Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 21:20   #161
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Glupost, ja ganjam karijeru i u isto vrijeme mi je obitelj na prvom mjestu.
koliko ti konkretno vremena dnevno izgubiš na "obitelj koja je na prvom mjestu?"
ono doslovno, koliko? koliko potrošiš na mijenjanje pelena, dojenje, pranje i kupanje malih zvijeri? pranje podova, kuhanje, pranje veša itd? a uz to radiš još 10 h dnevno, putuješ itd.?
sanjita is offline  
Old 18.07.2017., 22:44   #162
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
koliko ti konkretno vremena dnevno izgubiš na "obitelj koja je na prvom mjestu?"
ono doslovno, koliko? koliko potrošiš na mijenjanje pelena, dojenje, pranje i kupanje malih zvijeri? pranje podova, kuhanje, pranje veša itd? a uz to radiš još 10 h dnevno, putuješ itd.?
Da, to sam ga i ja mislio pitati. Ono, uzmi jednog klinca od dvije godine doma. Ne moraš ni ići na posao, nego probaj odraditi projekt od doma. Zajedno s klincem.
smoothjazz is offline  
Old 19.07.2017., 10:19   #163
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Gdje ima volje ima i načina. Praktički nitko ne radi 10h ili 12h, tj većina ne rade jer je prosječna plaća šaka jada. Da Hrvati rade toliko bili bi bogat narod, a to svakako nisu.

I uz ozbiljan rad ostane ti vremena za obitelj, samo vidi čuda, onda ne možeš stići i dangubiti po 2 kave dnevno, te laprdati po trgovačkim centrima, biti 3 sata na društvenim mrežama, itd.
Osim ako si majka, pa odlučiš roditi. Sto da ona kaze 'aj ti Goku, uzmi porodiljni, a ja nastavljam raditi?' Jesi sasvim ok s tim?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 19.07.2017., 11:23   #164
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Gdje ima volje ima i načina. Praktički nitko ne radi 10h ili 12h, tj većina ne rade jer je prosječna plaća šaka jada. Da Hrvati rade toliko bili bi bogat narod, a to svakako nisu.

I uz ozbiljan rad ostane ti vremena za obitelj, samo vidi čuda, onda ne možeš stići i dangubiti po 2 kave dnevno, te laprdati po trgovačkim centrima, biti 3 sata na društvenim mrežama, itd.
Decko dragi, u kojem svemiru ti zivis?
Odradis 8 sati i teleportiras se doma isti cas?
Ja osobno izgubim dnevno 3-3,5 sata na put do posla i natrag, a ne daj boze da moram jos i u ducan, to je onda preko 4 sata. Za rucak i sve radnje vezane uz njega, treba 1-1,5h, ovisi sto kuham. Pod uvjetom da spavam 8 sati, i recimo da mi treba 30min dnevno za kupanje i odrzavanje higijene, koliko mi dnevno ostane slobodnog vremena?
Uzmi jos u obzir da treba tjedno kucu i ocistiti, pospremiti, posaugati, pobrinuti se za ves, i koji god jos kucni poslovi iskrsnu. A ne daj boze da iskrsne nesto drugo, pa moras nesto obaviti van toga.
Ako mi ostane 2 sata slobodnog vremena dnevno, to je fantasticno. Obicno ih provedem s boljom polovicom, a druzenja i kave si organiziram i po 10 dana ranije da si obje strane uspiju uklopiti tih 2 sata kave u raspored.
Na forumu tipkam preko mobitela, obicno dok putujem na posao, u nekim trenutcima dok cekam negdje nesto, a rijetko sjedim za kompom i provodim sate tamo, mislim da rijetko tko to radi, ne poznajem takve ljude koji provode svaki dan 3 sata u trgovackom centru i isto toliko po kavama.
Moguce da ih ima, ali to su vjerojatno oni koji imaju za odraditi 8 sati, i zive sa starcima koji za njih sve obavljaju i oni dodu doma na gotovo. Tako se moze svaki dan sjediti 5 sati na kavi.
A jos kad dodas djecu na sve to... ajme meni. Onda vise ni ne spavas, jer ne stignes ni to.

Tvrditi gdje ima volje ima i nacina moze samo netko tko nikad nije balansirao sve to, pa mu se cini da je lako. Uglavnom, sraćkaš
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Old 19.07.2017., 12:24   #165
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Dakle, kao i naslov teme, pitanje je, koliko danas ima konzervativnih vrijednih cura. To bi bile cure kakve su odgajane prije možda 50 godina.

