Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 14:40   #21
neki vide problem, neki rjesenja

slazem se da je bitno, ali ne moze se onda ponasati kao da je cijeli ljudski rod neprijatelj
ja sam jako daleko od filantropa, ali nemam strah od upoznavanja i druzenja s ljudima
no zato imam prilicno jake filtere tko ce mi biti ljubavnica, tko poznanik , a tko prijatelj
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:49   #22
U sličnoj smo situaciji i jedino rješenje je da se učlanimo u neke organizacije za mlade i da tu upoznamo nove ljude..Ovo je nesto sto se desava onim ljudima koji u srednjoj nisu "napravili" tu neku svoju ekipu za druženje i izlaske a nadali su se da ce se to desiti na faxu. Nažalost kolege na faxu se uglavnom drže stare ekipe i jako je teško upoznati nekog za nešto ozbiljno. Bez problema ces svaki dan naci nekog za pricu ali problem je kad zelis da postanete bliski jer svi oni vec imaju nekog pa im to nije prioritet.
Kassius Hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:51   #23
@Sash
Tako je bilo i kad si imao 21 godinu? (ne provociram, časna pionirska zanima me)
Kad si usamljen to ti onda malo poremeti percepciju. Pogotovo ako ta usamljenost raste, a ti očajnički želiš nekoga kraj sebe, a vidiš i sam da nikuda ne stižeš. Zato ljudi i vjeruju u priče prozirnije od haljine Nives Celzijus i dozvoljavaju drugima da gaze po njima.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:53   #24
uhhh, jesam, takav sam bio i s 12
istina, prije toga jesam pokusavao forsirati ulazak u drustvo i te fore i par puta lijepo ispao budala
kako je krenuo pubertet negdje, tako sam i ja razvio kicmu i nisam se vise gurao gdje me ne zele, a i sam sam polako stvorio svoje kriterije s kim se ja zelim druziti i koliko duboko
daleko od toga da sam ikada bio , ili cu ikada biti medu popularnijima, ali iskreno - meni je ovako sasvim fajn
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:56   #25
Eh, to je super. Ali znaš i sam da ima ljudi koji ni za života kičmicu ne razviju.
Popularnost je zeznuta stvar. Nikad nisam baš pretjerano preferirala ljude koji imaju potrebu sa svima biti dobri i ići svima niz dlaku.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:59   #26
ja sam jednostavno nesposoban biti sa svima dobar
neki ljudi mi pasu, neki ne, a na meni se to uglavnom prilicno dobro vidi

sto se kicmice tice, nisam ja neka posebna sorta nego mi je zivot bio takav da sam ju morao razviti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:02   #27
Primjetih u više navrata priličnu rezolutnost
A i radikalnost ako smijem primjetiti

Nije to samo život. To je i osobnost i karakter. Uvijek biraš kamo ćeš i kako. Svjesno ili nesvjesno.

Mene užasno živcira što mi se sve vidi na faci. Dok sam bila mlađa, trudila sam se prikriti jer su me svi forsirali, jer nije lijepo pokazati nekome da ti nije drag. No, od toga je tek nastala karikatura Do mjere, da su mi rekli: Aj nemoj se više truditi sakrivati
Nikad pravog pokeraša od mene
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:08   #28
rezolutnost, a i radikalnost su dosli s godinama
s tim da hvala bogu, jos za sad nemam problema biti uvjeren da sam u krivu i prihvacanja ispravnog puta
globalno, ovo gore navedeno je doslo s iskustvima i promisljanjima o zivotu i kontaktima s ljudima
svako svoje stajaliste sam spreman i sposoban obrazloziti, dok mi netko ne pokaze da sam u krivu ili da to moze i bolje
intelektualno, u stanju sam igrati igrice, ali ne zelim
naucio sam cijeniti jednostavnost i direktnost i ne trositi energiju na scenarije i tri kruga oko dzamije i slicne fore
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:22   #29
Trošiti energiju.
Upravo to je ono što obično kažem kao argument kad govorim o ovome. Nemam niti snage niti živaca trošiti energiju na takve gluposti. Kad se netko pokušava igrati tako sa mnom, ne budem sretna s tim i pokažem to
Bože moj, svatko nastupa prema tebi onako kako misli da može i onda iskušava granice dokle može. Na tebi je da te granice postaviš i održavaš.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:25   #30
tocno tako, ljudi su ljudi, a i ja sam neki ljud...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:03   #31
Tak je i meni jedna radila, trebala me za ići van da joj budem pratnja jer sam ja tad bila punoljetna a ona nije. I onda kad dođemo van, ona ode sa dečkom a ja ostanem sama. Brzo sam to otkantala.
Poslije sam jedno vrijeme sa normalnom ekipom išla van i super nam bilo, i sad se i to raspalo sa godinama, tako da opet nemam sa kime ići.. Ali niti di.
A voljela bi nekad otići, bar jednom u mj-dva malo za opuštanje
__________________
''Briga vuka što ovce o njemu misle!''
Lady Mona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:21   #32
Većina klubova danas ima fb stranice i objavljuje evente minimalno tjedan-dva unaprijed. Pogledaj ljude koji su attendali evente, možda bude nekih tvojih poznanika, cura tvojih godina iz istog mjesta ili s istog faksa pa ih lijepo zašprehaj porukama i priključi im se. Problem=solved.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:23   #33
Quote:
yandiib kaže: Pogledaj post
Dobar dan svima! Evo imam 21 godinu, skoro 22 i imam jedan veliki problem.
Radi se o tome da sam vrlo zatvorena osoba, povucena i tesko nalazim prijatelje. Kasnije se ja opustim i to sve, ali u pocetku mi je vrlo tesko s novim ljudima.
Imam svega nekoliko prija i to ne vrlo bliskih.
Rezultat toga je da nemam bas s kime izlaziti. Tj. Uglavnom imam jednu priju s kojom sam dosta dobra, ali problem je u tome sto ona nije uvijek za izaci van u neki klub vikendom i tako.
Ili se dogovorimo, a onda ona u zadnji tren odustane.. boli ju glava, posvadala se sa sestrom ili joj je nizak tlak, mora uciti itd.

