Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2014., 21:01   #941
Evo ovako molim odgovor, savjet bilo što od nekoga tko je bio u sličnoj situaciji ili tako nešto..
uglavnom, upisala sam s na faks 2011/12 g. , prvu godinu sam očistila cijelu u roku, ali sam drugu zajebala i jedva su me pustili da upism trecu (4 predmeta sam mogla prebaciti, ali su me pustili s 5 n polozenih predmeta) , zatim sam krenula i trecu godinu i dogodio se niz nesretnih situacija, nebitno, uglavnom niti sam polozila tih 5 prdmeta s druge, niti ista s trece, jer sam bila sprjčena dolaziti na predavanja pa tako nisam imala potpise niti mogla izlaziti na ispite.. sad me uopće strah i zovnut faks da vidim kad budem upisivala ponavljacku jeli upisivam drugu ili treću?! al zamisljam da upisivam treću pa me zanima sljdeće..ja bih najradije upisala ponavljacku godinu ali kao izvanredan student jer mi nema smisla opet ići na predavanja na kojima sam vec ponkad bila, a i voljla bih to rjesiti prije, ovako bi samo ucila i izlazila na ispite,.. pa me zanima ako ja upisivam treću kao ponavljac i kao izvanredan je li moram na tu školarinu oko 5000,00 kn još plaćati svaki dodatni bod što prenosim? ili platim tu školarinu i to je to?
spanjuleti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 21:05   #942
ovako, sve ovisi o tvom fakultetu. inače, ako upišeš isti kolegij po drugi put ne prođeš - gubiš pravo studiranja kao redovan student. nadalje, jesi sigurna da na tvom fakultetu postoji izvanredno studiranje? to se ne odnosi na samo tu shemu, da ne moram dolaziti na predavanja već samo izlaziti na ispite, negdje i izvanredni moraju dolaziti na predavanja, ne kao redovni već u manjem postotku negdje ~50%. treća stvar, za plaćanje se najbolje raspitati u referadi jer sve to u našoj državi ovisi od fakulteta do fakulteta.
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 18:10   #943
Dakle, prvu godinu fakulteta sam upisao 2011./2012., nije išlo i ponavljao sam 2012./2013. Došao je drugi rok te ponavljačke godine i shvatio sam da nije to za mene više. Pričekao sam opet maturu, koju sam već pisao, i uredno prijavio studije za jesenski rok. Upao sam na željeni izbor i shvaćam da sam s ovim prvim "kiksevima" izgubio status redovnog studenta, stoga moram platiti one subvencije bla bla (ECTS bodovi godine X cijena po bodu). Zanima me način plaćanja, pošto sam prošao relevantne dokumente i nisam vidio da spominju išta drugo osim načina plaćanja, dakle elektronskog i plaćanja u osobi. Zanima me može li se to platiti semestralno (dakle u ratama nekim ilitiga mic po mic), ili se sav "keš" mora dopremiti odmah na upisu. Radi se o Ekonomskom fakultetu u Splitu.
KreativnoIme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 18:43   #944
Quote:
Bojana kaže: Pogledaj post
Upala sam na fax ali s plaćanjem određenog iznosa... da li znate kako se može taj iznos smanjiti ili eventualno potpuno ukloniti na drugoj godini... moram li imati određeni prosjek? Koji? Ako postoji koji link o tome pliz navedite ga...
moraš pisati zamolbu za smanjenje ili uklanjanje školarine
__________________
Čekam. Ne znam što i ne znam koga. Ali čekam.
Tonka 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 21:19   #945
Moja situcija, zanima me da li je netko imao nešto slično ili možda zna odgovor.
Upisala sam 2009.godine stručni studij, koji sam 2012. završila. Studirala sam uz osobne potrebe, znači sama sam ga financirala jer tada nije postojao ovaj sustav koji danas postoji niti državna matura.
Ove godine sam prijavila državnu maturu i pokušavam upisati novi studij. Znači ja sam student koji drugi put upisuje prvu godinu, s tim da do sad nisam studirala na teret Ministarstva i ne prebacujem se jer sam svoje započeto studiranje i završila.
