Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2008., 11:07   #61
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
@osborne

pa to je žena, ona je to naumila

ne trebaju samo odlične, trebaju prikladne, jer velebit je kamenjar i trebaju biti kruće cipele.

@shiza

obavezno suhe smokve zbog magnezija i suhe grožđice zbog kalija
i datulje su odlična stvar kao energija.

napisala si da si išla po jednodnevnim izletima, a višednevni ?

znam da ove godine najvjerojatnije nećeš imati, ali zgodno je kupiti planinarske čarape (sintetika) imaju svoja pojačanja gdje trebaju
i po mogućnosti sportske (sintetičke) majice malo i propereš i to je to. pamuk se previše natopi znojem

pazi na vrijeme, ak ti sunce upeče, onaj kamenjar, pa bila si tamo, joooj
Da, ja sam žena i naumila sam .
Imam dobre gojze, a suhog voća svakako planiram uzeti sa sobom.
Imam dobrih skijaških čarapa, a kupit ću si još koji par, inače spadam među one sretnike kojima se noge ne znoje.
Nisam bila na više dana i vrijeme mi je - imam želju i potrebu.
Znam kako je na velebitu po ljeti na 30.
Znam kako je hodati po tom kamenjaru i znam da ja to mogu.
Svakako ću javiti kako je sve to skupa prošlo.
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 11:18   #62
Quote:
shiza kaže: Pogledaj post
Molim te, reci mi za karimate koliko je bitno da budu oni samonapuhavajući, tj. da li su mi dovoljni oni najobičniji?
I gledala sam u turbo sportu neke štapove za hodanje, jeftini su ali mi se cine teški, kakve ti imaš?

Ma ne moraju bit samonapuhavajući, preživjet ćete i sa onim najobičnijim karimatima. Nismo ih ni mi imali, a služili su nam više da možemo negdje usput sjesti i da ne stavljamo vreće direktno na ležaj u skloništu. MIslim da u ih u Iglu sportu imaš već od 20 kn.

Pogledaj za štapove i u Metrou, znalo je i tamo bit povoljnih pa vidi koji su ti lakši.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 11:33   #63
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Ma ne moraju bit samonapuhavajući, preživjet ćete i sa onim najobičnijim karimatima. Nismo ih ni mi imali, a služili su nam više da možemo negdje usput sjesti i da ne stavljamo vreće direktno na ležaj u skloništu. MIslim da u ih u Iglu sportu imaš već od 20 kn.

Pogledaj za štapove i u Metrou, znalo je i tamo bit povoljnih pa vidi koji su ti lakši.
tnx
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 11:46   #64
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
Ponesi si balsam od arnike (arnice) 35 kn košta
super ti je kod upale mišića, i istegnuća zglobova

i zgodno je ak odustanete blizu je magistrala, "plivate uz obalu".

sretno
jel se taj balzam može kupiti u ljekarnama ili...
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 12:18   #65
Evo informacija. Moguće je doći do P.D. Zavižan sa autobusom.

Od subote 05. srpnja 2008. godine uvodi se usluga redovite autobusne linije za posjet Nacionalnom parku Sjeverni Velebit.

Posjetitelji mogu kupiti povratnu ili jednosmjernu kartu, s tim da povratna karta vrijedi tri dana. Prijevoz vrši tvrtka BP Tours iz Senja, s kojom Javna ustanova Nacionalni park Sjeverni Velebit ima potpisan ugovor o koncesijskom odobrenju za prijevoz posjetitelja.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 14:35   #66
Da to imaš u ljekarni za kupiti.

Ekipa je znala kretati u 5 ujutro da bi se izbjegla vrućina

skijaške čarape su ipak drukčije od onih za hodanje
i kaj će ti zimske čarape po ljeti

Ovo je zgodno za autobus, vidiš kak je to friška obavijest, baš tebi na ruku.

daj pitajte domara na Zavižanu o svojoj avanturi, on će Vam najbolje znati reći. on zna taj kraj kao svoj džep.
kontaktiraš pl. dom Zavižan i priupitaš ga.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 14:48   #67
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Ma ne moraju bit samonapuhavajući, preživjet ćete i sa onim najobičnijim karimatima. Nismo ih ni mi imali, a služili su nam više da možemo negdje usput sjesti i da ne stavljamo vreće direktno na ležaj u skloništu. MIslim da u ih u Iglu sportu imaš već od 20 kn.

