Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 18:34   #21
Quote:
nana_22 kaže: Pogledaj post
Moja frendica je pala drugu komisiju iz jednog predmeta, i izgubila je pravo studiranja na tom faksu.
Prebacila se na srodni fakultet i priznali su joj neke ispite.
Znači, nije morala ponovno upisivat prvu godinu ?
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 19:37   #22
Ne, upisala je prvu godinu na drugom faksu ali su joj priznali neke ispite, tipa matematiku I i II i ne znam što još.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 19:45   #23
kad izgubiš pravo studiranja, to se odnosi samo na taj fax, ne na cijelo sveučilište....kod nas je bilo puno primjera kad bi netko pao 8. put na ispitu, pa bi se prebacio na upravno pravo, a time mu automatski priznali ispite koji su isti...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:44   #24
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
kad izgubiš pravo studiranja, to se odnosi samo na taj fax, ne na cijelo sveučilište....kod nas je bilo puno primjera kad bi netko pao 8. put na ispitu, pa bi se prebacio na upravno pravo, a time mu automatski priznali ispite koji su isti...

Čak se odnosi samo na dotadašnji smjer, možeš upisati ponovno taj isti faks, samo ne možeš taj smjer.
Yeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 00:17   #25
Totalno sam se krivo izrazio, mislio sam da gubiš pravo studiranja na tom faxu, tako da je jedina alternativa promjena sveučilišta nekom tko želi nastaviti isti smjer, a ne sve ispočetka ili s nekog šepavog konja na mazgu kao što je to s prava na upravno pravo.. pravo i ekonomija su među najsuficitarnijim zanimanjima.. i onda se još neki idu prebacivat na upravno pravo
imho taj smjer treba zakonom zabranit.
Ziggy Stardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 17:49   #26
LJUDI HITNO POMOĆ!!!!!!!!

Izgubio sam prava na jednom faksu, imam samo 5 ECTS bodova, zanima me jeli se mogu prebacit na neki drugi fakultet???
Ako da, jel se još stignem prebacit za ovu ak. godinu ili trebam čekat slijedeću. Ajde pišite samo oni koji su sigurni u odgovore.

Zahvaljujem unaprijed, puno ćete mi pomoć odgovorima.
50lipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 18:19   #27
Quote:
50lipa kaže: Pogledaj post
LJUDI HITNO POMOĆ!!!!!!!!

Izgubio sam prava na jednom faksu, imam samo 5 ECTS bodova, zanima me jeli se mogu prebacit na neki drugi fakultet???
Ako da, jel se još stignem prebacit za ovu ak. godinu ili trebam čekat slijedeću. Ajde pišite samo oni koji su sigurni u odgovore.

