Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2015., 11:24   #6561
Molila bih sve one koji imaju danas razgovor da kazu kako je izgledao puuuuno bi vam svi mi ostali smrtnici koji smo iduce dani bili zahvalni
nbnb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 15:55   #6562
Quote:
Sunshine22 kaže: Pogledaj post
I meni bi puno pomoglo. Mene je neopisivo strah tih motivacijskih. Imam osjecaj da cu totalno zablokirat i da necu moc nista rec
Ma hoces, nema straha Al svakako bi nam bilo lakse kad bi malo detaljnije znali sto ce nas pitati :/
kinley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 15:58   #6563
Quote:
nbnb kaže: Pogledaj post
Molila bih sve one koji imaju danas razgovor da kazu kako je izgledao puuuuno bi vam svi mi ostali smrtnici koji smo iduce dani bili zahvalni
Potpisujem !
kinley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 16:28   #6564
Uhhhh prošaooo dan, prošla i ja
Ništa strašno, na Logopediji imate pročitati kratki tekst, odgovoriti na par pitanja o tome zasto je Logopedija vaš izbor i tako..
Ja sam bila kod: Tatjana Prizl Jakovac i Jasmina Ivšac Pavliša i iako su me isprepadali s tim kako su stroge i ozbiljne mogu reći da su prekrasne i pristupačne. Trema, koja me skoro pojela, je na kraju najmanje dolazila do izražaja. Oni tamo stručno obavljaju svoj posao te ako vam kažu da niste za to onda sigurno niste. Sve u svemu ništa strašno..
seerwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 23:51   #6565
Razgovor :D

Booook

Evo ja sam danas bila na motivacijskom za rehabilitaciju i bilo mi je presuper iako me je bilo jako strah, ali kada sam ušla u sobu i sjela bilo mi je bolje, smirila sam se i počeli smo pričati. Pitali su me odakle sam, da li u mom mjestu ima osoba s oštećenjima, što radim u slobodno vrijeme, koju sam knjigu zadnju pročitala, onda su me u vezi toga pitali, zatim da li osoba s oštećenjem treba biti u normalnoj školi ili nekoj drugoj ustanovi, uglavnom sve je iz konteksta, pitanja se nadovezuju na prethodno rečeno. Ima dosta pitanja na koja moraš odgovoriti tako da izjasniš svoj stav i mišljenje o tome. Budite opušteni (naravno to je sad lako za reći, ali stvarno je stvar u tome), budite iskreni! oni mogu sve provjeriti i nema smisla da sad lažete primjerice o tome koji vam je njihov faks po redu.. čemu to? Evo to bi bio mali osvrt na današnji ne baš tako opušteni dan prije razgovora i na opušteni i zadovoljni dan poslije razgovora. Naravno da sve ovisi i kod kojih ste profesora, meni su bili baš simpatični, zrače dobrom energijom. Pozzz :P
P.S. ponesite osobnu i OIB.
DebMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 00:19   #6566
Quote:
DebMorgan kaže: Pogledaj post
Booook

Evo ja sam danas bila na motivacijskom za rehabilitaciju i bilo mi je presuper iako me je bilo jako strah, ali kada sam ušla u sobu i sjela bilo mi je bolje, smirila sam se i počeli smo pričati. Pitali su me odakle sam, da li u mom mjestu ima osoba s oštećenjima, što radim u slobodno vrijeme, koju sam knjigu zadnju pročitala, onda su me u vezi toga pitali, zatim da li osoba s oštećenjem treba biti u normalnoj školi ili nekoj drugoj ustanovi, uglavnom sve je iz konteksta, pitanja se nadovezuju na prethodno rečeno. Ima dosta pitanja na koja moraš odgovoriti tako da izjasniš svoj stav i mišljenje o tome. Budite opušteni (naravno to je sad lako za reći, ali stvarno je stvar u tome), budite iskreni! oni mogu sve provjeriti i nema smisla da sad lažete primjerice o tome koji vam je njihov faks po redu.. čemu to? Evo to bi bio mali osvrt na današnji ne baš tako opušteni dan prije razgovora i na opušteni i zadovoljni dan poslije razgovora. Naravno da sve ovisi i kod kojih ste profesora, meni su bili baš simpatični, zrače dobrom energijom. Pozzz :P
P.S. ponesite osobnu i OIB.
koje profesore si imala, mozda mi se posreci
horza97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 06:40   #6567
Ja sam bila kod Wagner Jakab i Sikibić (rehabilitacija) i imala sam ista pitanja. Bilo je dosta opušteno, normalno smo razgovorali, čak se i šalili
I djevojke koje idu tamo, samo da vas pripremim. Asistent je prezgodan

