Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2009., 00:30   #1001
Quote:
hemarikon kaže: Pogledaj post
Vi to činite novca radi.


Evo meni prijatelja, koji je ustvari rijesio problem koji je mene mucio vec duze vremena...

Od sada, svatko tko pogleda u sunce, meni 10Kn, (1.5 euro, $2). To je dnevna tarifa. Dajem naravno i popust, tko zeli gledati jednu godinu u sunce, 1000Kn (150eura, $200).

Ako netko misli da moze gledati u sunce, a da ga ja ne vidim, vara se. Ja cu gledati sa sunca i kada vidim nekog kako me gleda, ja mu odmah naplatim i tarifu i kaznu od 1000Kn (150eura, $200). Pa vi sada mislite, da li vam se isplati besplatno gledati u sunce...

Hvala prijatelju, znao sam da cu jednog dana biti bogat, ali nisam znao da je on tako blizu...

Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 00:55   #1002
Quote:
cybermikan kaže: Pogledaj post
Master HRM mi je odgovorio da je siromasan covek koji nema takvu tehnologiju i da zavisi iskljucivo od domacina kod kojih je jer njih pita da koristi njihov kompjuter i odgovara na poruke. Kada je dosao u Novi Sad imali smo nov zapakovan lap- top da mu poklonimo i kada sam krenuo da mu ga urucim, on je glasno odgovorio (gotovo urlajuci) "NO, I don´t recive any gifts from nobody"

U prevodu: "Ne ja ne primam nikakve poklone ni od koga" Nisam razumeo taj stav... pruzio sam mu lepu nasu belu majicu sa natipsom sungazinga i slikom kundalini, i ispisom na Srpskohrvatskom jeziku... On je i to odbio i nije hteo ni da uzme majicu, samo je rekao da je jako lepa.
ajme, pa on je disposessed...čovjek praznih ruku...da li to shvaćaš? slučajno čitao tu knjigu ursule le guin (legvin po vukovici)?

neposjedovanje je njegov izbor, odluka, to je razlog zašto ne prima. nije njemu problem primiti, već on jednostavno ne želi imati ništa!

krasno
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 02:04   #1003
Hoćete reći da se oficijelni sajt Hira Ratan Maneka (http://solarhealing.com/) održava zahvaljujući Suncu? Pogledajte sajt i videćete da je profesionalno uradjen. Pretpostavljam da je i profesionalno naplaćen. Osim ako je Hira svtlosnom energijom isprogramirao računare širom planete Zemlje.

Već na prvoj stranici tog sajta ćete pročitati gomilu laži i poluistina. O tome ću drugom prilikom.

Sada bih samo primetio da Hira Ratan Manek ne živi od "vazduha" već prodaje svoje proizvode, pre svega kopije CD i DVD snimaka svojih učenja. Ne sumnjam da medju vama ima onih koji učestvuju u lancu prodaje ovih CD-a i DVD-a. Takodje se prodaju i knjige o Sungazing-u.

No, tvrdili ste da Hira Ratan Manek odbija sve poklone. Možda poklone odbija ali su donacije dobrodošle. Ko neveruje neka pročita kontakt stranicu (http://solarhealing.com/contact/) Hira Ratan Manek oficijelnog sajta.

Quote:
Donations Are Welcome!
hemarikon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 09:31   #1004
tko ti kaže hemarikon da je vlasnik oficijelnog site-a HRM-a hira ratan manek?

primjer: janica je za vrijeme aktivne karijere imala oficijelni site (i još ga mislim ima) kojemu nije vlasnik ni u kome smislu, vlasnik je hrvatski skijaški savez - croski. dakle, janica nema nikakve veze niti sa troškovima niti sa prihodima tog site-a. a obzirom na karakter hrm-ovog rada i angažiranost po svijetu, vjerojatno je to slučaj i s njegovim sajtom. ilitiga, postoji registrirana udruga koja održava site i radi prodaju cd-ova i dvd-ova u ime hrm-a, jednako i prima donacije za svoj rad, ali bez da isti učestvuje u tome, osim u smislu da je dao dozvolu za ovu djelatnost
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 09:41   #1005
o čemu vi brijete kakva solarna joga ???

ako nemaš zelenu kožu tj. klorofila u tkivu kože nema pretvaranja
sunčeve energije u kemijsku energiju

pa pogledajte prirodu oko sebe jel koja
životinja ''bulji'' u sunce kako bi se hranila ???
__________________
Nepismen
Bozji_vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 10:16   #1006
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post


Evo meni prijatelja, koji je ustvari rijesio problem koji je mene mucio vec duze vremena...

