Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 19:40   #21
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
Moja je malena cijepljena sa Pediacelom. Imala je samo virusnu sliku i nisku temperaturu dva dana te vjerojatno glavobolju (s obzirom kako je postavljala ručice oko glave). Želio sam da je se cijepi sa GSK-ovim Infanrix-om no koza od pedijatrice je isplašila moju ženu i slagala ju da je razlika u cijeni 500kn (jer se kao cijepivo mora nabaviti i te spike; ja sam radio pa nisam mogao ići s njom na cijepljenje). Žena se jadna zbunila i dopustila da ju cijepi. Ja sam popizdio, pogotovo jer nije bila istina o ovih 500kn...
joj, tih malenih mi je najžalije, tako su bespomoćni. Kad čitam kako roditelji kukaju na forumima: te otekla noga, te plače dva dana, te ima temperaturu 39 i ne spušta se, diže mi se kosa na glavi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 30.01.2011., 20:30   #22
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
joj, tih malenih mi je najžalije, tako su bespomoćni. Kad čitam kako roditelji kukaju na forumima: te otekla noga, te plače dva dana, te ima temperaturu 39 i ne spušta se, diže mi se kosa na glavi.
a dječija paraliza, boginje, mums i ostale bolesti su u usporedbi s ovim nispojavama mala beba. Bravo stručnjaci, zbog jedan dan temperature treba vratit desetak vrlo opasnih bolesti koje smo uspjeli praktički iskorjeniti....
Ali šta vas briga to vašu djecu nebu zahvatilo....
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 20:41   #23
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Broj prijavljenih nuspojava nakon cijepljenja tijekom 2008. godine, prema cjepivu
CJEPIVO
Ovaj podatak ti nema nikakvog značenja bez odnosa prema broju ukupno cijepljenih. Jer ćeš isto tako doći do zaključka da je Fićo puno sigurniji auto od Vectre, imaš sigurno u 2010. manje ozlijeđenih u prometnima s Fićekom nego s Vectrom...
Vojky is offline  
Old 30.01.2011., 21:07   #24
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
a dječija paraliza, boginje, mums i ostale bolesti su u usporedbi s ovim nispojavama mala beba. Bravo stručnjaci, zbog jedan dan temperature treba vratit desetak vrlo opasnih bolesti koje smo uspjeli praktički iskorjeniti....
Ali šta vas briga to vašu djecu nebu zahvatilo....
nemoj iskrivljavati rečeno - ja JESAM za cijepljenje ALI ne tako rano i ne sa šugavim cjepivom! Koliko sam ja proučavao, Infantrix od GSK-a ima manji postotak nuspojava a i od jednog doktora farmacije sam dobio informaciju da je i "čišći" neg ostala cjepiva tj. da ima manje kemikalija za stabilizaciju virusne komponente i da ih to uče na fakultetu al to što in nauče ne dolazi do ušiju prosječnog čovjeka

no što se tiče cjepljenja sa MoPaRu-om, to neću cijepiti uopće, pogotovo ne jer se u cjepivu nalazi živi virus ospica što će ga reći da je isto jel se dijete negdje zarazi samo od sebe ili ga se cijepi, samo što me cijepljenje em košta em dijete filam sa gore spomenutim kemikalijama... hvala lijepa, riskirat ću
augeN is offline  
Old 30.01.2011., 21:08   #25
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
a dječija paraliza, boginje, mums i ostale bolesti su u usporedbi s ovim nispojavama mala beba. Bravo stručnjaci, zbog jedan dan temperature treba vratit desetak vrlo opasnih bolesti koje smo uspjeli praktički iskorjeniti....
Ali šta vas briga to vašu djecu nebu zahvatilo....
fulala si ceo fudbal. ako malo bolje pročitaš što sam napisala, vidjet ćeš da ne zagovaram necijepljenje, nego da se između dva cjepiva protiv istih bolesti izabere ono koje izaziva manje nuspojava i koje se upotrebljava i u drugim zemljama.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 30.01.2011., 21:21   #26
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
no što se tiče cjepljenja sa MoPaRu-om, to neću cijepiti uopće, pogotovo ne jer se u cjepivu nalazi živi virus ospica što će ga reći da je isto jel se dijete negdje zarazi samo od sebe ili ga se cijepi, samo što me cijepljenje em košta em dijete filam sa gore spomenutim kemikalijama... hvala lijepa, riskirat ću
Ako je cijepljenje MoPaRu-om obavezno nemaš što razmišljati, to više nije samo tvoja osobna stvar.