Za pedagogiju sam čula da samo pitaju one razlike između svega mogućeg, skoro ništa ih ne zanima o vama.
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 09:24   #6568
Quote:
littleangel1411 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kod Wagner Jakab i Sikibić (rehabilitacija) i imala sam ista pitanja. Bilo je dosta opušteno, normalno smo razgovorali, čak se i šalili
I djevojke koje idu tamo, samo da vas pripremim. Asistent je prezgodan

Za pedagogiju sam čula da samo pitaju one razlike između svega mogućeg, skoro ništa ih ne zanima o vama.
Razlike izmedu cega npr. ?
kinley is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 11:12   #6569
Quote:
kinley kaže: Pogledaj post
Razlike izmedu cega npr. ?
Razlike između socijalne pedagogije i socijalnog rada/pedagogije/psihologije/možda još nečeg četvrtog
I da, mislim da su prošle godine ispitivali i koji bi modul izabrali na diplomskom i zašto.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:17   #6570
Quote:
horza97 kaže: Pogledaj post
koje profesore si imala, mozda mi se posreci
Prof Lisak i Miholić
DebMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:23   #6571
Quote:
DebMorgan kaže: Pogledaj post
Prof Lisak i Miholić
aaa imam Miholić
horza97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:22   #6572
Evo da vam i ja kažem kako mi je bilo,danas sam u 2 na logopediji bila i došlo nas je dosta vec prije 1.30 pa smo ranije počeli ja sam prva bila kod neke dvije žene,ne znam kako se zovu jer sam trebala biti kod Bonetti i Arapović,ali su rekli da nije to bitno.ispitivacice su bile dobre,ugodne,kad udes das im osobnu/oib i kažeš ime,onda su me pitale odakle sam,sto sam jos prijavila osim logopedije i zasto upisujem logopediju,pa su me pitali znam li čime se bavi logoped i ima li logopeda u mom gradu i onda su mi dali jedan tekst da čitam,procitala neke 3-4 recenice i rekle mi da nemam nikakvih govornih mana i da sam zadovoljila uvjete.Uglavnom taj razgovor nije trajao ni 5 minuta,ja sam mislila da cu bit nervozna,ali bas i nisam,sve proslo dobro i opušteno tako da se ne sekirate
HighFive96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:27   #6573
E i jos ako je neko prijavio vise ovih na edukacijskom oni imaju prednost,to ce vas pitat odma tamo jedna zena
HighFive96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:49   #6574
Quote:
HighFive96 kaže: Pogledaj post
Evo da vam i ja kažem kako mi je bilo,danas sam u 2 na logopediji bila i došlo nas je dosta vec prije 1.30 pa smo ranije počeli ja sam prva bila kod neke dvije žene,ne znam kako se zovu jer sam trebala biti kod Bonetti i Arapović,ali su rekli da nije to bitno.ispitivacice su bile dobre,ugodne,kad udes das im osobnu/oib i kažeš ime,onda su me pitale odakle sam,sto sam jos prijavila osim logopedije i zasto upisujem logopediju,pa su me pitali znam li čime se bavi logoped i ima li logopeda u mom gradu i onda su mi dali jedan tekst da čitam,procitala neke 3-4 recenice i rekle mi da nemam nikakvih govornih mana i da sam zadovoljila uvjete.Uglavnom taj razgovor nije trajao ni 5 minuta,ja sam mislila da cu bit nervozna,ali bas i nisam,sve proslo dobro i opušteno tako da se ne sekirate
ja bih trebala isto biti prva sutra, daj mi samo reci kad dodes tamo, jel te prozovu ili kako znas kad uci hahaha:klap:
horza97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:23   #6575
Quote:
horza97 kaže: Pogledaj post
ja bih trebala isto biti prva sutra, daj mi samo reci kad dodes tamo, jel te prozovu ili kako znas kad uci hahaha:klap:
Mi danas nismo išli po redu,ja sam bila 12. Na rasporedu a ušla prva,bili smo na hodniku ispred tih prostorija za ispitivanje i onda dosla ova jedna zena prvo pitala ko ima jos razgovora osim logopedije i uvela njih prve,i onda izišla druga ispitivacica na hodnik i samo pitala ko ce prvi,tako da nisu prozivali nego samo kažu dalje,a kad udes tamo das im osobnu i pitaju te ime i u kojoj si sobi zapisana pa te nadu na rasporedu i zaokruže
HighFive96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:36   #6576
Quote:
HighFive96 kaže: Pogledaj post
Mi danas nismo išli po redu,ja sam bila 12. Na rasporedu a ušla prva,bili smo na hodniku ispred tih prostorija za ispitivanje i onda dosla ova jedna zena prvo pitala ko ima jos razgovora osim logopedije i uvela njih prve,i onda izišla druga ispitivacica na hodnik i samo pitala ko ce prvi,tako da nisu prozivali nego samo kažu dalje,a kad udes tamo das im osobnu i pitaju te ime i u kojoj si sobi zapisana pa te nadu na rasporedu i zaokruže
hvala
horza97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 19:42   #6577
Eto i mojeg osvrta. Odmah na pocetku da kazem; naoruzajte se zivcima jer se stvarno dosta ceka, sve zagusljvo, vruce, svi nervozni.