Od sada, svatko tko pogleda u sunce, meni 10Kn, (1.5 euro, $2). To je dnevna tarifa. Dajem naravno i popust, tko zeli gledati jednu godinu u sunce, 1000Kn (150eura, $200).

Ako netko misli da moze gledati u sunce, a da ga ja ne vidim, vara se. Ja cu gledati sa sunca i kada vidim nekog kako me gleda, ja mu odmah naplatim i tarifu i kaznu od 1000Kn (150eura, $200). Pa vi sada mislite, da li vam se isplati besplatno gledati u sunce...

Hvala prijatelju, znao sam da cu jednog dana biti bogat, ali nisam znao da je on tako blizu...

Malo si skup! Jel može to nekako na rate? Primaš kartice?
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 10:34   #1007
Quote:
Bozji_vjetar kaže: Pogledaj post
o čemu vi brijete kakva solarna joga ???

ako nemaš zelenu kožu tj. klorofila u tkivu kože nema pretvaranja
sunčeve energije u kemijsku energiju

pa pogledajte prirodu oko sebe jel koja
životinja ''bulji'' u sunce kako bi se hranila ???
Na ovu izjavu se samo i umirem od

zakljucak: hvala sto si mi podigao raspolozenje jos vise!

cybermikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:11   #1008
Dobro, mislim da osobe koje se javljaju ovdje sa jasno određenim granicama pustimo na miru (/addignore) a mi nastavimo sa svojom praksom.

Danas mi je 19 min, i sve je za čudo u redu samnom
windwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:15   #1009
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Malo si skup! Jel može to nekako na rate? Primaš kartice?
Samo gotovina, ja sam ti beskrupulozni kapitalist i vi tu nekakvi alternativni idealisti ne mozete proci kraj mene, beskrupuloznog kapitalista...

Ti bi poceo s nekakvim ratama, ne znam sto sve ne, sve ti je skupo... Hoces gledati u Sunce? Plati brale, nema besplatno, ja sam ucio od najboljih, farmaceutska indstrija je u pravu, sto bi nesto bilo besplatno? Lijek za toliko bolesti, pa da je besplatan?

Nema vise besplatnog gledanja u Sunce. Od kada je moj prijatelj meni skrenuo paznju na to da se moze jako puno zaraditi gledajuci u Sunce i ja shvatio da stvarno, zasto ne naplacivati Sunce? Nema vise besplatnog gledanja u Sunce. Ja sada sjedim na Suncu (u smislu, ne na suncevoj svjetlosti, vec bas na samom Suncu) i gledam tko gleda u mene. Kad nekog vidim, provjeravam da li je platio tarifu, ako nije, placa i tarifu i kaznu.

Prosli su dani besplatnog gledanja u Sunce. Nema vise toga. Tko je gledao, gledao. Zna Rojs o cemu prica...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:27   #1010
Quote:
Bozji_vjetar kaže: Pogledaj post
o čemu vi brijete kakva solarna joga ???

ako nemaš zelenu kožu tj. klorofila u tkivu kože nema pretvaranja
sunčeve energije u kemijsku energiju

pa pogledajte prirodu oko sebe jel koja
životinja ''bulji'' u sunce kako bi se hranila ???
Njima je sunčanje mačaka sungazing ako nisi znao.
Previše toga ne drži vodu..
Al kaj, nitko te ne tjera da to radiš.

Mene zanima kak je Fazlijin vid.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:33   #1011
I joj Alane nemojte molim vas tako! Pa ja samo do sunca zivim a podstanar sam...



Jel to znaci sad propast za mene? Pa zato i ne jedem jer nemam za taj luksuz jos posto i za sobu koju iznajmljujem dugujem jer mi slabo ide posao. Jel ima nesto za nas koji smo ispod socijalnih slucaja bez ikakvih primanja, koji nemamo ni zdravstveno pa ne mozemo posecivati ni lekare dok ne platimo u privatnoj ambulanti...?

Dajte malo mislite na nas koji smo do kostiju ugrozeni ali zato duhom puni i ispunjeni. Sta cete sa nama?

cybermikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:49   #1012
Quote:
cybermikan kaže: Pogledaj post
... i dalje cu ih zastupati onako kako mi nasa nauka sungazinga zapoveda, ...
Tako stvari stoje....
Da li bi neko bio ljubazan da da neko objašnjenje, čisto ono u smislu primio tolko energije, na koji način i kako se to prebacuje u ATP ili bilo kaj drugo zbog čega ne moram više jest.

Dobro bi mi došlo u ovo vrijeme recesije.

