Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2007., 14:12   #41
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Samo mi nije jasno zašto je ovaj topic na Književnosti, a ne na Kutku za školarce i studente.
pa pitao je netko jos prosle godine
Quote:
slobodno prebaci, ovo mi se cinilo kao najbolja kategorija.
valjda je moderator zaboravio
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 14:14   #42
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
u svakom slucaju mozete probat, nece vam brzo citanje usisat dusu pa da ne mozete poslije tzv. normalno citat.
Problem u ideji "mozete probat" jest novac.

"Mozes probat" kupit sve one proizvode sa TV-prodaje na OTV-u. Platis nekakav sokovnik skuplje nego u ducanu, a onda ti se motor skuri vec pri miksanju prve banane. Navodno ti ta firma vraca novac (ali je to jako diskutabilno). "Tecaji brzog citanja" cak niti ne vracaju novac. A cijenica je fina.

Inace, nskeptican sam prema "brzom citanju". Nekoliko mojih pametnijih znanaca je potrosilo novce na to, ali nisu uspjeli "probiti tehniku" (tako uctelji zovu neuspjeh, kojeg pripisuju musteriji, a ne sebi).

U teoriji, slazem se sa idejom da je dobro sloziti "mentalne mape" (to smo ionako svi spontano radili tijekom studiranja) i da je dobro vise se koncentrirati, a ne manje se koncentrirati. Za onoga tko to sve ne moze shvatiti bez da plati tecaj, 1500 kuna nije puno.

Ona druga strana price ("meditacije", ove ili one stanhe mozga i sama brzina citanja) mi se cini besmislenom.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 18:40   #43
Evo primjera: Imam za naštrebat dvadesetak velikih stranica (stručnog i teško shvatljivog gradiva). Vjerujem da se svih tih dvadeset stranica može pročitat i u pet minuta ako se išlo na taj tečaj, al ne vjerujem da bi mi to pomoglo da ja to gradivo popamtim za sat vremena?.. Pogotovo ako još moram i crtat one mape, čini mi se da bi mi to još više odužilo štrebanje, jer dok ja to sve nacrtam... Jesam li u pravu? Il to pomaže i da se gradivo lakše popamti makar se u gradivu koje treba naštrebat koriste neke riječi koje jedva pročitam a kamoli da odmah zapamtim
buci_bu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 18:55   #44
Quote:
buci_bu kaže: Pogledaj post
Evo primjera: Imam za naštrebat dvadesetak velikih stranica (stručnog i teško shvatljivog gradiva). Vjerujem da se svih tih dvadeset stranica može pročitat i u pet minuta ako se išlo na taj tečaj, al ne vjerujem da bi mi to pomoglo da ja to gradivo popamtim za sat vremena?.. Pogotovo ako još moram i crtat one mape, čini mi se da bi mi to još više odužilo štrebanje, jer dok ja to sve nacrtam... Jesam li u pravu? Il to pomaže i da se gradivo lakše popamti makar se u gradivu koje treba naštrebat koriste neke riječi koje jedva pročitam a kamoli da odmah zapamtim
Ma nije ti to uopće tako komplicirano. Samo se moraš skoncentrirati, zatim pogledom preletjeti preko tih dvadeset stranica i to je to. I onda kad te profesor ispituje, samo još padneš u hipnotički trans i sve mu odgovoriš i dobiješ peticu i budeš magistar i imaš puno novaca i veliku kuću.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 22:17   #45
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ma nije ti to uopće tako komplicirano. Samo se moraš skoncentrirati, zatim pogledom preletjeti preko tih dvadeset stranica i to je to. I onda kad te profesor ispituje, samo još padneš u hipnotički trans i sve mu odgovoriš i dobiješ peticu i budeš magistar i imaš puno novaca i veliku kuću.

LOL!!!

Ja sam se skoro udavila od kometara!

On topic. Ja imam dvoje prijatelja koji su prošli taj tečaj i sve što mogu reći je: LUK I VODA ljudi moji.

To nije tehnika koju, kao, skužiš pa prakticiraš kad ti zatreba već stalno moraš tako čitati i vježbati mozak inače ništa od svega.
Moji frendovi su naravno izgubili volju jer se ljudima nije dalo non stop čitati neke knjižurde.
Što se tiče učenje, tu tehnika brzog čitanja apsolutno ne funkcionira. Neke stvari moraš štrebati, a tehnike za brzo štrebanje još nema.
Brzo čitanje književnosti za mene isto nema smisla. Pa nije Krleža sklapao onako lijepe rečenične konstrukcije da bi ih ja samo pogledom preletila! Bože sačuvaj!

