Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 11:47   #21
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Pustimo sad Nijemca.

Na što Hrvati mogu biti ponosni?

Slavni preci, da su još živi, bi nas se odrekli.
Slavni preci mogu biti ponosni što uopće imamo državu, kakva god da je, što nitko od njih nije uspio ostvariti.

Al i da nas se odreknu. Jel naš ponos mora zadovoljiti nekoga?? Nekog Nijemca na razmjeni? Tebe? Mene? Antu Starčevića? Stjepana Radića?
Kao što sam već napisao. Hoćeš bit ponosan na bilo što, budi. Ne želiš biti ponosan, nemoj.
I to je to
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:37   #22
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Iz tvojih razmišljanja bi se dalo zaključiti da si ponosan na vrijedne ljude koji ne plaćaju porez...

Kutle, Todorić, Gucić, Trump... ?

Naravno da ne..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:39   #23
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Ponos pa i nacionalni je iracionalan.

Recimo, napravi test.
Odi na Svjetsko prvenstvo među njemačke navijače sa natpisom "Fuck Germany" na majici pa ispitaj reakciju.
Pa, ako bi te okruživale skinjare onda bi provod bio nešto drugačiji od racionalnih ljudi koji nisu umno zakinuti...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 04:05   #24
Naš jedini ponos je Tito !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 08:47   #25
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Naš jedini ponos je Tito !
Piši u jednini a ne u množini jer on ni po čemu ne može biti ponos , čak obrnuto . Kako ubojica svog naroda može nekome biti na ponos ?
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:03   #26
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Osobno mi je zanimljiva jedna kontradiktornost i licemjerje kod takve vrste ponosa. Dotični će osjećati ushit zbog nečega s čime nisu imali veze ali nikad neće osjećati sramotu ili krivnju, s time da je mnogo veća mogućnost njihovog utjecaja na ono drugo.
Smatram da je izuzetno glupo ponositi se sa bilo čime čemu nisi sam aktivno pridonio. Odnosno, da čovjek može biti ponosan prvenstveno na sebe i one u neposrednoj okolini na koje je eventualno utjecao. Sve drugo mi se čini kao obično samozavaravanje ljudi koji se u svojim bijednim životima nemaju čime ponositi pa prisvajaju tuđi trud i zasluge, pa makar i onaj od same prirode-jbg kad nemaš drugog i taj će poslužiti.
Sve mi se čini da je taj ponos nešto što bi svatko normalan trebao nadrasti, odležati kao dječju bolest. Čisto iz praktičnog razloga, jer ne vidim ništa pozitivnog što bi moglo proizaći iz te obmane!?
da, slažem se
ne vidim da na išta čovjek ima razloga bit ponosan, osim na nešto što je sam uspješno napravio
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 11:58   #27
Puno ti o čovjeku kaže činjenica kada mu nakon 3+ banke proživljenog najveći ponos u životu bude mjesto rođenja.

Iako nikako ne bih relativizirao povremeni ponos baziran na nacionalnoj pripadnosti, radi se o poistovjećivanju s (tradicijskim) kulturnim predlošcima po kojima svako društvo djeljuje (zasebno i u interakciji s drugima) i naravno da ti bude drago kad ispadne da funkcioniraju dobro i stvaraju vrijedne uspjehe/ljude.

No, u mladoj, sirotinjskoj i neobrazovanoj državici ti predlošci još uvijek djeluju poput lošeg kirvaja i nisam još naletio na slučaj, a da gorepostavljena teza ne rezultira ljudima lišenih svakog suvislnog kriterija i dobrog ukusa. Kušin, stina i slamka da mogu disat.