Ajmo reci da ja razumijem to, ali mi isto tako uzasno ide na zivce kad otkazuje u zadnji tren. Recimo dogovorimo se u utorak da cemo u petak izac vanka, a ona onda u petak u 7 navecer javi kako ipak nije raspolozena itd.

Ja se cijeli tjedan veselim tom izlasku i to me bas nervira...

Problem je sto ja nemam u principu s nekim drugim za izac van, tako da ovisim o njenom raspolozenju.

Sigurna sam da ne radi to namjerno, ali recimo kad je ona htjela ici van, ja sam pristala i iako kad je dosao taj dan nije mi se dalo, otisla sam jer smo se dogovorile i to sam postivala.

Tako da me zapravo najvise muci to sto iako se s njom nesto dogovorim, doslovno do zadnjeg trena nisam sigurna hoce li se plan ostvariti ili ce ona opet reci da ipak ne moze. Jel to sto radi oke ili ja pretjerujem?

Drugi problem je sto na faksu sam okruzena ljudima koji uopce ne izlaze, samo su po cijele dane doma, a mene to jos vise ubija jer sam mlada htjela bih s vremena na vrijeme izaci!
A ne znam gdje i kako upoznati nove ljude? Na faksu kao sto sam rekla vecina je ili asocijalna, ili nisu tip ljudi s kojima bih se druzila..
U neke udruge se bas ne zelim uclanjivat, tj ne znam u sto, gdje

Imam osjecaj da mi mladost prolazi, a ja sjedim doma i dosadujem se jer se nemam s kim druziti.
Evo ako si iz Zg, ja ti se nudim za izlaske, druženje, kavicu i svašta.
FilipWoggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 04:15   #34
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa što te zanima? Je li ima nešto što voliš raditi?
ja recimo volim ljubiti zgodne i pametne žene, ako neko zna za takvu udrugu molim da to znanje podijeli sa svima na forumu
alphacentaury is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 04:18   #35
Quote:
Lady Mona kaže: Pogledaj post
Tak je i meni jedna radila, trebala me za ići van da joj budem pratnja jer sam ja tad bila punoljetna a ona nije. I onda kad dođemo van, ona ode sa dečkom a ja ostanem sama. Brzo sam to otkantala.
Poslije sam jedno vrijeme sa normalnom ekipom išla van i super nam bilo, i sad se i to raspalo sa godinama, tako da opet nemam sa kime ići.. Ali niti di.
A voljela bi nekad otići, bar jednom u mj-dva malo za opuštanje
ja van izlazim sam jer poznam samo papučare koji ne smiju od žene nikamo, a poznajem i prerano ostarjele koji su uvijek umorni kad treba nekamo ići
alphacentaury is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 00:14   #36
aaa kako simpa cura
Prijateljica ti nema sluha. Imala sam ja jednu takvu koja je uvijek kasnila, nevjerojatno ali doslovno uvijek, pa smo se dogovorile da mora postojati akademska četvrt, odnosno tolerancija od- do, i to je onda ona redovno koristila lol.
Osim toga, isto tako je otkazivala, pa sam onda izgubila volju išta s njom dogovarati, tako sam, jer nisam bila sigurna u nju, odbila pitati šefa da mi da slobodno radi nekog putovanja s njom, a to mi je debelo zamjerila. Al to se dogadja kad je osoba takva...
Drugi put mi je poslala pozivnicu na neki party cijelih mjesec dana ranije, ja kažem ok, valjda ću moći. Baš za dišpet večer prije dobila menzes, i nije mi se išlo, tako da sam morala otkazati.
Al nisam uopće imala milosti, a ionako je imala dovoljno ljudi za party. No i to je debelo zamjerila.
Kad je napokon jednom kasnila cijelih 1h, tu smo se razišle. Rekla sam: ti imaš nula poštovanja prema drugima, a nisam samo ja bila u pitanju, i još jednoj frendici je tako radila. Možda samo nama dvjema, ne znam. Uglavnom, poštovanje je problem.
Imala sam još jednu frendicu u srednjoj koja je uvijek kasnila, al ta je svima kasnila, nije bilo bitno o kome se radi, ona je uvijek kasnila.
To je bezobrazno, nepoštovanje prema drugima i jedna indolencija koja će ih koštati negdje i nekad.

