Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li posvajanje djece od strane istospolnih parova?
Podržavam. 108 43.72%
Ne podržavam. 124 50.20%
Ne znam. 15 6.07%
Glasovatelji: 247. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2017., 19:03   #1
LGBT parovi i posvajanje

Od kad je donesen zakon o životnom partnerstvu (de facto istospolni brak) povlači se i pitanje posvajanja djece od strane istospolnih parova. Podržavate li omogućavanje posvajanja istospolnim parovima? To bi potencijalno utjecalo na smanjenje broja nezbrinute djece, kojih je prema nekim izvorima 2014. godine bilo oko 3000. Trenutno se posvaja oko 100-130 djece godišnje. Koji su vaši razlozi za podržavanja/nepodržavanje toga?
hmxhmx1 is offline  
Old 30.01.2017., 19:31   #2
Ne podržavam i tu je moj fokos na zaštiti djece isto kao što i ne podržavam feministički hetero par,mislim da je tu izvorište ovoga. Također je jedna od loših rješenja i samohranost. Dijete trebaju imati muško i žensko i to po konzervativnoj ideji da bi se kasnije djeca razvila u normalna bića TO ne podrazumijeva sad Željku Markić već konzervativac ne mora uopće biti vjernik (vidjeli smo to po rezultatitma referenduma gdje su crvene županije bile konzervativne,možda jesu vjernici ali ). Ovo bi bila najgora opcija za samu djecu. Često čujemo kao kontra stajalište a što ako hetero par radi to i to tipa netko nasilnik i td.,to što je netko takav ne znači da su takvi ostali hetero parovi pa da zato trebaju lgbt osobe posvajati djecu koje isto tako mogu biti agresivni i td. Priroda je rekla da djecu mogu stvoriti samo muško i žensko pa onda je bolje da ih posvoji par koji se ravna po tome.

Zadnje uređivanje Detektor : 30.01.2017. at 19:45.
Detektor is offline  
Old 30.01.2017., 20:52   #3
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ne podržavam i tu je moj fokos na zaštiti djece isto kao što i ne podržavam feministički hetero par,mislim da je tu izvorište ovoga. Također je jedna od loših rješenja i samohranost. Dijete trebaju imati muško i žensko i to po konzervativnoj ideji da bi se kasnije djeca razvila u normalna bića TO ne podrazumijeva sad Željku Markić već konzervativac ne mora uopće biti vjernik (vidjeli smo to po rezultatitma referenduma gdje su crvene županije bile konzervativne,možda jesu vjernici ali ). Ovo bi bila najgora opcija za samu djecu. Često čujemo kao kontra stajalište a što ako hetero par radi to i to tipa netko nasilnik i td.,to što je netko takav ne znači da su takvi ostali hetero parovi pa da zato trebaju lgbt osobe posvajati djecu koje isto tako mogu biti agresivni i td. Priroda je rekla da djecu mogu stvoriti samo muško i žensko pa onda je bolje da ih posvoji par koji se ravna po tome.
Znači, ti smatraš da je za tu djecu bolje da odrastaju po domovima gdje se tko zna kako (ne) brine o njima, nego u obitelji koja će se brinuti za njih samo zato jer nije "konvencionalna"? Na koji način je to za dobrobit djece? Mislim, svatko ima pravo na svoje mišljenje, samo mi ta logika nije baš jasna. Po čemu znaš da se samo u hetero obiteljima djeca mogu razvit u normalna bića?
hmxhmx1 is offline  
Old 30.01.2017., 21:01   #4
Ti misliš da takvih parova ima na izvoz? Ne pratim to ali idemo gledati koliko je hetero a koliko takvih parova pa da onza zaključimo je li problem u tome što ih nitko neće ili u državi. Čemu forsiranje baš takvih parova? Ima problema u hetero obiteljima rekao sam sa feminizmom. Jednostavno je problem u svakoj obitelji kad ne postoje dva roditelja (muško i žensko). Ja nisam protiv udomljavanja niti za to da su djeca po domovima načelno. Ima dosta problema sa hetero parovima ali nije na nama da se uplićemo u odgoj tuđeg djeteta,ovo je iznimka od pravila. Za očekivati je da će većina podržati ovo moje mišljenje i to ona većina koja ima djecu. Mislim da je zakon o životnom partnerstvu udar na demokraciju,da ih je poraz jako pogodio pa su se morali poslužiti nečime što nema veze s demokracijom. Ova tema je u biti dobra da se vidi gdje to sve ide i već su sad mladi pod utjecajem propagande tipa "američka pita" gdje se sve to prikazuje na šaljiv način,pa onda stariji pod onom emisijom "tvoje lice zvuči poznato" gdje se muški oblače kao ženske. Svi su ljudi pod udarom liberalnih medija sa više metoda da se uništi obitelj,djeca,društvo. Da mediji podržavaju fašizam,ja mislim da bi se raspravljalo o tome zašto ne prihvatiti takav model a da bi većina bila protiv. Da nema medija dok sam to vidio ko mali,ne bi znao da tako nešto postoji.

