Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2010., 15:40   #1
Jal i bijeda među vrhunskim znanstvenim veličinama

danas.net.hr/znanost/page/2010/05/10/0098006.html
danas.net.hr/znanost/page/2010/05/10/0591006.html

Ne znam je li tema za politiku ali kako smatram ovdašnje forumaše najkonstruktivnijima odlučio sam je ovdje postavit.Kako komentirate sukob dva znanstvenika koja su postala nešto najbolje što ova država ima?Optužbe o autokratskom i nesposobnom ponašanju i o pokušaju preuzimanja Instituta sa sumnjivim likom koji savjetuje Pravednika lete sa obje strane.Jesu li Đikić i Radman podlegli hrvatskom jalu i zlobi ili je taj dio njih samo godinama neaktivno hibernirao duboko u njihovoj podsvijesti a probudio se prelaskom granice?Meni je teško zauzimati strane jer nema dežurnog adz-ovca ili barem kerumovog rođe kojeg bi krivio.Kako vi komentirate ovaj sukob najboljih među nama?
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 15:45   #2
Šteta
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 15:52   #3
A kaj je Đikić mogao napraviti nakon Radmanovih izjava kako planira preuzeti Medlis, nego prekinuti suradnju? Očito je čovjek postao paranoičan. S druge strane, ok, ako želi preuzeti vođenje instituta, neka preuzme. Sigurno se u Njemačkoj naučio kalitetno to raditi. Zašto je tako važno biti na čelu instituta?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 10.05.2010. at 16:24.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 15:56   #4
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
danas.net.hr/znanost/page/2010/05/10/0098006.html
danas.net.hr/znanost/page/2010/05/10/0591006.html

Ne znam je li tema za politiku ali kako smatram ovdašnje forumaše najkonstruktivnijima odlučio sam je ovdje postavit.Kako komentirate sukob dva znanstvenika koja su postala nešto najbolje što ova država ima?Optužbe o autokratskom i nesposobnom ponašanju i o pokušaju preuzimanja Instituta sa sumnjivim likom koji savjetuje Pravednika lete sa obje strane.Jesu li Đikić i Radman podlegli hrvatskom jalu i zlobi ili je taj dio njih samo godinama neaktivno hibernirao duboko u njihovoj podsvijesti a probudio se prelaskom granice?Meni je teško zauzimati strane jer nema dežurnog adz-ovca ili barem kerumovog rođe kojeg bi krivio.Kako vi komentirate ovaj sukob najboljih među nama?

Ako igdje ima svađa, egotripova i tašina onda je to među znanstvenicima otkad znanost postoji

Sad samo je pitanje svađaju li se oni oko znanstvenih teorija, pristupa znanosti....

ili oko novaca..
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 16:35   #5
Pa ljudi su znanstvenici s područja medicine, dakle management nije u domeni njihove struke...

Ako jedan krade a drugi laže i sve se vrti oko vođenja nekog tamo centra, onda to nema veze sa znanošću...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:04   #6
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Ako igdje ima svađa, egotripova i tašina onda je to među znanstvenicima otkad znanost postoji

Sad samo je pitanje svađaju li se oni oko znanstvenih teorija, pristupa znanosti....

ili oko novaca..

Slažem se.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:37   #7
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Ne znam je li tema za politiku ali kako smatram ovdašnje forumaše najkonstruktivnijima odlučio sam je ovdje postavit.Kako komentirate sukob dva znanstvenika koja su postala nešto najbolje što ova država ima?Optužbe o autokratskom i nesposobnom ponašanju i o pokušaju preuzimanja Instituta sa sumnjivim likom koji savjetuje Pravednika lete sa obje strane.
A zašto misliš da netko tko ima potvrdu da je iznjedrio izvorni znanstveni doprinos i da zna metodologiju znanstvenog rada (kratka definicija doktorata) ima druge društvene vrijednosti? Da nije zao, zavidan, autokrator ili nešto slično?

