Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 23:28   #81
Ja se ne bih začudio da je State Department sam pustio većinu ovih dokumenata, obzirom da ovi za sada nisu uopće škodljivi za SAD i pola ih je rekla-kazala smeće - a u svrhu pojačavanja pritiska na Iran. Ili bildanja podrške za rat s Iranom. Jer gle začudo, u masi bezveznih stvari o Batmanu i Robinu za prežvakavanje žutih medija ili glodanje malih zemljica poput Hrvatske oko toga što je (o, što je!), o njima rekao neki američki birokrat - najuočljiviji su dokumenti koji (gle!) pokazuju potpunu podršku i savezništvo Bliskoistočnih zemalja s SAD, te eto, kako je Iran od Sj. Koreje već dobio rakete i bla... Da se razmemo, ne bih ni suzu prolio za Ahmadinedžadom, ali ovo mi sve smrdi upravo na to....
štancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 23:52   #82
Meni se čini da će od svega na kraju ispast ona: Zavadi pa vladaj.

Opet će se počet potencirat netrepeljivost između zemalja koje imaju povijest sukoba. Isto tako, koliko god trivijalni bili podaci koji cure, mislim da će značajno poljuljati temelje ionako klimave Europske unije.

Ali napeto iščekujem i nadam se profilima drIve, Jace, Mesića i osobito dio o Mladiću.
đevenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 23:57   #83
Ja bih ponovio pitanje...

Kakva je dinamika izlaska ovih "cable"- ova. Za sad 272 od 250k. Čemu ovako polagan tempo? Pa radi se o 1.4 gigabajtnom fajlu kako sam skužio. Zašto to sve nije online pa da kopamo?
Badbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:03   #84
Quote:
"Pitanje je tko će sad željeti razgovarati s Amerikancima, posebno otvoreno", rekao je za Blic jedan visoki dužnosnik srpske vlade, dok je jedan ugledni političar iz regije kazao kako će od sada "u američkoj ambasadi samo kimati glavom i neće ništa govoriti".
Srbi...

__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:09   #85
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Srbi...



A tko je taj "ugledni političar iz regije",
Jaca ili Stipe? Njima je ionako maksimum kimat glavom u američkoj ambasadi jer nemaju pojma beknut engleski.
đevenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:15   #86
Quote:
đevenica kaže: Pogledaj post


A tko je taj "ugledni političar iz regije",
Jaca ili Stipe? Njima je ionako maksimum kimat glavom u američkoj ambasadi jer nemaju pojma beknut engleski.
Mozda barba Luka.

A i ovi Arapi su ludi:

Quote:
Abdullah je tako, doznaje se iz jedne od depeša koju je objavio WikiLeaks, predložio američkim protu-terorističkim stručnjacima da osumnjičenim teroristima i kriminalcima ugrade mikročipove koji bi sadržavali informacije o njima, te bi ih se moglo pratiti Bluetoothom.

"To se radi s konjima i sokolima pa zašto ne i sa zatvorenicima", zaključio je saudijski kralj Abdullah. "Konji nemaju dobre odvjetnike", komentar je kojim je Abdullahov prijedlog popratio John Brennan, savjetnik Bijele kuće za pitanja terorizma.
da bluetoothom...
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:27   #87
Zapravo ce od svega ovog ono sto je najzanimljivije pasti u totalno drugi plan.
A najzanimljivije je to kakvi su politicari koji odlucuju o nasim sudbinama, nemastoviti, zenskarosi, ograniceni, neobrazovani, korumpirani, spremni zrtvovati zemlju radi svojih pet minuta slave, preplaceni ...
To cak i sami o sebi misle, to se vidi iz ovih papira.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:29   #88
evo, vijesti iskopane iz ovog leaka samo pljušte:

"Kina je spremna prihvatiti ujedninjenje dvaju Koreja te polako napušta svog komunističkog saveznika kojeg u službenim dokumentima naziva "razmaženim djetetom". Pokazali su to dokumenti koji su procurili preko WikiLeaksa, a vijest dolazi u ključno vrijeme kad čitav svijet strahuje od eskalacije nasilja između dvaju susjednih država. Kina je danas pozvala Koreje na pregovore, iako se ispočetka suzdržavala od osude sjevernokorejskog bombardiranja koje je započelo sukob."


