Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2007., 13:58   #41
Sendviči se dobiju i u 2.razredu ako kupis dan ranije kartu.. Znaci nije razlika u sendviču.. Koliko san ja cula, dobijes uz taj sendvic bocicu vode, koju u 2.razredu ne dobiju.. Dakle, boca vode od 100kn..

Ne isplati se kupovat prvi razred..
A sta se tice vlaka, ma super je. Mozes se prosetat, ic u wc..Bar nisi ukocen nakon putovanja..
kocka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 20:20   #42
ja samo znam da sam ostala bez bubrega u njemu, opale klimu , smrzneš se do splita 28x. dobro se obuci
ivuschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 21:05   #43
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
, tak da je klasični vlak nezamjenjiv, a i min. je razlika u vremenu putovanja
jel se ti šališ?
ako se ne vram razlika je cca 2 ure

ja evo govorim da ću ić vlakom otkad je nagibni uveden, kontam aj 5ipo sati, skoro ka bus, al taj vlak mi ide u totalno nezgodne ure
lipo ću pitat hž ima li šanse da zadnji brzi vlak iz splita ide bar u 16:00

a glede hladnoće i to, nemože bit gore nego u autobusu, danas je vani 16 stupnjeva a lola je kroz cilu liku pičio klimu

posli sam popizdila pa je upalio grijanje
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 22:52   #44
Quote:
ivuschka kaže: Pogledaj post
ja samo znam da sam ostala bez bubrega u njemu, opale klimu , smrzneš se do splita 28x. dobro se obuci
Ista šema ti je u busu. Smrznem se i kad se vozim sat i po - dva tako da sad i usred ljeta, bez obzira na temperaturu zraka nosim dugi rukav uza se

vaci nemoj mi se smijat ako me vidiš po Splitu s majicom u ruci
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 00:48   #45
ajd super sad znam i za bus da mi majica dugih rukava s kapuljačom ne gine
ivuschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 13:22   #46
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Ista šema ti je u busu. Smrznem se i kad se vozim sat i po - dva tako da sad i usred ljeta, bez obzira na temperaturu zraka nosim dugi rukav uza se

vaci nemoj mi se smijat ako me vidiš po Splitu s majicom u ruci
znam taj osjećaj, jučer izlazin sa kolodvora u zgu u japankama i ostaloj ljetnoj obleki a vani pljušti i ljudi u odjelima piče okolo


nisu mi jasni ti u busu neznam jel me više čude vozači ili putnici koji ne bi rič rekli! Čekala sam da stanemo da izađem vani se malo ugrijat - kad ono mi stali a vani još 2 stupnja ladnije
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 08:07   #47
evo, sutra putujem!
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 19:44   #48
Evo vratio se ja s mora, ne vozi vlak preko bosne do Ploca, vozi ipak samo do Sarajeva.
Isli smo Cazmatransovim busom koji ide iz Osijeka za Dubrovnik, u Zagrebu se presjeda.. i ovako, jedno upozorenje, rezervacije vam nista ne vrijede, mi smo tamo i nazad nas trojica potrosili 30kn, 5kn po osobi, i to je bio bacen novac, imali smo same neugodnosti u autobusu, bile su duple pa cak i troduple rezervacije i kad smo isli tamo i kad smo isli nazad! Ljudi putem upadaju u bus, rezervira ko di stigne a oni ocito ne komuniciraju medjusobno vec samo grabe lovu od rezervacija, prestrasno i to naravno nije bilo samo problema nama nego vecini ljudi u busu, zato je poanta sjednes di oces tj gdje ima mjesta a rezervacija ti ne treba i molis Boga da ostane mjesta da ne moras bit na podu
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 20:25   #49
Nagibni vlak

...malo o njemu. Eto, jučer sam se vozio tim toliko reklamiranim famoznim nagibnim vlakom. Na TV-u prikazan kao maltene čudo tehnike je najobičniji shit. Voziti se u njemu od Spljeta do Zagabrije je mučenje. Prvo, to je PRIGRADSKI vlak, koji bi pasao do recimo Dugog Sela ili Zaprešića, ili eventualno do Kaštela, ali ne na dugoj liniji. Neudoban, mali prostor između sjedala, oko 70% putnika se vozi obratno od pravca kretanja i nema opcije to promijeniti a na sve to jedan WC u cijelom vlaku. Pušački dijelovi minimalistički, nema pušenja ni između pušačkog i nepušačkog dijela (kod vrata). Od Spljeta do Knina još kako - tako, ali od Knina do Karlovca - ajme majko. Sporo, sporo, sporo. Neugodno ljulja. Mislio sam da sam na pasari po buri. Sve skupa 5,5 sati. Trust me, bio sam sretan kad je sve završilo. Idući puta radije busom, pa neka traje koliko traje, sa svim čekanjima pred tunelima i naplatnim rampama. SABENA (Such Awful Bloody Experience Never Again).
No, ako mislite da je to loše, probajte letjeti od Zagabrie do Spljeta Hrvatskim Aero Transportom (HAT-om) alias Croatia airlinesom. S njima imam jednu staru neriješenu stvar, kad mi nisu proknjižili 1,500 milja na Frequent Flyeru za let do Tbilisija (ah, eto, što ćete, kompjutor je zaštekao). U Zagabriji. U Tbilisiju, bogu iza peta, kompuktor NIJE zaštekao. Elem, hoćete od Zg do St aeroplanom? Onda se nemojte čuditi ako vas ukrcaju, bez ikakve obavijesti, na let za Dubrovnik. I tako vi lijepo letite za Spljet, sletite u Dubrovnik, pa putnici za Dubrovnik izađu, a vi lijepo šenlučite u aeroplanu oko pol sata BEZ RIJEČI objašnjenja, bez čaše vode, sretni da vam sestradesa nije bičem zapucketala oko ušiju kad se proderala da se maknete da bi putnici za Dbk izašli. I pitate se WTF radimo u Dubrovniku. I onda, opet bez najave, nakon pola sata čekanja, idete u Spljet. I kad konačno sletite, sa cca samo oko mizernih 2 sata zakašnjenja, ne dobijete ni ispriku. Radosti hrvatskog turizma...