To što netko ima više znanja može značiti i samo da će te sjebati na perfidniji način. Npr. neće ti prodavati ciglu za 20 kn, ali će negdje drpiti milijun da se to baš i ne vidi. Imati ispred imena "dr. sc." ne znači po defaultu biti poštena, karakterna i tolerantna osoba. Te vrijednosti nisu u izravnoj korelaciji sa znanstvenim doprinosom neke osobe. Kao što se posvađaju dva pajdaša koji su otvorili birtiju, tako se mogu posvađati i dva uvažena intelektualca.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:58   #8
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Kao što se posvađaju dva pajdaša koji su otvorili birtiju, tako se mogu posvađati i dva uvažena intelektualca.
Naravno, no bez uvrede birtijašima potencijalno veća društvena šteta je kad se dva znanstvenika takvog kalibra posvade nego dva birtijaša ili ja i ti.

Naravno da genijali um može imati mnogo mana, ne kažu bezveze da je tanka linija između genijalnosti i ludila. No da je šteta, jest
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:01   #9
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A zašto misliš da netko tko ima potvrdu da je iznjedrio izvorni znanstveni doprinos i da zna metodologiju znanstvenog rada (kratka definicija doktorata) ima druge društvene vrijednosti? Da nije zao, zavidan, autokrator ili nešto slično?

To što netko ima više znanja može značiti i samo da će te sjebati na perfidniji način. Npr. neće ti prodavati ciglu za 20 kn, ali će negdje drpiti milijun da se to baš i ne vidi. Imati ispred imena "dr. sc." ne znači po defaultu biti poštena, karakterna i tolerantna osoba. Te vrijednosti nisu u izravnoj korelaciji sa znanstvenim doprinosom neke osobe. Kao što se posvađaju dva pajdaša koji su otvorili birtiju, tako se mogu posvađati i dva uvažena intelektualca.
Da, mogu se posvaditi dva uvažena intelektualca, ali sigurno ne na ovaj način.
Nisu mogli sjest za stol i pokušati riješiti te probleme, pa ako ne ide-ne ide, svako svojim putem i zdravo?
Baš se moraju spuštat na ovu razinu?

mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:06   #10
Radman je vješt promotor svoje osobe, iako u svojim čestim obraćanjima javnosti stalno glumi nonšalanciju i ležernost. (Ne znam plaća li ijedan drugi znanstvenik u Hrvatskoj PR službu, osim njega).

Sve u Medils-u je štimalo dok je sve svoje obaveze ispunjavala hrvatska strana (novac iz proračuna za kompletnu obnovu derutne Vile Dalmacija i redovito financiranje od hrvatskih sponzora koje je Radmanu pronašao Sanader...), a kad su sponzori otkazali (navodno zbog krize, ali otprilike u isto vrijeme kad je i "pao" Sanader - slučajnost?) sve se počelo urušavati i izlaziti na vidjelo... Ponajviše činjenica da Radman, iako je to bila njegova obaveza po ugovoru i iako je na velika zvona najavljivao slijevanje ogromnih količina novca i investitora koji ga silno podržavaju u inozemstvu, u ovih 5 godina nije u Medils donio niti 1 euro od inozemnih grantova! Kao i netransparentno poslovanje, "sumnjivi" troškovi, loši međuljudski odnosi i odlazak ponajboljih znanstvenika sa svojim projektima iz Medils-a... A sad odlazi i Đikić...

Radman je lisac "premazan svim mastima" koji je pronašao recept kako glupim Hrvatima izmusti novac, a bez pretjeranog truda i ozbiljnog rada. Više onako kao "znanost na ladanju"...

Ali nije njegova krivnja nego umijeće, ako je uspio kompletnu javnost preko medija i plaćenih intervjua fascinirati svojim mega-turbo-nerealnim planovima, a službene institucije (ministarstvo) istim tim medijskim (a i drugim ) polugama prisiliti na "suradnju" pod njegovim uvjetima! (Toliko da su pojedinci koji su ipak malo upućeniji u znanost, ali i "fenomen Radman" i koji su se usprkos medijskoj buci i hvalospjevima usudili nagovijestiti i mogućnost da se dogodi "carevo novo ruho", bili doslovce proglašeni mediokritetima i jalnušima...)

A ovo što sad piše po novinama tek je vrh sante leda onoga što se već dosta dugo događa u Medilsu...