sviđa mi se tako nešto! ajde, bar pokoja dobra informacija

dakle, ipak nema isključivo informacija o seksualnim životima kojekakvih likova poput gadafija i berlusconija....
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:34   #89
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
nemoš zaustaviti internet
Najmocniji proizvod americkog vojno-industrijskog kompleksa.
op€rativac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:35   #90
Quote:
štancer kaže: Pogledaj post
Ja se ne bih začudio da je State Department sam pustio većinu ovih dokumenata, obzirom da ovi za sada nisu uopće škodljivi za SAD i pola ih je rekla-kazala smeće - a u svrhu pojačavanja pritiska na Iran. Ili bildanja podrške za rat s Iranom. Jer gle začudo, u masi bezveznih stvari o Batmanu i Robinu za prežvakavanje žutih medija ili glodanje malih zemljica poput Hrvatske oko toga što je (o, što je!), o njima rekao neki američki birokrat - najuočljiviji su dokumenti koji (gle!) pokazuju potpunu podršku i savezništvo Bliskoistočnih zemalja s SAD, te eto, kako je Iran od Sj. Koreje već dobio rakete i bla... Da se razmemo, ne bih ni suzu prolio za Ahmadinedžadom, ali ovo mi sve smrdi upravo na to....
Eto.
op€rativac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:40   #91
Quote:
op€rativac kaže: Pogledaj post
Najmocniji proizvod americkog vojno-industrijskog kompleksa.
ok, ali web je nastao u cernu!

puno toga je nastalo u Americi, pa ne znači da ne može sjebat mutni američki interes u nekom trenutku...
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:45   #92
Jebate, nakon ovih wikileaks sapunica, ovaj razgovor izmedju Busha i Condoleezze mi uopće ne izgleda nerealan
Badbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:49   #93
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
evo, vijesti iskopane iz ovog leaka samo pljušte:

"Kina je spremna prihvatiti ujedninjenje dvaju Koreja te polako napušta svog komunističkog saveznika kojeg u službenim dokumentima naziva "razmaženim djetetom". Pokazali su to dokumenti koji su procurili preko WikiLeaksa, a vijest dolazi u ključno vrijeme kad čitav svijet strahuje od eskalacije nasilja između dvaju susjednih država. Kina je danas pozvala Koreje na pregovore, iako se ispočetka suzdržavala od osude sjevernokorejskog bombardiranja koje je započelo sukob."


sviđa mi se tako nešto! ajde, bar pokoja dobra informacija

dakle, ipak nema isključivo informacija o seksualnim životima kojekakvih likova poput gadafija i berlusconija....
Ima i ovakvih komentara, a koji ipak pokazuju da su mozda u pravu oni koji tvrde da je ovo priprema za napad na Iran (sto mene osbno veseli).

Quote:
Izraelski premijer Binyamin Netanyahu je, pak, potpuno smiren. Objavljivanje dokumenata Netanyahu je popratio na neobičan način - pozdravio ih je. Izraelu, kako kaže, ne mogu nauditi. Upravo suprotno. "Dokumenti su pokazali kako se mnoge zemlje Bliskog istoka slažu s našom procjenom da je Iran najveća prijetnja u regiji", komentirao je izraelski premijer zahtjeve Saudijaca da SAD napadne Iran.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:58   #94
a možda je to zato jer je Netanyahu jednostavno car i židovski političari uglavnom znaju kaj rade. Ne možeš ti iznenadit takve likove.

A sjajno je i kaj takvom retorikom Netanyahu živcira Amere, s obzirom da ovaj pozdravlja čin zbog kojeg se Amerika i posla svijeta zapjenilo.
itd...
napravio je budalu iz Amera, ne.....? hehehhe

kao da se čovjek zalaže za princip otvorenih karata i u tome ima nešto baš kul.
Ono: "priznajmo javno da iranski režim jednostavno treba eliminirati i to je to!" bez smiješnih "diplomacija" koje služe ničemu...


dok Amerika svemu tome puno ljigavije pristupa i glumi nekakvu posebnu nedodirljivu, globalnu, strašno bitnu frajlu, a zapravo su Ameri stari pijani ujak Sam. koji povremeno pomogne gdje treba..

Zadnje uređivanje Brogan : 30.11.2010. at 01:07.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 01:21   #95
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post

N.pr. do sada neobjavljeni (ili parcijalno objavljeni) transkripti koji pokazuju da je Roosevelt orkestrirao Pearl Harbor. To je prava informacija.
Zatim klasika- dokumenti koji bi jasno ukazali da je u atentatu na JFK-a Oswald nekako bio umiješan od strane američkih službi.
Ili da, recimo, postoji strateški plan za plasman GMO hrane u golemim količinama, negdje na istoku Azije, i to hrane koja bi, ispitano, djelovala kao biološko oružje.
Ili da je SAD dao Izraelu toliko i toliko dalekometnih projektila s nuklearnim bojnim glavama.
Ili da je plan da se preko Haaga stvori supstitut za propalu Yu.