Npr., s ovakvim kvalitetama:
  • obrazovane
  • zaposlene
  • stavljaju obitelj na prvo mjesto
  • gledaju u životu uštedit koju kunu, a ne svaki mjesec satrat sve što zarade
  • imaju neku ambiciju i viziju da se za 10-tak godina vide na boljem položaju nego su sada
  • gledaju dugoročno, umjesto kratkotrajnih zabava
  • vucaranje od partija do partija, i svakodnevni izlasci vikendom im nisu životni prioritet
  • nemaju poroka u vidu alkohola, nemaju nekoliko djetinjih tetovaža
  • nemaju potrebu na 5 društvenih mreža pokazati što više kože
  • brinu se o svom tijelu, bave se nekim sportom

Ima li toga danas, i u kolikom postotku, 5%, 20%, 50% ? I gdje takve upoznati ??
To što si naveo nisu odlike konzervativnih vrijednih cura nalik onima prije 50 godina nego vlastiti odabir pojedinca ili utjecaj društva.
Većina ovog što si naveo dolazi sa zrelošću dok neke stvari koje si naveo mogu bit povezane s odgojem i s mnogočim drugim...
Ali želim ti mnogo uspjeha da nađeš to što tražiš jer takvih cura sigurno ima.
__________________
Difficile est longum subito deponere amorem. Ideo fide, sed cui, vide.
totallyconfused is offline  
Old 19.07.2017., 13:34   #166
Sad su mi jasne one žene koje trče s posla kući i drhte kad im zazvoni telefon, konzervativni mužjak ih čeka doma i ne smiju kasniti.
kosjenka- is offline  
Old 19.07.2017., 15:43   #167
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Nismo se skuzili; Žena koja sad nema karijeru, pa se zbog toga moze posvetiti tome da bude majka i stavi posao on hold na par godina.

Autor nije nista kontradiktorno napisao, on je glava obitelji, zenica je tiho, ne ide van, nema slika na mrezama, ne gura karijeru, nije urbana, spremna je da joj obitelj bude na prvom mjestu. Ne zeli karijeristicu jer ta sigurno trudna do zuba nece skupljati njegove prljave carape s poda.

Samo kaj to pakira u šareni papir.
vraga je ženica tiho
ima da bude obrazovana-ambiciozna na poslu-da joj ne bi koja kuna
promaklakunice(po mogućnosti sve) donijeti doma,jer treba biti-štedljiva-
osobina koju Gorku-san cijeni kao konzervativnu vrijednost-
jer se treba kuća izgraditi,jer vrijedna ženica kuću gradi i štedi svaku kunicu.
ne bi bilo zgorega da i roditelji su imućni konzervativci.
kakav dobar položaj i dobre veze su također poželjne-konzervativne vrijednosti
Racchella is offline  
Old 19.07.2017., 17:46   #168
Lako je moguće da žene postanu konzervativne s godinama.
Do recimo 30-e su liberalne i slobodoumne, a onda se "smire". Lako moguće da ima takvih.
Jesu li takve ok?
Tomislav B is offline  
Old 19.07.2017., 17:55   #169
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Lako je moguće da žene postanu konzervativne s godinama.
Do recimo 30-e su liberalne i slobodoumne, a onda se "smire". Lako moguće da ima takvih.
Jesu li takve ok?
Za koga su dobre su.
Alyosha is offline  
Old 19.07.2017., 18:53   #170
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
vraga je ženica tiho
ima da bude obrazovana-ambiciozna na poslu-da joj ne bi koja kuna
promaklakunice(po mogućnosti sve) donijeti doma,jer treba biti-štedljiva-
osobina koju Gorku-san cijeni kao konzervativnu vrijednost-
jer se treba kuća izgraditi,jer vrijedna ženica kuću gradi i štedi svaku kunicu.
ne bi bilo zgorega da i roditelji su imućni konzervativci.
kakav dobar položaj i dobre veze su također poželjne-konzervativne vrijednosti
Naravno da cijenim vrijednosti kakve i sam imam, svatko može naći rasipnu šupljaču, ali naći dobru ženu može malo tko.
Goku-san is offline  
Received Infraction
Old 19.07.2017., 18:55   #171
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Naravno da cijenim vrijednosti kakve i sam imam, svatko može naći rasipnu šupljaču, ali naći dobru ženu može malo tko.

Svatko ko upotrebljava ovakve izraze ne zaslužuje ženu
miss busy bee is offline  
Old 19.07.2017., 20:09   #172
Quote:
miss busy bee kaže: Pogledaj post