Sve u svemu, računica je vrlo jednostavna. Da ta tehnika stvarno šljaka već bi bila uvedena u školski sustav i svi bi mi čitali 1000 stranica u minuti . Ovako samo prodaju muda pod bubrege.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 23:56   #46
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Bezveze.

Za učenje nema smisla, osim ako želiš nešto naštrebati.
Za čitanje nema smisla, jer... gdje je čar čitanja nestala? U 5 minuta čitanja?

Tužno, zapravo.
Slažem s ovim. Prošla sam tečaj i mislim da je odličan i može biti jako korisna stvar...ali drugima.. Meni baš i ne.
Volim čitati a ovo brzo čitanje mi uništi svu čar i cijeli doživljaj knjige. Čini se kao da knjigu čitam zato jer moram a ne zato jer uživam u tome. Izgubi se ona čar detalja koji u tebi bude određeni subjektivni (jednostavno neopisivi) doživljaj. Taj doživljaj izostaje kad pročitaš samo par riječi da shvatiš bit radnje.
TaTu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 21:04   #47
meni se brzo čitanje čini baš super....

htjela bi upisati sad neki tečaj prek praznika...
__________________
SHIT HAPPENS mostly to me so don't worry.
petra4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 20:18   #48
Quote:
petra4ever kaže: Pogledaj post
meni se brzo čitanje čini baš super....

htjela bi upisati sad neki tečaj prek praznika...
Točno ono što ja htjedoh napisati
 
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 21:09   #49
ja sam bila na inoptimumu prije 3 godine kad je to pocelo iu prezadovoljna sam. samo trebas koristiti tu tehniku konstantno i rezultati su super.
puno mi je pomoglo u ucenju, pogotovo sustav "mentalnih mapa" koje se rade nakon procitanog stiva.
__________________
Što više ljudi poznajem - to više volim svog psa !
missLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 07:28   #50
Isprobao u presto centru, imaju dosta povoljniju cijenu, samo 750 Kn za razliku od drapatelja u inoptimumu, a isto daju poslije tečaja podršku svojim polaznicima... na početku oko 170 na kraju rezultat oko 450 riječi u min... vrlo zadovoljan, btw. mislim da ću sad na tečaj superpamćenja. Dosta sam čitao o tome zvuči jako dobro.
zeko_ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 21:24   #51
Quote:
gibrankh kaže: Pogledaj post
...dopustite da izrazim svoje mišljenje u vezi ove teme...

...postoji čitanje sa razumjevanjem a postoji brzo čitanje...
...brzo čitanje može biti korisno kod nekih stvari...ali u njih nikako ne spada čitanje književnih djela...

...da ne spominjem savladavanje stručnog gradiva...tu je brzo čitanje apsolutno beskorisno...
Ja sam tečaj prošla i koristim redovno novostečenu vještinu. Uz to i dalje uživam u čitanju, samo što sada sve mogu pročitati brže i puno više knjiga. U tečaju koji sam prošla naglasak je na razumijevanju. Jer, i u brzom čitanju možeš prilagoditi brzinu. Osim toga, ne bi trebalo brkati brzinu i brzopletost. Kod brzog čitanja redovno se provode testovi razumijevanja, što potvrđuje jesmo li čitali brzo ili brzopleto. Važno je naučiti osnove i vježbati. Jedino što sam ja tečaj završila u Karlovcu i bio je nešto duži i (definitivno) jeftiniji nego u Zagrebu. Ali je bilo odlično, ugodno, zabavno... Preporučujem upravo taj tečaj.
Rose1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 17:47   #52
Cool Tečajevi brzog čitanja/učenja

Bok ekipo!
Zna li neko nekog tko se bavi poučavanjem tehnika brzog i učinkovitog savladavanja gradiva?
jurman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 16:24   #53
http://www.kupime.hr/ponuda/poslovno...o-citanje/1015

Ne znam koliko je pravilno, piše da je brzo
__________________
We Come In Peace Shoot To Kill
Bayta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 23:41   #54
to je išao moj brat. poslije to nije nikad koristio
Kasa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:59   #55
bila sam na tečaju prije dvije godine i stvarno sam bila oduševljena. stvar funkcionira! ali naravno, ne bez vježbanja... a budući da to nisam radila, spremam se ponovo na tečaj. našla sam i na jednom portalu grupne kupovine ponudu... što je bitno jeftinije od onog što sam ja platila tada...
http://www.totalno.hr/team.php?id=25
daca2911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:14   #56
Išao sam i ja prije par godina i bio sam vrlo zadovoljan tečajem. Nažalost, sad sam se orijentirao na druge stvari i nisam (niti je bilo velike potrebe) nastavio vježbati, pa sam malo zahrđao, ali još uvijek se mogu natjerati da počnem brzo čitati, nisam sve zaboravio. A periferno vidno polje mi je također razvijeno.

