Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 17:05   #1
Nemam s kime izaci, osim s jednom prijom koja otkaze u zadnji cas

Dobar dan svima! Evo imam 21 godinu, skoro 22 i imam jedan veliki problem.
Radi se o tome da sam vrlo zatvorena osoba, povucena i tesko nalazim prijatelje. Kasnije se ja opustim i to sve, ali u pocetku mi je vrlo tesko s novim ljudima.
Imam svega nekoliko prija i to ne vrlo bliskih.
Rezultat toga je da nemam bas s kime izlaziti. Tj. Uglavnom imam jednu priju s kojom sam dosta dobra, ali problem je u tome sto ona nije uvijek za izaci van u neki klub vikendom i tako.
Ili se dogovorimo, a onda ona u zadnji tren odustane.. boli ju glava, posvadala se sa sestrom ili joj je nizak tlak, mora uciti itd.

Ajmo reci da ja razumijem to, ali mi isto tako uzasno ide na zivce kad otkazuje u zadnji tren. Recimo dogovorimo se u utorak da cemo u petak izac vanka, a ona onda u petak u 7 navecer javi kako ipak nije raspolozena itd.

Ja se cijeli tjedan veselim tom izlasku i to me bas nervira...

Problem je sto ja nemam u principu s nekim drugim za izac van, tako da ovisim o njenom raspolozenju.

Sigurna sam da ne radi to namjerno, ali recimo kad je ona htjela ici van, ja sam pristala i iako kad je dosao taj dan nije mi se dalo, otisla sam jer smo se dogovorile i to sam postivala.

Tako da me zapravo najvise muci to sto iako se s njom nesto dogovorim, doslovno do zadnjeg trena nisam sigurna hoce li se plan ostvariti ili ce ona opet reci da ipak ne moze. Jel to sto radi oke ili ja pretjerujem?

Drugi problem je sto na faksu sam okruzena ljudima koji uopce ne izlaze, samo su po cijele dane doma, a mene to jos vise ubija jer sam mlada htjela bih s vremena na vrijeme izaci!
A ne znam gdje i kako upoznati nove ljude? Na faksu kao sto sam rekla vecina je ili asocijalna, ili nisu tip ljudi s kojima bih se druzila..
U neke udruge se bas ne zelim uclanjivat, tj ne znam u sto, gdje

Imam osjecaj da mi mladost prolazi, a ja sjedim doma i dosadujem se jer se nemam s kim druziti.
yandiib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:11   #2
Prvo, žao mi je što se tako osjećaš, drugo- to ti nije frendica. Ako ti netko svaki put otkaže, ta te ne poštuje ni pet posto. I još gore, jer ljudi nekad znaju biti neodgojeni i bezobrazni sami po sebi, ali ne samo da te ne poštuje nego joj ti nisi zabavno društvo. To ne znači da si ti dosadna, samo njoj nažalost očito jesi. Nju odjebi. Bolje ništa nego osoba koja te pravi budalom.
A onda faks... očito nula bodova. Nađi neki hobi, bilo što, još si dovoljno mlada da stekneš prijatelje lakše nego stariji ljudi. A i online možeš dati oglas da tražiš društvo za izlaske. Samo, tu kozu napucaj. Dogovori se s njom i nemoj se pojaviti. Zezam se.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:11   #3
Imam i ja jednu takvu priju. Tjednima se dogovaramo za izlazak, ali uvijek nesto iskrsne. Operacije, ozlijede i tako
Ako me jos jednom sjebe, fino cu ju sterat u 3pm i trazit nove na forumu. To savjetujem i tebi
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:31   #4
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Prvo, žao mi je što se tako osjećaš, drugo- to ti nije frendica. Ako ti netko svaki put otkaže, ta te ne poštuje ni pet posto. I još gore, jer ljudi nekad znaju biti neodgojeni i bezobrazni sami po sebi, ali ne samo da te ne poštuje nego joj ti nisi zabavno društvo. To ne znači da si ti dosadna, samo njoj nažalost očito jesi. Nju odjebi. Bolje ništa nego osoba koja te pravi budalom.
A onda faks... očito nula bodova. Nađi neki hobi, bilo što, još si dovoljno mlada da stekneš prijatelje lakše nego stariji ljudi. A i online možeš dati oglas da tražiš društvo za izlaske. Samo, tu kozu napucaj. Dogovori se s njom i nemoj se pojaviti. Zezam se.
Ma ona je stvarno super prema meni inace kad mi treba savjet, podrska bilo sto stvarno je tu za mene uvijek.

Nije da svaki put tako otkaze ali bilo je dosta puta. Recimo jucer me pitala jel bi htjela ici van u subotu, ja pristala bas sam bila sretna jer mi se ide, i danas mi kaze da se posvadala sa cimericom/ prijom i da nije raspolozenja za ici van.

A mene to izluduje. I cak sto ne meni jos gore nije da se javi porukom i kaze da ne moze danas, nego prvo pita jel se meni bas ide, ovo, ono, kako ona ima npr niski tlak, i onda tako to rasteze bili isla ili ne i na kraju odustane. Jednom sam joj rekla da mi to jakoo smeta pa smo se cak i posvadale zbog toga.


