Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2013., 20:15   #381
onda ne brini. možda bude manja od mame, ali u granicama za pasminu.
u dobi u kojoj je trebala bi jako brzo rasti i zato je bitna kvalitetna hrana, ali ne preobilna da se ne udeblja (meso ili dehidrat sa puno mesa i jogurti), no na to sigurno paziš.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 00:01   #382
Smile

nadam se da bude sve uredu..i da ce narasti..iako je i sada preslatka

http://www.zaslike.com/files/c0o17fyke5lcpd6cnto.jpg
alexnew is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 12:15   #383
Zašto ne nazoveš uzgajivača i ne pitaš kako su roditelji tvog psića sazrijevali? Ako ti pas već ima rodovnicu, uzgajivač je uvijek polazna točka kod takvih pitanja.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 10:18   #384
Smile

kaze da su doista dosta brze nego ona..jucer je bila kod veterinara obavio je detaljni pregled i sad je visoka 54 u grebenu..
alexnew is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 13:16   #385
NEWFOUNDLAND - SPLIT

Pozdrav svima,

zanima me da li na forumu ima neki od vlasnika pasmine Newfoundland iz Splita, ili netko tko ima spoznaje o tome...

Hvala, pozdrav
ikarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 21:36   #386
Pozdrav!

Mozete li preporuciti neku uzgajivacnicu Newfoundlandera (ne mora biti u Hrvatskoj, nije problem ako treba i odvojiti par dana za kvalitetnog psa sa kojim cemo dijeliti zivot iducih 10-ak godina )?
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 02:48   #387
Koliko newfovima treba fizičke aktivnosti i da li su za stan ili ne?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:42   #388
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Koliko newfovima treba fizičke aktivnosti i da li su za stan ili ne?
Ne vidim zašto bilo koji pas ne bi bio za stan pod uvjetom da stan ipak ima neku kvadraturu i da se psu pruža ono što mu je potrebno. Njufovi iako su generalno mirnija pasmina trebaju poprilično fizičke aktivnosti u smislu dugačkih šetnji, a bilo bi super da im se omogući i što više plivanja. Ipak su to psi za vodu, a i zbog njihove konstitucije teškaša plivanje je super stvar.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 16:11   #389
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto bilo koji pas ne bi bio za stan pod uvjetom da stan ipak ima neku kvadraturu i da se psu pruža ono što mu je potrebno. Njufovi iako su generalno mirnija pasmina trebaju poprilično fizičke aktivnosti u smislu dugačkih šetnji, a bilo bi super da im se omogući i što više plivanja. Ipak su to psi za vodu, a i zbog njihove konstitucije teškaša plivanje je super stvar.
E vidiš to me isto zanimalo, koliko vježbe im treba na dan. Mislio sam da su sličniji leonbergerima za koje me susjeda uvjerava da su ljenčine na kvadrat. Što se plivanja tiče, jel ok po jezerima, bazenima (klor) itd ? Mislim, ja se osobno ne bi kupao i ne kupam po Jarunu, pa mi je nekako sumnjivo da bi i peso.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:22   #390
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
E vidiš to me isto zanimalo, koliko vježbe im treba na dan. Mislio sam da su sličniji leonbergerima za koje me susjeda uvjerava da su ljenčine na kvadrat. Što se plivanja tiče, jel ok po jezerima, bazenima (klor) itd ? Mislim, ja se osobno ne bi kupao i ne kupam po Jarunu, pa mi je nekako sumnjivo da bi i peso.
Pesi je zabranjeno kupanje na Jarunu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:50   #391
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
E vidiš to me isto zanimalo, koliko vježbe im treba na dan. Mislio sam da su sličniji leonbergerima za koje me susjeda uvjerava da su ljenčine na kvadrat. Što se plivanja tiče, jel ok po jezerima, bazenima (klor) itd ? Mislim, ja se osobno ne bi kupao i ne kupam po Jarunu, pa mi je nekako sumnjivo da bi i peso.
Što znači lijenčina na kvadrat? Postoje pasmine koje su generalno usporenije i mirnije od drugih, što ne znači da im ne treba dnevna doza kretanja. Njuf definitivno nije pas koji treba nekakvo istrčavanje, jurcanje i nedobog trčanje za biciklom (za to nije niti jedna pasmina što se mene tiče). Problem je u tome što ljudi misle "joj to je lijena pasmina/pas" pa ih nedovoljno šeću što može dovesti kasnije do kojekakvih problema sa zdravljem, posebno lokomotornim sustavom. Onak... jedna konkretna šetnja dnevno od nekih sat vremena + par kratkih ako živiš u stanu budu OK. Ja se ne bi kupala u Jarunu, ali da psi smiju pustila bi da se moji kupaju.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 04:40   #392
Nisam mislio da mu ne treba šetnja, ali recimo, okvirno bih karakterizirao "ljenčina na kvadrat" kao antiteza vukopsu (ala čehoslovački vukopas) kojem treba (navodno) 20km na dan šetnje/trčanja. Znam da se dosta ljudi zezne pa uzmu psa koji je smirenije a oni su sportska obitelj (ili obratno) pa ne bude dobro.

Ima li gdje u Zagrebu kupalište za pse? I još bitnije, di se i čovjek može okupati
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:38   #393
Negdje prema Sesvetama otvoreno je kupalište za pse. Nismo još bili jer je otvoreno kasno kada je već zahladilo.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 04:13   #394
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Negdje prema Sesvetama otvoreno je kupalište za pse. Nismo još bili jer je otvoreno kasno kada je već zahladilo.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Ja imam toliko sala da se mogu kupati u arktičkom oceanu. Nije bitno kolika je temperatura, bitno da je otvoreno i legalno za ljudeke i peseke.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 14:31   #395
Mislim da se o ovom radilo
https://m.vecernji.hr/vijesti/u-bude...ivanja-1192562

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 21:39   #396
Pasmina New foundland

Bok!!! Nakon dugo trazenja po netu odlucila sam se na forumu raspitati za ovu vrstu pasmine!! Gdje je nabaviti u Hrvatskoj,stvarno je zelim nabaviti i bila bi puno zahvalna ako netko zna gdje? Da mi se javi!!!
Pinaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 21:49   #397
Quote:
Pinaca kaže: Pogledaj post
Bok!!! Nakon dugo trazenja po netu odlucila sam se na forumu raspitati za ovu vrstu pasmine!! Gdje je nabaviti u Hrvatskoj,stvarno je zelim nabaviti i bila bi puno zahvalna ako netko zna gdje? Da mi se javi!!!
Nisi previše tražila. Imamo temu o toj pasmini: link. A raspitaj se kod HKS-a.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 21:58   #398
Jesam i nema,jedino preko granice!!!
Pinaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 22:10   #399
Quote:
Pinaca kaže: Pogledaj post
Jesam i nema,jedino preko granice!!!
Onda ćeš morati čekati leglo. Uzgajivača ima.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 22:23   #400
Da zato se i javljam! Uzgajivacima da se jave!!! Zelim bas pasminu Newfoundland moze i bez rodovnice!!
Pinaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.