Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 11:58   #1
Dobri dečki - mit, psihologija i realnost

Zašto ste usamljeni.

Ovdje je pretpostavka da "dobri dečki" (poslije ću objasnit navodne znakove") imaju običaj i atrakciju uništavajućeg ponašanja. Konačno pitanje je kako dobar dečko može popraviti ponašanje ?

Prvo - definicija dobrog dečka. Dobar dečko je onaj koji za sebe misli, uvjeren je i općenito okolina tvrdi da je dobar. Dobar dečko radi određene stvari za cure, žene; poput npr, skrenut će sa svog puta kako bi pomogao ženi. Kad god žena zove, on će se javiti, ako treba negdje prijevoz - dobar dečko je već spremno čeka na motoru ili u autu, jer je on dobar dečko. Uradit će joj domaći uradak, kupiti namirnice, neki će čak otvoriti EBay acc kako bi cura preko njegovog mogla prodavati stvari i sl. Ako je bolesna, on će joj pripremiti kokošju juhu, kupit će joj poklone. Dobar dečko dakle, skreće sa svog puta svaki trenutak kad ga ženska osoba zatreba. Treba se zapitati da li je to ponašanje dobrog dečka ili viteško ponašanje.

Pitanje za sve dobre dečke i muškarce koji imaju takvo ponašanje je: da li bi to uradili za bilo kojeg drugog muškarca kojeg ste tek upoznali ?

Muškarac upozna žensku osobu, i sviđa mu se, velika većina ima daljnji pristup naveden u početku ovog posta. Znam, jer sam i sam bio dobar dečko. Nakon što ju je upoznao, on će učiniti sve, ali baš sve kako bi pridobio njezinu pažnju. On će se toliko htjeti uvući ženskoj u guzicu, da npr, izađe u klub, bar, tek upozna žensku osobu, popriča malo s njom, ona namigne i zapita da joj plati piće, i što onda on napravi ? - Pa plati joj piće.

Koliko bi tih dobrih dečkiju meni istu noć platilo piće da se večeras upoznamo ? -Napravimo anketu. Odgovor će biti: no fuckin way.

S područja psihologije, zašto to dobar dečko radi ? Odgovor je jednostavan: - iz potrebnosti ili iz transakcijske ljubavi.

Potrebnost, tj ljubav potrebnosti je kad mala beba plače kako bi zadobila pažnju. Nakon druge ili treće godine, u svijetu to više ne prolazi. Dakle, vi možete biti muškarac, koji će plakati ja ne mogu naći curu, niti jedna me neće, i sve su žene kurve. Vi možete imati potrebu kupovati žene za seks, ali to je u definiciji prostitucija i to je ono što žene na podsvjesnoj razini shvaćaju. Dobri dečki završavaju prvi a kad je riječ o njihovolj ljigavoj potrebnosti.

Slijedeća vrsta dobrih dečkiju su oni koji žele obavljati transakciju. U njihovom umu je slijedeća spika: "Ako ja učinim za ovu ženu nešto a ona mi ne uzvrati obožavanjem, priznanjem, seksom ili ne znam ni ja čime više bit ću jebeno ljut".

Primjetimo da je većina današnjih brakova vezana za transakcijsku ljubav. Dok god je moja žena zgodna, seksi i pametna bit ću s njom, ili dok god je moj muž bogat, ima stan i imamo seks bit ćemo zajedno. Što bi bila definicija toga ? Pa prostitucija. Zbog čega ljudi rade poslove koji ne vole ? - Pa zbog novca, drugim riječima velika većina se prostituira. Sa aspekta prostitucije koji je pošten posao, ja platim kurvi i dobijem seks, kod društvene prostitucije svi ljudi su u kurcu da bi namirli te neke osnovne potrebe a u konačnici su nesretni, usamljeni i depresivni.

Jebo te svijet. I sad te postupke dobrih dečkiju usporedimo sa humanitarnim radom. Zamislimo gladno dijete za kojeg idemo dati novac. Hoćemo li to učiniti na način da ćemo očekivati povrat novca ukoliko to dijete ne pošalje razglednicu sa zahvalnicom, ne slika se i ne pošalje smiješak u znak zahvalnosti ? Otac koji ima dijete pokazuje ideal ljubavi tako što daje ne očekujući ništa zauzvrat. Tek onda kada dajete, a to si možete i želite priuštiti a ne očekujete ništa zauzvrat, postajete dobrim čovjekom.

Dobri dečki nisu dobri ljudi oni su emocionalni ucjenjivači žena i zbog toga su sami i nemaju uspjeh sa ženama.

Kratki osvrt i na žene koje koriste benificije "dobrih dečkiju" je da su to isto kuje. To su 2 neuroze koje se spajaju i zajednički stvaraju tu kemiju i zbog toga si pašu.

Nice guy syndrome debunked.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 28.06.2017., 12:12   #2
Novi dan, nova tema o dobrim dečkima.
Zek0slav is offline  
Old 28.06.2017., 12:20   #3
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post

Kratki osvrt i na žene koje koriste benificije "dobrih dečkiju" je da su to isto kuje. To su 2 neuroze koje se spajaju i zajednički stvaraju tu kemiju i zbog toga si pašu.

Nice guy syndrome debunked.

Mimo toga sto smo gotovo identicnu temu kljucali prije nesto sitno vremena, zbog ovog upisa, gdje su zene kuje i gdje ti 'debunkas' - kljucam i ovo.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.