Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2008., 22:32   #41
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post

Aha, kod nas svi iz zapadne europe preuzimaju naše običaje, a vi se veselite kaj vam židovi rade nove markete da možete još više trošiti kao da imate previše
Jel ti ovo ozbiljno shvatas sta si napisao
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Old 18.07.2008., 00:32   #42
Quote:
CROmy kaže: Pogledaj post
Ma da vama je u srbiji super. Koliko pišeš o vašim ''gospodarskim'' dostignučima čudim se da niste već postali nova švicarska. Al eto moram to spomenuti, noćas smo uhvatili dvojicu tvojih sunarodnjaka sa lažnim šengenskim vizama u putovnicama (kreteni ne znaju da su srpske putovnice podložne strogoj kontroli, kao i npr..Pakistanske, Afganistanske isl..) Baš me čudi da bježe iz tako napredne zemlje.
Nikad se ne zna....Kapital ne poznaje granice već samo brojeve. Hrvatska je mala.Oni imaju oko 8 mil.stanovnika, Beograd strateški na dobrom mjestu,imaju ugovor sa Rusima o izvozu bez carina....pa sad vidi !
rupnodolac is offline  
Old 18.07.2008., 08:09   #43
Quote:
rupnodolac kaže: Pogledaj post
Nikad se ne zna....Kapital ne poznaje granice već samo brojeve. Hrvatska je mala.Oni imaju oko 8 mil.stanovnika, Beograd strateški na dobrom mjestu,imaju ugovor sa Rusima o izvozu bez carina....pa sad vidi !
To je i plan zapada, pomoci razvoj Sr. da nebi vise bila problem u regionu.
Kosovu nezavisnost, Srbiji brzi razvoj, tako nesto je nagovesteno jos pre nekoliko godina..
50 cent is offline  
Old 18.07.2008., 10:56   #44
A do kraja godine BDP po stanovniku Sr. - 7.000 evra;

BEOGRAD - Do kraja ove godine bruto domaći proizvod po stanovniku trebalo bi da dostigne 7.000 evra i svaka godina približavanja Srbije EU donosiće rast privrede, a naša država moraće sama da privuče pet do osam milijardi dolara direktnih stranih investicija svake naredne godine, izjavio je potpredsednik vlade i ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić i podsetio da je pre godinu dana BDP po stanovniku bio 5.500 evra. Ministarstvo je, upravo zbog toga, pripremilo predlog nove uredbe koja predviđa da država pokrije do 25 odsto vrednosti ulaganja strateškim investitorima koji ulože više od 200 miliona evra i zaposle više od 1.000 ljudi, najavio je Dinkić.
- Ova posebna pogodnost ne postoji ni u jednoj drugoj zemlji u ovom trenutku u jugoistočnoj Evropi i važiće samo do 2010. godine jer je naša ideja - ko prvi dođe na ovo tržište od velikih kompanija da ima te posebne uslove, a kasnije neće biti potrebe za tim stimulacijama - precizirao je Dinkić i dodao da je ideja bila da se podstakne ulazak velikih kompanija iz oblasti informatike, telekomunikacija i elektronike.
50 cent is offline  
Old 18.07.2008., 23:36   #45
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
Znas kako pise reklama na autobusima u SA?
"Gotovini je dosao kraj, placajte Maestro karticama".
znaš šta san ja pričita na vratima od WC-ea danas?
"jeben ja tebi milu majku"...

a znaš koji sna grafit pročita prije misec dana?
"svin srbima pička materina"


(ne očekujen nikakve sančcije za ovaj post jer je on navea šta je pročita na autobusima a ja šta sna pročita na zidu i na vratima)
desert_eagle is offline  
Old 19.07.2008., 02:21   #46
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
A do kraja godine BDP po stanovniku Sr. - 7.000 evra;

