Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2014., 19:40   #221
Uletili bi mi iz stana ravno u zatvor.
KatarinaRi is offline  
Old 01.11.2014., 19:52   #222
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Uletili bi mi iz stana ravno u zatvor.
Da je Penava tvoja esdepenjara drukčiju bi melodiju ovdje svirala.
Samwell Tarly is offline  
Old 02.11.2014., 14:45   #223
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
A na njihovo mjesto gdje su bili došao drugi!
Što se tiće nezaposlenosti, tu smo baš jadan grad ali po potrošnji nismo!
Još kad bi mnogobrojni Vukovarci manje trošili po Osijeku i Vinkovcima a više u Vukovaru, možda se tolike trgovine ne bi ni zatvarale po gradu!
Ne znam za Osijek, ali vidim da se i u Vinkovcima zatvaraju trgovine i ugostiteljski objekti.
zulualpha is offline  
Old 02.11.2014., 14:49   #224
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ima netko da mi objasni zasto su devastirani drzavni stanovi prazni u Vukovaru, zasto opet ne radi grijanje, ali se zna broj kolona i aspored skidanja ploca?!
Stozer je na odmoru nekom, banja neka?
Jedina toplina za grijanje koju cirilicne ploce sa drzavnih ustanova mogu stvoriti je njihovo spaljivanje u nekoj od toplana, ako za to postoje tehnicke mogucnosti. Na primjer ako je toplana na plin ili plinsko ulje, tada bi mala korist bila od tih ploca. Napravile bi vise stete nego topline. Tako da bi se gradjani slabo ogrijali od njih.
zulualpha is offline  
Old 02.11.2014., 14:54   #225
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Izgleda da će se, barem privremeno, rješiti problem grijanja u Vukovaru. Točnije, negrijanja u 142 stana.

Prema sudskom registru, tvrtka Tehnostan je osnovana od strane Grada Vukovara.
Ne razumijem kakve veze ima grijanje stanova sa pricuvom. Pricuva su uglavnom sredstva koja sluze za odrzavanje zgrade. Na primjer krecenje, izolacija i ostali gradjevinski radovi na zgradi. Struja, voda, telefon, grijanje, odvoz smeca i slicne stavke placaju stanari. Kod tite su stanari rezijske troskove zvali stanarinom.
Ako imate privatnu kucu i izdate je nekome. Tada vi odrzavate objekt, a rezije placa stanar. Isto je i sa zgradom.
zulualpha is offline  
Old 02.11.2014., 19:15   #226
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Ne znam za Osijek, ali vidim da se i u Vinkovcima zatvaraju trgovine i ugostiteljski objekti.
Kod nas se ne zatvaraju ugostiteljski objekti! Mogu se samo novi otvorit! A i kugla sladoleda od 5kn ne smeta!
deki00 is offline  
Old 07.11.2014., 16:13   #227
Novi potez Penave. Smjenjuje čelnog čovjeka lokalnog radija, te instalira svojeg. Naravno, sve to bez javnog natječaja. A novi ravnatelj na to mjesto dolazi direktno s faksa.

Sjaši Kurta, da uzjaši Murta je u Vukovaru. Ok, sad je "domoljubni" Kurta, pa će se lakše gutati govna, zar ne?

I super je kaj jedan grad kao Vukovar, ima svojeg glasnogovornika. Još jedno novo radno mjesto.

Quote:
Ivan Penava, gradonačelnik Vukovara, danas je ipak smijenio direktora Hrvatskog radija Vukovar Janoša Keryja, koji je tu gradsku tvrtku vodio posljednjih osam godina, i za novog direktora postavio 27-godišnjeg Milana Kosa iz Sotina, odnedavno diplomiranog politologa s dosadašnjim radnim iskustvom na savjetničkom radnom mjestu u Vukovarsko-srijemskoj županiji, gdje je volontirao po programu '1.600 kuna'

Penavin glasnogovornik Tomislav Čorak potvrdio nam je tu vijest nakon sjednice na kojoj su, uz točku razno, smjena i imenovanje bili jedini točke dnevnog reda. Penava je jedini član skupštine. Za ovo radno mjesto nije raspisan javni natječaj.

Kada smo Penavi jučer SMS-om poručili da nije točno da Kery nema dovoljnu stručnu spremu za svoj posao i da je podnio izvještaj o radu HRV-a na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća, gradonačelnik je odgovorio da je Kery primljen s višom stručnom spremom i da se na sjednicama nije pojavljivao, da direktori gradskih poduzeća moraju biti na sjednicama Gradskog vijeća, a da 'doktorand znači da još studira'.

Kery je doktorand doktorskog studija kulturologije na Sveučilištu J. J. Strossmayera u Osijeku za što je jedan od uvjeta za upis visoka stručna sprema, koju je Kery i stekao na Filozofskom fakultetu u Mostaru, gdje je diplomirao novinarstvo. U međuvremenu je ostvario i pravo na stipendiju Fonda za obnovu i razvoj Vukovara, prema čijim će uvjetima u Vukovaru raditi najmanje dvostruko vremena koliko je primao potporu za školarinu.