Moje pitanje je: mogu li ja steći pravo na besplatno studiranje?
Hvala
Tender11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 21:19   #946
Moja situcija, zanima me da li je netko imao nešto slično ili možda zna odgovor.
Upisala sam 2009.godine stručni studij, koji sam 2012. završila. Studirala sam uz osobne potrebe, znači sama sam ga financirala jer tada nije postojao ovaj sustav koji danas postoji niti državna matura.
Ove godine sam prijavila državnu maturu i pokušavam upisati novi studij. Znači ja sam student koji drugi put upisuje prvu godinu, s tim da do sad nisam studirala na teret Ministarstva i ne prebacujem se jer sam svoje započeto studiranje i završila.
Moje pitanje je: mogu li ja steći pravo na besplatno studiranje?
Hvala
Tender11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 21:55   #947
Quote:
Tender11 kaže: Pogledaj post
Moja situcija, zanima me da li je netko imao nešto slično ili možda zna odgovor.
Upisala sam 2009.godine stručni studij, koji sam 2012. završila. Studirala sam uz osobne potrebe, znači sama sam ga financirala jer tada nije postojao ovaj sustav koji danas postoji niti državna matura.
Ove godine sam prijavila državnu maturu i pokušavam upisati novi studij. Znači ja sam student koji drugi put upisuje prvu godinu, s tim da do sad nisam studirala na teret Ministarstva i ne prebacujem se jer sam svoje započeto studiranje i završila.
Moje pitanje je: mogu li ja steći pravo na besplatno studiranje?
Hvala
Ako si nekad prije zavrsila nesto ne mozes besplatno. Nema veze dal je to bilo na teret ministarstva ili ne. Prva godina ti nije besplatno, ali ako nakon prve ostvaris dovoljan broj bodova (55) dalje te se tretira kao i ove što su prvu godinu upisali prvi put na teret ministarstva. Ja sam imao sličnu situaciju stručni studij krenuo 2004. ispisao se 2006. pauza do prošle godine pa na drzavnu maturu i upis. Pravili se malo ludi na faksu oko toga ali sam im donio pravilnik svečilišta u zagrebu o participaciji gdje stoji da osobe starije od 25 godina ili ako im je prošlo više od 5 godina od mature imaju pravo na prvu godinu besplatno. Iako su mi iz MZOS odgovorili da moram placati. Neki dr.mr mi odgovorio, došlo mi da šaljem ministru upit kakvi to ljudi rade tamo da daju krive informacije.
__________________
"Znaš... crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonačnosti. Ali u negativnom smislu. Tako da u njima nema ničega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema čak ni tebe. U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll. Dozivaš kišu. Ili da mazneš neku lepu ribu. Da... Samo je bezveze kada se probudiš...."
Svarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 10:52   #948
Hvala na odgovoru! Malo je sve to nejasno, mislim da ni oni u referadama ne znaju točno što i kako Kontaktirala sam ministarstvo i odgovorili su mi da to moram provjeriti sa fakultetom koji želim upisati. Znači ti si isto prvu godinu morao plaćati?
__________________
- The greatest enemy will hide in the last place you would ever look.
Tender11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 14:45   #949
Quote:
Tender11 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru! Malo je sve to nejasno, mislim da ni oni u referadama ne znaju točno što i kako Kontaktirala sam ministarstvo i odgovorili su mi da to moram provjeriti sa fakultetom koji želim upisati. Znači ti si isto prvu godinu morao plaćati?