Zadnje uređivanje Detektor : 30.01.2017. at 21:25.
Detektor is offline  
Old 30.01.2017., 21:07   #5
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ti misliš da takvih parova ima na izvoz? Ne pratim to ali idemo gledati koliko je hetero a koliko takvih parova pa da onza zaključimo je li problem u tome što ih nitko neće ili u državi. Čemu forsiranje baš takvih parova? Ima problema u hetero obiteljima rekao sam sa feminizmom. Jednostavno je problem u svakoj obitelji kad ne postoje dva roditelja (muško i žensko).
Nitko tu ništa forsira, samo je pitanje omogućavanja posvajanja. Definitivno je takvih parova manje nego hetero parova, ali ne znam kakve to veze ima s posvajanjem? Možeš li mi opisati koji je to problem u tim obiteljima, jer ja ne vidim nikakav.
hmxhmx1 is offline  
Old 30.01.2017., 21:14   #6
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Jednostavno je problem u svakoj obitelji kad ne postoje dva roditelja (muško i žensko).
ovo je vrlo nezgodna izjava, s obzirom na to koliko je danas samohranih roditelja..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 30.01.2017., 21:27   #7
U Hr ima puno vise parova (hetero) koji zele posvojiti nego nezbrinute djece, ali je birokracija ta koja jako otezava postupak usvajanja.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 30.01.2017., 21:32   #8
Neda mi se ponavljati ono što sam rekao.

Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ovo je vrlo nezgodna izjava, s obzirom na to koliko je danas samohranih roditelja..
Ja to vidim na primjerima koje sam vidio uživo. Tu je problem i odlaska roditelja u inozemstvo hoće li mu na prvom mjestu biti profit i kratko viđanje djeteta ili dijete. Da,samohranih roditelja i to danas,utjecaj marksizma gdje muško ne zna zadržati ženu jer ona je samo još jedna u nizu drugarica ali i drugova pa su prijatelji i žena isto,žensko glumi glavu obitelji i tako.
Detektor is offline  
Received Infraction
Old 30.01.2017., 21:36   #9
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ja nisam protiv udomljavanja niti za to da su djeca po domovima načelno. Ima dosta problema sa hetero parovima ali nije na nama da se uplićemo u odgoj tuđeg djeteta,ovo je iznimka od pravila. Za očekivati je da će većina podržati ovo moje mišljenje i to ona većina koja ima djecu. Mislim da je zakon o životnom partnerstvu udar na demokraciju,da ih je poraz jako pogodio pa su se morali poslužiti nečime što nema veze s demokracijom. Ova tema je u biti dobra da se vidi gdje to sve ide i već su sad mladi pod utjecajem propagande tipa "američka pita" gdje se sve to prikazuje na šaljiv način,pa onda stariji pod onom emisijom "tvoje lice zvuči poznato" gdje se muški oblače kao ženske. Svi su ljudi pod udarom liberalnih medija sa više metoda da se uništi obitelj,djeca,društvo. Da mediji podržavaju fašizam,ja mislim da bi se raspravljalo o tome zašto ne prihvatiti takav model a da bi većina bila protiv.
Ovo zvuči više kao neka desničarska propaganda. Smatram da ljudi imaju ovakvo mišljenje poput tvojeg zbog dugog utjecaja religijskih zajednica na narod, što nije uvijek pozitivno. Njihove poruke često su usmjerene protiv nečega što oni smatraju štetno za sebe, a što u biti i ne mora biti štetno za društvo.Tvoje lice zvuči poznato je emisija, ne znam zašto ju shvaćaš tako ozbiljno, nije to sad, na primjer, nekakva zavjera kojom se muškarci žele feminizirati zbog dobiti onih top 1% bogataša - shvati to jednostvanije, to je obična emisija čija bit je da osobe moraju imitirati neku osobu koju su dobili slučajnim odabirom. Ali nije to sad tema ovdje.. Bit je da nema nekih stvarnih dokaza da bi omogućavanje posvajanja istospolnim parovima imalo štetan utjecaj na dobrobit te posvojene djece. A i referendum 2013. godine nije bio o tome da se zabrane bilo kakvi oblici istospolnih zajednica, nego ideja KC da se brak definira kao zajednica muškarca i žene. Pošto je taj referendum prošao (iako, uz niski izlazak na glasovanje od samo 38%), uveden je novi oblik istospolnih zajednica koji bi omogućio istospolnim parovima da uživaju u istim (ili skoro istim) pravima kao što to mogu bračni parovi. U biti, životno partnerstvo i jest istospolni brak, samo što se to zbog političkih razloga tako ne naziva. Mislim da se prava razlikuju samo ovog što se tiče posvajanja (nisam 100% siguran, možda ima još nečega).