Đikić također ne pati od manjka taštine, ali je u usporedbi s Radmanom nemjerljivo pošteniji, ozbiljniji i iskreniji prema znanstvenom projektu Medils-a. Mislim da je i njega Radman zapravo u čitavoj priči iskoristio, pa sad pomalo djetinjasto-uvrijeđeno odlazi... A vjerojatno je i da ima pametnijeg posla nego da tu "istjeruje pravdu"...

Zadnje uređivanje Špranja : 10.05.2010. at 18:23.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 01:16   #11
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Naravno, no bez uvrede birtijašima potencijalno veća društvena šteta je kad se dva znanstvenika takvog kalibra posvade nego dva birtijaša ili ja i ti.
Zašto? Ljudi iz struke su već prije nekoliko godina i ovdje na Forumu predviđali kakav će slijed događaja biti. Medlis se postavio potpuno izvan i iznad sustava i uz to dobio jako lijepe državne novce.

Primjećujem da dosta ljudi prilično idealistično gleda znanstvenike, posebno ove naše prirodnjake u dijaspori i na neki način ih smatra osobama koji bi trebali rješavati naše nagomilane društvene probleme. Što je jednostavno - pogrešan pristup, mada razumljiv, jer ljudi traže nekog izvan politike u koju su se razočarali.

Zadnje uređivanje Vojky : 11.05.2010. at 01:23.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 01:17   #12
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Da, mogu se posvaditi dva uvažena intelektualca, ali sigurno ne na ovaj način.
Nisu mogli sjest za stol i pokušati riješiti te probleme, pa ako ne ide-ne ide, svako svojim putem i zdravo?
Ajde, pa nije ni ovo najgore. Prije godinu-dvije na riječkom Pomorskom su se dva profesora potukla.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 01:34   #13
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...9/Default.aspx
Tužno, zbilja.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 02:01   #14
ja sam seljak vulgaris

ali meni to sve lici na prodavanje magle.ovaj otkrije nesto sto bi moglo pomoci mozda u necem a drugi uspava pa probudi neku bubu koja to inace i sama radi ali tvdi da je to ona radila kad je to on htio.nase novine su ojavile vijesti djikic otkrio lijek protiv raka i radman otkrio eliksir mladosti.ludi i dalje umiru i od raka i od starosti a love nema.sad je malo kriza nema love a mala bara PUNO KORKODILA
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 02:20   #15
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
danas.net.hr/znanost/page/2010/05/10/0098006.html
danas.net.hr/znanost/page/2010/05/10/0591006.html

Ne znam je li tema za politiku ali kako smatram ovdašnje forumaše najkonstruktivnijima odlučio sam je ovdje postavit.Kako komentirate sukob dva znanstvenika koja su postala nešto najbolje što ova država ima?Optužbe o autokratskom i nesposobnom ponašanju i o pokušaju preuzimanja Instituta sa sumnjivim likom koji savjetuje Pravednika lete sa obje strane.Jesu li Đikić i Radman podlegli hrvatskom jalu i zlobi ili je taj dio njih samo godinama neaktivno hibernirao duboko u njihovoj podsvijesti a probudio se prelaskom granice?Meni je teško zauzimati strane jer nema dežurnog adz-ovca ili barem kerumovog rođe kojeg bi krivio.Kako vi komentirate ovaj sukob najboljih među nama?
Tesko je rec kaj je u pozadini sukoba,
ja samo znam da je svojevremeno to Zamorc htio razjebat da se docepa nekretnine
grofDrakula is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 07:34   #16
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Radman je vješt promotor svoje osobe, iako u svojim čestim obraćanjima javnosti stalno glumi nonšalanciju i ležernost. (Ne znam plaća li ijedan drugi znanstvenik u Hrvatskoj PR službu, osim njega).