Iako, morate biti svjesni da je vježba vrlo važna. To znači da možda nije pametno upisivati tečaj zato jer "je fora brzo čitati" ili "moći ću, kad učim tu i tamo, naučit jako brzo", nego bi tečaj trebale upisivati osobe koje puno čitaju i uživaju čitajući i/ili im to treba u životu. Inače se vrlo brzo gubi motivacija za vježbu.

Također, mislim da je tečaj ograničen za jezik. Nije brzo čitanje "čarolija", kad bih sad recimo uzeo u ruku knjigu pisanu na ćirilici, ne bih mogao brzo čitati. Moraš dobro poznavati jezik da bi mogao automatizirati čitanje. Makar, kad jednom saznaš tehniku, puno brze ćeš se prilagoditi na novi jezik.


Sve u svemu, mislim da se tečaj isplati uzeti, ali ne treba to promatrati kao neku čaroliju. Ja sam došao vrlo neutralan, ne sa nekim ogromnim iščekivanjima, ali opet očekivao sam barem neke rezultate, i mogu reći da sam zadovoljan. Treba puno vježbe, ali onima koji u tome uživaju ili se time bave će svakako biti od koristi.
Neo The Anomaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 11:44   #57
Lijepo bi molila da mi odgovore oni koji su ovaj tečaj već pohađali.

Pitanje je koliko se na tom tečaju radi na samoj koncentraciji i fokusiranju na tekst, što je očito preduvijet za samo brzo čitanje.
Imam dijete koje je pametno al u trenutku kad je počelo biti neophodno sjest i učiti (6. razred) to joj je veliki problem. Apsolutno se ne može koncentrirati.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 19:06   #58
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Lijepo bi molila da mi odgovore oni koji su ovaj tečaj već pohađali.

Pitanje je koliko se na tom tečaju radi na samoj koncentraciji i fokusiranju na tekst, što je očito preduvijet za samo brzo čitanje.
Imam dijete koje je pametno al u trenutku kad je počelo biti neophodno sjest i učiti (6. razred) to joj je veliki problem. Apsolutno se ne može koncentrirati.
To nema veze s tečajom, dijete je jednostavno hiperaktivno. Tečaj brzog čitanja neće previše pomoći u tom pogledu, a što se tiče samih vježbi, radi se najprije na proširivanju perifernog vidnog polja, a zatim se vježba čitati na mnogo načina - jedna od važnijih tehnika na kojoj se treba raditi dok se čita na sve te načine je da se nauči ne "čitati u sebi", dakle ne ponavljati riječi u sebi dok čitaš.

Uglavnom, treba se moći koncentrirati, ali ono što se radi na tečaju nisu vježbe koncentracije, niti je tečaj namijenjen da poboljšava koncentraciju.
Neo The Anomaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 16:46   #59
ja studiram na pavnom fakultetu i ostalo mi je još 4 ispita i htjela bih čim prije to riješiti... pa me zanima... da li bi mi tečaj brzog čitanja pomogao? npr jedan ispit ima oko 1000 str, i mislim da bi mi tečaj brzog čitanja pomogao barem u tome da čim prije pročitam materiju i upoznam se s njom. ne mislim da ću prije naučit, ali npr kod ponavljanja bi na dan mogla ponoviti više str nego inače. što vi mislite?
sentinela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 18:34   #60
Quote:
sentinela kaže: Pogledaj post
ja studiram na pavnom fakultetu i ostalo mi je još 4 ispita i htjela bih čim prije to riješiti... pa me zanima... da li bi mi tečaj brzog čitanja pomogao? npr jedan ispit ima oko 1000 str, i mislim da bi mi tečaj brzog čitanja pomogao barem u tome da čim prije pročitam materiju i upoznam se s njom. ne mislim da ću prije naučit, ali npr kod ponavljanja bi na dan mogla ponoviti više str nego inače. što vi mislite?
Sumnjam da bi ti puno pomogao za učenje. Koliko se razumijem u pravo, komplicirano je i puno nekih konstrukcija gdje je svaka riječ bitna i to se ne može samo tako preletjeti.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.