Zadnje uređivanje hmxhmx1 : 30.01.2017. at 21:55.
hmxhmx1 is offline  
Old 30.01.2017., 22:04   #10
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči više kao neka desničarska propaganda. Smatram da ljudi imaju ovakvo mišljenje poput tvojeg zbog dugog utjecaja religijskih zajednica na narod, što nije uvijek pozitivno.
Pa ja religijske zajednice smatram štetnima jer je Kršćanstvo previše pasivna religija npr. predsjednik konzervativne stranke (barem se tako prikazuje) se boji poništiti zakon o životnom partnerstvu,podržava pobačaj bezuvjetno. Sigurno da tradicija ima utjecaj ali znaš od kad ona postoji? Od pojave prvog čovjeka a i prije,nema veze sa religijom.

Quote:
Bit je da nema nekih stvarnih dokaza da bi omogućavanje posvajanja istospolnim parovima imalo štetan utjecaj na dobrobit te posvojene djece.
Pa štetan utjecaj je već kad ne postoji jedan roditelj pa po tome je i ovo štetno gdje ne da ne postoji roditelj nego se u takvom okružju čovjek destimulira da to i postane,to je i psihičko zlostavljanje djece kojeg ima i u hetero parovima no ovo je automatski gdje učenici mogu zezati toga kao kakve to roditelje imaš ovi sigurno ne bi pitali npr. imaš li za partnera suprotan spol nego u najmanju ruku relativizirali to. Jesi ti kad vidio dijete samohranog roditelja?

Quote:
U biti, životno partnerstvo i jest istospolni brak, samo što se to zbog političkih razloga tako ne naziva. Mislim da se prava razlikuju samo ovog što se tiče posvajanja (nisam 100% siguran, možda ima još nečega).
Da u brak se smije,u posvajanje ne ali su neki našli rupu u zakonu pa je bio slučaj da je žena išla na umjetnu oplodnju,dijete njezino a živi sa drugom ženom. Koga uvjere da su brak i životno partnerstvo različito je lud,to su sinonimi,slažem se. Izlaznost je takva kakva je ali tko šuti taj mora da se slaže. Obično kad društvo krene u takve vode slijedi jaka promjena kao odgovor.
Detektor is offline  
Old 31.01.2017., 18:57   #11
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Pa ja religijske zajednice smatram štetnima jer je Kršćanstvo previše pasivna religija npr. predsjednik konzervativne stranke (barem se tako prikazuje) se boji poništiti zakon o životnom partnerstvu,podržava pobačaj bezuvjetno. Sigurno da tradicija ima utjecaj ali znaš od kad ona postoji? Od pojave prvog čovjeka a i prije,nema veze sa religijom.
Ne znam baš da je tradicija postojila i prije pojave prvog čovjeka. Razvijala se postupno usporedno s razvojem čovjeka i društva, a usput se i mijenjala. Smatram da će za nekih 10 godina, ako ne i prije, biti skoro potpuno prihvaćene istospolne zajednice i posvajanje od strane istospolnih parova. Gledaj na to ovako - u prošlosti su se ljudima mnoge stvari činile nezamislivima koje su nama danas normalne. Primjer toga su da žene imaju pravo glasa i da su sve rase jednake u društvu.

