Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2007., 09:33   #1
što mislite o ovome

namjerno ovu temu ne otvaram na zdravlju, ili prirodnim znanostima, ili SFu, jer želim čut kokoš mišljenja o jebeno/freaky/simpa stvarčici o kojoj smo neki dan (nadasve pametno ) polemisali u firmi.
kaže ovako (s net.hr):
"........................
U krvotocima diljem svijeta uskoro bi se mogao naći robot koji pazi na stvaranje ugrušaka i uništava ih posebnim lijekom. Zvuči zastrašujuće, no mogao bi spriječiti mnoge smrti od srčanog udara.

Znanstvenici na Sveučilištu Chonnam u Koreji razvili su mikroskopskog robota koji će se koristiti kao lijek za začepljene arterije. Mali robot ima šest nogu i kreće se na isti način kao rakovica.

Robot na nožicama ima tkivo srčanog mišića i one se savijaju kako se mišić steže. Na taj način robot može putovati krvotokom, a napaja se iz šećera u krvi pacijenta. To omogućava male dimenzije uređaja.

Robot u tjednu može preći oko 50 metara, a kad detektira začepljenje, u krvotok ispusti poseban lijek koji razgradi ugrušak, sprečavajući tako srčani udar. Ovaj izum uskoro kreće u testiranje
"

moj komentar je "i tako je nastao Borg"
da li bi ste se prijavili za testiranje ja naravno bih u slučaju da kao sve druge alternative imam smrt.
kakav bi to osjećaj bio imati u krvotoku nedovoljno ispitane male robote, od čije vam preciznosti život zavisi...
naravno, ima more drugih implantata zbog kojih čovjek sada živi prosječno 70tak a ne 30tak godina, ali ovo mi je ipak (kao laiku) step ka jednom novom poglavlju.
pa kad samo pomislim šta to sve još sigurno postoji, od tih metoda i alatki, a što spada pod area 51
kako mi obični smrtnici (nefilozofi, nenaučnici) doživljavamo ovakve nadrealne stvari? prostruji li vam stomakom i pozitivno uzbuđenje i gađenje i strahopoštovanje kad pomislite da u sebi imate ovakvo što?
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 15:29   #2
wow
koja ludnica..skroz zanimljivo...
pa ako smo napredovali toliko u tom pravcu-zasto ne
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 18:03   #3
Nikad nisi čula za nano tehnologiju?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 19:38   #4
Quote:
pumpkin pie kaže: Pogledaj post
Nikad nisi čula za nano tehnologiju?
jesam, za nano tehnologiju u ljudskome tijelu sam čula i vidjela u Zvjezdanim stazama kužim da je možda to razlog zbog kojeg sam uzbuđena ovim robotićima, kao da se SF kroz bunilo miješa s RL
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 21:52   #5
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post

moj komentar je "i tako je nastao Borg"
da li bi ste se prijavili za testiranje ja naravno bih u slučaju da kao sve druge alternative imam smrt.
kakav bi to osjećaj bio imati u krvotoku nedovoljno ispitane male robote, od čije vam preciznosti život zavisi...
Pa nece oni pustiti robota i prepustiti sve slucaju. Sve ce to biti itekak nadzirano, tako da robot i ne moze bas napraviit neku stetu. Osim toga, nije to SF u kojem robot poludi; svaki taj robot ima par zastitnih mehanizama i uvijek ga je lako moguce iskljuciti.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 22:32   #6
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Sve ce to biti itekak nadzirano
znam vjerujem,no
moje SF oči se zasjaju na mogućnosti malverzacije. mislim ak je meni to palo na pamet, onda će sigurno i nekom pametnijem od mene zamisli recimo situaciju gdje su ti robotići nosioci hemikalija koje čovjeka za tili čas učine podložnim manipulaciji recimo, bocne te u adekvatan nervni čvor s nekom hemikalijicom i ti misliš kako imaš jako velik poriv ubit nekog, il pojebat nekog, il uradit nešto što ti neko drugi naredi i bla bla mislim, predobra je to stvar da se svemoćna vojska nebi okoristila istom. recimo.
ili ak ti robotići odluče da ne žele bit isključeni jebaji ga, ak se već sastoje od tkiva tj.srčanog mišića, i ak rade na šećere, koliko je to daleko od nekog krivog slučajnog sinaptičkog bljeska koji ih može izrodit u nešto svjesno i jako zlo na manipulativan način


