Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2015., 17:21   #1
Obrušavanje na osobu

Ja bih političarima u sučeljavanju zabranio osobno napadati jedan drugog. Trebaju samo komentirati tvrdnje i poteze. Slično bi trebalo biti i na Forum.hr-u i drugim raspravnicima. Ja samo komentiram tvrdnje, uopće me ne zanima tko je sugovornik i ne vidim nikakav užitak u podfrkavanju drugih ljudi. Uopće me ne zanima kojeg je sugovornik spola, koliko ima godina, koliki mu je stupanj obrazovanja, odakle je, čime se bavi, je li bogat ili siromašan, je li komunist ili četnik, koliki mu je kvocijent inteligencije, ima li kakvu dijagnozu, je li počinio neko kazneno djelo, kako izgleda, je li djevac/djevica, kolika mu je duljina spolnog uda ili je li obrijane dražice, koliko mu članova broji obitelj, kakve su mu spolne sklonosti, je li položio vozački, kako se oblači, kakve filmove gleda, koju glazbu sluša, gdje je bio u ratu itd. Samo iznosim činjenice i dokaze i slažem se ili pokušavam oboriti sugovornikove tvrdnje, uopće me ne zanima sugovornik osobno. Raspravljam o tvrdnjama, a ne o sugovorniku. Na YouTubeu gdje nema cenzure i može se psovati majku do mile volje, nikada to ne činim. Srpskim i bošnjačkim nacionalistima ne odgovaram psovkama ni pretpostavkama o njima, nego povijesnim dokazima i činjenicama kojima raspolažem. Ne zanima me tko piše, nego što piše.

Slažete li se sa mnom da u raspravama treba biti usredotočen na tvrdnje i uopće ne komentirati ni pokušavati doznati ili iznijeti nešto o sugovorniku osobno?
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 19:43   #2
a zasto onda postoji uzrecica da nije vazno sto kaze nego tko kaze?
ciaan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.