Quote:
Pa štetan utjecaj je već kad ne postoji jedan roditelj pa po tome je i ovo štetno gdje ne da ne postoji roditelj nego se u takvom okružju čovjek destimulira da to i postane,to je i psihičko zlostavljanje djece kojeg ima i u hetero parovima no ovo je automatski gdje učenici mogu zezati toga kao kakve to roditelje imaš ovi sigurno ne bi pitali npr. imaš li za partnera suprotan spol nego u najmanju ruku relativizirali to. Jesi ti kad vidio dijete samohranog roditelja?
Jesam, vidio sam više njih i svi su potpuno normalni. Ako druga djeca zezaju djecu istospolnih parova zbog roditelja istog spola, to je stvar (ne)tolerancije i (ne)odgoja te djece i problem je u roditeljima koji ih nisu naučili da se ponašaju tolerantno prema svima. Što se tiče štetnih utjecaja, provedena su istraživanja i pokazivala su da djeca istospolnih roditelja nemaju nikakve psihološke probleme. Jedno od tih istraživanja je i ovo, provedeno na 500 australske djece istospolnih roditelja. Istraživanje je pokazalo da ta djeca imaju istu razinu samopoštovanja i jednako se druže s roditeljima kao i djeca hetero parova. Štoviše, pokazalo je da su ta djeca i sretnija i zdravija nego vršnjaci s hetero roditeljima. Imaš linkove u tekstu pa možeš proučit ta istraživanja ako želiš.

Quote:
Da u brak se smije,u posvajanje ne ali su neki našli rupu u zakonu pa je bio slučaj da je žena išla na umjetnu oplodnju,dijete njezino a živi sa drugom ženom. Koga uvjere da su brak i životno partnerstvo različito je lud,to su sinonimi,slažem se. Izlaznost je takva kakva je ali tko šuti taj mora da se slaže. Obično kad društvo krene u takve vode slijedi jaka promjena kao odgovor.
Zakonom nije zabranjena umjetna oplodnja za lezbijske parove, pa ni nema neke rupe u zakonu. Jake promjene i ne moraju biti loše, ovisi u kojem smjeru se kreću.
hmxhmx1 is offline  
Old 01.02.2017., 21:39   #12
U heterosexualnm obiteljima,majka i otac imaju svaki svoju ulogu u odgoju djeteta,a to se pomalo razlikuje po spolu.Znači,kod muškog djeteta otac je uzor,majka je utjeha,kod ženskog je obratno.U homosexualnim obiteljima to ne može biti.
Meni osobno je apsurdna situacija da se za sve u životu treba dobiti dozvola,osim za imati djecu.Ne kažem da to treba biti dozvola u klasičnom smislu,ali da ipak netko(ministarstvo,socijalna služba,....)napravi neku provjeru budućih roditelja.Kada bi se povela malo veća briga oko toga,nebi bilo toliko djece po domovima.
Što se tiče posvajanja djece od strane homosexualnih parova,protiv toga je bila i Milanovićeva vlada,jer zakon o životnom partnerstvu uređuje samo imovinsko pravne odnose koji se poistovječuju sa heterosexualnim parovima(pravo nasljeđivanja imovine,plaća,....).Ja ne kažem da homosexualni parovi ne mogu pružiti ljubav,ali mislim da to ipak nije zdrava ni normalna okolina za odgajanje djeteta.Kada bi ljubav bila jedini kriterij za sve u životu,nebi baš bilo dobro.
pravaš21st is offline  
Old 02.02.2017., 04:01   #13
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
U heterosexualnm obiteljima,majka i otac imaju svaki svoju ulogu u odgoju djeteta,a to se pomalo razlikuje po spolu.Znači,kod muškog djeteta otac je uzor,majka je utjeha,kod ženskog je obratno.U homosexualnim obiteljima to ne može biti.
Meni osobno je apsurdna situacija da se za sve u životu treba dobiti dozvola,osim za imati djecu.Ne kažem da to treba biti dozvola u klasičnom smislu,ali da ipak netko(ministarstvo,socijalna služba,....)napravi neku provjeru budućih roditelja.Kada bi se povela malo veća briga oko toga,nebi bilo toliko djece po domovima.
Što se tiče posvajanja djece od strane homosexualnih parova,protiv toga je bila i Milanovićeva vlada,jer zakon o životnom partnerstvu uređuje samo imovinsko pravne odnose koji se poistovječuju sa heterosexualnim parovima(pravo nasljeđivanja imovine,plaća,....).Ja ne kažem da homosexualni parovi ne mogu pružiti ljubav,ali mislim da to ipak nije zdrava ni normalna okolina za odgajanje djeteta.Kada bi ljubav bila jedini kriterij za sve u životu,nebi baš bilo dobro.
Svi muskarci su svojoj djeci uzor a sve majke utjeha? Ono, bas uvijek? Bas nikad obratno recimo?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 02.02.2017., 11:22   #14
Jos ne. Smatram da se prvo treba stvoriti atmosfera u kojoj takva djeca nece nositi metu za ismijavanje na celu.
Naravno da ce do ismijavanja uvijek dolaziti zbog razno raznih razloga i nitko nije i ne moze odrasti pod staklenim zvonom, ali ta djeca bi u nasem drustvu imala metu za ismijavanje na celu.
Ne treba se boriti preko leda djece....prvo se treba stvoriti donekle prihvatljiva atmosfera, a onda ici na to.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 02.02.2017., 11:30   #15
Nemam nikakvih problema s tim.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 02.02.2017., 13:36   #16
Generalno sam za. Djeci trebaju roditelji koji ih vole i žele, a ne tete čuvalice s radnim vremenom. Spol roditelja - posvojitelja je nebitan, bitno je kakvi su ljudi.
Ali ne kod nas. Iz razloga koji je objasnio Bubimir. Mi smo još daleko, daleko od toga da se toliko civiliziramo, da takva djeca ne bi ispaštala.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 02.02.2017., 15:38   #17
LGBT parovi posvajaju odavno. Ja ih osobno poznajem nekoliko. Nikih problema.

