Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 15:38   #1
Božje poruke

Dragi forumaši, mene zanima da li vam se ikada dogodilo da ste pomislili da vam Bog šalje neku poruku?
Da ste imali neki problem za koji niste bili sigurni kako da se postavite ali vam je Bog na neki način odgovorio?
Ako jeste, napišite.

Neki sam dan pročitala nešto što mi se jako svidjelo a ide ovako: "Prepusti Gospodinu puteve svoje, u Njega se uzdaj i on će sve voditi."

Ako vjerujete u upravo sad navedeno, dali osjetite kako vas Bog usmjerava i odgovara na vaša pitanja?

Ako tema ne pripada ovdje, moderatori neka je premjeste.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:00   #2
Ako si vijernik, sve ćeš na neki način doživljavati s Bogom.
Pusti da teče i nemoj pokušati definirati Boga.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 11:11   #3
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ako si vijernik, sve ćeš na neki način doživljavati s Bogom.
Pusti da teče i nemoj pokušati definirati Boga.
Nisam vjernik ali mi se događaju po tom pitanju čudne stvari...što da mislim pukovničez???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 11:29   #4
Covek je kao santa leda.
Svesni deo viri iznad vode, a veliki ostatak je podsvestan.
Da li sam dobivao "poruke" iz tog nepoznatog podrucja.
Jesam. Na razne nacine, manje ili vise jasno.
Mogu li to nazvati "Bozjim porukama" ?
Mogu, ali mi bezveze tj. imao bih osecaj da varam i sebe i druge.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 13:07   #5
Slažem se sa Draganom, poruke iznutra dolaze iz naših nepoznatih dimenzija, na mali uski procjep naše ljudske svjesnosti pada zraka uvida kojoj ne znamo porijeklo. Dakako možemo ih nazvati podsvješću, objašnjavati psihološkim mehanizmima, dodati im auru mističnih iskustva, biti uvjereni da nas to bog ili anđeli upozoravaju, ili naći neko znanstveno objašnjenje, ovisno kakva nam je mentalni sklop i u što vjerujemo. Vjerovanje je druga riječ za neznanje, pa tako najbolji odgovor što možeš dobiti je da nitko nema pojma od koga i odakle stižu poruke.

Osobno istinito mi najbolje vibriraju nove teorije kvante mehanike koje objašnjavaju da bi univerzum mogao biti hologramski ustrojen. Ova teorija bi mogla objasniti prirodu svih mističnih fenomena koji se čovjeku dešavaju. Iako se radi o znanstvenom pristupu, on ne isključuje mistiku i začudnost ovakvih iskustava, dapače, misterija našeg postojanja postaje sve dublja, a ono nešto, ako baš hoćeš božansko, što nas sve povezuje u jednoti ovako objašneno blisko je i našem duhovnom i našem zemaljskom biću ....

Ako sam te zaintrigirala evo .....
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 13:10   #6
Bog nam govori preko bliznjih,samo retko ko uspeva na pravi nacin da shvati poruku.Jedini koji mogu da shvate ispravno i prenesu poruku ljudima su Proroci.
__________________
Zivimo u 2012 godini...cekamo promene?:)
aciroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 14:01   #7
sudaranje sa slikama je batina s puno krajeva. ali, ako je Bog sam Život iliti Duh koji je jedini izvor Života, tada smatram da nije nimalo krivo (ili nimalo lošije od bilo kojeg drugog opisa) reći da je Bog poslao neku poruku...jedino, drugim kanalom, nekad drugom razinom kreacije ili naše cjelovitosti...

ja sam znao često u prošlosti 'kanalizirati' spontano odgovore i rješenja za druge, i odgovori i rješenja nisu bili moji. sad, ja mogu nagađati da li je s druge strane Ja, ili anđeli, ili Duh direktno, to ne znam, ali mogu znati da nisam bio...ja
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 14:11   #8
Quote:
aciroz kaže: Pogledaj post
Bog nam govori preko bliznjih,samo retko ko uspeva na pravi nacin da shvati poruku.Jedini koji mogu da shvate ispravno i prenesu poruku ljudima su Proroci.
Po njihovom tumačenju nastaju organizirane religije i gdje smo onda???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 15:34   #9
Quote:
sto_sad kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši, mene zanima da li vam se ikada dogodilo da ste pomislili da vam Bog šalje neku poruku?
Da ste imali neki problem za koji niste bili sigurni kako da se postavite ali vam je Bog na neki način odgovorio?
Ako jeste, napišite.

Neki sam dan pročitala nešto što mi se jako svidjelo a ide ovako: "Prepusti Gospodinu puteve svoje, u Njega se uzdaj i on će sve voditi."

Ako vjerujete u upravo sad navedeno, dali osjetite kako vas Bog usmjerava i odgovara na vaša pitanja?

Ako tema ne pripada ovdje, moderatori neka je premjeste.
Adrian Kezele je o tome napisao knjigu: http://www.dvostrukaduga.hr/index.ph...mart&Itemid=87
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 16:05   #10
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nisam vjernik ali mi se događaju po tom pitanju čudne stvari...što da mislim pukovničez???
Nauči se kako misliti, a ne što misliti.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 16:45   #11
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nisam vjernik ali mi se događaju po tom pitanju čudne stvari...što da mislim pukovničez???
A ravnaj se prema tim čudnim stvarima možeš ih preimenovati u Bog ili Kozmičku inteligenciju ili već kak misliš da je najbolje...