Hvala unaprijed !
Ockham's razor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:04   #1013
Quote:
Ockham's razor kaže: Pogledaj post
Da li bi neko bio ljubazan da da neko objašnjenje, čisto ono u smislu primio tolko energije, na koji način i kako se to prebacuje u ATP ili bilo kaj drugo zbog čega ne moram više jest.

Dobro bi mi došlo u ovo vrijeme recesije.

Hvala unaprijed !
Potpuno te razumem jer je to i samnom slucaj... Samo pocni gledati u sunce i razmisljaj o tome sta zelis da ti se desi kada radis sungazing, to ce ti i biti! Ako zelis da smanjis unos hrane, radi sungazing i razmisljaj o tome i bice!

Samo radi sungazing i sama glad cete polako napustati kako vreme bude prolazilo...

cybermikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:20   #1014
Quote:
cybermikan kaže: Pogledaj post
I joj Alane nemojte molim vas tako! Pa ja samo do sunca zivim a podstanar sam...
Sto mene briga za tebe? Ja prodajem Sunce, ti plati, ili nemoj gledati. Ja sam ucio od najboljih, od Big Pharme. A znas tko je najbogatiji i tko ima najvece profite. A to nije bez razloga...

Sto ti mislis, kada netko tko nema novaca a bolestan je, dode doktorima a da se ovi odmah raznjeze i prime ga, pocnu ga lijeciti, trose novac na ne znam kako skupe preglede, jer su eto humanitarci i sve bi mu dali, samo zato sto je siromasan, sto si ne moze priustiti lijek?

Zaboravi, ja sam ti nemilosrdan. Ja sam ucio od najnemilosrdnijih ljudi na ovoj planeti, farmaceutske industrije. Prodaju otrove i to prodaju skupo. I jako su bogati. Meni se to svidjelo, ja sam odlucio zanemariti humanizam, gluposti koje alternativci pricaju, da treba pomoci ljudima. Pa i ja sam covjek, i meni treba nova jahta, kada pomognem sebi, pomogao sam covjeku. I to je dobro djelo. Pomazuci sebi, uzimaju od drugih, ja pomazem covjeku, sebi, samo sebi...

Ako ti ne mozes platiti gledanje u Sunce, nemoj gledati, sto mene briga za tebe, za tvoje probleme? Ja sam nasao svoj uzor, ja sam naucio kako treba zivjeti i kako zaraditi za novu jahtu... Ti gledaj u sto hoces, ali u Sunce besplatno vise neces...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 16:22   #1015
sad da vas ja neš pitam.
danas sam na 6 minuta a još imam problem sa nedostatkom sna.
Vjerovao sam da ću do sada dobiti dovoljno energije da ne budem toliko pospan a čim spavam manje od 8 h baš sam koma
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 16:23   #1016
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
tko ti kaže hemarikon da je vlasnik oficijelnog site-a HRM-a hira ratan manek?
Na sajtu (http://solarhealing.com/) stoji "The Offical site for Hira Ratan Manek". Ukoliko to nije tačno alarmirajte odmah Hiru. Vi ste njegovi sledbenici pa vodite računa da vašeg vodju niko ne blamira jer se putem tog sajta valjaju milioni.

Osim toga na istom sajtu u odeljku "Contact" je email ([email protected]) putem koga možete kontaktirati Hiru. Pošto ste s njim lično razgovarali očas posla ćete proveriti da li je taj email njegov ili se neko koristi njegovim imenom.

*******************************

Već u osmom razredu osnovne škole deca nauče reakciju

nCO2 + nH2O --> CnH2nOn + nO2

Za ovu reakciju je potrebna sunčeva svetlost i HLOROFIL. Hlorofil poseduju biljke i zato mogu da stvaraju ugljene hidrate od vode i ugljen-dioksida. Čovek NEMA hlorofil i ne može transformisati vodu i ugljen-dioksid ni u šta. Čovek izlučuje vodu i ugljen-dioksid. Ugljen-diksid i voda su proizvodi metabolizma čoveka.

Prema tome nemojte da dovodite ljude u zabludu, hranjenje sungazingom nije moguće.

Evo jedna netačne tvrdnje koju iznosi Hira Ratan Manek lično (http://www.youtube.com/watch?v=J5SSB...eature=related) (2:05). Tvrdi da se svetlost fotoelektričnim efektom u oku pretvara u električnu energiju koju organizam može koristiti. Pri kraju te emisije Hira Ratan Manek se ponovo razotkriva da iznosi netačne tvrdnje a kao diplomirani inženjer mora znati takve stvari ili nije tačno da je inženjer. Nije tačno kad kaže da i sportisti mogu da ne jedu!!! Nije tačno kad Hira Ratan Manek tvrdi "Nakon 270 dana vežbanja postali ste savršen solarni čip". Čovek nije nikakav solarni čip!!!