Naravno na papiru to nisu parovi, nego cimeri i slično
__________________
Liberalčić. Progresivčić.
Skeewe is offline  
Old 02.02.2017., 16:11   #18
kako danas niti dva roditelja koja rade ne stignu vrijeme posvetiti djeci moj je savjet da posvojiti mogu samo ljudi u poligamnim vezama.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 02.02.2017., 21:02   #19
Quote:
mungus kaže: Pogledaj post
Protiv sam, i vrlo je jednostavno. Imamo više roditelja (heteroseksualnih) koji pokušavaju posvojiti, nego imamo nezbrinute djece. To je problem koji trebamo prvo riješiti. Kad (ako) budemo imali višak nezbrinute djece, a ne bude heteroseksualnih roditelja koji ih žele posvojiti, onda možemo razmišljati o tome što je bolje za djecu, homoseksualni par ili dom. Ovako to pitanje nema smisla, a na to se svodi ovakva tema.
Možeš li mi, molim te, navesti koji je izvor te informacije? Jesi li ju pronašla na internetu, doznala od neke vladine institucije, iz nekog istraživanja ili nekog drugog pouzdanog izvora? Ili si to sama zaključila na neki način?

Quote:
Zasad imamo puno važnijih problema, i pravo je pitanje, zašto otvarač nije o tome primjerice otvorio temu?
Koji su to problemi koji su važniji, a za koje još nije otvorena tema? Mislim, možeš i ti otvorit temu o tim problemima.

Zadnje uređivanje hmxhmx1 : 02.02.2017. at 21:25.
hmxhmx1 is offline  
Old 02.02.2017., 22:58   #20
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Svi muskarci su svojoj djeci uzor a sve majke utjeha? Ono, bas uvijek? Bas nikad obratno recimo?
Još jednom pročitaj moj post,ovaj put pozorno i pažljivo.Odgovor se krije negdje u njemu.
pravaš21st is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.