Zahvaljujem unaprijed, puno ćete mi pomoć odgovorima.
Evo da se ja javim.I ja sam u potpuno istoj situaciji kao i ti,samo što ja imam negdje oko 40-ak bodova.Izgubio sam pravo studiranja na sveučilišnom studiju i sad sam pisao zamolbu za prebacivanjem na srodan stručni studij u drugom gradu.Učinio sam to ranije,ali zbog nedostatka jednog papira sve se odvuklo tako da još čekam.Trebao bih konačno kreniti u pon.na fax.
Što se tiče tvog slučaja,nisam siguran da li je to baš sad moguće,ali vrijedi svakako pokušati jer mislim da je moguće pribacivanje i kasnije no što fax počme.Rečeš da je dekanski rok bio u 10 mj.te da si zakasnija.Uz sve svjedodžbe i maturu moraš im dostaviti prijepis ocijena,nastavni plan i program te napisati zamolbu.Sretno
Mrkemič is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 18:35   #28
Quote:
mr.kemik kaže: Pogledaj post
Evo da se ja javim.I ja sam u potpuno istoj situaciji kao i ti,samo što ja imam negdje oko 40-ak bodova.Izgubio sam pravo studiranja na sveučilišnom studiju i sad sam pisao zamolbu za prebacivanjem na srodan stručni studij u drugom gradu.Učinio sam to ranije,ali zbog nedostatka jednog papira sve se odvuklo tako da još čekam.Trebao bih konačno kreniti u pon.na fax.
Što se tiče tvog slučaja,nisam siguran da li je to baš sad moguće,ali vrijedi svakako pokušati jer mislim da je moguće pribacivanje i kasnije no što fax počme.Rečeš da je dekanski rok bio u 10 mj.te da si zakasnija.Uz sve svjedodžbe i maturu moraš im dostaviti prijepis ocijena,nastavni plan i program te napisati zamolbu.Sretno
e sad... ja sam isto izgubio prava studiranja na sveučilišnom faksu, jel to znači da se nemrem prebacit na nijedan sveučilišni faks više? ili mogu
hvala na pomoći i dobrim željama mr.kemik
50lipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 19:48   #29
Quote:
50lipa kaže: Pogledaj post
e sad... ja sam isto izgubio prava studiranja na sveučilišnom faksu, jel to znači da se nemrem prebacit na nijedan sveučilišni faks više? ili mogu
hvala na pomoći i dobrim željama mr.kemik
Možeš se prebaciti na sveučilišni studij,ali mislim da ti to ne vrijedi za fax na kojem si dosada studirao.Da pojasnim ukoliko si studirao npr.poslovnu ekonomiju i nakon dvije god.izgubio pravo studiranja ne možeš se prebaciti na istom čistu ekonomiju,ali možeš otići u drugi grad ili u istom tom gradu upisati na nekom drugom fax-u nešto drugo.Nemoj me uzimati za riječ,ali mislim da ti tako stvari stoje.
Znam kako ti je,ali što je tu je.Ako te još što zanima slobodno pitaj.
Mrkemič is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:45   #30
Odustajanje, ispis, gubljenje prava studiranja nakon 4 i više godina

Unaprijed se ispričavam ako ovo vuče na temu "vječni studenti" o kojoj se na ovom forumu vjerojatno razglabalo masu puta. No, ja sam ovdje novi i želim iznjeti svoj problem. Imam 24 godine, na jednom sam od lakših tehničkih fakulteta na kojem sam 6 godina i imam vrlo nezavidnu situaciju. Jedan sam od onih nesretnih prelaznika sa starog programa na bolonju i eto tako odužilo se.. Uglavnom, još nemam uvjete za upisati 3. godinu, tješi me što nas u sličnoj situaciji na faksu ima još 2-3 prelaznika. Detaljnije me možete pitati o faksu privatno jer ne želim prozivati faks, krivo je isključivo moje (ne)učenje, ma koliko zaista loših profesora na mojem faksu ima.

Moja poanta svega je, ima li među vama koji su tako dugo vremena proveli na faksu i nisu ga završili? Ako ima, koliko vas je to teško pogodilo i kako sada gurate?

I da, mene je sva ta zaj***ncija stajala oko 25,000kn.. nažalost to je iscrpilo dijelom i mene i starce, nisam od onih koji si mogu priuštiti 30,000kn za godinu na nekom privatu.

Sve kritike i mišljenja su dobrodošli, mene jednostavno zanima kako dalje?
commodore128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:50   #31
Nisam u tvojoj situaciji (21 god, pri kraju 3. god na pravu) ali imam poznanika koji su otprilike u tvojoj situaciji (neki svojom krivnjom, neki stjecajem okolnosti). Uglavnom, imaš 2 izbora: zainatit se i za promjenu počet učiti (po mom mišljenju najbolji izbor i ako ništa duguješ to svojim starcima. Uostalom kaj ti ne bilo sram biti na nekom privatnom faksiću gdje doslovno plaćaš za prolaz jer nemaš dovoljno pameti za završiti nešto, a ovako po stilu pisanja mi se ne činiš glupim). Drugi izbor bi bio: odustati od faksa, zaposliti se. U svakom slučaju oba izbora iziskuju prihvaćanje odgovornosti i jedini su pravi izbor ako svoje starce želiš poštediti daljnjih zajebancija i neugodnosti.
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 00:04   #32
Pa ako se baš zainatim i počnem učit još ću biti u problemima jer zaistaci su zaista poveći. A ipak ja nisam Svemogućni. Glup nisam, fali motivacije, želje... nekako me ta bezvoljnost zatupila i tako ti prođu godine. Kaj je najgore, shvatiš da te to više i ne zanima. Ali jedno su želje, drugo mogućnosti jer moja ljubav su društvene znanosti a,ja sam išao u elektrotehničku srednju u kojoj sam prolazio sa 3. Trenutno je u meni ubijena i zadnja kreativnost. Najviše boli što ću čitav život raditi i slušati tuđe gluposti, biti nepoštivan i omalovažavan, još k tome raditi za 3-4 tisuće
commodore128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 00:08   #33
Gle, ništa nije izgubljeno. Znam ljude na pravu koji imaju negdje 35 god i rekla bih: zašto su se pobogu upisali, ali eto..oni to žele, već su na 3. god i svaka im čast. Shvaćam da te demotivirao pad, ali možda da probaš upisati sljedeće god neki faks koji te više zanima (predpostavljam filozofski ili nešto slično). Možeš se zaposliti i raditi paralelno i tako ćeš se osjećati puno korisnije. Nažalost trebao si odustat prije, a ne čekati da dođe do ove situacije...sad što je tu je.
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 09:28   #34
Još stigneš riješiti ispite.
Nabrij se sa 'ja to mogu', izgasi računalo i počni učiti.
Sofia Coppola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 20:25   #35
bok