Ne znam jesam li ja luda, ili sto ali kad se s nekim dogovorim, osim ako nije bas neka ekstremna situacija zbog koje ne mogu, odem jer smo se eto dogovorili i ne zelim biti sebicna.
yandiib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:35   #5
Quote:
yandiib kaže: Pogledaj post
Ma ona je stvarno super prema meni inace kad mi treba savjet, podrska bilo sto stvarno je tu za mene uvijek.

Nije da svaki put tako otkaze ali bilo je dosta puta. Recimo jucer me pitala jel bi htjela ici van u subotu, ja pristala bas sam bila sretna jer mi se ide, i danas mi kaze da se posvadala sa cimericom/ prijom i da nije raspolozenja za ici van.

A mene to izluduje. I cak sto ne meni jos gore nije da se javi porukom i kaze da ne moze danas, nego prvo pita jel se meni bas ide, ovo, ono, kako ona ima npr niski tlak, i onda tako to rasteze bili isla ili ne i na kraju odustane. Jednom sam joj rekla da mi to jakoo smeta pa smo se cak i posvadale zbog toga.


Ne znam jesam li ja luda, ili sto ali kad se s nekim dogovorim, osim ako nije bas neka ekstremna situacija zbog koje ne mogu, odem jer smo se eto dogovorili i ne zelim biti sebicna.
Ne znam kako da to kažem, ali i meni znaju biti super neki ljudi dok opetovano ne krenu iskazivati nepoštivanje. Jednom se desi, ma i dvaput, ali ako ti netko stalno pokazuje da tvoje vrijeme ne vrijedi ništa, da ne voli provoditi vrijeme s tobom, onda trebaš razmisliti o motivima te osobe i zašto ti je uopće prijateljica. Možda se voli osjećati korisno kad te savjetuje, ali prijateljstvo su i kave i smijeh i druženja uživo, a ne biti teta Saveta na telefonu.

Još se i svađa kad joj to kažeš. Divna neka ženska.
Jel inače dopuštaš da te ljudi ne poštuju ili na nju imaš soft spot? Imala sam jednu frendicu na faksu, jako mi je bila draga, ali kad bi je uhvatila žuta minuta bi jako voljela ponižavati druge pa između ostalih i mene posprdnim komentarima. A bila mi je frendica, isto savjeti, kave, duge šetnje, zajebancije. Nismo ostale frendice. Ljudi griješe, zajebu, naprave sranja jedni drugima, ali meni je smisao svakog odnosa da to žele jedni drugima popraviti, da žele biti skupa. Ako toga nema, draga, to nije prijateljstvo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:42   #6
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne znam kako da to kažem, ali i meni znaju biti super neki ljudi dok opetovano ne krenu iskazivati nepoštivanje. Jednom se desi, ma i dvaput, ali ako ti netko stalno pokazuje da tvoje vrijeme ne vrijedi ništa, da ne voli provoditi vrijeme s tobom, onda trebaš razmisliti o motivima te osobe i zašto ti je uopće prijateljica. Možda se voli osjećati korisno kad te savjetuje, ali prijateljstvo su i kave i smijeh i druženja uživo, a ne biti teta Saveta na telefonu.

Još se i svađa kad joj to kažeš. Divna neka ženska.
Jel inače dopuštaš da te ljudi ne poštuju ili na nju imaš soft spot? Imala sam jednu frendicu na faksu, jako mi je bila draga, ali kad bi je uhvatila žuta minuta bi jako voljela ponižavati druge pa između ostalih i mene posprdnim komentarima. A bila mi je frendica, isto savjeti, kave, duge šetnje, zajebancije. Nismo ostale frendice. Ljudi griješe, zajebu, naprave sranja jedni drugima, ali meni je smisao svakog odnosa da to žele jedni drugima popraviti, da žele biti skupa. Ako toga nema, draga, to nije prijateljstvo.
A ne znam sto da kazem, nekad mislim da je vjerojatno problem u tome sto nemam nikog drugog pa se previse fokusiram na nju i zelim ici van s njom
Da imam i druge prijatelje mozda me ne bi bilo toliko briga sto ona otkazuje
yandiib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:44   #7
Quote:
yandiib kaže: Pogledaj post
A ne znam sto da kazem, nekad mislim da je vjerojatno problem u tome sto nemam nikog drugog pa se previse fokusiram na nju i zelim ici van s njom
Da imam i druge prijatelje mozda me ne bi bilo toliko briga sto ona otkazuje
Pa naravno.
Nikad ne valja fokus staviti na jednu osobu ma tko ona bila. Čak i da ona hoće svaki dan biti s tobom, opet nije zdravo.
Zašto odbijaš udruge u startu? Ja sam upoznala super ljude u jednoj udruzi, nismo svi postali bffs, ali smo se lijepo družili.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:49   #8
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa naravno.
Nikad ne valja fokus staviti na jednu osobu ma tko ona bila. Čak i da ona hoće svaki dan biti s tobom, opet nije zdravo.
Zašto odbijaš udruge u startu? Ja sam upoznala super ljude u jednoj udruzi, nismo svi postali bffs, ali smo se lijepo družili.
Kad ne znam u sto da se uclanim
yandiib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:50   #9
Quote:
yandiib kaže: Pogledaj post
Kad ne znam u sto da se uclanim
Pa što te zanima? Je li ima nešto što voliš raditi?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:46   #10
zašto se danima i tjednima unaprijed dogovarate za izlazak?
ja subotom u 7 (a izlazim oko 9) uđem na fejs pitam redom par frendova jesu li za izaći, ako nitko neće znao sam i sam izaći ako mi se baš izlazi, dođem u jednu rupu od kafane gdje možeš doć i sam i uvijek sretnem nekog random
neke nezaboravne provode sam doživio upravo kad sam došao sam u grad
ako mi se izlazi izaći ću, nema šanse da me spriječi nečija mrzovolja i što se nekom drugom neda
Romanticni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 22:31   #11
Quote:
yandiib kaže: Pogledaj post
Ma ona je stvarno super prema meni inace kad mi treba savjet, podrska bilo sto stvarno je tu za mene uvijek.