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Old 30.01.2011., 21:27   #27
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ovaj podatak ti nema nikakvog značenja bez odnosa prema broju ukupno cijepljenih. Jer ćeš isto tako doći do zaključka da je Fićo puno sigurniji auto od Vectre, imaš sigurno u 2010. manje ozlijeđenih u prometnima s Fićekom nego s Vectrom...
pa gle, stavila sam link na stranice HZJZ gdje je objavljen i broj nuspojave tijekom 2007. godine, znači prije nego što se 2008. uveo Pediacel. I prema podacima HZJZ 2007. je prijavljeno puno manje nuspojava, iako su se djeca uredno cijepila protiv difterije, tetanusa, dječje paralize...

Quote:
Tijekom 2007. godine prijavljeno je Službi za epidemiologiju zaraznih bolesti 222 nuspojave
nakon cijepljenja. Broj prijavljenih nuspojava nakon cijepljenja prikazan je u slijedećoj tablici:
Broj prijavljenih nuspojava nakon cijepljenja tijekom 2007. godine, prema cjepivu
CJEPIVO
-------------------------------------------------
6u1 1
BCG 1
DTPa (+ Hib, + IPV/OPV) 10
DTPw (+ OPV, + Hib) 27
Hepatitis B 20
Fluad (cj. protiv gripe) 4
Fluimun (cj. Protiv gripe) 6
MoPaRu 112
Pneumo23 1
Priorix (MPR) 6
Rabipur (cj. protiv bjesnoće) 3
Stamaril (cj. protiv ž. grozn) 1
Td (+ IPV/OPV) 28
Vaxigrip (cj. protiv gripe) 1
------------------------------------------------
Ukupno 22
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 30.01.2011., 21:36   #28
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Ako je cijepljenje MoPaRu-om obavezno nemaš što razmišljati, to više nije samo tvoja osobna stvar.
je obavezno ali te nitko nemože na to prisiliti jer ustav jamči da te se nesmije cijepiti ako to neželiš a ja kao roditelj sam zastupnik svog djeteta i ja u njegovo ime do njegove punoljetnosti ga ne želim cijepiti.

što se tiče obaveznog cijepljenja, to je isto apsurd: masa bolesti za koje je obavezno cijepljenje više ne postoje tj. iskorjenjene su. također, proizveli su i cjepivo protiv vodenih kozica i samo je pitanje vremena kad će se i to morati cijepiti. stoga odbijam cijepiti svoje dijete po rizik da ono oboli jer matematički gledano, rizici da oboli, sada kada su svi cijepljeni je toliko niska da veći rizik nosi mogućnost pojavljivanja nuspojava nego mogućnost zaraze
augeN is offline  
Old 30.01.2011., 21:43   #29
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Ako je cijepljenje MoPaRu-om obavezno nemaš što razmišljati, to više nije samo tvoja osobna stvar.
Potpuno je nejasno zašto je to cjepivo u obaveznom kalendaru cjepiva. Moja generacija nije protiv toga cijepljena, nije ni generacija mog buraza. Ako je tko dobio mumps, ospice ili rubeolu, tretirali su nas simptomatski, to se preboljelo i sve je bilo u redu. Nisu to bolesti koje ubijaju.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 30.01.2011., 21:49   #30
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
je obavezno ali te nitko nemože na to prisiliti jer ustav jamči da te se nesmije cijepiti ako to neželiš a ja kao roditelj sam zastupnik svog djeteta i ja u njegovo ime do njegove punoljetnosti ga ne želim cijepiti.

što se tiče obaveznog cijepljenja, to je isto apsurd: masa bolesti za koje je obavezno cijepljenje više ne postoje tj. iskorjenjene su. također, proizveli su i cjepivo protiv vodenih kozica i samo je pitanje vremena kad će se i to morati cijepiti. stoga odbijam cijepiti svoje dijete po rizik da ono oboli jer matematički gledano, rizici da oboli, sada kada su svi cijepljeni je toliko niska da veći rizik nosi mogućnost pojavljivanja nuspojava nego mogućnost zaraze
Dakle ti ne želiš cjepiti svoje djete jer su se djeca godinamna prije cjepila i uspjela iskorjeniti hrpu bolesti....
Ne tvom djetetu se neče ništa dogoditi sve dok je 99% druge djece cjepljeno...Ali šta bu se dogodilo kad postotak cjepljene djece padne na 80%-70% jer bu budale kao što si ti rekle ja svoje djete ne želim cjepiti jer mu se ništa nebu dogodilo...
Malo pogledaj šta se događa Englezima koji misle da su pametni kao ti... Godišnje im raste za 30% broj oboljelih od bolesti koje su bile odavno iskorjenjene...