BEOGRAD - Do kraja ove godine bruto domaći proizvod po stanovniku trebalo bi da dostigne 7.000 evra i svaka godina približavanja Srbije EU donosiće rast privrede, a naša država moraće sama da privuče pet do osam milijardi dolara direktnih stranih investicija svake naredne godine, izjavio je potpredsednik vlade i ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić i podsetio da je pre godinu dana BDP po stanovniku bio 5.500 evra. Ministarstvo je, upravo zbog toga, pripremilo predlog nove uredbe koja predviđa da država pokrije do 25 odsto vrednosti ulaganja strateškim investitorima koji ulože više od 200 miliona evra i zaposle više od 1.000 ljudi, najavio je Dinkić.
- Ova posebna pogodnost ne postoji ni u jednoj drugoj zemlji u ovom trenutku u jugoistočnoj Evropi i važiće samo do 2010. godine jer je naša ideja - ko prvi dođe na ovo tržište od velikih kompanija da ima te posebne uslove, a kasnije neće biti potrebe za tim stimulacijama - precizirao je Dinkić i dodao da je ideja bila da se podstakne ulazak velikih kompanija iz oblasti informatike, telekomunikacija i elektronike.
Pretpostavljam da se bdp per capita dobio na osnovi izracuna nominalnog bdpa koji je kod vas imao visok rast zbog jedne od najvisih inflacija u europi. A i s tih 7000 ste na pola do hrvatskih 14 000. Ovo o investicijama necu ni komentirati jer je to jos jedna prica u nizu.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Old 19.07.2008., 07:13   #47
Quote:
river_city kaže:
; A i s tih 7000 ste na pola do hrvatskih 14 000. Ovo o investicijama necu ni komentirati jer je to jos jedna prica u nizu.
14.000€ haha, Hrvatski BDP po stanovniku u 2006. iznosio je 7700 evra.
http://www.poslovnimagazin.biz/vesti...e-unije-2-2063
Jasno je kao dan da vas Sr. stize, a pocela je reforme tek 2001e znaci mnogo kasnije od Hr., i plus sto dobijate mnogo vise novca od EU iz pristupnih fondova..
50 cent is offline  
Old 19.07.2008., 07:20   #48
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
14.000€ haha, Hrvatski BDP po stanovniku u 2006. iznosio je 7700 evra.
http://www.poslovnimagazin.biz/vesti...e-unije-2-2063
Jasno je kao dan da vas Sr. stize, a pocela je reforme tek 2001e znaci mnogo kasnije od Hr., i plus sto dobijate mnogo vise novca od EU iz pristupnih fondova..
Evo ti konju dio jednog članka koji sam našao na netu.

Najuspješnija tranzicijska i razvojna priča u novoj Europi zove se Slovenija (jer je uspješnija i od istočne Njemačke), dok nasuprot stoje Srbija, BiH, Makedonija, Albanija i Kosovo, koje se još tope u totalnom bankrotu, korupciji i pravnom kaosu.
CROmy is offline  
Received Infraction
Old 19.07.2008., 07:24   #49
Quote:
CROmy kaže: Pogledaj post
Evo ti konju dio jednog članka koji sam našao na netu.

