2016:
https://cloudspace.idrsolutions.com:...ex.html?page=1

Umrli 2016:
https://cloudspace.idrsolutions.com:...ex.html?page=1
Bozurr is offline  
Old 19.08.2017., 00:07   #5472
Najžešći su mi ovi što naglašavaju albanski pad. Brate mili, Albanci su u drugom dijelu tranzicije još uvijek, još se razvijaju, naravno da sada imaju ogroman pad nataliteta. A to znači i da se razvijaju i samim time su bliži Europi. Najžešći još su ovi zlobni komentari "poklapanje", "raspad sistema". Onaj tko se iole bavi demografijom vidi o čemu se radi. Ali možda je to neka propaganda. Nije objektivno svakako.
ljuforumas is offline  
Old 19.08.2017., 00:09   #5473
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
I nisu podbacili u neku ruku...tri godine zaredom imali su rast i broja i udela, i sada su na 73 %, sto je opet vise od udela u ukupnom stanovnistvu, sto ukazuje da ce udeo Srba u Vojvodini nastaviti da raste.

Trebali bi se u 2017. oporaviti jer je 2016. naspram prethodne katastrofa. Sve što su rasli od 2011. je nestalo u godini dana. Trebali bi se oporaviti jer nije da rastr natalitet sam od sebe već nauštrb Srba u RS, Hrvatskoj i Srbiji.
ljuforumas is offline  
Old 19.08.2017., 00:21   #5474
Srbi u Vojvodinu nisu podbacili realno udelom uopšte.U 2015.god.je bilo jako malo neizjašnjenih i nepoznatih a više Srba,u 2016.god.obrnuto broj nepoznatih i neizjašnjenih se vratio na nivo iz ranijih godina i to je sva mudroost.Jer da su Srbi podbacili,neke manjine bi morale skočiti udelom,ali nisu,nešto Romi,ali ostali niko.Srbi u Vojvodini u 2016.god.imaju preko 10 promila stopu nataliteta,nije realno da nešto mnogo skače.

Zadnje uređivanje gargash : 19.08.2017. at 00:31.
gargash is offline  
Old 19.08.2017., 00:28   #5475
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Srbi u Vojvodinu nisu podbacili realno udelom uopšte.U 2015.god.je bilo jako malo neizjašnjenih i nepoznatih a više Srba,u 2016.god.obrnuto broj nepoznatih i neizjašnjenih se vratio na nivo iz ranijih godina i to je sva mudroost.Jer da su Srbi podbacili,neke manjine bi morale skočiti,ali nisu,nešto Romi,ali ostali niko.
Koji je razlog onda tome? Ne znam zašto bi se netko izjašnjavao nepoznatim ako je Srbin u državi gdje je pripadnik većinskog naroda? Mogu li ovo biti mješanci ili neko postrožavanje kriterija s mješancima? Nije valjda ovoliki skok? I da jesu Srbi, opet nema logike? Može li se to malo bolje ispitati?
ljuforumas is offline  
Old 19.08.2017., 07:42   #5476
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Trebali bi se u 2017. oporaviti jer je 2016. naspram prethodne katastrofa. Sve što su rasli od 2011. je nestalo u godini dana. Trebali bi se oporaviti jer nije da rastr natalitet sam od sebe već nauštrb Srba u RS, Hrvatskoj i Srbiji.
Ovo je sasvim normalno, s obzirom da se broj zivorodjenih Srba van svakog ocekivanja drzi na gotovo 75 %. Jedna godina koja je malo losija, ova ce kako se ocekuje biti bolja. A sto se tice grupa ostali/nepoznati/neopredeljeni, vise ima toga po ostatku Srbije, zavisno od toga o kojoj sluzbi i kom gradu je rec. Naime, desava se da u Pomoravskom okrugu bude mnogo nepoznatih, a ustvari barem 90-95 % su u pitanju Srbi, samo sluzbe nisu predano odradile posao pri upisu nacionalnosti majke. Sporadicno se tu provlace i druge oblasti, ali nista strasno. Na nivou cele Srbije, u 2016. udeo Srba u broju zivorodjenih je blago porastao u odnosu na 2015. a udeo je stabilan na oko 83-84 %, poslednjih godina izmedju 83 i 83.5 %, i to sa neverovatnom preciznoscu udeo se vec godinama nadje u tom intervalu. Jedne samo godine je bio preko 84 % ako dobro pamtim.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 19.08.2017., 09:19   #5477
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Ovo je sasvim normalno, s obzirom da se broj zivorodjenih Srba van svakog ocekivanja drzi na gotovo 75 %. Jedna godina koja je malo losija, ova ce kako se ocekuje biti bolja. A sto se tice grupa ostali/nepoznati/neopredeljeni, vise ima toga po ostatku Srbije, zavisno od toga o kojoj sluzbi i kom gradu je rec. Naime, desava se da u Pomoravskom okrugu bude mnogo nepoznatih, a ustvari barem 90-95 % su u pitanju Srbi, samo sluzbe nisu predano odradile posao pri upisu nacionalnosti majke. Sporadicno se tu provlace i druge oblasti, ali nista strasno. Na nivou cele Srbije, u 2016. udeo Srba u broju zivorodjenih je blago porastao u odnosu na 2015. a udeo je stabilan na oko 83-84 %, poslednjih godina izmedju 83 i 83.5 %, i to sa neverovatnom preciznoscu udeo se vec godinama nadje u tom intervalu. Jedne samo godine je bio preko 84 % ako dobro pamtim.
tako je loki
koliko sam video i beograd ima nekih ima 600 neizjašnjenih u 2016 godini, po zdravoj logici od toga su nekih 90%-95% su rođeni srbi.
tako da u ukupnom zbiru u 2016 godini mi srbi bi imali preko 55 000 rođenih, kada bi dodao i ove neizjašnjene i nepoznate
SLANINA is offline  
Old 19.08.2017., 11:59   #5478
Quote:
SLANINA kaže: Pogledaj post
tako je loki
koliko sam video i beograd ima nekih ima 600 neizjašnjenih u 2016 godini, po zdravoj logici od toga su nekih 90%-95% su rođeni srbi.
tako da u ukupnom zbiru u 2016 godini mi srbi bi imali preko 55 000 rođenih, kada bi dodao i ove neizjašnjene i nepoznate
Nije mi jasno otkud samo 312 rodjenih Roma u Beogradu 2016. godine. Uz to ima i 79 Muslimana. Koliko realno ima Beograd Roma, i koliko ih se realno rodi godisnje?
Po meni, u Beogradu ih nema ispod 50 000, a verovatno i preko 70 000, samim tim to vuce i preko 700 rodjenih.
Ovi nepoznati su vecinom Srbi, vidi se po tome koje su bebe po redu rodjenja, ima po neko i druge nacionalnosti, ali bar 600 su Srbi.