To bi bile vijesti, a ne misle li u SD da je Putin alfa mačo i slične tračerske bizarnosti.
O kojim transkriptima pričamo? Iz silne literature o Pearl Harboru koliko mi je poznato nije izašlo ništa uvjerljivo što bi potvrdilo da je Roosevelt znao da će biti napadnuti tada i tamo - samo nagađanja uglavnom bazirajući se na floti koja je isplovila i sličnom. Praktički odmah nakon napada pojavile su se takve teze, u prvom redu od strane izolacionista koji su imali političku agendu. A kasnije su samo podgrijavane takve tvrdnje.
Isto vrijedi i za ostala naklapanja.
Dakako, kad bi bilo objavljeno takvo što, to bi bile bombe, no zašto tražiti razlog za neobjavljivanje takvih dokumenata u ozbiljnosti američkih državnih službi a ne u činjenici da ih naprosto - nema?

No ima ovdje i puno više od tračerskih bizarnosti - recimo pregovori Kine i Amerike oko Irana, američki prijedlog da će sa Saudijcima dogovoriti da saudijska nafta zamijeni iransku čime bi Kinezi olabavali svoj stav oko Irana, raketni štit i odnosi sa Rusijom, zatim transport raketnih dijelova iz S. Koreje preko Kine u Iran, Hamneijeva leukemija,...
Manning će na dugodišnju robiju nakon ovoga, ukoliko ne bude propusta prilikom suđenja kao sa Ellsbergom, a novinari su mirni i spokojni. Nije da se neće truditi Assangeu staviti soli na rep, pa mu suditi kao dileru a ne novinaru - no sve je to prenategnuto pa mislim da neće ni pokušati.
Allahu_Akbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 01:29   #96
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Manning će na dugodišnju robiju nakon ovoga, ukoliko ne bude propusta prilikom suđenja kao sa Ellsbergom, a novinari su mirni i spokojni. Nije da se neće truditi Assangeu staviti soli na rep, pa mu suditi kao dileru a ne novinaru - no sve je to prenategnuto pa mislim da neće ni pokušati.
Manningu možda i treba suditi iz nekakvih tamo vojnih principa, ali Assangea ne dirati!

Odnosno, što će ga više dirati to će on više rasti među ljudima. Kao neki Isus!
Očekujem velike prosvjede ako se bilo što dogodi Assangeu, ukoliko svijet kuži ikojeg kurca.
Ukoliko ne kuži, ljude će bolit kurac za Asssangea i njegovu stvar.

tj..s obzirom da je Assange dio cijelog tog ludila zajedno sa Guardianom, NY Timesom i ostalima, barem bi novinarske organizacije i kuće trebale graktati da se Assangea ne dira, ako nitko drugi.
a mislim da je pisalo negdje da je Transparency International već bio dao neku nagradu wikileaksu...
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 01:38   #97
Julian Assange has started WikiLeaks to promote what he calls 'scientific journalism'.


kakav car. naprosto car.
mislim da je s tom frazom "znanstveni žurnalizam" rekao ustvari što misli o "klasičnom žurnalizmu".

šta bi rekli udžbenici za đecu- "za one koji žele znati više!":
http://www.ted.com/talks/julian_assa...wikileaks.html
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 01:48   #98
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
nemoš zaustaviti internet
Ma nije problem što se ne može zaustaviti internet, već je problem kako da na preraslom internetu plasiraš svoje informacije. A da ne budu odmah udavljene u okeanu drugih informacija.

I onda angažuješ marketinšku agenciju Wikileaks...
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 01:51   #99
Quote:
GoTo kaže: Pogledaj post
A da ne budu odmah udavljene u okeanu drugih informacija.
da, baš će se brda povjerljivih američkih spisa diplomacije "udaviti u okeanu drugih informacija".


btw....Assange je prvenstveno žešći IT-evac. plus što je car. kombinacija potrebna za novu epohu

edit: iako bi se možda i mogao složiti s tobom.
da je neko zakačio te dokumente na neki link na recimo forum.hr-u prošli bi nezapaženo. ljudi bi mislili - vidi neki treš
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 01:54   #100
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
da, baš će se brda povjerljivih američkih spisa diplomacije "udaviti u okenau drugih informacija".
Nisi razumela. U prvoj rečenici sam govorio o problemu, a u trećoj o rešenju
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.