tripujem, al ima mi to sve neku draž
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 22:47   #7
Kako sam ja isto podosta paranoična odmah bi pomislila na mogućnost manipulacije.
Tko z na, m ožda te mogu detektirati u svakom momentu, moždda te mogu ukokat, možda ti mogu poremetiti um, a možda su u šumi.
No ne bi osim da mi život o tome ovisi pa da izbora i nemam.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 23:01   #8
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
znam vjerujem,no
moje SF oči se zasjaju na mogućnosti malverzacije. mislim ak je meni to palo na pamet, onda će sigurno i nekom pametnijem od mene zamisli recimo situaciju gdje su ti robotići nosioci hemikalija koje čovjeka za tili čas učine podložnim manipulaciji recimo, bocne te u adekvatan nervni čvor s nekom hemikalijicom i ti misliš kako imaš jako velik poriv ubit
Ma on nece biti tak malen da ce moci prolaziti kroz kapilare i bockati neurone. A ako ce isljucivo bauljati zilama, onda je on jednako podlozan manipulaciji kao i inzulin ili bilo koji lijek kojeg ljudi primaju. Bez paranoje.

Quote:
ili ak ti robotići odluče da ne žele bit isključeni jebaji ga, ak se već sastoje od tkiva tj.srčanog mišića, i ak rade na šećere, koliko je to daleko od nekog krivog slučajnog sinaptičkog bljeska koji ih može izrodit u nešto svjesno i jako zlo na manipulativan način
Eh, da ti znas na kojem je niskom stupnju razvoja AI. Buduci da mije to struka i da sam radio jedan projektic s AI-om znam kako je to glupo govno. Tako da, terminatoru slicni roboti su danas apsolutno nezamislivi. Robot nema kaj ne zeljeti, on se u sustini sastoji od nula i jedinca i kada ti prekines napajanje on umre i moze se jebat. A ima par mehanizama iskljucivanja koji rade uvijek i sigurni su.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 23:24   #9
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Eh, da ti znas na kojem je niskom stupnju razvoja AI. Buduci da mije to struka i da sam radio jedan projektic s AI-om znam kako je to glupo govno. ................................
Robot nema kaj ne zeljeti, on se u sustini sastoji od nula i jedinca i kada ti prekines napajanje on umre i moze se jebat. A ima par mehanizama iskljucivanja koji rade uvijek i sigurni su.
ja poslije matrixa drugačije gledam na svijet
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Tako da, terminatoru slicni roboti su danas apsolutno nezamislivi.
al danas prođe jako brzo. i sutra je već sutra a ljudi su glupi. i gramzivi. i smrtni. a mašine sve savršenije :i strah i ushićenje:
ja sam prije 2 godine kupila strahovit laptop na koji danas gotovo da ne mogu ni igricu igrat svijet se brzo okreće, roboti se kote i usavršavaju, a čovjek misli da će i najkompliciranije stvari riješit prekidanjem napajanja...
:brže diše od nekog pozitivnog a ujedno morbidnog uzbuđenja:
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 00:04   #10
Ovaj mali vrag mi uopće ne djeluje zastrašujuće....nimalo...ne vidim ništa strašno ni opasno u tome
Meni je recimo puno gori pacemaker ...e od toga se naježim...doduše on se stavlja kad je nužno...ali od pomisli na to da mi srce praktički radi na baterije, tj.da živim na baterije,sledi mi se krv u žilama...
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 11:32   #11
uskoro će nam čipove stavljat na vrat umjesto jmbg-a
__________________
... još uvijek sama ...
helena1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.