Sve u Medils-u je štimalo dok je sve svoje obaveze ispunjavala hrvatska strana (novac iz proračuna za kompletnu obnovu derutne Vile Dalmacija i redovito financiranje od hrvatskih sponzora koje je Radmanu pronašao Sanader...), a kad su sponzori otkazali (navodno zbog krize, ali otprilike u isto vrijeme kad je i "pao" Sanader - slučajnost?) sve se počelo urušavati i izlaziti na vidjelo... Ponajviše činjenica da Radman, iako je to bila njegova obaveza po ugovoru i iako je na velika zvona najavljivao slijevanje ogromnih količina novca i investitora koji ga silno podržavaju u inozemstvu, u ovih 5 godina nije u Medils donio niti 1 euro od inozemnih grantova! Kao i netransparentno poslovanje, "sumnjivi" troškovi, loši međuljudski odnosi i odlazak ponajboljih znanstvenika sa svojim projektima iz Medils-a... A sad odlazi i Đikić...

Radman je lisac "premazan svim mastima" koji je pronašao recept kako glupim Hrvatima izmusti novac, a bez pretjeranog truda i ozbiljnog rada. Više onako kao "znanost na ladanju"...

Ali nije njegova krivnja nego umijeće, ako je uspio kompletnu javnost preko medija i plaćenih intervjua fascinirati svojim mega-turbo-nerealnim planovima, a službene institucije (ministarstvo) istim tim medijskim (a i drugim ) polugama prisiliti na "suradnju" pod njegovim uvjetima! (Toliko da su pojedinci koji su ipak malo upućeniji u znanost, ali i "fenomen Radman" i koji su se usprkos medijskoj buci i hvalospjevima usudili nagovijestiti i mogućnost da se dogodi "carevo novo ruho", bili doslovce proglašeni mediokritetima i jalnušima...)

A ovo što sad piše po novinama tek je vrh sante leda onoga što se već dosta dugo događa u Medilsu...

Đikić također ne pati od manjka taštine, ali je u usporedbi s Radmanom nemjerljivo pošteniji, ozbiljniji i iskreniji prema znanstvenom projektu Medils-a. Mislim da je i njega Radman zapravo u čitavoj priči iskoristio, pa sad pomalo djetinjasto-uvrijeđeno odlazi... A vjerojatno je i da ima pametnijeg posla nego da tu "istjeruje pravdu"...
Mislim da je ovo dobar prikaz situacije.
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 07:45   #17
Talking

Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
danas.net.hr/znanost/page/2010/05/10/0098006.html
danas.net.hr/znanost/page/2010/05/10/0591006.html

Ne znam je li tema za politiku ali kako smatram ovdašnje forumaše najkonstruktivnijima odlučio sam je ovdje postavit.Kako komentirate sukob dva znanstvenika koja su postala nešto najbolje što ova država ima?Optužbe o autokratskom i nesposobnom ponašanju i o pokušaju preuzimanja Instituta sa sumnjivim likom koji savjetuje Pravednika lete sa obje strane.Jesu li Đikić i Radman podlegli hrvatskom jalu i zlobi ili je taj dio njih samo godinama neaktivno hibernirao duboko u njihovoj podsvijesti a probudio se prelaskom granice?Meni je teško zauzimati strane jer nema dežurnog adz-ovca ili barem kerumovog rođe kojeg bi krivio.Kako vi komentirate ovaj sukob najboljih među nama?
koliko mi se cini ni jedan nije clan HAZU !

kao protuteza kako ima mogucnosti da su gospoda Đikić i Radman podlegli hrvatskom jalu i zlobi ...

a da je lako biti prvim med Hrvatima,nije
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 08:01   #18
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Mislim da je i njega Radman zapravo u čitavoj priči iskoristio, pa sad pomalo djetinjasto-uvrijeđeno odlazi...
Zašto bi bilo djetinjasto otići kad vidiš da stvari ne funkcioniraju? Prije će biti da je otjeran. Neki ljudi, i to veliki ljudi, ne pristaju da ih se baci u ćošak, u zapećak dok igrači igraju svoje igrice. Prije bi rekel da je Radman djetinjast, kao uostalom i naši političari.
Bushilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 08:15   #19
Quote:
Bushilac kaže: Pogledaj post
.... Prije bi rekel da je Radman djetinjast, kao uostalom i naši političari.
cisti pozer

a koliko sam u toku,aktualni znanstveni uspjesi su jaci kod Djikica...
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 08:18   #20
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
. Zašto je tako važno biti na čelu instituta?
vazno je biti kapetan momcadi!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.