Sto se tice neizjasnjenih i nepoznatih, slican je broj kao i 2015. Tako da stoji da su Srbi 2016. mnogo pali, ali svakako stoji da Srbija ima preko ne 55, vec je bilo preko 56 000 rodjenih Srba prosle godine. Ovo su rodjeni po nacionalosti majke, a ovo sto su radjale Ruskinje, Ukrajinke, Cehinje, i slicno, to su sigurno zene nekih Srba, pa dodati na to Albanke, sigurno i neke Hrvatice, Madjarice, Crnogorke, Makedonke, Romkinje...
Sigurno je to da je broj rodjenih Srba 2016. godine preko 56 000, ali svakako je pad veliki bio.


2015:
Neizjasnjeni 243
Regionalna pripadnost 71
Nepoznato 1987

2016:
Neizjasnjeni 620
Regionalna pripadnost 56
Nepoznato 1542
Bozurr is offline  
Old 19.08.2017., 12:48   #5479
Quote:
Bozurr kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno otkud samo 312 rodjenih Roma u Beogradu 2016. godine. Uz to ima i 79 Muslimana. Koliko realno ima Beograd Roma, i koliko ih se realno rodi godisnje?
Po meni, u Beogradu ih nema ispod 50 000, a verovatno i preko 70 000, samim tim to vuce i preko 700 rodjenih.
Ovi nepoznati su vecinom Srbi, vidi se po tome koje su bebe po redu rodjenja, ima po neko i druge nacionalnosti, ali bar 600 su Srbi.

Sto se tice neizjasnjenih i nepoznatih, slican je broj kao i 2015. Tako da stoji da su Srbi 2016. mnogo pali, ali svakako stoji da Srbija ima preko ne 55, vec je bilo preko 56 000 rodjenih Srba prosle godine. Ovo su rodjeni po nacionalosti majke, a ovo sto su radjale Ruskinje, Ukrajinke, Cehinje, i slicno, to su sigurno zene nekih Srba, pa dodati na to Albanke, sigurno i neke Hrvatice, Madjarice, Crnogorke, Makedonke, Romkinje...
Sigurno je to da je broj rodjenih Srba 2016. godine preko 56 000, ali svakako je pad veliki bio.



2015:
Neizjasnjeni 243
Regionalna pripadnost 71
Nepoznato 1987

2016:
Neizjasnjeni 620
Regionalna pripadnost 56
Nepoznato 1542
teško je utvrditi njihov broj, ali sa favelama ih ima sada u 2017 godini nekih 45 000- 50 000 hiljada, a onih trajno da žive 30 000 hiljada, ovi romi sto žive u onim straćarama su romi nomadi, stavi dva kartona i dve gume na krov i eto kuće
e to su ovi sa kosmeta koji se izjasnjavaju i kao romi i kao muslimani i koji imaju natalitet od 20 promila sigurno
nemojmo zaboraviti i srpske rome koji ovde vekovima u beogradu žive sa nama, njih ima tih 30 000 hiljada i imaju uglavnom imaju dece ko mi srbi, žive po zgradama i skloni su asimilaciji, imaju našu veru i slave krsne slave
tako da ove rome nomade teško je i popisati, danas je u beogradu , za mesec dana u nemačkoj, pa se opet vrati u beograd, pa ode u francusku, pa se onda opet vrati u novi sad, pa opet ode negde...., nemože niko da ih ulovi na jednom mestu
imam dva drugara roma, i iz zezanja sam ih pitao sta su po nacionalnosti, jedan je rekao da je srbin, a ovaj drugi da je rumun, kakav crni rom da kažu, hahahaha
SLANINA is offline  
Old 19.08.2017., 13:17   #5480
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Koji je razlog onda tome? Ne znam zašto bi se netko izjašnjavao nepoznatim ako je Srbin u državi gdje je pripadnik većinskog naroda? Mogu li ovo biti mješanci ili neko postrožavanje kriterija s mješancima? Nije valjda ovoliki skok? I da jesu Srbi, opet nema logike? Može li se to malo bolje ispitati?
E,to ne znam.Jedino je U Subotici broj mešovitih brakova solidan i ti uvek ima nepoznatih i neizjašnjenih,ostalo varira od godine do godine,i od okruga do okrugada li je u pitanju stvar tehničke prirode,ne znam.Za nominalni pad broja rodjenih Srba je razlog pad rodjenih u Novom Sadu u 2016.god.Novi Sad nosi najveći deo pada u Vojvodini u 2016.god.U Novom Sadu je udeo rodjenih Srba 87% u 2016.god,sličan je bio i u 2015,čini mi se.
gargash is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.