Kakvi kreteni nemrem vjerovati....
koka36 is offline  
Received Infraction
Old 30.01.2011., 21:49   #31
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
je obavezno ali te nitko nemože na to prisiliti jer ustav jamči da te se nesmije cijepiti ako to neželiš a ja kao roditelj sam zastupnik svog djeteta i ja u njegovo ime do njegove punoljetnosti ga ne želim cijepiti.

što se tiče obaveznog cijepljenja, to je isto apsurd: masa bolesti za koje je obavezno cijepljenje više ne postoje tj. iskorjenjene su. također, proizveli su i cjepivo protiv vodenih kozica i samo je pitanje vremena kad će se i to morati cijepiti. stoga odbijam cijepiti svoje dijete po rizik da ono oboli jer matematički gledano, rizici da oboli, sada kada su svi cijepljeni je toliko niska da veći rizik nosi mogućnost pojavljivanja nuspojava nego mogućnost zaraze
Di to u ustavu piše???

Cijepljenje tvoga djeteta je u interesu svih 4 i pol milijuna građana ove zemlje, a i šire. Ono je građanska obaveza, a necijepljenje se kažnjava novčanom kaznom. Ako ti ne paše preseli se u Somaliju.
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Old 30.01.2011., 21:50   #32
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Nisu to bolesti koje ubijaju.
upravo tako. zato se i zovu "dječije bolesti". uostalom, zadnja studija koja navodi probleme uzrokovane tim bolestima je mislim iz '50ih godina prošlog stoljeća i definitivno je zastarjela jer ne uzima u obzir kvalitetu modernog načina življenja tj. poboljšanu higijenu i prehranu što su vrlo bitni faktori.
augeN is offline  
Old 30.01.2011., 21:51   #33
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Potpuno je nejasno zašto je to cjepivo u obaveznom kalendaru cjepiva. Moja generacija nije protiv toga cijepljena, nije ni generacija mog buraza. Ako je tko dobio mumps, ospice ili rubeolu, tretirali su nas simptomatski, to se preboljelo i sve je bilo u redu. Nisu to bolesti koje ubijaju.
Mums je vrlo teška bolest i može biti i smrtonosna i ostavlja vrlo teške posljedice....
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 21:53   #34
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
upravo tako. zato se i zovu "dječije bolesti". uostalom, zadnja studija koja navodi probleme uzrokovane tim bolestima je mislim iz '50ih godina prošlog stoljeća i definitivno je zastarjela jer ne uzima u obzir kvalitetu modernog načina življenja tj. poboljšanu higijenu i prehranu što su vrlo bitni faktori.
Poboljšana higijena ima veze s upalom mozga, bravo majstore
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 21:53   #35
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Mums je vrlo teška bolest i može biti i smrtonosna i ostavlja vrlo teške posljedice....
Ne vjerujem da se treba cijepiti protiv ospica, rubeole i ostalih 'tipicnih djecjih bolesti' koje je vecina nas nekoc preboljela bez problema...za sve koji vele da se cijepi zato jer je moguca komplikacija mumpsa gluhoca - pa, gluhoca je moguca komplikacija obicne upale uha, ako se ne lijeci kako treba; za sve koji vele da je neplodnost moguca komplikacija rubeole - pa, neplodnost je moguca komplikacija obicne upale mjehura ako se ona pretvori u nelijecenu upalu jajnika, i moguca komplikacija jos x bolesti...ukratko...sepsa je moguca komplikacija najobicnije porezotine ili pokvarenog zuba, pa ljudi oko toga ne mahnitaju ako ih boli zub.Vjerujem da je ta poplava svakakvih cjepiva nastala samo da zaradi farmaceutska industrija, jer je razvoj cjepiva jako skup proces (skuplji od proizvodnje lijekova za neku bolest, no to ignoriraju) i trebaju firme nekako vratiti pare prodajom cjepiva pod svaku cijenu....pa se to lomi na ledjima nas, obicnih ljudi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 30.01.2011., 21:56   #36
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Di to u ustavu piše???
Čl. 22.: "Čovjekova je sloboda i osobnost nepovrediva.."
dakle, nesmije te nitko cijepiti na silu.
što misliš da Milinović nije htio prikriti svoj gaf nabavke cjepiva preko masovnog cijepljenja? Ustav ga je spriječio inače bi svi sigurno dobili pikicu...