Najuspješnija tranzicijska i razvojna priča u novoj Europi zove se Slovenija (jer je uspješnija i od istočne Njemačke), dok nasuprot stoje Srbija, BiH, Makedonija, Albanija i Kosovo, koje se još tope u totalnom bankrotu, korupciji i pravnom kaosu.
I gde je clanak
canadian is offline  
Old 19.07.2008., 07:46   #50
Ma svaka cast Hr. al ima mnogo skuplju radnu snagu od Srbije jos malo pa duplo, i zato ce investitori pre otici u Sr. da zapocnu proizvodnju. Nema tu neke vece razlike u obrazovanju i strucnosti.
50 cent is offline  
Old 19.07.2008., 10:31   #51
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
14.000€ haha, Hrvatski BDP po stanovniku u 2006. iznosio je 7700 evra.
http://www.poslovnimagazin.biz/vesti...e-unije-2-2063
Jasno je kao dan da vas Sr. stize, a pocela je reforme tek 2001e znaci mnogo kasnije od Hr., i plus sto dobijate mnogo vise novca od EU iz pristupnih fondova..
Ok, ako ti mislis da je hrvatski bdp per capita za samo 700 eura visi od vaseg onda nema smisla raspravljat. Lakse je zivit u blazenom neznanju.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Old 19.07.2008., 11:13   #52
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
Ma svaka cast Hr. al ima mnogo skuplju radnu snagu od Srbije jos malo pa duplo, i zato ce investitori pre otici u Sr. da zapocnu proizvodnju. Nema tu neke vece razlike u obrazovanju i strucnosti.
Upravo to, biti ćete mala Europska kina. A znaš kako se živi u kini. To je razlika između nas i vas, Vi ćete bit ponosni kaj za 3500 kuna radite u tvornici rezervnih dijelova fiata, dok će nekome u hrvatskoj biti draže raditi rezervne dijelove za motorne kosilice i primati plaću 5500. Balkan susjede...
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 19.07.2008., 11:15   #53
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Ok, ako ti mislis da je hrvatski bdp per capita za samo 700 eura visi od vaseg onda nema smisla raspravljat. Lakse je zivit u blazenom neznanju.
Pusti, nek se veseli. Nemogu teoretski imati BDP samo 700°manji od nas. Zakaj? Pa zato kaj je njihova industrija godinama iza naše (koja takodjer nije baš nekaj), imaju skoro duplo više stanovnika kaj ti automatski i smanjuje per capita BDP, puno su slabije razvijeni, a na kraju krajeva: fali im onih 12 milijuna stranih turista koje mi imamo.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 19.07.2008., 16:16   #54
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
Upravo to, biti ćete mala Europska kina. A znaš kako se živi u kini. To je razlika između nas i vas, Vi ćete bit ponosni kaj za 3500 kuna radite u tvornici rezervnih dijelova fiata, dok će nekome u hrvatskoj biti draže raditi rezervne dijelove za motorne kosilice i primati plaću 5500. Balkan susjede...
A ako ti mislis da ce razlika u platama izmedju Sr. i Hr. ostati 1:2 onda si u zabludi. I Rumuni i Bugari su imali male plate a sada su stigli Srbiju, Madjare, cehe i ostale da ne spominjem. Znaci za 10ak godina imacete max. 20% vece plate i to je to. Razlika u BDP vec je drasticno smanjena, koliko se secam kad je pao Milosevic srpski BDP je bio oko 2000€ po stanovniku, hrvatski 4000€.
50 cent is offline  
Old 19.07.2008., 16:20   #55
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
Pusti, nek se veseli. Nemogu teoretski imati BDP samo 700°manji od nas. Zakaj? Pa zato kaj je njihova industrija godinama iza naše (koja takodjer nije baš nekaj), imaju skoro duplo više stanovnika kaj ti automatski i smanjuje per capita BDP, puno su slabije razvijeni, a na kraju krajeva: fali im onih 12 milijuna stranih turista koje mi imamo.
Pa dobro, nadji mi neki link koliki je BDP Hr. za 2007g..
Trazio sam i nemogu naci, krijete ga izgleda.
Sigurno nije od 7700€ po stanovniku 2006e mogao narasti na vise od 9000 2007e Znaci veci je od 20 do 30%. A bio je duplo veci 2000e.
I zaboravljete da su od 2000e usle milijarde € investicija u Sr. privredu.
Pa samo vas Todoric je ulozio nekoliko stotki mil.
50 cent is offline  
Old 19.07.2008., 16:45   #56
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
Pa dobro, nadji mi neki link koliki je BDP Hr. za 2007g..
Trazio sam i nemogu naci, krijete ga izgleda.
Sigurno nije od 7700€ po stanovniku 2006e mogao narasti na vise od 9000 2007e Znaci veci je od 20 do 30%. A bio je duplo veci 2000e.
I zaboravljete da su od 2000e usle milijarde € investicija u Sr. privredu.
Pa samo vas Todoric je ulozio nekoliko stotki mil.

Potrudi se malo vise i naci ces. Uglavnom bdp per capita je u hr veci od onog u srb od 50-100%, ovisi koju metodu uzmes.

DZS je objavio prosjecnu neto placu koja iznosi 7 300 kn ili 1000 eura, bruto je oko 5000 i sitno ili ti ga 700 i nesto eura.

Srbija je imala relativno visok rast bdp per capita zbog niske baze bdp-a nakon pada milosevica. To prestaje u skoro vrijeme, ako vec nije.