Pogledaj za štapove i u Metrou, znalo je i tamo bit povoljnih pa vidi koji su ti lakši.
Potpisujem. Sretno i obavezno javi kako je prošlo! (Kmeeee, i ja bih s vama, šmrc!)
Hellgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 18:49   #68
Umjesto karimata dobro sluzi dusek, onaj za 10 kn je sasvim dobar. North Spirit je dobra marka a jeftina, treba cekati rasprodaje u Turbo Sportu. Tamo sam kupio odlicne hlace za 100 kn i jaknu sa uloskom od filca koji se vadi i moze samostalno nositi, oko 280 kn. I tako, moze se jeftinjaka proci, pogotovo ako ne ides na neke zimske uspone, gdje ima metar ili dva snijega . Zgodno je imati i mjehur za vodu, mogu se naci vec za 100 kn, voda je sporije grije posto je u ruksaku a i prakticnije je piti nego zicati stalno nekog da ti dohvati bidon. Ovaj vikend opet idem na Paklenicu, mislim da cemo na Vaganski i jos malo okoli
__________________
13/22 na Z skali
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 21:41   #69
Quote:
beznicka kaže: Pogledaj post
Umjesto karimata dobro sluzi dusek, onaj za 10 kn je sasvim dobar. North Spirit je dobra marka a jeftina, treba cekati rasprodaje u Turbo Sportu. Tamo sam kupio odlicne hlace za 100 kn i jaknu sa uloskom od filca koji se vadi i moze samostalno nositi, oko 280 kn. I tako, moze se jeftinjaka proci, pogotovo ako ne ides na neke zimske uspone, gdje ima metar ili dva snijega . Zgodno je imati i mjehur za vodu, mogu se naci vec za 100 kn, voda je sporije grije posto je u ruksaku a i prakticnije je piti nego zicati stalno nekog da ti dohvati bidon. Ovaj vikend opet idem na Paklenicu, mislim da cemo na Vaganski i jos malo okoli
He,he bila i ja danas u turbo sportu i tamo kupila većinu stvari: između ostalom i hlače za 100 kn Jel moguće da smo kupili iste, jesi li i tvoje crne? Kupila sam si i dobru vjetrovku, štapove, karimate.
Uživaj na Paklenici!!!
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 21:44   #70
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
Da to imaš u ljekarni za kupiti.

Ekipa je znala kretati u 5 ujutro da bi se izbjegla vrućina

skijaške čarape su ipak drukčije od onih za hodanje
i kaj će ti zimske čarape po ljeti

Ovo je zgodno za autobus, vidiš kak je to friška obavijest, baš tebi na ruku.

daj pitajte domara na Zavižanu o svojoj avanturi, on će Vam najbolje znati reći. on zna taj kraj kao svoj džep.
kontaktiraš pl. dom Zavižan i priupitaš ga.
Kupila sam i taj arnika gel od allga san-a, a i dobre čarape.

Ustvari, nabavila sam sve. Samo se još za klopu moram pobrinuti.

Čak sam se učlanila u jedno planinarsko društvo
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 22:44   #71
ja mislio da si stari član,

buš uštedila na ulaznici u np, a valjda si već nešto i na opremi uštedila

buš imala za 2 konzerve?
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 23:07   #72
[QUOTE=Mladenac;15266088]ja mislio da si stari član,

buš uštedila na ulaznici u np, a valjda si već nešto i na opremi uštedila

buš imala za 2 konzerve? [/QUOTE

Bez brige, imat ću još za sve što će mi trebati, ali da košta - košta!

U pl. društvo sam se već duže vremena namjeravala učlaniti, pa je sada, eto, i to došlo na red.
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 08:53   #73
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
ja mislio da si stari član,