Ma zapravo i nije toliko nejasno, no stvar je u tome da je do infoa teško doći. Nisam plaćao prvu godinu, jer sam im odnio na faks isprintan taj pravilnik i podvučeno ono što se tiče mene osobno. Recimo na upisu su tumačili da imam free prvu godinu jer nisam bio na sveučilištu no na veleučilištu. Onda se pojavio problem da to nema veze. Na kraju sam im odnio taj članak gdje stoji da imam pravo na besplatnu prvu godinu. Pitaj još na referadi, ali mislim da ćeš morati plaćati prvu godinu studija. Kod mene je bila kvaka jer spadam u kategodiju osoba starijih od 25 godina i onima kojima je prošlo 5 ili više godina od drzavne mature, a koji su nekad upisali nešto, a nisu završili.
__________________
"Znaš... crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonačnosti. Ali u negativnom smislu. Tako da u njima nema ničega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema čak ni tebe. U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll. Dozivaš kišu. Ili da mazneš neku lepu ribu. Da... Samo je bezveze kada se probudiš...."
Svarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:56   #950
Quote:
Svarog kaže: Pogledaj post
Kod mene je bila kvaka jer spadam u kategodiju osoba starijih od 25 godina i onima kojima je prošlo 5 ili više godina od drzavne mature, a koji su nekad upisali nešto, a nisu završili.
Pričaš o redovnom studiju ili izvanrednom?
Taj pravilnik vrijedi samo na Zagrebačkom sveučilištu ili?
scarlett2154 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 14:14   #951
Quote:
scarlett2154 kaže: Pogledaj post
Pričaš o redovnom studiju ili izvanrednom?
Taj pravilnik vrijedi samo na Zagrebačkom sveučilištu ili?
To je ugovor o financiranju (ili subvencioniranju)...imas ga na netu, samo ga potrazi, ali vrijedi za akademsku godinu 2012/2013, 2013/2014 i 2014/2015
tako da ti ne pomaze vise
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 19:45   #952
Quote:
scarlett2154 kaže: Pogledaj post
Pričaš o redovnom studiju ili izvanrednom?
Taj pravilnik vrijedi samo na Zagrebačkom sveučilištu ili?
To ti je taj pravilnik, a bio je manje više isti na svim sveučilištima u RH i Zagreb i Split.....

https://www.simet.unizg.hr/nastava/p...%20Zagrebu.pdf
__________________
"Znaš... crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonačnosti. Ali u negativnom smislu. Tako da u njima nema ničega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema čak ni tebe. U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll. Dozivaš kišu. Ili da mazneš neku lepu ribu. Da... Samo je bezveze kada se probudiš...."
Svarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 00:52   #953
Quote:
Svarog kaže: Pogledaj post
To ti je taj pravilnik, a bio je manje više isti na svim sveučilištima u RH i Zagreb i Split.....

https://www.simet.unizg.hr/nastava/p...%20Zagrebu.pdf
Koliko vidim to vrijedi samo ako upisuješ redovno. Mene zanima izvanredan upis.
scarlett2154 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 04:07   #954
izvanredno se plaća puna školarina, šta te tu zanima?
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:11   #955
bok, moze li mi netko reci placa li se skolarina za diplomski studij? naime, cula sam na svom faksu da ako imas prosjek nizi od 3.5 placas cijelu skolarinu. :/
absum19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 14:51   #956
zanima me postoji li negdje nekakva ljestvica, tablica, dijagram, prikaz godišnjih proračuna pojedinih fakulteta u RH?

želio bih ovo provjeriti ukoliko je moguće pa slobodno prebacite u prikladniju temu koju nisam uspio pronaći
slavonija035 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 20:15   #957
Ima li kakvih saznanja kako će biti regulirano plaćanje studija za iduću akademsku godinu s obzirom da ugovor s Vladom vrijedi još samo za ovu 2014./2015.?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 20:27   #958
Je li prvi put upisana prva godina studija još uvijek besplatna?
sepujdac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:44   #959
Quote:
sepujdac kaže: Pogledaj post
Je li prvi put upisana prva godina studija još uvijek besplatna?
da
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:46   #960
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih saznanja kako će biti regulirano plaćanje studija za iduću akademsku godinu s obzirom da ugovor s Vladom vrijedi još samo za ovu 2014./2015.?
imas novi 3godišnji pravilnik
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.