Nije da svaki put tako otkaze ali bilo je dosta puta. Recimo jucer me pitala jel bi htjela ici van u subotu, ja pristala bas sam bila sretna jer mi se ide, i danas mi kaze da se posvadala sa cimericom/ prijom i da nije raspolozenja za ici van.

A mene to izluduje. I cak sto ne meni jos gore nije da se javi porukom i kaze da ne moze danas, nego prvo pita jel se meni bas ide, ovo, ono, kako ona ima npr niski tlak, i onda tako to rasteze bili isla ili ne i na kraju odustane. Jednom sam joj rekla da mi to jakoo smeta pa smo se cak i posvadale zbog toga.


Ne znam jesam li ja luda, ili sto ali kad se s nekim dogovorim, osim ako nije bas neka ekstremna situacija zbog koje ne mogu, odem jer smo se eto dogovorili i ne zelim biti sebicna.
pa eto sama si sebi odgovorila. prija ti je sebična i ne poštuje te
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:28   #12
Imaš samo nju pa si potpuno fokusirana na nju. Time joj daješ moć da ti promijeni raspoloženje i da si ovisna o njoj. Čim bi si ti našla još nekoga, stvari bi se promijenile. Prije svega u tvom stajalištu, jer bi ti bilo svejedno hoće li ona otkazati ili ne, a moguće i u njenom ponašanju, jer bi vidjela da te ne može vozati kako hoće. Ovako ona zna da si ti na raspolaganju kad god je njoj to potrebno i ne obazire se na tebe previše. Kad nekoga uzimamo zdravo za gotovo, skloni smo zanemariti tu osobu.

Probaj malo razmisliti što bi htjela, koje interese imaš, čime bi se voljela baviti. Razmisli gdje u svojoj okolici bi mogla upoznati neke nove ljude. Neće to odmah biti velika prijateljstva, ali jako si mlada, još ćeš upoznati jako puno ljudi Nemoj si dozvoliti da ovisiš o nekome i da ti je jedna osoba u središtu svega.

Malo popričaj i s tim ljudima s faksa. Nemoguće da su baš svi stalno doma. Ako i jesu, možda isto ima onih koji bi željeli nekuda ići ali nemaju s kim. U jednom i u drugom slučaju si možeš naći nekoga za druženje.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 12:56   #13
jadne zene, ni na zahod nisu sposobne same otici
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 12:58   #14
Ne budi okrutan, nije lako držati sam svoju torbu i jaknu i šal i obaviti wc
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:00   #15
ne bih znao, nikad mi nitko nije nista pridrzavao
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:03   #16
Nije nekad loše dopustiti nekome da ti nešto pridrži
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:09   #17
je, ako se radi o pisanju
za ostalo, moguce me je nagovoriti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:18   #18

Pretpostavljam da si ni te cure koje idu skupa na wc ne pridržavaju takve stvari. Doduše, ja samostalno idem na wc... Sad si me natjerao da se zamislim
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:23   #19
paaa, ja kod toga vidim problem bitno vise pozicioniran od onog uroloskog/fizioloskog
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:33   #20
Je, shvatila sam. Ja pričah o pridržavanju torbice, ti o pridržavanju drugih stvari. Jedno vodi drugome i etogac... skrenusmo potpuno s teme i dotaknusmo se seta drugih problema

Ali da ne oftopičarim, u ovom slučaju ništa od toga nije bitno, ali je bitno imati nekoga s kim možeš podijeliti nešto o sebi. S kim možeš otići nekamo. S kim se možeš smijati i plakati. Šetati, plesati, pjevati, šta god već voliš. I bitno je imati različite osobe u životu jer ti svatko daje ono svoje nešto, pokazuje ti svijet na drugačiji način od onoga kako ga ti gledaš.

I to govorim kao mizantrop koji ne može bez ljudi
calea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.