Bila sam u 9 na socijalnoj pedagogiji (na red sam dosla oko 11). Pitali su me razliku izmedu kriminalsita i socijalnog pedagoga, gdje moze raditi socijalni pedagog, da navedem neku kaznionicu ako znam, koji mi se predmeti svidaju i da kazem nesto o njima, koji bi modul poslje izabrala i zasto, gdje bih ja htjela raditi i zasto, sa kakvom populacijom...(ja sam rekla sa ovisnicima, meni su rekli 'aaha, super', a curu ispred mene izresetali pitanjima tipa: 'a sto ako ovisnik odustane od zivota, sto bi ti napravio, kako bi izvukla tu osobu, da li uopce postoji mogucnost da je izvuces od ovisnosti..'. Dalje su me pitali koje osobine posjedujem a da bi mi pomogle za ovaj fakultet. Jesam se susrela sa soc. pedagogom i kako, sto me ponukalo na ovaj fakultet....

U 2 sam bila na rehabilitaciji. Atmosfera skroz opustena, profesorice su bile skroz drage, pricali smo skroz normalno. Kako sam saznala za rehabilitaciju, s kakvom populacijom ljudi mogu raditi i gdje, gdje bih ja radila, jesam li volontirala, da nabrojim nekakve poteskoce ljudi s kojima bih mogla raditi, koji predmeti mi se cine zanimljivi i zasto bas ti, sto znam o njima, jesam li bila u kontaktu sa takvom populacijom, pa standardno za vrtic da li da se upisuje u obican ili u poseban vrtic i zasto, sto je inkluzivna rehabilitacija, nekakvu znacajku brajevog pisma (to zato sto sam ja to spomenula), moji hobiji, isto su pitali za osobine koje posjedujem...

Bilo je toga jos, ali sve ovisi kakvim tokom ide razgovor; ako ti kazes nesto za npr autizam, nece sigurno pitati nesto o necem skroz desnom. Ne preskacu malo jedno, pa drugo, nego se sve to lijepo slozi u cjelinu.
I kao sto su vec ljudi rekli, samo opusteno, njima to dosta znaci i odmah mogu procjeniti neke stvari.

Malo sam se raspisala. Uglavnom, sretno svima sutra i ako vas kaj jos zanima, pitajte.
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 20:46   #6578
dakle evo da i ja kažem kako mi je bilo
Logopedija- trajala doslovno 5 min, pročitala par rečenica i onda mi je mlađa ispitanica rekla da mi vilica malo bježi u desno, a ova starija tj mozda 40-ak god ima se nasmijala i rekla da to nije nista i da sam prosla, ali kao da će mi to ispravljat tijekom faksa ako upadnem
Rehabilitacija- razgovor je trajao 15-ak min i stvarno mi je bilo ugodno, o svemu smo pričali. Pitalo me o odsjecima na faksu,predmetima, kako sam saznala za faks, da kažem nešto o sebi, da opišem dva poremečaja...Jako jako ugodni i zbog toga razgovora sam prebacila rehabilitaciju na prvo mjesto umjesto logopedije

E sad imam i jedno pitanje? Dosta je ljudi sa bodovima na razgovoru u postani student, znači li to da odmah upisuju bodove sa razgovora?
nbnb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:41   #6579
Quote:
nbnb kaže: Pogledaj post
dakle evo da i ja kažem kako mi je bilo
Logopedija- trajala doslovno 5 min, pročitala par rečenica i onda mi je mlađa ispitanica rekla da mi vilica malo bježi u desno, a ova starija tj mozda 40-ak god ima se nasmijala i rekla da to nije nista i da sam prosla, ali kao da će mi to ispravljat tijekom faksa ako upadnem
Rehabilitacija- razgovor je trajao 15-ak min i stvarno mi je bilo ugodno, o svemu smo pričali. Pitalo me o odsjecima na faksu,predmetima, kako sam saznala za faks, da kažem nešto o sebi, da opišem dva poremečaja...Jako jako ugodni i zbog toga razgovora sam prebacila rehabilitaciju na prvo mjesto umjesto logopedije

E sad imam i jedno pitanje? Dosta je ljudi sa bodovima na razgovoru u postani student, znači li to da odmah upisuju bodove sa razgovora?
iduci dan odmah



Pa jel ima tko sa pedagogije da malo nam prica
horza97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 10:01   #6580
Quote:
horza97 kaže: Pogledaj post
iduci dan odmah



Pa jel ima tko sa pedagogije da malo nam prica
ajme odlicno, a kad otprilike stave te bodove?
nbnb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.