Vrijednost investicija u vasu zemlju i nije velika, pogotovo ako izracunas koliko je ulozeno po glavi, mislim da ste negdje na zacelju europe, svakako iza hrvatske.

Mozda sve krene na bolje kad se okanite prica o kosovu i kad sastavite jednu vladu koja ce trajati barem 2 godine, pozeljno 4. Ekonomija je za sad van fokusa.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Old 19.07.2008., 16:46   #57
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
Pa dobro, nadji mi neki link koliki je BDP Hr. za 2007g.
Podaci se odnose na procijeni BDP-a za 2007. godinu sa Wikipedije, podatke su preuzeli sa CIA factbook. Iako su kod nas u novinama rekli da je naš 55%, a ne 50%.
jure_1987 is offline  
Old 19.07.2008., 19:33   #58
Quote:
jure_1987 kaže: Pogledaj post
Podaci se odnose na procijeni BDP-a za 2007. godinu sa Wikipedije, podatke su preuzeli sa CIA factbook. Iako su kod nas u novinama rekli da je naš 55%, a ne 50%.
Ne zanimaju me podaci iz Wikipedije to svako moze uredjivati. Uostalom netacni su.
Znaci konkretno koliki je BDP Hr. po stanovniku.?
Naveo sam tvrdnju ministra Dinkica da ce Sr. na kraju ove godine biti 7000€, kao i da je Hr. u 2006oj bio 7700€.

Evo podataka za 2006u ;

Bruto domaći proizvod Srbije po stanovniku, meren prema paritetu kupovine moći, predstavljao je u 2006. godini 33 odsto prosečnog BDP-a u Evropskoj uniji, saopštio je Eurostat u ponedeljak. Isti procenat evropskog proseka ima i Crna Gora dok BDP Bosne i Hercegovine predstavlja 26 a Albanije samo 21 odsto prosečnog BDP-a u EU, pokazuju podaci statističke agencije EU.
Medju zemljama kandidatima za EU najbolja je Hrvatska, čiji je BDP po stanovniku u prošloj godini bio 52 odsto evropskog, dok je makedonski BDP činio 28 odsto proseka. BDP Slovenije, koja je članica EU, predstavlja 88 odsto proseka u Uniji a Bugarske i Rumunije samo 37 odnosno 39 odsto prosečnog.
50 cent is offline  
Old 19.07.2008., 19:47   #59
Evo nasao sam nesto interesantno;

BDP po stanovniku u prošloj godini 7000 eura

31.3.2006 |
Hrvatska je u prošloj godini(2005) ostvarila gospodarski rast od 4,3 posto, a njen je nominalni bruto domaći proizvod dosegao vrijednost veću od 229 milijardi kuna ili preko 30 milijardi eura, ističe se u najnovijoj analizi Ministarstva financija. Gospodarski je rast u posljednjem, četvrtom tromjesečju iznosio 4,8 posto. Ukupan BDP po stanovniku tijekom 2005. godine porastao je s oko 6400 eura, koliko je iznosio 2004., na 7000 eura, izračunali su u Katančićevoj.
http://www.limun.hr/main.aspx?id=17667&NadID=17557

Znaci ove godine Sr. ce imati BDP po stanovniku koliko i Hr. 2005e.
50 cent is offline  
Old 19.07.2008., 20:12   #60
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post

Mozda sve krene na bolje kad se okanite prica o kosovu i kad sastavite jednu vladu koja ce trajati barem 2 godine, pozeljno 4. Ekonomija je za sad van fokusa.
Naravno ali kao i obicno hr. nisu u toku.
Ekonomija jeste sada na prvom mestu u Sr.
A sto se tice Kosova uskoro vracamo ambasadore;

Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić izjavio je Njujork tajmsu pre dva dana da postoji mogućnost da bude vraćeno oko dvadeset ambasadora i da će o tome za vikend razgovarati sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem.
Srbija mora da ponovo da uspostavi odnose na visokom nivou sa ambasadorima u Srbiji. Dobar znak u tom smeru je, prema njegovim rečima, nedavni prijem u ambasadi Francuske kojem su prisustvovali i premijer i mnogi ministri vlade, između ostalih i šef diplomatije Vuk Jeremić.
50 cent is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.