Ako pričamo o onoj iskrenoj i benignijoj varijanti, bez svehrvatskog osjećaja za "domoljubni" oportunizam, dakako.
__________________
Dedicated follower of fashion.
.Syd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 12:40   #28
Možda bi trebalo, umjesto o ponosu, govoriti o solidarnosti i općenito "mi" osjećaju, zajedništvu.
Zašto je u nekim državama više, a u drugima manje razvijen... i kakve su karakteristike jednih, a kakve drugih... ?
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 15:06   #29
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Možda bi trebalo, umjesto o ponosu, govoriti o solidarnosti i općenito "mi" osjećaju, zajedništvu.
Zašto je u nekim državama više, a u drugima manje razvijen... i kakve su karakteristike jednih, a kakve drugih... ?
Kulturološki obrasci, tradicija i običaji, prevladavajući mentalitet, razina razvijenosti, urbanost/ruralnost...sve to utječe na oblike "mi" osjećaje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 22:46   #30
nacionalni ponos je glupost kad dolaziš iz zemlje kao što je hrvatska koja je siromašna i bez ičega s čime bi se stvarno mogla ponositi. mi se možemo ponositi jedino našim predivnim političarima kakvih nema u nijednoj drugoj zemlji na svijetu.

druga je stvar da se amerikanac , nijemac , japanac ponose svojom zemljom kad su najnapredniji i najbogatiji na svijetu
kovelsberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 23:06   #31
Što je s onim subnacionalnim identifikacijama sa kvartom, nogometnim klubom, gradom, regijom? jesu li one jednako iracionalne?
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 00:35   #32
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post
Piši u jednini a ne u množini jer on ni po čemu ne može biti ponos , čak obrnuto . Kako ubojica svog naroda može nekome biti na ponos ?
Kao prvo ne postoji "tvoj narod". Šta, to su krvna zrnca Hrvatska koja nas razlikuju od npr Slovenaca? A također, Hrvati ako baš hoćeš, generalno su odvratno kompetitivni jedni spram drugih (čitaj: molim boga da susjednu crkne krava). I šta je to onda? Tvoj narod? Blago tebi sa tvojim narodom

Drugo, ubojica? A kako Churchill može biti ponos Europe i primjer državnika? Vjerojatno nisi nikada čuo da je on jedan od najvećih ubojica koji su šetali dvadesetim stoljećem. Ponavljam, jedan od! Da nebi sad neko počeo druge primjere navodit, znam vas puške

Eto, razmisli
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 00:36   #33
Ma čovjek sve objasnio, pamotnome dosta

https://www.youtube.com/watch?v=pQ8JAZJapw0
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 00:49   #34
Pa jel koga taj ponos ikad ubio?? Zašto netko nebi bio ponosan na svoje sunarodnjake, na prijatelje i na mjesto i kraj iz kojeg dolazi?
Imamo puno razloga za biti ponosi, od puno talenata kako u sportu, na našu predivnu prirodu i zemlju koju imamo, na različite krajeve od Dalmacije,Slavonije,Istre,Zagorja pa njihovih povjesnih što jela,njošnji,plesova da ne govorim o povjesnim bogatstvima ove zemlje od rimskih ostataka pa sve ono drugo što je ostavilo traga ovdje.Nisu političari i ekonomija jedine bitne stvari na zemaljskoj kugli...

Ponos nikoga nije ubio, mržnja je i zaista roditelji su ponosni na svoju djecu, no to ne znači da mrze drugu.Isto tako se ljudi mogu ponosit svojom domovinom, a da ne mrze druge na kraju najveći dio to i čini pa zaista ne vidim problem.