ja sam sad drugi put upisala 1. god na pravu u zg i najvjerojatnije neću uspijet dan god,i ne želim postav izvanredni student da li jemoguće prebacit se na upravno pravo???? hvala puno
__________________
...Zato jer je to tako i to vrijedi za sve; nikada ne doznamo zašto i čime nerviramo ljude, zbog čega smo im dragi, zbog čega smiješni, naša vlastita slika za nas je najveća tajna...
lovemusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 22:45   #36
ajde zapni

treba te netko povuci iz te bezvoljnosti, netko tko te razumije....

provjerno.

nakon 4 godine vratila se ponovo na faks, da zavrsim ono sto sam zapocela.
imam 2 male djece

sve skupa trajalo je dakle 10 god- ali eto sad me bas briga- imam papir u rukama

mozes ti to!!! izvuci TO negdje iz sebe

dal spremas sada sta za 9 mj?
sinisa1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 21:22   #37
Evo ljudi jel može mala pomoć, studirala sam u Splitu i pošto nisam mogla upisati predmt po treći put izgubila sam kao pravo studiranja tu. Prebacila sam se u Osijek na isti fakultet, gdje su mi u referadi ponudili upis na drugu godinu ali bez studentskih prava i uz plaćanje. Naravno, meni se sve to u dva dana dogodilo i pristala sam bez razmišljanja.

E sad ono šta mene zanima jest, ovo bez studentskih prava, jel to baš mora biti tako. Pitala sam u referadi jel se to može promjeniti nekako, al oni su mi rekli da ne. E sad neznam jesu to rekli zato šta stvarno nemože ili me se samo pokušavaju riješiti, svakako da li postoji bilo kakva caka putem koje bi ja mogla doći do nekakvih studentskih prava, nije mi bitno ni plaćanje faksa ni iksica ni dom ma čak ni pokazna karta koju plaćam kao suho zlato, već bih se htjela zaposlit.

Ovako na crno ne mogu naći ništa, a legalno pogotovo jer kao nisam ni student niti sam prijavljena preko HZZ-a.

Imam mogući posao kako redovan student samo moram poraditi na ovom "redovan", jel ima kakvih mogućnosti za to...
Kalliste is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 23:39   #38
konkretno ne znam za tvoj primjer.

na matematici je nekad bilo ako padneš 8 put ne možeš više upisati taj predmet pa ni smjer koji ga ima, znači neki drugi. nije ti naravno bilo zabranjeno da studiraš neki drugi faks...dal je isto i po bolonji ne znam.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 11:46   #39
izgubljeno pravo studiranja

izgubila sam pravo studiranja na mef zagreb, zanima me mogu li upisati mef rijeka, pa nakon položene godine ponovno se vratiti na mef zagreb?
1mikula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 14:07   #40
Quote:
1mikula kaže: Pogledaj post
izgubila sam pravo studiranja na mef zagreb, zanima me mogu li upisati mef rijeka, pa nakon položene godine ponovno se vratiti na mef zagreb?
Pitanje je toliko specifične prirode da se moraš obratiti specijalistima iz tog pordučja, dake, nazovi referadu svog bivšeg faksa.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.