Kada kažeš da nisi vjernik predpostavljam da misliš na dogme u tom slučaju ni ja nisam.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 16:48   #12
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Po njihovom tumačenju nastaju organizirane religije i gdje smo onda???
To onda nisu osobne poruke iz te mistične dimenzije koje ja od milja zovem Bog!

A organizirane religije su dobro gnojivo za duhovnost, barem meni
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 12:43   #13
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Nauči se kako misliti, a ne što misliti.
a da naučim i hodati usput
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 12:44   #14
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
A ravnaj se prema tim čudnim stvarima možeš ih preimenovati u Bog ili Kozmičku inteligenciju ili već kak misliš da je najbolje...

Kada kažeš da nisi vjernik predpostavljam da misliš na dogme u tom slučaju ni ja nisam.
Baš je tako kako kažeš.
Drugo mi i ne preostaje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 18:07   #15
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
a da naučim i hodati usput
Tako je, razmišljanje i hodanje su dosta slični.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 18:46   #16
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Nauči se kako misliti, a ne što misliti.
sto ce joj kako ako ne zna sto

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ako si vijernik, sve ćeš na neki način doživljavati s Bogom.
Pusti da teče i nemoj pokušati definirati Boga.
zasto da pokusava izmisliti tocak kad je vec izmisljen
Boga je definirala vec i kvantna fizika:
Bog je vjecan, sveprisutan, svemocan, sveznajuci i nepredvidiv
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 21:02   #17
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Osobno istinito mi najbolje vibriraju nove teorije kvante mehanike koje objašnjavaju da bi univerzum mogao biti hologramski ustrojen. Ova teorija bi mogla objasniti prirodu svih mističnih fenomena koji se čovjeku dešavaju. Iako se radi o znanstvenom pristupu, on ne isključuje mistiku i začudnost ovakvih iskustava, dapače, misterija našeg postojanja postaje sve dublja, a ono nešto, ako baš hoćeš božansko, što nas sve povezuje u jednoti ovako objašneno blisko je i našem duhovnom i našem zemaljskom biću ....
veoma interesantno
teologija jasno istice hologramsko ustrojstvo svemira : stvari su na zemlji onakve kave su i na nebu, Bog je stvorio covjeka na svoju sliku

na zemlji su stvari u sekvencijalnim vremenskim desavanjima, a na nebu su to stanja Zivota. sve se desava u sinhronicitetu (dal se tako kaze) jer vrijeme i prostor kolapsiraju, u Bogu nema buducnosti i proslosti, sve se vec desilo. sve sto postoji na ovome svijetu vec je kreirano na nebu, bozansko se pretace u prirodu, tj. duh se pretace u tijelo, jer sve materijalno proistice iz duha koji je uzrocnikom

prirodoznanstvenik i teolog 18. st Emanuel Swedenborg je lijepo znao reci da je "universe a theatre that portrays the Lord's kingdom".

isto kao sto je Newtonian physics the study of the interaction of forces, tako je te iste nevidljive procese i principe svemira (transfer znaja, perceptivnu konstantu, elusivnost memorije covjekovog mozga) na svoj senzorni nacin koji je bio drukcije struktuiran i drugacijih slika - opisao apostol Pavle i dao svoj prikaz holograma: "Zbog toga posegnite za svom opremom Božjom da uzmognete odoljeti u dan zli i održati se kada sve nadvladate. Držite se dakle! Opašite bedra istinom, obucite oklop pravednosti, potpašite noge spremnošću za evanđelje mira! U svemu imajte uza se štit vjere: njime ćete moći ugasiti ognjene strijele Zloga. Uzmite i kacigu spasenja i mač Duha, to jest Riječ Božju. Svakovrsnom se molitvom i prošnjom u svakoj prigodi u Duhu molite. Poradi toga i bdijte sa svom ustrajnošću i molitvom za sve svete" (Efezanima 6,13)

ps
ovaj "Zli" kasnije bude kao nuspojava odbacen ...
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 21:28   #18
Ja ih zovem Operateri Snova, neslušaj ih to su budale.
NehajFrankopan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 16:13   #19
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Covek je kao santa leda.
Svesni deo viri iznad vode, a veliki ostatak je podsvestan.
Da li sam dobivao "poruke" iz tog nepoznatog podrucja.
Jesam. Na razne nacine, manje ili vise jasno.
Mogu li to nazvati "Bozjim porukama" ?
Mogu, ali mi bezveze tj. imao bih osecaj da varam i sebe i druge.
Ok, ostavimo onda postrani iz kojeg izvora te poruke stižu. Mene zanima da li one prestaju pristizati kada više ne tražimo odgovore i ne razmišljamo o tim nesvjesnim dimenzijama?
Možeš li navesti način na koji si primio poruku, o čemu se radilo?
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 01:28   #20
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
sto ce joj kako ako ne zna sto
Kako podrazumjeva što, obrat ne vrijedi.

Individualno je Što. Jer, iz čega što je sada slijedi takva jednostrana i neizostavno sveobuhvatna (leave no man, women, child, animal, plant, planet... behind) nadegzistencija?
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.