buš uštedila na ulaznici u np, a valjda si već nešto i na opremi uštedila
Na ulaznici u NP se moze i jos vise ustedjeti ako se kroz portu prodje prije nego sto dodje prva smjena rendjera
__________________
13/22 na Z skali
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:04   #74
Quote:
shiza kaže: Pogledaj post
He,he bila i ja danas u turbo sportu i tamo kupila većinu stvari: između ostalom i hlače za 100 kn Jel moguće da smo kupili iste, jesi li i tvoje crne? Kupila sam si i dobru vjetrovku, štapove, karimate.
Uživaj na Paklenici!!!
Da, crne su sinteticke North Spirit, imaju cifove za ventilaciju oko koljena. Ja sam ih kupio prije par mjeseci, jos je bilo malo toga ostalo,vjerovatno si nestandardnih dimenzija pa je ostalo. Ali vrhunske su hlace, dobro si kupila. Ne znam kako se ponasaju na vrucini, nisam ih jos nosio po ljeti, ali za neko normalno vrijeme su odlicne. Slicne hlace u Iglu dodju oko 400 kn pa nadalje. Nosio sam ih na Zavizan u 5. mjesecu. Eh dobro si me podsjetila, kad vec ides na Zavizan,evo ti jedna moja galerija zavizan-alan

http://picasaweb.google.com/majstorsky/Zavizan1252008

tu nosim North Spirit jaknu i hlace

A sto se tice savjeta o planinarenju i uvjetima na lokaciji, najbolje ti je mjesto chat i forum planinarskog saveza. Tamo visim i ekipa je odlicna, i danas sam zicao neke informacije od njih

http://www.plsavez.hr/cgi-bin/mwf/chat_show.pl

Uzivaj i ti i javi se s kojom fotkom kad (i ako se vratis
__________________
13/22 na Z skali
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:08   #75
danas mi palo na pamet:

napraviti listu kaj vam treba, napunite ruksake, i podesite ruksake prije planinarenja.
i vidite kak vam je hodati s tim ruksacima, koji kome više paše.

uvijek se nekaj može zaboraviti.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:12   #76
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
danas mi palo na pamet:

napraviti listu kaj vam treba, napunite ruksake, i podesite ruksake prije planinarenja.
i vidite kak vam je hodati s tim ruksacima, koji kome više paše.

uvijek se nekaj može zaboraviti.
Ja to radim tako da par dan prije puta pocinjem skupljati opremu i stavljam je na stol da mi je na oku. I onda se tu i tamo sjetim sto sam zaboravio kad pogledam tu hrpu
__________________
13/22 na Z skali
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:42   #77
Quote:
beznicka kaže: Pogledaj post
Da, crne su sinteticke North Spirit, imaju cifove za ventilaciju oko koljena. Ja sam ih kupio prije par mjeseci, jos je bilo malo toga ostalo,vjerovatno si nestandardnih dimenzija pa je ostalo. Ali vrhunske su hlace, dobro si kupila. Ne znam kako se ponasaju na vrucini, nisam ih jos nosio po ljeti, ali za neko normalno vrijeme su odlicne. Slicne hlace u Iglu dodju oko 400 kn pa nadalje. Nosio sam ih na Zavizan u 5. mjesecu. Eh dobro si me podsjetila, kad vec ides na Zavizan,evo ti jedna moja galerija zavizan-alan

http://picasaweb.google.com/majstorsky/Zavizan1252008

tu nosim North Spirit jaknu i hlace

A sto se tice savjeta o planinarenju i uvjetima na lokaciji, najbolje ti je mjesto chat i forum planinarskog saveza. Tamo visim i ekipa je odlicna, i danas sam zicao neke informacije od njih

http://www.plsavez.hr/cgi-bin/mwf/chat_show.pl

Uzivaj i ti i javi se s kojom fotkom kad (i ako se vratis
Da, to su te hlače. Inače sam o.k. građena – imala sam sreće.
Javim se kako je prošlo kada se vratim.
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:56   #78
Ove pripreme su mi bile psiho-fizički-novčano zahtjevne.
Mislim da sam sada nabavila sve i da smo spremni.
Ako sve bude o.k. krećemo u ponedjeljak ili utorak.
Stvarno sam pokupovala sve što mi je preporučeno i čega sam se sjetila.
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 23:26   #79
Ja se evo vratih i ne da je bilo vruce, nego je bilo vruce datisemozakistopiipadnesukomu.Tako da smo vrlo malo planinarili, vise se kupali u Starigradu. Ljeto nije za planinarenje...
__________________
13/22 na Z skali
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 18:21   #80
Quote:
beznicka kaže: Pogledaj post
Ja se evo vratih i ne da je bilo vruce, nego je bilo vruce datisemozakistopiipadnesukomu.Tako da smo vrlo malo planinarili, vise se kupali u Starigradu. Ljeto nije za planinarenje...
Zato ja čekam 9 mjesec.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.