Svatko ko upotrebljava ovakve izraze ne zaslužuje ženu
Za sve karakteristike postoje i prikladni izrazi. Manje se žesti i ohladi .
Ili ti misliš da rasipnih šupljača nema ?
Goku-san is offline  
Old 19.07.2017., 20:26   #173
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Za sve karakteristike postoje i prikladni izrazi. Manje se žesti i ohladi .
Ili ti misliš da rasipnih šupljača nema ?
Uopće se ne žestin al budi sritan šta ne prijavljujen postove jer bi sad ima crveni karton
Takve izraze koriste samo mizoginisti i eunusi koji def. ne zaslužuju žrtve za maltretiranje
miss busy bee is offline  
Old 19.07.2017., 20:53   #174
Quote:
miss busy bee kaže: Pogledaj post
Uopće se ne žestin al budi sritan šta ne prijavljujen postove jer bi sad ima crveni karton
Takve izraze koriste samo mizoginisti i eunusi koji def. ne zaslužuju žrtve za maltretiranje
LOL, najjače su mi takve poput tebe, ja bi imao crveni karton jer sam rekao da ima šupljoglavih rasipnica (jasno je ko dan da ima), a ti vrijeđaš na osobnoj razini iako te nitko osobno nije uvrijedio. Pa jedino ti zaslužuješ crveni karton. Postoji normalna vrijedna žena, postoji i šupljoglava rasipnica, end of story.

Inače, zaboravi te isfurane izraze koje čuješ na američkim feminističkim portalima, to više nikome ništa ne znači. Takvo etiketiranje je izlizano i demode, smisli nešto pametnije.
Goku-san is offline  
Old 19.07.2017., 21:33   #175
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
LOL, najjače su mi takve poput tebe, ja bi imao crveni karton jer sam rekao da ima šupljoglavih rasipnica (jasno je ko dan da ima), a ti vrijeđaš na osobnoj razini iako te nitko osobno nije uvrijedio. Pa jedino ti zaslužuješ crveni karton. Postoji normalna vrijedna žena, postoji i šupljoglava rasipnica, end of story.
Inače, zaboravi te isfurane izraze koje čuješ na američkim feminističkim portalima, to više nikome ništa ne znači. Takvo etiketiranje je izlizano i demode, smisli nešto pametnije.
Znan najjača san Neman pojma o kojin amer.portalima pričaš sve san ti napisala na hrvatskom al nadan se da su te dobro oprale ako si tamo komentira

Jedini koji zrači frustracijom si ti jer tražiš nespojive stvari i onda izignoriraš hrpu jako pametnih postova s konkretnim pitanjima od Sanjite Ludice Phibera smoothjazz Kosjenke Racchelle..
I vataš se gnjusnih izraza jer argumenata nemaš

Ima masu žena s osobinama s uvodnog posta al te takve žene neće pitat za dopuštenje oće otić na kavu il kupit haljinu Jer su je zaslužile Ni smatrat to 'nekonzervativnom' osobinom Niti dat da im iko upravlja životon a pogotovo neko bez očito ikakvog iskustva il realnosti kako izgleda obiteljski život s dicom i s oboje zaposlenih roditelja

U biti ni nema smisla da ti dalje odgovaran jer se nećeš trudit ni shvatit šta oću reći nego se zakačit za nešto i nastavit ja san al ti si spiku
I da mizoginija je i ranije s pravom zatvarala teme

Ti mene nisi uvridia?A nazivaš žene 'šupljačama'? uvridia si svaku ženu
miss busy bee is offline  
Old 19.07.2017., 22:54   #176
Quote:
miss busy bee kaže: Pogledaj post
Znan najjača san Neman pojma o kojin amer.portalima pričaš sve san ti napisala na hrvatskom al nadan se da su te dobro oprale ako si tamo komentira

Jedini koji zrači frustracijom si ti jer tražiš nespojive stvari i onda izignoriraš hrpu jako pametnih postova s konkretnim pitanjima od Sanjite Ludice Phibera smoothjazz Kosjenke Racchelle..
I vataš se gnjusnih izraza jer argumenata nemaš

Ima masu žena s osobinama s uvodnog posta al te takve žene neće pitat za dopuštenje oće otić na kavu il kupit haljinu Jer su je zaslužile Ni smatrat to 'nekonzervativnom' osobinom Niti dat da im iko upravlja životon a pogotovo neko bez očito ikakvog iskustva il realnosti kako izgleda obiteljski život s dicom i s oboje zaposlenih roditelja

U biti ni nema smisla da ti dalje odgovaran jer se nećeš trudit ni shvatit šta oću reći nego se zakačit za nešto i nastavit ja san al ti si spiku
I da mizoginija je i ranije s pravom zatvarala teme

Ti mene nisi uvridia?A nazivaš žene 'šupljačama'? uvridia si svaku ženu


Kao što ima divnih žena, tako ima i šupljača, u nemalom broju. Ženama ne propisujem ni dobre ni loše karakteristike u globalu, nego gledam individue, koje mogu biti izuzetne osobe, ali i čiste nule.

Žene ne nazivam šupljačama, već šupljače nazivam šupljačama.
To što te to toliko pogodilo je tvoj problem.

Problem nekih komenatora/ica ovdje je u tome što kad netko traži ono što oni sami nisu, onda prokuhaju.
Goku-san is offline  
Old 20.07.2017., 10:20   #177
I gasimo ovo govance od mizogine teme.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.