Mislim da si ti u redu, i da nije u redu ljudima otkazivati u zadnji tren, trebala bi ti njoj otkazati, da ne misli da si ti uvijek "needy" i da vidi kako je to.

Osim toga, možda bi je zaista trebala da tako kažem, staviti na svoju policu....s njom radi što možeš i od nje očekuj što možeš, ali ne izlaske. Imaš prijatelje s kojima možeš neke stvari raditi, a neke druge za druge stvari itd...to nekako se složi samo po sebi i znaš što možeš očekivati od koga. Izlasci očito nisu baš nešto što nju zanima s tobom. Možda izlazi s nekim drugim. Možda joj nisi dovoljno zanimljivo društvo, pa radije chata s nekim na internetu
A gdje naći druge ljude?
Pokušavam se sjetiti kako sam ih ja upoznavala kad sam bila tvojih godina....Ja sam živjela u studentskom domu na prvoj godini, pa sam tu upoznala društvo, i izlazili smo čoporativno.
Ali kasnije je bilo teže, obično imaš jednu, dvije prijateljicce.
Upiši se u gimnastičku dvoranu , idi na plivanje, neki sport, na faksu se upiši za neki sport kao planinarenje, neki sport gdje ljudi provode vrijeme zajedno. Morat ćeš malo izaći iz svoje "comfort zone". Idi u crkvu, upiši se u pjevanje ili neke druge aktivnosti. Upiši se na tečaj stranog jezika, chataj s ljudima na internetu (hrvatskom), chataj s dečkima, curama, svejedno.
Da bi imala veće društvo, moraš se otvoriti društvu, biti društvenija, ali nemoj ići opet za bilo kim i pošto poto, već ćeš se s nekim skompati. Ili počni raditi vikendom, možda čak volonterski, ili za novac, radi, upoznat ćeš kolegice, radi u pekari, pečenjarnici, nekom shoping mallu vikendom , pa što ima veze da si na faksu, može se sve, neki rade svaki dan i studiraju. Probaj bar mjesec-dva. Konobari. dakle tamo gdje ima puno ljudi, kolegica. Nešto od svega ovoga probaj.

A ako si vjernica, zamoli Isusa da ti da prijateljicu Svoju najbolju prijateljicu upoznala sam kad sam jednom sama otišla na neki skup, ona je bila s mužem iza mene, pa smo tako počele razgovarati, pa onda otišle na piće, došao njen muž, počele se družiti...i tako, nikad ne znaš gdje i kad je taj susret.
Bog s tobom
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 00:21   #37
Mogao bi Isus I meni poslati jednu dobru frendicu, ne bi se bunila.
-Marija- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 00:27   #38
Quote:
-Marija- kaže: Pogledaj post
Mogao bi Isus I meni poslati jednu dobru frendicu, ne bi se bunila.
lol, a slušaj, tko traži, nalazi.
ja sam se nedavno preselila u drugi grad, pa sam i ja nekako usmjerena samo na jednu osobu trenutno, to mi je dojadilo, morat ću nešto smisliti.
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:31   #39
A jesi li probala izaći sama?Možda za neki diskač ili klub nije najbolje rješenje, ali za neki koncert nije loše.Ja sam znao doć sam na koncert jer sam znao da će tamo biti poznate ekipe

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:54   #40
Autorice, eto skupite se vas par cura s topika koje imaju sličan problem, nadjite se na druženju.
Mora se nekako počet.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.