Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2015., 19:49   #1
Tajna antropoloska znanja nedostupna siroj javnosti

Kroz zivot sam primijetio da postoje odredene interesne / subkulturne skupine koje posjeduju odredjena znanja o covjeku, o prirodi covjeka, psihologiji, sociologiji, koja cuvaju tajnima i nastoje zadrzati za sebe, jako paze da se u javnosti o tome uglavnom ne zna jer se tada poluistina / neistina od koje zive ne bi dobro prodavala.

Cesti primjeri su: svecenstvo, grobari, bankari, lijecnici, policija, politicari, sveucilisni profesori, suci, politicari, clanovi tajnih drustava i slicno.

Onda naravno tu se nalazi i sve popularniji NLP. Marketinski strucnjaci takoder spadaju u te kategorije. Postoje skupine kriminalaca koji prije upustanja u financijsku prevaru idu na treninge ponasanja u slucaju upada policije!!!

Evidentno je da grupacija koje zele iskoristiti druge ljude koristeci neka "tajna znanja" ne nedostaje.

Moja obitelj je kroz posljednje 2 generacije bila zrtva ovih "lukavih" i to u epskim proporcijama. Ja sam zasad prvi od svoje loze koji "vesla uzvodno".

Ima li netko na forumu linkova za kvalitetnu literaturu ili bilo kakav drugi oblik informacija o tim temama? ( knjige kao "TAjna doktrina" ne racunam jer je to vec skoro pop-kultura - ako netko zna za nesto bas bas rijetko i kvalitetno, molio bih ga da mi linka i jako bih mu bio zahvalan)
ultrabox2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 14:59   #2
To što tražiš pronaći ćeš u mnogim ili svakom sadržaju,

evo onako od nekud film Jiro dreams of sushi.
ZaneE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 22:47   #3
Quote:
ZaneE kaže: Pogledaj post
To što tražiš pronaći ćeš u mnogim ili svakom sadržaju
Mislim da imas pravo, da je poanta u fokusu i zelji za pronalaskom.

Film cu pogledat iako mi se iz trailera cini da nije ono sto trazim...
ultrabox2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 00:21   #4
Quote:
ultrabox2015 kaže: Pogledaj post
Mislim da imas pravo, da je poanta u fokusu i zelji za pronalaskom.

Film cu pogledat iako mi se iz trailera cini da nije ono sto trazim...
Stvaranje odnosa i novi sadržaji.
ZaneE is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:11   #5
Danas vjenčanja nisu takav big deal jer ni brakovi nisu big deal. Lako ih je razvrgnuti i ponovno se vjenčati s drugom osobom. Činom vjenčanja ne mijenja se puno jer je par vrlo vjerojatno i prije toga već živio skupa, a možda već imaju i djecu. Sad i žene mogu biti ekonomski neovisne pa to opet umanjuje posljedice braka.
__________________
prep4sure.com a+ vce
jangoolee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 23:47   #6
Quote:
jangoolee kaže: Pogledaj post
Danas vjenčanja nisu takav big deal jer ni brakovi nisu big deal. Lako ih je razvrgnuti i ponovno se vjenčati s drugom osobom. Činom vjenčanja ne mijenja se puno jer je par vrlo vjerojatno i prije toga već živio skupa, a možda već imaju i djecu. Sad i žene mogu biti ekonomski neovisne pa to opet umanjuje posljedice braka.
A taj moj citat s druge teme relevantan je za što točno?
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 12:15   #7
Quote:
ultrabox2015 kaže: Pogledaj post
Kroz zivot sam primijetio da postoje odredene interesne / subkulturne skupine koje posjeduju odredjena znanja o covjeku, o prirodi covjeka, psihologiji, sociologiji, koja cuvaju tajnima i nastoje zadrzati za sebe, jako paze da se u javnosti o tome uglavnom ne zna jer se tada poluistina / neistina od koje zive ne bi dobro prodavala.
Ako nisam zakasnio na temu zamolio bih autora da malo razjasni ovaj uvod ?!
Što je to autor teme konkretno primjetio o "tajnim znanjima" , gdje je to "primjetio", gdje je bilo što o tome pročitao i sl.

Ovako mi tema izgleda kao lupanje riječi napamet a tema je zrela za podforum Na rubu znanosti.
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.