Uostalom ljudi se ponose raznim stvarima, od nekih sitnica što je sakupio sve brojeve nekog časopisa, sudjelovao u kvizu ili završio neki tečaj pa do velikih stvari da je postao otac ili majka,baka ili djed, da je diploirao itd.Neka se svatko ponosi onim čime hoće njegovo pravo, ako time ne radi ništa krivično ne vidim razlog zašto bi bilo koga to smetalo, ako se netko s time ne slaže ok, ali ne vidim razlog da zato što ja to ne volim ili ne cjenim odmah mora biti loše i glupo.Nek svatko uživa u onome što voli...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 01:15   #35
Quote:
kovelsberg kaže: Pogledaj post
nacionalni ponos je glupost kad dolaziš iz zemlje kao što je hrvatska koja je siromašna i bez ičega s čime bi se stvarno mogla ponositi. mi se možemo ponositi jedino našim predivnim političarima kakvih nema u nijednoj drugoj zemlji na svijetu.
Nije toliko stvar u apsolutnoj razini siromaštva koliko u tome da jednostavno osjećaš koliko naši političari zijevaju na sve to. Oni su ovdje instalirani, paze da se odumiranje nacije odvija kontrolirano, prema potrebi će obaviti i mrtvozorničku zadaću... izbori su ionako šibicarenje.

Quote:
druga je stvar da se amerikanac , nijemac , japanac ponose svojom zemljom kad su najnapredniji i najbogatiji na svijetu
Njihovim elitama je stalo... one ipak zaslužuju taj naziv.

Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Pa jel koga taj ponos ikad ubio?? Zašto netko nebi bio ponosan na svoje sunarodnjake, na prijatelje i na mjesto i kraj iz kojeg dolazi?
Imamo puno razloga za biti ponosi, od puno talenata kako u sportu, na našu predivnu prirodu i zemlju koju imamo, na različite krajeve od Dalmacije,Slavonije,Istre,Zagorja pa njihovih povjesnih što jela,njošnji,plesova da ne govorim o povjesnim bogatstvima ove zemlje od rimskih ostataka pa sve ono drugo što je ostavilo traga ovdje.Nisu političari i ekonomija jedine bitne stvari na zemaljskoj kugli...

Ponos nikoga nije ubio, mržnja je i zaista roditelji su ponosni na svoju djecu, no to ne znači da mrze drugu.Isto tako se ljudi mogu ponosit svojom domovinom, a da ne mrze druge na kraju najveći dio to i čini pa zaista ne vidim problem.

Uostalom ljudi se ponose raznim stvarima, od nekih sitnica što je sakupio sve brojeve nekog časopisa, sudjelovao u kvizu ili završio neki tečaj pa do velikih stvari da je postao otac ili majka,baka ili djed, da je diploirao itd.Neka se svatko ponosi onim čime hoće njegovo pravo, ako time ne radi ništa krivično ne vidim razlog zašto bi bilo koga to smetalo, ako se netko s time ne slaže ok, ali ne vidim razlog da zato što ja to ne volim ili ne cjenim odmah mora biti loše i glupo.Nek svatko uživa u onome što voli...


Iako možda izgleda kontradiktorno, imajući u vidu da sam u gornjem odgovoru mislio na politiku i ekonomiju, hvala što si podsjetio i na one stvari koje osjećamo bliske i s kojima se, na kraju krajeva, možemo ponositi.
A i opći dojam posta je iskrenost.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:16   #36
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Slavni preci mogu biti ponosni što uopće imamo državu, kakva god da je, što nitko od njih nije uspio ostvariti.
Takvi poput tebe, koji su zadovoljni samim postojanjem hravtske države, su najveća opasnost za ovo društvo.
Kad bi pacijenti popout tebe birali između siromašne hrvatske države i bogate države nekog drugog imena (npr. Jugoslavija ili Austro-Ugarska), vi bi izabrali ovu prvu. Boli vas kurac što sve više ljudi napušta Hrvatsku. Jedino vam je bitno da možete svršavati na njeno postojanje.
Zbogom pameti!
plan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:18   #37
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Pa jel koga taj ponos ikad ubio?? Zašto netko nebi bio ponosan na svoje sunarodnjake, na prijatelje i na mjesto i kraj iz kojeg dolazi?
Naši sunarodnjaci su i ljevičari i desničari. Jedni druge ne mogu smisliti.
Tvrditi da si ponosan na narod kojeg dobrim dijelom čine i oni koje ne možeš smisliti je smiješno.
plan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.