Zadnje uređivanje BluesCat : 19.08.2007. at 21:56.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 22:33   #50
hehheh cat ...ma kako si ti to zamislio do splita a ne preko Dubrovnika!!!!
(budi sretan da nisi preko Tivta letio do ST-a :P)

savjet:hopsni drugi put stjuardesi u krilo i preduckaj-znas da je to nekad palilo )
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 23:12   #51
Bilo bi mi puno lakše pročitati post da si pisao normalno . I što se čudiš, nisi nikad doživio da se croatia airlines avion zaustavlja usred piste, dolazi tip sa "dizalicom", zalupi nogom vrata aviona da "sjednu" i tek onda se nastavlja polijetanje
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 23:18   #52
Ne. Putovao sam JAT-om (davno), Croatia Airlinesom, Lufthansom, Austrianom, Laudom, British Airwaysom, Cyprus Airwaysom, Swiss airom, Germanwingsom, Tyroleanom, Turkish Airlinesom, azerbejdžanskom Arianom, putovao sam helikopterima, transportnim avionima, malim cessnama, ali tako nešto nikada nisam doživio. By the usput, osnova threada je priča o nagibnom vlaku.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 15:27   #53
Najbolja fora je kad nakon iskustva vrlo sličnog BCatovom, dođeš u poslovnicu CA u Splitu vratiti povratnu kartu. I službenica kaže ... želite li voucher koji ćete iskoristiti za neko drugo putovanje?! Ne hvala ... samo vi meni vratite moje novce ... a službenica daje prijedlog: "svakako im pišite što ste doživjeli po putu, jer to je razlog zašto vraćate kartu, zar ne?!". Ma pametna teta
Pisala ja - za sad evo odgovora:

Auto-response for your message to the CTN Customer Relations Department
Postovani!
Zahvaljujemo na Vasoj poruci. Sluzba za korisnike ce Vam se u sto skorijem roku javiti s odgovorom.
Hvala na razumijevanju.
S postovanjem, Sluzba za korisnike

btw živo me zanima što za njih znači ASSP ... javim kad saznam


A kad smo već pri temi nagibnog vlaka ... nije za visoke ljude; koljena držite pod bradom
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 16:21   #54
HNV iliti hrvatski nagibni vlak je najgore iskustvo u zivotu. Kao sto je vec opisano, do bola neudobno. I najstocnija aviokompanija poput Easyjeta ili Ryanaira ima vise WCja i veci razmak medju sjedalima.
Prije par godina se jednom prilikom desilo da su im WCji zastekali, pa nije biloWCja u vlaku, nego su svako malo stali na nekoj zeljeznickoj da se putnici mogu ispisati i pokakiti. UZAS!!
Za 300-400 km puta treba ti oko 6 sati voznje. Hebala ih brzina.
Za usporedbu, Eurostar udaljenost od Londona do Pariza od 350tak km prelazi za 2 sata i 20 minuta, a 6 sati traje voznja od Londona do Avignona (priblizno 1200 km). S tim da bi vlak iso i brze, problem je u britanskim prugama...

A sto se tice voljene nam Croatijice --- radije biram avijon nego vlak. Ili nego autobus. Ako se dovoljno rano sjetis kupit kartu, prodjes isto ko i kad ides vlakom ili busom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 20:59   #55
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
A sto se tice voljene nam Croatijice --- radije biram avijon nego vlak. Ili nego autobus. Ako se dovoljno rano sjetis kupit kartu, prodjes isto ko i kad ides vlakom ili busom.
Je je, istina, a i putovanje jednako dugo traje
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 09:07   #56
Pa ne znam bas... Ja uvijek letim 40-tak minuta do Dubrovnika. Valjda si baksuz...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:15   #57
Slažem se, taj nagibni vlak je obično smeće koje se prodaje kao najviša kategorija željezničkog prijevoza ....
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:57   #58
vlak nije smeće, ali nije adekvatno prepravljen za IC razinu usluge. a da se prepravi posve za kvalitetno pružanje IC usluga, onda bi bio apsolutno neisplativ jer bi kao takav mogao primiti nekih 80 putnika. u ovakvom obliku može prometovati prema kojekakvim Bjelovarima, Ogulinima, Viroviticama, Varaždinima.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 14:50   #59
Ja sam se vozila jednom prošle godine i neću tako skoro Draži mi je bus.
Kroz Liku ima dionice na kojima ovaj vlak juri kao sumanut, a onda neke - koje očito nisu rekonstruirane - na kojima samo mili. Džaba mu sva brzina i nagibanje
Druga stvar, valjda to dolazi s godinama, jer mi prije nije smetalo, ali taj put nije mi uopće bilo ugodno pri većim brzinama i krivinama sjediti u vlaku suprotno od smjera vožnje
arran is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 00:02   #60
mimara

bok
ljudi koliko se putuje zagreb-munchen s vlakom mimara?
hvala
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.