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Cijepljenje tvoga djeteta je u interesu svih 4 i pol milijuna građana ove zemlje. Ono je građanska obaveza, a necijepljenje se kažnjava novčanom kaznom. Ako ti ne paše preseli se u Somaliju.
kakve veze imaju građani sa necijepljenjem mog dijeteta? mislim, moje dijete će se razboliti i to je to. Ostalim građanima, koji su cijepljeni, neće biti ništa... stoga je odgovornost samo na onima koji se samovoljno ne cijepe i oni i snose tu odgovornost tako što jedini imaju rizik od oboljenja
I ne paše mi i držim se svojih demokratskih prava i ak ti ne paše demokracija preseli se u S. Koreju. Pametnjakoviću...
augeN is offline  
Old 30.01.2011., 21:57   #37
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Poboljšana higijena ima veze s upalom mozga, bravo majstore
poboljšana higijena ima veze sa mogućnošću da se bolest uopće proširi među populacijom ili se netko njome zarazi, stoga definitivno ima...
augeN is offline  
Old 30.01.2011., 22:02   #38
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da se treba cijepiti protiv ospica, rubeole i ostalih 'tipicnih djecjih bolesti' koje je vecina nas nekoc preboljela bez problema...za sve koji vele da se cijepi zato jer je moguca komplikacija mumpsa gluhoca - pa, gluhoca je moguca komplikacija obicne upale uha, ako se ne lijeci kako treba; za sve koji vele da je neplodnost moguca komplikacija rubeole - pa, neplodnost je moguca komplikacija obicne upale mjehura ako se ona pretvori u nelijecenu upalu jajnika, i moguca komplikacija jos x bolesti...ukratko...sepsa je moguca komplikacija najobicnije porezotine ili pokvarenog zuba, pa ljudi oko toga ne mahnitaju ako ih boli zub.Vjerujem da je ta poplava svakakvih cjepiva nastala samo da zaradi farmaceutska industrija, jer je razvoj cjepiva jako skup proces (skuplji od proizvodnje lijekova za neku bolest, no to ignoriraju) i trebaju firme nekako vratiti pare prodajom cjepiva pod svaku cijenu....pa se to lomi na ledjima nas, obicnih ljudi.
Budaletino 90% oboljelih od mumsa bu dobilo meningitis, jel znaš šta je to i koje to može imati posljedice. Sterilitet kod muškaraca je isto tako posljedica mumsa.... I neke bolesti se daju spriječiti neke se nedaju, one koje se daju spriječiti se sprečavaju za ostale se prevenira kolko se može....
I da največa zarada farmaceuta nisu ljekovi nego gluposti kao kojekakve kremice za strije, čajevi za mršavljenje i druge gluposti za koje sam siguran da ih uredno kupuješ....
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 22:06   #39
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
poboljšana higijena ima veze sa mogućnošću da se bolest uopće proširi među populacijom ili se netko njome zarazi, stoga definitivno ima...
ne razgovaramo o koleri i bolestima koje se prenose nečistom vodom nego o mumsu, dječijoj paralizi i sličnom. ni stakleno zvono te od toga ne spasi....
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 22:06   #40
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da se treba cijepiti protiv ospica, rubeole i ostalih 'tipicnih djecjih bolesti' koje je vecina nas nekoc preboljela bez problema...za sve koji vele da se cijepi zato jer je moguca komplikacija mumpsa gluhoca - pa, gluhoca je moguca komplikacija obicne upale uha, ako se ne lijeci kako treba; za sve koji vele da je neplodnost moguca komplikacija rubeole - pa, neplodnost je moguca komplikacija obicne upale mjehura ako se ona pretvori u nelijecenu upalu jajnika, i moguca komplikacija jos x bolesti...ukratko...sepsa je moguca komplikacija najobicnije porezotine ili pokvarenog zuba, pa ljudi oko toga ne mahnitaju ako ih boli zub.Vjerujem da je ta poplava svakakvih cjepiva nastala samo da zaradi farmaceutska industrija, jer je razvoj cjepiva jako skup proces (skuplji od proizvodnje lijekova za neku bolest, no to ignoriraju) i trebaju firme nekako vratiti pare prodajom cjepiva pod svaku cijenu....pa se to lomi na ledjima nas, obicnih ljudi.
Osim što bagateliziraš navedene bolesti nisi ni upoznata s još jednom njihovom vrlo bitnom epidemiološkom odlikom, a to je sposobnost brzog širenja.
Bilo bi zanimljivo vidjeti pametnjakoviće koji su protiv cijepljenja kada bi im dijete dobilo rubeolicu, ospice, mumpsić ili neku sličnu bolešćinicu i kad bi krenuli kod doktora, a ono čekaone pune bolesnih necijepljenih ljudi ... kolaps zdravstvene službe. Bilo bi i mrtvih!
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.