Imenovanje Kosa bit će novi trošak za Hrvatski radio Vukovar čiji su prihodi 2013. bili 2,17, a 2012. 1,92 milijuna kuna. Oko trećine toga, oko 700 tisuća kuna, iznose troškovi plaća, s doprinosima i porezima za 12 zaposlenika.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 07.11.2014., 17:51   #228
Blago onom tko ima nešto para pa može otić van pokušati nešto, naći posao i td!
Ovdje ce biti sve gore i gore!
deki00 is offline  
Old 07.11.2014., 20:02   #229
Jel go zato jer je lik madar il je nepodoban na neki drugi nacin.Btw I mene su uzasnuli devastirzni stanovi u Vukovaru
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 07.11.2014., 20:16   #230
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Novi potez Penave. Smjenjuje čelnog čovjeka lokalnog radija, te instalira svojeg. Naravno, sve to bez javnog natječaja. A novi ravnatelj na to mjesto dolazi direktno s faksa.

Sjaši Kurta, da uzjaši Murta je u Vukovaru. Ok, sad je "domoljubni" Kurta, pa će se lakše gutati govna, zar ne?

I super je kaj jedan grad kao Vukovar, ima svojeg glasnogovornika. Još jedno novo radno mjesto.
a ovaj prijašni je došao preko javnog natječaja
dell12 is offline  
Old 07.11.2014., 20:25   #231
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
I mene su uzasnuli devastirzni stanovi u Vukovaru
To su pokazali jednu zgradu sa garsonjerama, u Borovo Naselju! Već je prije bio problem s njom, stanari su se žalili kako svakakvi klošari provaljuju unutra u stanove, rade nered i td! Nitko do sada nije reagirao i jbg!
Inace za ovo stanova u gradu što je kao prazno, netko je već dobio ključ!
deki00 is offline  
Old 10.11.2014., 12:27   #232
Quote:
dell12 kaže: Pogledaj post
a ovaj prijašni je došao preko javnog natječaja
Pa zato sam napisala, da je "sjaši Kurta, da uzjaši Murta". Znači, u biti se ne mijenja ništa na bolje za građane Vukovara.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 10.11.2014., 17:15   #233
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Pa zato sam napisala, da je "sjaši Kurta, da uzjaši Murta". Znači, u biti se ne mijenja ništa na bolje za građane Vukovara.
važno da na državnoj razini cvjetaju ruže
dell12 is offline  
Old 10.11.2014., 17:23   #234
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Smjenjuje čelnog čovjeka lokalnog radija, te instalira svojeg. Naravno, sve to bez javnog natječaja. A novi ravnatelj na to mjesto dolazi direktno s faksa.

Sjaši Kurta, da uzjaši Murta je u Vukovaru. Ok, sad je "domoljubni" Kurta, pa će se lakše gutati govna, zar ne?
Odličan potez. Bilo bi pogubno da na položaju ostane itko ko je namješten pod vlasti ove jugokomunisitčke pošasti.

To treba temeljito lustrirat i nek se razmišljaju zašto.
contrero is offline  
Old 11.11.2014., 23:22   #235
...koji je tu gradsku tvrtku vodio posljednjih osam godina....

Nešto si se zeznuo pod čijom je vlasti došao
Hudini is offline  
Old 12.11.2014., 09:43   #236
Quote:
Hudini kaže: Pogledaj post
...koji je tu gradsku tvrtku vodio posljednjih osam godina....

Nešto si se zeznuo pod čijom je vlasti došao
Ako je tvrtku vodio zadnjih osam godina, onda jest namješten od jugokomunističke pošasti.
Xenoborg is offline  
Old 12.11.2014., 13:35   #237
U realnosti i jedni i drugi su pošast samo neznam na koga ti misliš!
Hudini is offline  
Old 12.11.2014., 18:25   #238
Quote:
Hudini kaže: Pogledaj post
U realnosti i jedni i drugi su pošast samo neznam na koga ti misliš!
ZNA SE tko je pravi nasljednik komunističke partije. Po sastavu i djelovanju.
Mr. NiceGuy is offline  
Old 13.11.2014., 16:18   #239
Eno se genijalac hvali po novinama da je u prvih 100 dana vlasti zaposlio 50 ljudi u javnim radovima:klap:
A jos je bolja izjava njegovog šefa iz Vinkulje(čitaj Božo) da je vlada zaustavila projekte za Vukovar
don Kacunko is offline  
Old 13.11.2014., 16:54   #240
http://www.vecernji.hr/slavonija/bul...je-noge-973027

Quote:
Slavica Jelinić (HDSSB) pitala je gradonačelnika Ivana Penavu koga predstavlja predsjednik Stožera za obranu Vukovara Tomislav Josić u svojim medijskim istupima. Grad Vukovar, s obzirom da je postavljen za predsjednika Savjeta za branitelje, ili pak Stožer.

Odgovarajući na upit Penava je rekao da Josić kada govori u ime Savjeta govori kao njegov predsjednik, kada je na ulici kao Tomislav Josić, a kada u Stožer kao predsjednik Stožera.




Quote:
- Istina je. Bio sam loš domaćin ali nisam želio sudjelovati u predizbornoj kampanji koja se vodi na račun pogibije Blage Zadre. Bila mi je namjera, kao gradonačelniku Vukovara, da dočekam aktualnog predsjednika RH Ivu Josipovića. Međutim, kada sam vidio da odlazi položiti vijenac na mjesto pogibije Blage Zadre, gdje on nikada u životu nije bio, nisam želio biti dio toga.
Malo sramotno, ipak je to još uvijek predsjednik Hrvatske!
Da je došla Kolinda, nacrtao bi se pred njom u roku keks
deki00 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.