Čak i da se vrši neka transformacija svetlosne energije u električnu, putem fiktivnog fotoelektričnog elementa u oku, ta energija je nedovoljna za elementarne potrebe a kamoli za neki rad. Sunce na Zemlju zrači oko 1000-1500W/m^2. Ako se uzme da je aktivna površina u oku na koju dospeva svetlost 1mm^2, tada se dobije da je maksimalna apsorbovana snaga jednaka 1500/1000000 = 0.0015W. Za jedan sat buljenja se sakupi 3600*0.0015 = 5.4J (džula). Sa tom energijom ćete nešto više od 1 grama vode (tačnije 5.4/4.186=1.29g) zagrejati sa 14.5 na 15.5 stepeni celzijusa. Čovek prosečno ima 70000 grama pa mu je potrebno 70000*4.186 = 293020 Joula za isti efekat. A onda još 20 puta više da bi dogurao do 36 stepeni celzijusa. Dakle 5860400J = 5.86MJ. Snaga električne lokomotive (one crvene bivše JŽ) je 600V * 1700A = 1020000W, dakle 1MW. Iz ovih poredjenja je jasno zašto čovek mora da se hrani. A ljudsko oko ima druga posla.
hemarikon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 16:34   #1017
Quote:
hemarikon kaže: Pogledaj post
Na sajtu (http://solarhealing.com/) stoji "The Offical site for Hira Ratan Manek"
neupitno da je to službeni site, ali ne govori ništa o vlasništvu. i www.janica.hr je službeni site od janice, pa nije u njenom vlasništvu, već od croskija. slobodno provjeri. i siguran sam da ima dosta takvih primjera

teorija sungazinga kaže da se hemoglobin ponaša gotovo identično gao klorofil, a mrežnica oka je jedino mjesto gdje krvotok susreće svjetlost
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 19:10   #1018
Ti si promašio temu. Ovde ne govorimo o nikavoj "janice" već o lažima vezanim za nekakvu solarnmu yogu.

Što se tiče tih teorija sungazinga ucrvljalo meso se "ponaša gotovo identično" kao i sveže meso, to je mjesto gdje se susreću proteini.
hemarikon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 19:51   #1019
Danas sam dosao na svoje mjesto za gledanje nekih 15-tak min prije zalaska saunca iza brda, i izuo sam obucu, stao na mjesto sa kojeg gledam i navio brojilo na mobu. . . Sunce je bas izaslo između dva oblaka, veci oblak gore, manji dole. Na nekih tri minute prije kraja odbrojavanja sunce je zapocelo silaziti iza donjeg oblaka. Kad je bilo do pola, snazno sam se usredotocio na oblak ispod, nastojeci ga intencijom odgurati, istodobno sam ga zamolio da se se pomakne i omoguci mi da zavrsim gledanje . . I zanimljivo, oblak se lagano pomaknuo prema dole tako da sam uspio odgledati planirano s tim da je sunce zaslo 10-tak sekundi nakon zvona na mobu. He,he, imao sam osjecaj da sam snagom volje pomaknuo oblak. Jedan od najzaimljivijih gejza do sada zasigurno.
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 20:16   #1020
Quote:
minmasin kaže: Pogledaj post
Danas sam dosao na svoje mjesto za gledanje nekih 15-tak min prije zalaska saunca iza brda, i izuo sam obucu, stao na mjesto sa kojeg gledam i navio brojilo na mobu. . . Sunce je bas izaslo između dva oblaka, veci oblak gore, manji dole. Na nekih tri minute prije kraja odbrojavanja sunce je zapocelo silaziti iza donjeg oblaka. Kad je bilo do pola, snazno sam se usredotocio na oblak ispod, nastojeci ga intencijom odgurati, istodobno sam ga zamolio da se se pomakne i omoguci mi da zavrsim gledanje . . I zanimljivo, oblak se lagano pomaknuo prema dole tako da sam uspio odgledati planirano s tim da je sunce zaslo 10-tak sekundi nakon zvona na mobu. He,he, imao sam osjecaj da sam snagom volje pomaknuo oblak. Jedan od najzaimljivijih gejza do sada zasigurno.
Bravo! To ja radim od pocetka sungazinga... samo da te ispravim, nemoj zamoliti oblak da ti se makne sa sunca, naredi mu jednostavno da se pomeri, veruj i on se mora pomeriti!

cybermikan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.